Skocz do zawartości

Zdjęcie

MUX VIII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2503 odpowiedzi w tym temacie

#21 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Od: 27 maj 2013

Napisano 08 marzec 2014 - 15:46

@Poland nie za dużo trochę tych kanałów muzycznych w NTC byś chciał? :) ;) Pozdro.

:rofl:

#22 adrian1981

adrian1981

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1805 postów
  • Od: 17 lip 2007
  • LokalizacjaTu i ówdzie

Napisano 08 marzec 2014 - 16:14

Kanały muzyczne zasilają MUXy lokalne, których zapewne będzie więcej w przyszłości więc po co te same kanały miałyby by być w MUXie ogólnopolskim? Najlepiej wg mnie by było jakby ten MUX był odkodowany i zawierał programy o różnej tematyce (po jednym: sport, film/seriale, muzyka, popularno-naukowy, dla dzieci, informacyjny, lifestyle). Myślę, że ogólnie operator MUXa nie będzie miał większego problemu z dogadaniem się z potencjalnymi nadawcami, wszakże wiele programów startowało w dotychczasowych konkursach na miejsca w polskim DVB-T więc teoretycznie jest w czym wybierać ;)

#23 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 16:52

Masz rację Adrian :)

#24 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7445 postów
  • Od: 02 wrz 2013
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 08 marzec 2014 - 17:00

Za bardzo nie chce mi się wierzyć, że Holendrzy mają tylko 3 darmowe kanały, ale nie będę spekulował :)

Dokładnie to są 4 darmowe kanały: Nederland 1, Nederland 2, Nederland 3 i jeden lokalny (w moim przypadku to był TV Noord Holland). :P Ja nie spekuluję, tylko przekazuję fakt. Poczytaj więcej na Wikipedii lub tutaj. Pozostałe 23 kanały są płatne.

Według mnie operatorem powinien być Emitel. Są już w tym doświadczeni. Postarali by się na pewno dobrać najlepszych nadawców.
Mogliby działać jak angielski Freeview i promować bezpłatną NTC.

Nawet jeśli wygra Emitel, to zapewne wybierze sobie nadawców na zasadzie, kto im więcej zapłaci - a nie najlepszych. Poza tym, nie jest wykluczone, że inni wygrani nie zlecą Emitelowi obsługi technicznej tego multipleksu. :P

Zgadzam się z tobą - zresztą co teraz takie INFO TV FM ma do powiedzenia skoro swoje nadajniki sprzedali Emitelowi.

A co to ma do rzeczy? Większość z tych co się zgłosiła, nie ma swoich nadajników. INFO-TV-FM może wygrać i zlecić obsługę techniczną Emitolowi. A zachować możliwość decydowania kto i w jaki sposób będzie na tym MUX'ie nadawał.

Dlatego bym ich skreślił na miejscu UKE - chociażby dlatego że drugiego MUX IV tutaj nie chcemy. Z listy wyrzuciłbym też ITI (TVN) i TVP no chyba że ci nadawcy mieliby coś konkretnego do zaoferowania - w innym wypadku nie wpuszczajmy ich do tego multipleksu.

Skreślasz firmy, które mają największą szansę na wygraną? W moim odczuciu w tej grze liczą się tylko Emitel, BCAST, Discovery Polska, INFO-TV-FM, ITI Neovision, Telewizja Polska i może jeszcze Kino Polska TV. Reszta nie ma takich pieniędzy, żeby to utrzymać. Ktoś z wielkiej trójki (TVP, Polsat/INFO-TV-FM, TVN/ITI Neovision) chyba ma największe szanse na zgarnięcie głównej nagrody. Uważam, że taka TVP ma sporo do zaoferowania: przede wszystkim rozluźnił by się MUX-3, i było by miejsce na uruchomienie wersji HD istniejących kanałów (np. TVP Kultura HD). :P

Ja na miejscu UKE już nawet przyznałbym miejsca robiąc selekcje z satelitarnych stacji FTA i tym samym oferta multipleksu zostałaby szybko ustalona a co za tym idzie zaoszczędzono by sporo czasu który to przeznaczono by na budowanie zasięgu multipleksu :)

O jakiej selekcji kanałów ty mówisz? To ma być konkurs na operatora całego Multipleksu, a nie wybór kanałów - jak było w przypadku MUX-1. Zresztą darmowe kanały nie mają już nic ciekawego do zaoferowania, tylko kanały płatne mogą dać widzom coś więcej. :P

