Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum i dekodera Opticum 9600TS. Mam taki problem, nie mogę podłączyć dekodera przez złącze componentowe- dekoder nie przesyła sygnału. W instrukcji jest napisane, że należy to ustawić w AV setting. Niestety nie pojawia się już wiecej lokalizacja tejże funkcji w instrukcji. Jedyne ustawienia jakie znajduję to w 'Ustawieniach użytkownika' -> 'Ustawienia A/V' a tam funkcje do wysterowania TV SCART (RGB, COMP(HD)/CVBS, COMP(SD)/CVBS) żadne z nich nie uruchamia component. Raczej jak mi się wydaje, dotyczą one ustawień gniazda EURO.

Proszę o pomoc w uruchomieniu wyjścia component. Dekoder ma wgrany soft 3.19.

Będę wdzięczny za informacje.

 

W ustawieniach Audio/Wideo ustaw TV Scart na COMP(SD)CVBS musi działać, jeżeli masz TV HD to na COMP(HD)CVBS też musi działać compnent a jeżeli nie działa to musisz przełączyć na komponent w ustawieniach w telewizorze ale jeżeli jeszcze nie działa to masz spaprane wejście do TV lub uszkodzony kabel.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zamierzam kupić tuner, który ma przede wszystkim służyć do oglądania dwóch platform. Zastanawiam się nad modelem x403 lub HD9600. Ze względu na wejścia, wystarczyłby mi ten pierwszy. Ale zastanawiam się nad bonusem ;) Nie wiecie, czy możliwe byłoby współdzielenie przez internet (między mną a ojcem) jeszcze trzeciej platformy (np. ja mu daje 2, a on mi jedną)? Nie w głowie mi nielegalne akcje. Proszę tylko o konkretną informację, czy jest to możliwe i w którym modelu. Czy model 9600 to tylko rozbudowana wersja x403? Tzn. więcej czytników, wyjść video itd? NIe pytam się, jak tego dokonać.

 

I jeszcze jedna kwestia. Czy po zmianie softu jest możliwe obsłużenie 3 polskich tv w modelu 9600? Tzn. tnk i cyfra w czytniku, polsat w module. Czy uprawnienia nie będą się gryzły? I jak jest z rozdzieleniem uprawnień przez internet? I jakim tunerem musi dysponować mój ojciec (domyślam się, że globo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie 3.26

 

Zmiana 3,26

- Dodaje kodowany wsparcie
napisów i teletekstu.

- Poprawki wielojęzyczne wsparcie EPG

- Poprawki błędów: (po kliknięciu przycisku wyjścia hit podczas przełączania kanałów)

- Teletekst za pomocą funkcji aktualizacji SCART

 

wersja Conax :

 

Software_3.26_Conax_(HD_X550,HD_X560)_2010-06-01.zip

Software_3.26_Conax_(HD_9600)_2010_06_01.zip

Software_3.26_Conax_(HD_TS_9600)_2010_06_01.zip

 

Wersja MCAS czyli czytnik wielosystemowy :

 

Software_3.26_MCAS_(HD_X550,HD_X560)_2010-06-01.zip

Software_3.26_MCAS_(HD_9600)_2010_06_01.zip

Software_3.26_MCAS_(HD_TS_9600)_2010_06_01.zip

 

Have Fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Dekoder jest bardzo fajny i obraz w HD super. Fakt, że mogę porównywać tylko z dekoderem C+ Philips 6201. Jestem zadowolony, działa super i wszystkim zastanawiającym się - szczerze polecam.

 

Mam jeszcze jedno, pewnie banalne pytanie- jak mam rozpoznać czy mam czytnik wielosystemowy?

 

I jeszcze jedna moja prośba o pomoc. Wgrałem listę kanałów (z 26.05), mam wciąż problem z odtwarzaniem FilmBox i nie mam np. National Geografic Wild (i NG Wild HD). Proszę o pomoc z wysterowaniem. Posiadam soft 3.19.

