Skocz do zawartości

DVB-T Zamość


tomekb1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DVB-T w Zamościu pewno nie prędko zawita, ale może ktoś wie, kiedy to nastąpi :?: Może ktoś przynajmniej zna przybliżoną datę testów.

Następne pytanie skierowane do osób, które już się zetknęły z cyfrową telewizją naziemną: jakich anten Wy używacie i jakie były by najlepsze do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w Berlinie i widziałem tam w sklepie "specjalne anteny DVB-T". No nie róbmy ludziom wody z mózgów. Kawałek drutu wystarcza do odbioru w niedalekiej odległości od nadajnika. A w dalszej odległości nawet największe fiku miku i cuda na kiju nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich okolicach to się chyba nigdy nie doczekam DVB-T.

Trochę historii- miał być TVP Info/3 Lublin, po 4 latach postawili nadajnik, dostali zgodę, wystartowali z Białej Podlaskiej... no pięknie! Nadajnik miał obejmować 30 km od Białej...też pięknie! A tu lipa, bo bez wzmacniacza i anteny wysoko nic nie będzie....

Kilka miesięcy temu z Chotycz emitują Info/Warszawa... śnieży trochę, ale da się oglądać. A ja swojego regionalnego nie mogę zobaczyć. Bo pomimo iż moja miejscowość leży 25 km od Białej to sygnał nie dociera.

Bo tym doświadczeniu wydaje mi się że DVB-T w lubelskim, a na pewno w powiecie Bialskim nigdy nie będzie. Zostaniemy bez odbioru. Na szczęście mam kablówkę.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

w ostatnim numerze TZ wyczytałem, że do 30 kwietnia z poślizgiem do 31 lipca ma ruszyć mux-2 z Tarnawatki , niestety nie ma mnie w domu i jestem ciekaw czy coś się pojawia w eterze. wiem, że jest kilkunastu forumowiczów z Zamojszczyzny może który by coś machnął w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz zakłada uruchomienie MUX-2 do 31 lipca 2011r. Innej daty nie było propagowanej. Podejrzewam, że Tygodnik Zamojski napisał coś o DVB-T przy okazji powiększenia zasięgu teraz w kilku innych miejscach w kraju i Zamojszczyzna jest już uwzględniona w kolejny najbliższym terminie. Takie przygotowanie społeczeństwa na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim numerze TZ wyczytałem, że do 30 kwietnia z poślizgiem do 31 lipca ma ruszyć mux-2 z Tarnawatki , niestety nie ma mnie w domu i jestem ciekaw czy coś się pojawia w eterze. wiem, że jest kilkunastu forumowiczów z Zamojszczyzny może który by coś machnął w temacie.

tam masz oficjalne terminarze włączeń i zasięgi dla mux-2 i mux-3:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-2

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kolega powyżej nie stroi sobie żartów, to tylko informuję, że na Ukrainie sygnał cyfrowy raczej nie będzie dostepny :)

 

в Україну, цифровий сигнал не буде доступна тому що передавач слабких

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam wątpić w DVB-T w Zamościu. Mieszkam w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, mam telewizor MPEG-4 i jak na razie zero sygnału. Coś mi się nie chce wierzyć, że w przeciągu 6-7 tygodni pojawi się jakiś sygnał. Jak zwykle, nasz region na samym końcu.

 

No nie wiem, ale musimy poczekać, a zbliżają się wakacje, więc zostanie im 6 tygodni roboty nad DVB-T spod Tomaszowa Lubelskiego.

 

ps. Kilka dni temu zapomniałem zrobić screen'a, ale u mnie śmiesznie było: - TVP 2 naziemnie był kodowany u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Uruchomienie nadajnika to po pomyslnym przeprowadzeniu wszystkich testow kwestia co najwyzej kilku dni. Skoro zauwazono jakies oslabienie sygnalu (osobiscie nie wiem, bo nie uzywam w tamtych okolicach sygnalu analogowego), ciekawostki techniczne (kodowane tvp2) to "wiedz ze cos sie dzieje" ;D

proponuje zachowac spokoj bo po uruchomieniu nadajnika sygnal w Tomaszowie powinien byc zyleta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z Sokala do Tarnawatki jest jakieś 70KM, więc przy dobrej antenie kierunkowej i ewentualnym wzmacniaczu nie powinno być problemu... Trzeba próbować!!! :)

 

Testy zostały przełożone o 3 dni, więc jeszcze trochę poczekamy....

 

 

Сокаль на Tarnawatki деякі 70 км, так що з гарною спрямованої антеною і, можливо, підсилювача не повинно бути проблемою ... Ви повинні спробувати! :)

 

Тести були відкладені протягом 3 днів, так що ми чекаємо ще кілька ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...