@adrian1981:
O darmowym kanale sportowym w naziemnej możesz spokojnie zapomnieć. To za droga sprawa, żeby taki kanał mógł funkcjonować tylko z reklam. Informacyjne, poza TVP Info, też raczej nie palą się bezpłatnie do NTC. I co z tego, że wiele programów startowało w konkursach? Skoro większość to były wydmuszki, kompletnie nieposiadające żadnych sensownych praw do nadawania. Poważne i liczące się stacje nie chcą za darmochę do NTC. Bardzo przeszkadza też wymóg Polskiej licencji, w której znaczna część programów musi być Polskiej produkcji. :P

| Multimedia Polska: PVR (ADB-3831CDX) - Multiroom (ADB-3830CD) - MaxBox - HD - HBO HD Max (GO + OD) - Canal+ Prestige - Cinemax HD - Sport Champions HD - Multimedia GO - Net 60 Mb/s |
| satelita: Astra 19.2°E - HD+; Bobbles.tv (paczka Koreańska) | Netflix: Premium | Amazon Prime Video | DVB-T MUX: 1, 2, 3, L3, 8 | DAB+ MUX: R3 Łódź |

| 오렌지캬라멜 - 퍼니허니 | www.wosp.org.pl | 킴치 사랑해요.| Panasonic DMP-UB900 wymiata!

#25 adrian1981

adrian1981

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1805 postów
  • Od: 17 lip 2007
  • LokalizacjaTu i ówdzie

Napisano 08 marzec 2014 - 17:19

Ciekawe czy taki Orange Sport nie byłby zainteresowany poszerzeniem zasięgu poprzez nadawanie w DVB-T?

#26 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 17:33

Też kiedyś myślałem o OS w DVB-T. Myślę że być może TVP by chciała nadawać swój sportowy kanał. W końcu pierwotnie takie były plany.

#27 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Konto zablokowane
  • 7445 postów
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 08 marzec 2014 - 21:31

A widzieliście, żeby teraz zgłoszono te kanały? Nie. Orange Sport, z tego co mi wiadomo, nie jest zainteresewany ze względu na wysokie koszty. A TVP nie umieści w NTC swojego kanału, dopóki nie będzie miała wysokich przychodów z abonamentu RTV. Realnie patrząc, takie kanały mają szansę pojawić się w NTC, tylko w multipleksach kodowanych. :P

| Multimedia Polska: PVR (ADB-3831CDX) - Multiroom (ADB-3830CD) - MaxBox - HD - HBO HD Max (GO + OD) - Canal+ Prestige - Cinemax HD - Sport Champions HD - Multimedia GO - Net 60 Mb/s |
| satelita: Astra 19.2°E - HD+; Bobbles.tv (paczka Koreańska) | Netflix: Premium | Amazon Prime Video | DVB-T MUX: 1, 2, 3, L3, 8 | DAB+ MUX: R3 Łódź |

#28 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 21:45

No to jest fakt... :D
Czy którakolwiek ze sportowych stacji jest zainteresowana nadawaniem w DVB-T? Chyba nie, ale może Family Sport :)

Za dużo tutaj chyba gdybamy, bo nic prawie jeszcze nie wiadomo ws. tego MUXa.

#29 maly1982

maly1982

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Od: 17 lut 2013
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 marzec 2014 - 22:14

Za bardzo nie chce mi się wierzyć, że Holendrzy mają tylko 3 darmowe kanały, ale nie będę spekulował :)

To moge Cie zapewnic maja TYLKO 3 KANALY plus regionalny za free reszta to kodowane :> Co do tego MUX to raczej jesli bedzie za free to beda takie gnioty jak ATM ROZRYWKA itp. Przyklad mamy z MUX4 zainteresowanie znikome .A za kanaly TVN-u placic dodatkowo to dla mnie przesada bo co niby takiego jest np. na TVN TURBO? :mrgreen:

VU+ZERO - Cyfrowy Polsat -FAMILIJNY MAX   SMART HD+
Mój ulubiony kawałek https://www.youtube....h?v=AkFqg5wAuFk

#30 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 22:35

Skoro mnie tutaj uświadamiacie to wam uwierzę :)

#31 rotalplus

rotalplus

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4185 postów
  • Od: 18 sie 2010

Napisano 08 marzec 2014 - 23:29

Podajmy przykład Niemiec, Włoch czy Wlk.Brytanii
Dodajmy, żże w Holandii wszystkie pozostałe 3 muxy płatne są w rękach TEGO samego operatora, dodajmy operatora świadczącego usługi TV, internet, mobilne

#32 1982misiek

1982misiek

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Od: 22 lut 2013

Napisano 09 marzec 2014 - 12:34

Mam nadzieję,że TVP,Polsat ani TVN nie dostaną ani jednego miejsca,powinni je otrzymać wyłącznie nowi gracze oczywiście tylko z kanałami otwartymi.

