Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belfer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#41 Michu07

Michu07

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 277 postów
  • Od: 17 lis 2015

Napisano 06 listopad 2017 - 14:54

Niby Belfer produkowany jest w HD ale obraz wygląda słabo,ponuro jakby robiło to Tele5.

Jest w HD, bo tak ma być, oddaje to swój klimat :)

#42 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3559 postów
  • Od: 24 mar 2013
  • LokalizacjaZdolny Śląsk

Napisano 06 listopad 2017 - 15:20

Ja tylko mam nadzieje że nie powstanie Belfer 3.

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
2017-08-06_195343.jpg

#43 kfm877

kfm877

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2230 postów
  • Od: 14 kwi 2010
  • LokalizacjaDE-PL

Napisano 06 listopad 2017 - 16:38

W związku z popularnością pierwszego sezonu podjęto decyzję o nakreceniu kolejnego. To jest raczej normalny objaw, znowu chcieli zarobić. Niestety kolejne sezony często nie potrafią dorównać pierwszemu, szczególnie gdy autorzy postawili wysoko poprzeczkę.

Użytkownik kfm877 edytował ten post 06 listopad 2017 - 16:39

SMARTFIRMA TV: CP PremiumMax Evobox/1xMR HD3000 = 54,99 zł
NET: DLINK DWR-921 40GB LTE = 47,97 zł
TEL: PLUS NO LIMIT + rata SAMSUNG A5 2017 = 49,00 zł

6709537426.png

#44 djclassic

djclassic

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1266 postów
  • Od: 16 sie 2006
  • LokalizacjaCzersk/ woj.pomorskie

Napisano 06 listopad 2017 - 17:49

Ja tylko mam nadzieje że nie powstanie Belfer 3.

A ja mam nadzieję. Kręcą inne dziadostwa po 10-12 sezonów, to dlaczego nie nakręcić polskiego z 3-4 sezony. Nie mówię żeby dusić na silę jak TWD czy Game of Thrones.

#45 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3559 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 17:54

@djclassic, mówiłem ostatnio żonie, że trzeci sezon będzie w Poznaniu, czwarty w Krakowie itd. Mam nadzieje, że tak jednak nie będzie. Chcą kręcić niech się wzorują na pierwszym sezonie ale to powinien być zupełnie inny projekt. Każdy kolejny będzie tylko gorszy.

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 06 listopad 2017 - 18:04

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
2017-08-06_195343.jpg

#46 Emil.1603

Emil.1603

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9420 postów
  • Od: 21 sie 2011
  • LokalizacjaWielka Brytania.

Napisano 06 listopad 2017 - 18:20

Belfer 2 rzeczywiście bardzo różni się od poprzedniego sezonu, ale widocznie o to właśnie twórcom chodziło. Nawet dobrze też, że ma 8 odcinków, a nie 10. Drugi odcinek nie był taki zły. Przedstawił w pewien sposób szkolny terror. Może w Polsce taki nie występuje, jak w USA, ale o nim parę razy słyszeliśmy i mogliśmy zobaczyć jak to wygląda z perspektywy od środka. Jeden psychol na całą szkołę, który ma zaplanowy swój atak i go realizuje. Dla mnie to jest jak najbardziej na plus. Co do detali... Jak ktoś oglądał uważnie, to mógł wychwycić pewien tekst -
"Kto to ku*wa? Rambo?". Jak dla mnie jest to lekkie nawiązanie do Poranka kojota, w którym Maciek Stuhr również grał i właśnie tam wystąpił Rambo. Przyczepiłbym się o dźwięki broni. Chyba że one rzeczywiście tak brzmią, skoro na planie były podobno prawdziwe spluwy z pustakami w magazynkach. Nie podoba mi się za to ta szarość w tej szkole. Tak jakby to było kręcone w piwnicy cały czas.

Co do trzeciego odcinka. Fajnie, że wśród mediów wystąpiły mikrofony z kostkami TVN i Polsatu News. Ale klimat rzeczywiście wrócił całkiem niezły i tajemniczy. Zwłaszcza, że w tym sezonie od samego początku nie wiadomo o co w ogóle chodzi, poza samymi dziwnymi rzeczami.

Postacie? Hm... Średnio mnie obchodzi czy są z Pierwszej miłości czy nie. Dobrze, że nie są jakieś bardzo znane, bo przynajmniej nie zajeżdża tutaj jakimś gwiazdorzeniem i celebrytowaniem. Podoba mi się gra Michaliny Łabacz, czy Szymona Warszawskiego (ciekawe nazwisko, btw).

#47 kfm877

kfm877

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2230 postów
  • Od: 14 kwi 2010
  • LokalizacjaDE-PL

Napisano 06 listopad 2017 - 20:19

Moim zdaniem można by to bardziej upodobnić do polskich realiów a nie wymysły jacyś scientolodzy, dziwne niby grupy zamieszkujące Góry Sowie czy ludzi przygotowujących się na nadejście końca świata...