Przypominam, że jestem nowym użytkownikiem bez wcześniejszych doświadczeń z podobnymi dekoderami i ciągle się uczę (proszę o wyrozumiałość)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli mogę zapytać, co daje czytnik wielosystemowy? jeśli używam C+ i TNK to chyba nie ma to znaczenia?

 

Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak mam zaktualizować listę kanałów (9600 TS). Wgrałem listę z 26.05, zresetował się, mimo to kanały nie zostały zaktualizowane. Tzn niektórych nie ma (np. NGC Wilde), niektóre nie działają (np. Filmbox-y, AXN-y).

 

Proszę o pomoc w sprawie wysterowania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do tego co uzywasz , poniewaz na nie wielosystemowym nie pojdzie karta C+ :D

 

co do list to dzieli ona sie na 2 grupy jedna twoja czyli jak kanaly poukladasz itd. a 2 to grupa fabryczna jak wgrales liste to daj fabryke ( czyli tuner ma w pamieci 2 listy ) kilka razy moze to pomoze ale odradzam najgorsze sa listy z www poniewaz nic nie dziala na nich prawidlowo a jak uzytkownik tunera sam przeszuka i pouklada sobie to ma pewnosc ze to dziala a nie szuka kolejnej listy i ciagle zadajac koncert zyczen ...

 

 

Jesli komus na nowym sofcie szwankuje EPG to fabryka i reczny scan nieba + ulozenie recznie listy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, poszła lista oryginalna Cyfry. Co do listy, masz pełną rację, będę musiał usiąść i poukładać ją wg moich własnych preferencji. Nie wiesz czy jest może jakiś program komputerowy by za jego pomocą poukładać listę na kompie i wgrać? Coś jak kiedyś było na Mediasatach...

 

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi w pełnym uruchomieniu dekodera. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł Polsatu i chciałbym się dowiedzieć który tuner będzie z nim bezproblemowo współpracował.

Zastanawiam się nad Opticum HD 9600,i Opticum HD X403p.

Przeczytałem wszystkie wątki ale nie znalazłem jasnego wskazania na któryś z tunerów.

Dotychczas miałem AF7318 i byłem bardzo zadowolony.Chciałbym aby obraz nie był gorszy od tego na starym AF-ie.

Proszę o pomoc kogoś kto dysponuje takim zestawem bo z tunerami Opticum nigdy nie miałem do czynienia.

Za pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja testowa dzwieku ACC 3.25A dane jako MCAS :D

 

***********************########################### ***********************
* This software supports AAC audio codec. *
* *
* To use the codec, please be sure AC3 option in A/V option is: OFF *
* *
* CAUTION!!!! *
* In This Software DOLBY DIGITAL SOUND CAN BE HEAR *
* VIA DIGITAL OUTPUTS ONLY (HDMI, SPDIF) *
* AND ONLY IF AC3 OPTION IS SET TO SPDIF OR SPDIF+HDMI *
* *
***********************########################### #********************** 

 

Opticum 9600 MCAS.zip

 

Opticum 9600TS MCAS.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macjuch jaki masz soft jak nie legal to wywal zbedne opcje jak shar i inne jak masz mcas to wylacz komunikaty karty i bedzie okk lub jak masz liste z www to daruj sobie sa one niedopracowane i zle dzialaja z tunerami jakiej by masci nie byl

 

@mazi23 w liscie ( w programie) mozesz wybrac jaki system ma czytac na danym kanale przyspiesza to jego dekodowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym wiedział o czym mówisz ;). Jestem w chwili obecnej zielony jak trawa na wiosnę dlatego potrzebuje paru rad.

A tak naprawdę to chciałbym aby cyfra+ działała mi bezproblemowo.

Listę sam sobie tworzę i nic nie wrzucam co niepotrzebne.

Potrzebuję działającego poprawnie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...