Internet: Vectra 50/5mb/s  32.90

TV: CP Premium max+ Evobox + Hd5500s = 65,60

#33 bat

bat

Przesiaduję 24/7

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1509 postów
  • Od: 18 sie 2006

Napisano 09 marzec 2014 - 14:13

Sama mowa trawa.Nikt nie chciał o tym mówić, a koncesje po cichutku. Po słowach Rydzyka o 56 miejscach w DVBT temat nieco przybliżono.Powstaje też FRONT walki o społeczny nadzór nad tą częścią cyfryzacji eteru. Otóż kolesie kolesi zamierzali ustawić sobie eter w Polsce wg swej recepty. Ciągle obowiązuje prawo, które pozwale kupić i zagospodarować po swojemu pozostałe muxy w całości i wg własnego pomysłu JEDNEMU operatorowi. Wg uznania decydentów.
Darujcie sobie [beep]ie w banie co byście chcieli lub jakie stacje tam umieścić bo to gadka o niczym. Dopiero teraz przebija się pewna świadomość, ze na dobrą sprawę "nauczać" nas będzie z eteru jedna słuszna opcja kolegów-biznesmenów mętnego nurtu.

#34 TELEWIDZ123

TELEWIDZ123

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1645 postów
  • Od: 11 lut 2011
  • LokalizacjaWielmoża k. Skały

Napisano 09 marzec 2014 - 16:26

Orange Sport byłby zainteresowany poszerzeniem zasięgu poprzez nadawanie w DVB-T?

Kiedyś były takie plany jak mieli prawa do Ekstraklasy mieli OS info puść w DVB-T ale Polsat uruchomił PSN i odpuścili .

,powinni je otrzymać wyłącznie nowi gracze oczywiście tylko z kanałami otwartymi.

Sam jestem za zastanawia mnie tylko jakie stacje mogły by się pojawić może jakiś kanał dokumentalny w HD :lol: :mrgreen:
Tnk Smart HD +, Astra 19,2 E dvb-t Mux1,2,3 Chorągwica MUX 1,2,3 Skrzyczne , zagraniczne : mux1 ( w nocy) 2 Łysa Hora CZECHY.

#35 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Konto zablokowane
  • 7445 postów
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 09 marzec 2014 - 16:36

Podajmy przykład Niemiec, Włoch czy Wlk.Brytanii

Niemcy czy Wielka Brytania to dużo bardziej rozwinięte rynki medialne niż nasz. Bardzo wątpię, abyśmy w najbliższym czasie mieli podobną do nich sytuację. I drobne uwagi: Niemcy nie mają pokrycia NTC w całym kraju, a Wlk.Brytania może sobie uruchamiać sporą ilość multipleksów bez kolizji z sąsiadami - jest przecież wyspą. Jeśli już musisz, to porównuj kraje podobne do nas.

Dodajmy, żże w Holandii wszystkie pozostałe 3 muxy płatne są w rękach TEGO samego operatora, dodajmy operatora świadczącego usługi TV, internet, mobilne

I dodajmy, że np. w Czechach MUX'y nie są w rękach tego samego operatora. A to kraj, w którym mamy podobną do Polski sytuację. U nas, też możliwe, że operatorem technicznym MUX-8 zostanie ktoś inny niż dotychczas.

Mam nadzieję,że TVP,Polsat ani TVN nie dostaną ani jednego miejsca,powinni je otrzymać wyłącznie nowi gracze oczywiście tylko z kanałami otwartymi.

Ty też wierzysz, że będą przyznawane miejsca poszczególnym kanałom? Proszę cię. :roll: Sprawa jest jasna - zwycięzca konkursu bierze cały multipleks i robi z nim co chce (czytaj, koduje, odsprzedaje, udostępnia innym chętnym za kasę itp). Na razie nie zapowiada się, aby było inaczej. :P

Sama mowa trawa.Nikt nie chciał o tym mówić, a koncesje po cichutku. Po słowach Rydzyka o 56 miejscach w DVBT temat nieco przybliżono.Powstaje też FRONT walki o społeczny nadzór nad tą częścią cyfryzacji eteru. Otóż kolesie kolesi zamierzali ustawić sobie eter w Polsce wg swej recepty.