SMARTFIRMA TV: CP PremiumMax Evobox/1xMR HD3000 = 54,99 zł
NET: DLINK DWR-921 40GB LTE = 47,97 zł
TEL: PLUS NO LIMIT + rata SAMSUNG A5 2017 = 49,00 zł

6709537426.png

#48 Emil.1603

Emil.1603

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9420 postów
  • Od: 21 sie 2011
  • LokalizacjaWielka Brytania.

Napisano 06 listopad 2017 - 20:25

Już nie doszukujmy się byle minusów byle gdzie, bo to jest słabe ;)

Poza tym, skąd wiesz że takich grupy ludzi nie ma i w Polsce? Znasz wszystkich obywateli kraju i wiesz czym dokładnie się zajmują?

#49 kingofsouth

kingofsouth

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3559 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 20:31

dziwne niby grupy zamieszkujące Góry Sowie

Gór Sowich w to nie mieszaj. To moje rodzinne strony. Polecam jeśli nie byleś. :P

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 06 listopad 2017 - 20:34

super.jpg
nowa.jpgnowa.jpg
2017-08-06_195343.jpg

#50 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4099 postów
  • Od: 05 kwi 2012

Napisano 06 listopad 2017 - 20:40

Ocenimy sezon najlepiej po ostatnim odcinku...

Największym plusem pierwszego sezonu był aspekt psychologiczny, zagadka, po każdym odcinku nurtowało człowieka kto zabił, a zabić mógł praktycznie każdy. Było masę charakterystycznych, świetnie zagranych postaci.... W drugim sezonie jest to bardziej ubogie i jedyne pytanie jakie może nurtować, to o co w ogóle w tym wszystkim chodzi... :)

#51 bober1

bober1

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1945 postów
  • Od: 25 gru 2012

Napisano 06 listopad 2017 - 20:42

Sądzisz, ze w Polsce takich ludzi nie ma?

#52 mad85

mad85

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 3997 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 06 listopad 2017 - 21:14

Już nie doszukujmy się byle minusów byle gdzie, bo to jest słabe ;)

Poza tym, skąd wiesz że takich grupy ludzi nie ma i w Polsce? Znasz wszystkich obywateli kraju i wiesz czym dokładnie się zajmują?

Scjentolodzy są coraz większym problemem w Polsce i to tego działają w sumie w ukryciu a o dziwo w mediach na ten temat  panuje jakaś dziwna zmowa milczenia, czasem coś się pojawi ale raczej są to mało zauważalne teksty. Scjentologia nie funkcjonuje w Polsce jako religia bo nie mają szans na zarejestrowanie ale jest masę firm i stowarzyszeń.  Jedno Centrum Dianetyki działało/działa właśnie we Wrocławiu  więc nawiązujemy do Belfra.

A co do samego serialu to moim zdaniem największym jego problemem jest to, że to zupełnie nowy serial i brak w zasadzie nawiązania do 1 sezonu, totalnie inny kontekst, brak przejściowego wątku takiego choćby jak w Pakcie gdzie też dużo się zmienilo pomiędzy 1 a 2 sezonem a jednak ten wątek polityczny przeszedł z 1 do 2 sezonu, tutaj są po prostu 3 bohaterowie i jakieś niby przymuszenie więzieniem a moim zdaniem to za mało.

Orange  IPTV Maksymalny z HBO + C+ Prestige + Multiroom
CP - Premium Max EVOBox + Multiroom  HD5500s

#53 Falcon

Falcon

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Od: 12 paź 2016

Napisano 07 listopad 2017 - 19:38

Emil.1603 - Ty tak poważnie z tymi kostkami Polsatu i TVN? :lol2:

Użytkownik Falcon edytował ten post 07 listopad 2017 - 21:01

#54 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4099 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 22:36

"Belfer" wraca do swojego dobrego poziomu... Robi się coraz bardziej ciekawie...  :popcorn:

#55 aro

aro

Król SK Bukmacher 17

• Przyjaciele
  • 4187 postów
  • Od: 30 maj 2010

Napisano 12 listopad 2017 - 23:03

Powrócili nawet aktorzy z pierwszego sezonu...

Openbox SX9 Combo (500GB)
nc+: Superpremium+ , IPTV

CP: Rodzinny HD, Sport HD,
Antena 90 cm, Obrotnica: 53.0E-30.0W

#56 OlimpiaE

OlimpiaE

Amator

• Konto zablokowane
  • Pip
  • 119 postów
  • Od: 24 lip 2017
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 13 listopad 2017 - 04:53

Zbyt często narzekają w tym serialu na moje rodzinne miasto Elbląg. Nie widać tam aut z elbląskimi tablicami rejestracyjnymi.
Ciekawszy wydaje się serial `Wataha`. Maciej Stuhr liczy na to, że nie będzie trzeciej części serialu Belfer.

#57 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Konto zablokowane
  • 66 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 13 listopad 2017 - 09:08

Belfer 2 rzeczywiście bardzo różni się od poprzedniego sezonu, ale widocznie o to właśnie twórcom chodziło.

Czyżby?

Witam.

Czytuje owe opinie o serialu i drętwieję namyśl co dzieje się z ludźmi?

