Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opisany problem jest problemem sprzetowym czyli tuner sie wiesza co jakis czas kiedys bylo to samo z tunerami marki sagem :) jezeli tuner jest wypozyczony to niebedzie problemu z wymiana u dystrybutora natomiast jesli jest twoja wlasnoscia a domyslam sie ze tak jest :) to oczywiscie masz napewno gwarancje na ten tuner jak tak pozostaje tylko zareklamowanie sprzetu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim 717 niemam takich problemow. ale czy ktos niemial kiedy kolwiek zadnego problemu z dekoderem od CP? bo z tego co czytalem to niema takiej osoby.

 

to weź teraz pod uwage to, ilu jest userów na tym forum, a ilu CP ma klientów :) to, że 5 czy 6 tysięcy osób miało jakiś problem z dekoderem to jest nic :) Przy takiej ilości sprzętu przeważnie trafi się jakiś z wadą fabryczną. Ja mam Samsunga DSB S305G i nie narzekam. Kolega od dwóch lat jedzie na Echostarze DSB 606 i jedyne co w nim robił, to zmienił częstotliwość rok teu przy zmianie transponderów przez CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim 717 niemam takich problemow. ale czy ktos niemial kiedykolwiek zadnego problemu z dekoderem od CP? bo z tego co czytalem to nie ma takiej osoby.

Jestem czysty. Mam sagema od nowości i zero problemów. Wyjaśniam również, że nigdy w nim nie manipulowałem.

 

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam Echostara 606 i 717 i praktycznie zero problemów. Zmieniłem tylko przewód SCART przy 717 i wszystko gra, aż miło. Jednak bardziej wolę 606, a może to tylko przyzwyczajenie? :D:D:D Romar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem DSB 616.Podczas usuwania nie potrzebnych kanałów tuner zawsze się zawiesza i muszę odłączyć go na chwilę z prądu żeby ponownie zadziałał.Jest jeszcze jedno gdy usuwam więcej niż 4 kanały to po usunięciu ich pozostałe kanały zapisują się po 4 a nawet po 5 pod tym samym numerem kanału.Czy można z tym coś zrobić? Pomóżcie!!!!!!!! :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest powrócić do ustawień fabrycznych. Też tak miałem z Samsungiem DSR 7000 obraz zatrzymywał się na kilka sekund a w tle było słychać tylko głos. To było bardzo uciążliwe jak oglądało się jakieś sportowe zawody. Teraz mam Samsunga DSB 305G i odpukać, żadnych problemów. Oni w CP nawet nie wiedzą od czego to zależy. Raz mi kazali sprawdzić, ustawienie anteny to się szybko rozłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wrócisz do ustawień fabrycznych to stracisz także wszystkie transpondery z pamięci które sam dopisałeś i będziesz musiał wpisać ich jeszcze raz. 8)

 

już kilka razy przywracałem ust fabryczne i nic nie pomaga jest tak samo. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witanko w ten dzien w ktorym wskazywal by na przebywanie jak najdalej od tv.. a jednak :)

 

Nie tyle zebym znalazl przyczyne ( nie mowiac juz o rozwiazaniu problemu) mrozenia obrazu, ale znalazlem hmm, sam nie wiem jak to nazwac " zjawisko towarzyszace(?) " :) Wydaje mi sie ze jest to zwiazane z EPG a scisle mowiac z zegarem wewnetrzym . Podczas mrozenia nasze pudelko usiluje przesunac "wskazowke" czasu na osi w EPG. Mowie o tej pionowej kresce przecinajacej wszystkie okienka wyswietlonych kanalow. W chwili zamrozenia przechodzac szybko do EPG mozna zauwazyc przesuniecie diabelstwa a nastepnie wszystko wraca do normy. Czyzby zbyt duzo danych w stosunku do mocy i pudlo sie dusi od nawalu informacji ? A... bo nie powiedzialem. Chodzi o Echo 616 . Mozna znalezc zwiazek pomiedzy sila i czestotliwoscia mrozenia do ukladu programow na liscie. Im wiecej "obok siebie" kanalow " ktore maja epg tym czesciej i mocniej mrozi. Jak ktos ma chwile proponuje eksperyment polegajacym na tym zeby zrobic "sito" na liscie programow... tak aby programy z epg byly stosunkowo rozrzucone. Czyli zeby wczytywal 3-5 paskow naraz niz np caly ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam problem z ustaiweniem wlasnej listy w dekoderze DSB616

przy ustawieniu listy"cyfrowy polsat" jest wszystko ok to gdy ustawiam na liste "wszystkie kanaly" lub jakas inna nie posiadam dostepu do kilku kanalow

np tvn tvn24 axn ...

czyzby to bylo celowe dzialanie cp zeby kozystac z ich listy czy tez zmiana jakis ustawien jest konieczna ?

problem sie pojawil jakis rok temu kiedy trzeba bylo zmieniac ustawienia transpondera od tego momentu klapa

aktualizowalem kanaly, x razy wyszukiwalem i .... prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma ten dekoder tak sie dzieje to nic nowego. U mnie tez tak jest :roll:

 

Niestety, mam tą sama przypadłość.

Nie zdarza się to często, ale jednak.

Widocznie to taka uroda tych tunerów. :cry:

Jednak muszę stwierdzić, że poza tą przypadłością nie mogę narzekać, bo obraz mam krystalicznie czysty i kontrastowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tylkonachwile

 

Zerknij, czy nie masz ich jeszcze w innym miejscu na liście - podczas wyszukiwania być może dodały się od końca z już z dobrymi parametrami. Ogólnie CP nic nie kombinował w tym kierunku i nie blokował możliwości korzystania z innych list kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie wszystkim którzy mają problemy z mrożeniem obrazu i zanikiem dźwięku w dekoderach Echostar DSB 616 zalecam wysłanie dekodera do serwisu. Ja swój dekoder wysyłałem 3 krotnie za każdym razem wymieniali płyty główne i to nie pomogło - te dekodery są poprostu do d... !!! Jeżeli dekoder był już 3 razy w serwisie napisać reklamację do CP i żądać o nich wymianę na Samsunga ! Ja tak zrobiłem i od 4 dni jestem posiadaczem Samsunga DSB-S305G - nieporównywalnie lepszy dekoder !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam Echostara 616 - moje pytanie dotyczy możliwości podłączenia zestawu głośników 5.1 (np. coś takiego: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=C ... PIRE+T6060)

 

Czy w ogóle jest możliwość podłączenia takiego zestawu? Czy można je podłączyć do tego tunera tak, by dźwięk był we wszystkich głośnikach? (wiem, że nie mam co liczyć na DD 5.1 ale czy można na nich słuchać zwykłe stereo?)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...