Brednie, jak z eteru pewnej toruńskiej stacji. Ale mniejsza.

1. Kiedy i komu konkretnie przyznano koncesję po cichutku? Ja kojarzę tylko jedną kontrowersyjną sytuację, podczas 1 konkursu na MUX-1 - w którym wycofał się kanał "Kino Polska Nostalgia", a pojawił "Polo TV". Ale generalnie cały proces był jawny - mógł się zgłosić każdy. KRRiT miała prawo do decyzji uznaniowej, czyli jej zdaniem najlepszej.

2. Słowa rydzyka o rzekomej liczbie 56 miejsc do wzięcia w DVB-T, to tylko teoretyczne rozważania. Na pewno nie będzie tyle darmowych kanałów w praktyce. Nie ma żadnego nakazu i przepisu mówiącego, że multipleksy muszą być darmowe. A poza tym, jeszcze nie wiadomo co będzie z MUX-5 i MUX-6.

3. Po co ten wojenny ton? Nigdzie nie toczy się żadna walka. Jakiś pojedynczy, mało znaczący nadawca robi zadymę i to głównie w swoich kręgach. Normalni ludzie w większości są zadowoleni, że mogą oglądać więcej kanałów niż kiedyś. A jak pokazują wyniki oglądalności - kanały z I i II konkursu są chętnie oglądane.

4. Zdradź mi tę "receptę"? Niby według jakiego klucza dobierane są kanały? MUX-1: kanały wybrano na drodze konkursu, według uznania zgodnego z prawem (i ustawą). MUX-2: po 2 miejsca na kanały przyznano "starym" analogowym nadawcom, dodajmy że zgodnie z prawem i zapisem ustawy uchwalonej przez Sejm. Wtedy jeszcze nadawca TV4 (Polskie Media) nie należał do Polsatu. Nikt nie zakazał nadawcą łączyć się i wzajemnie podkupywać. :P MUX-3: zgodnie z ustawą, cały multipleks dla nadawcy publicznego. MUX-4: był konkurs na operatora, który wygrało INFO-TV-FM (czyli de facto Polsat). Czyli też zgodnie z prawem i legalnie dostali multipleks. Kontrowersje pojawiły się jedynie w sposobie nadawa. Początkowo miał to być DVB-H, ale po prośbie zwycięzcy pozwolono na DVB-T. Skoro państwo na tym zarabia, to ja nie widzę problemów iść na rękę nadawcy (który zapewne doszedł do wniosku, że pchanie się w DVB-H jest zupełnie nieopłacalne). Generalnie nie tylko Polsat przejechał się na DVB-H, ale inne państwa się jakoś do tego nie palą. MUX 5 i 6: na razie nie wiadomo, co z nimi. MUX-7: internet. MUX-8: najprawdopodobniej zostanie wybrany operator, który sam sobie wybierze kanały do nadawania. MUX-L: regionalny multipleks dostają telewizje z poszczególnych regionów, bez konkursu (chyba, że w regionie jest więcej jak 1 taki nadawca, to będzie konkurs). Mogą same sobie dobierać kanały z jakimi chcą nadawać. To jest całkowicie zgodne z prawem, bo redukuje im koszty.
Generalnie zasada jest taka, że jeśli nie ma ustawy, można MUX w całości sprzedawać jednej firmie.:P

Ciągle obowiązuje prawo, które pozwale kupić i zagospodarować po swojemu pozostałe muxy w całości i wg własnego pomysłu JEDNEMU operatorowi. Wg uznania decydentów.

I kto jest temu winien? UKE i KRRiT? Politycy wszystkich opcji od lewa do prawa, którzy przez lata nie potrafili się dogadać. A UKE i KRRiT działa według stworzonego przez nich prawa - sami mają niewielkie pole manewru. I co jest złego w tym, że sprzedaje się częstotliwości jednemu nadawcy? W wielu innych państwach Europy zrobiono właśnie tak, że sprzedano cały MUX tylko jednemu operatorowi - przykład (żeby daleko nie szukać) RTL w Niemczech. :P

Darujcie sobie [beep] w banie co byście chcieli lub jakie stacje tam umieścić bo to gadka o niczym. Dopiero teraz przebija się pewna świadomość, ze na dobrą sprawę "nauczać" nas będzie z eteru jedna słuszna opcja kolegów-biznesmenów mętnego nurtu.