Jak mało jest własnych, a tak wiele opinii sugerowanych. Cieszy tylko, ze w tej akurat spalonej dyskusji nie biorą osoby, które maja jakiś gust filmowy.

Jak oglądamy magazyny o powstawaniu filmów typu "buzz" to scenariusz jest jeden.

1.wspaniały zespół , reżyser dający swobodę twórcza, świetna zabawa na planie, wspaniale się nam pracowało plus parę kurtuazyjnych zdań o aktorach.. Oczywiście obietnica, że widzowie będą zachwyceni. Całość okraszona 2-3 najciekawszymi ujęciami.

I tak do następnego razu.

To, ze ludzie wychodzą z kina w czasie seansu? A kogo to obchodzi?  A takie kino widujemy na C+. Z Mozilem na przykład.

Belfer to krępujący przykład jak odcina się kupony od marki.  Pomijam temat filmu bo wiadomo wyobraźnia może działać w obie strony. W abstrakcyjną i realną.

Plastykowy, bez nimbu i nastroju. Ot, zwykły tvn-owski serial. I jako takiego nie krytykuję. Niestety to serial owiany

1. Canal+ łamie zasadę braku reklam na antenie (lokowanie produktu). Nikomu to nie przeszkadza? Dalej uważacie C+ za kanał bez reklam? I Polacy nic się nie stało?

2.obsada. Każdy inny znany ma lepszą. Oglądanie 3 godziny Stuhra z ta samą zajętą rozwikłaniem sprawy miną przestało być zabawne. Jest kabaretowe. Jak napisał krytyk "mina zbitego psa" przyklejona na stałe do gęby.

3.scenografia 9jedzie tanizną i plastikiem). Eksluzywna szkoła z tymi pustkami na korytarzach jak zakład poprawczy..

Serial jest (jak na reklamowe zapowiedzi) totalnym zawodem.

I na nic takie bzdury (jak z cytowanego posta) co twóry mieli na myśli. Na siłę szukanie usprawiedliwienia miernoty.

Pozdrawiam.

#58 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4099 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 09:34

Lokowanie produktu mamy praktycznie wszędzie, sam nawet nie zauważyłem o lokowanie jakiego produktu chodzi, bo nie biło mi po oczach przez pół odcinka logo producenta na smartfonie tak jak w serialu ''Zbrodnia'' AXN. I mniej razi od nagryzionego jabłka w co drugim amerykańskim filmie... :)

@qmaster,
Zawitałeś na forum i już krytyka,typowo polskie... Może napisz coś pozytywnego.... :)

Mnie po dwóch słabych odcinkach serial trzyma w napięciu, czy to komentarz sugerowany? Nie. 

#59 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Konto zablokowane
  • 66 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 13 listopad 2017 - 09:54

Jeśli ktoś chce dyskutować na 3 tezy opisane wyżej. Polecam się. Szkoda, ze nie doceniasz , że z krytyką doczekałem połowy serii.

To czy komuś coś się podoba czy nie to zwyczajnie względna sprawa. Tu nie ma dyskusji . Klan też wiele osób ogląda z zainteresowaniem czy Maćkowi sprzedadzą się precle. Nie krytykujęosób, którym Belfer się podoba. Ich gust, ich sprawa.

Marny adwersarz nie widzi clue. widzi tylko siebie. I rację, która musi być na górze.

Zona zainteresowała się tytułem " Imperium mody" ni to o modzie, ani ciekawe. Nikt nie robi z tego problemu bo taki nie istnieje. Można serial zignorować.

Inaczej jest z Belfrem. Opinia o serialu to prawie sprawa narodowa. I dlatego mój skromny głos w temacie..

Napisałem, że nie oceniam serialu jako takiego. Takiego jakich wiele na różnych antenach.  I jak każdy serial ma swych miłośników.

Jestem totalnie zawiedziony produkcją , która miała kontynuować wysoka klasę I sezonu. Ba, miała być wydarzeniem jesieni na kanale premium.

I jeśli pan jest poważnym dyskutantem, p. ezeqielu93 to proszę nie wytracać sobie argumentów przez porównanie Belfra do ekonomicznej produkcji kanału, który głównie utrzymuje się z reklam (Zbrodnia).

Czyżby oczekiwania widzów wobec obu seriali i obu stacji były takie same?

Na pańskie życzenie napiszę coś dobrego o "Belfrze". Dobrze, że serial jest. Lepsze to niż kryminały z zakonnicami.

Użytkownik qmaster edytował ten post 13 listopad 2017 - 11:02

#60 vigoo

vigoo

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Od: 03 paź 2006

Napisano 13 listopad 2017 - 11:52

Niestety zgadzam się z przedmówcą.

Wystarczy spojrzeć na samą postać Belfra. W pierwszej części był przedstawiony jako "większy cwaniak" Przez pół serialu można było odczuć wrażenie, że jest gliną a już na pewno nie zwykłym nauczycielem. W drugiej część mamy "du...ę wołową", która nie myśli i popełnia wiele błędów.

Słaby scenariusz (jak w przeciętnym serialu sensacyjnym made in USA), słaba gra aktorska i masa logicznych błędów...