A ty daruj sobie tą toruńską propagandę. Wszystkie opcje polityczne (w swoim czasie) mogły bez problemu decydować o sprawach cyfryzacji i multipleksów NTC. Jedynie słuszna, w twoim mniemaniu, partia przecież mogła te konkursy przeprowadzić już kilka lat temu. Co im stało na przeszkodzie wymienić skład KRRiT i dać rydzykowi cały MUX? Sprawa jest prosta, byli zajęci walką o własne stołki. Niby mieli się zajmować tak ważnymi sprawami z punktu obywatela? Po co, skoro nic z tego wtedy nie mieli. Ja na razie widzę tylko jedną stację TV w NTC, która rości sobie prawo do nauczania Polaków moralności, etyki i jedynie słusznego myślenia - TV Trwam. Inne kanały nie mają takich ambicji. :P

Orange Sport byłby zainteresowany poszerzeniem zasięgu poprzez nadawanie w DVB-T?

Kiedyś były takie plany jak mieli prawa do Ekstraklasy mieli OS info puść w DVB-T ale Polsat uruchomił PSN i odpuścili .

Orange Sport Info zrezygnował ze starań o NTC z powodu braku odpowiednich środków - to ich finansowo przerosło. A nie przez PSN od CP. :P

Sam jestem za zastanawia mnie tylko jakie stacje mogły by się pojawić może jakiś kanał dokumentalny w HD :lol: :mrgreen:

Darmowy kanał dokumentalny w HD w NTC? To niemożliwe, chyba że taki uruchomi TVP (i dostanie na niego miejsce :roll: ).

#36 TELEWIDZ123

TELEWIDZ123

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1645 postów
  • Od: 11 lut 2011
  • LokalizacjaWielmoża k. Skały

Napisano 09 marzec 2014 - 16:47

Podajmy przykład Niemiec,

Niemcy mają dużo kanałów FTA na satelicie ,w DVB-t nadaja te same programy mój wujek przy granicy łapał chyba ze 30 programów min Eurosport czy BBC World ( sam się dziwiłem że mają zagraniczny kanał w DVB-t a u nas niestety cisza )
Tnk Smart HD +, Astra 19,2 E dvb-t Mux1,2,3 Chorągwica MUX 1,2,3 Skrzyczne , zagraniczne : mux1 ( w nocy) 2 Łysa Hora CZECHY.

#37 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Konto zablokowane
  • 7445 postów
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 10 marzec 2014 - 17:49

Brytyjczycy też mają zagraniczne kanały w naziemnej (np. Al Jazeera English, Russia Today, CCTV). Ale darujmy sobie te porównania. U nas zagraniczne kanały niechętnie chcą nadawać w DVB-T, głównie przez wymogi polskiej licencji. :P Na MUX-8 nie ma na nie szans.

#38 rotalplus

rotalplus

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4185 postów
  • Od: 18 sie 2010

Napisano 10 marzec 2014 - 19:00

Niemcy były niefortunnym przykładem, bo tam obywatele NIE POZWOLILI sobie na kodowanie kanałów na satelicie stad DVB-T jest tam wyjątkowo mało popularne

#39 TV i HD

TV i HD

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 662 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 20:38

W Wlk Brytanii to w DVB-T2 mają naprawdę fajnie. 60-70 darmowych kanałów w tym 10 HD (nawet bajki mają w HD!)

Tylko tunery mają drogie, bo na stronie Freeview czytałem że około 170 funtów! Pomnożyć razy 5 i daje nam to ponad 800 zł za taki tunerek. Anglików to stać i być może ten tuner ma jakieś zaawansowane technologie :D

#40 vito08

vito08

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • Od: 02 gru 2011

Napisano 10 marzec 2014 - 21:23

W UK ok 60 programów, ale 90% to programy nadawane starym mpeg2 w DVB-T . W DVB-T2 na razie nadają tylko parę programów i tylko w HD Tunery zwykłe do freview sa tanie jedynie do DVB-T2 są drogie , ale 3/4 odbiorców naziemnej w UK to użytkownicy mpeg2. :roll: