Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam , jesli posiadaczy X tunera urazilem to przepraszam , ale fakty sa wieksze ze ten tuner jest slabo wykonany a producent tego szybko nie poprawi

 

E tam, chyba nikt się nie obraził, ja tam podejście bardzo użytkowe, a nie ideologiczne do tego sprzętu, się zgadzam, że Ariva to tuner przeciętny, ale mi wystarcza i nie miałem z nim żadnych problemów poza tymi, który sprawia niedopracowany soft. A twoje opinie są cenne, bo widać, że znasz się na tym. Swoją drogą z tym nagrywaniem napisów na Globo to ciekawostka, znalazłem informację na naszym forum, że 9500 i 9600 nie nagrywają napisów dvb, widać zostałem wprowadzony w błąd.

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Umowa Licencyjna jest na ten system ale sa oprogramowania tolerowane poprzez globo softy zwane mcas ( czyli bez nielegalnych dodatkow a czytnik uniwersalny)...

 

Co do tego to nie mogę się z tobą zgodzić, kiedyś pisałem maila do firmy globo i dostałem odpowiedź, że jeżeli w odbiornik satelitarny będzie wgrany inny soft niż ze strony producenta, to taki odbiornik traci gwarancję. Co do firm wgrywających soft przed sprzedarzą robią to nielegalnie bez porozumienia ze producentem i takie odbiorniki satelitarne również nie będą naprawiane w ramach gwarancji.

Z czego co się oriętuję to na stronie producenta nie ma żadnego softu, który wspierał by karty C+ bezpośrednio w czytniku kart dekodera.

Czyli wgranie takiego softu to ogromne ryzyko, jak nawali zasilacz (99% usterek tych skrzynek) uniemożliwia to wtedy powrót do oryginalnego oprogramowania, to jesteś 600zł w plecy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując jest to tuner dla wytrwałych, znoszących niedoróbki i lubiących biegać z pendrivem co 2tyg od komputera do dekodera... 8)

ja za te pieniądze jestem w miare zadowolony, ale nie wyobrażam sobie np starszych osób którzy mieli by walczyc z tym sprzętem na codzień,

dla nich lepszym rozwiązaniem bedzie np tuner cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby dobrze, gdyby na każdym TP był właściwy czas. Swego czasu na TVN Warszawa czas był o 30 min późniejszy. Same kłopoty z tym były, jeśli ktoś TVN Warszawa nagrywał i potem z innego kanału, no to mu się włączyło 30 min za późno. Czas powinien być ustawiany przez usera.

 

To by było fajnie, ale jeżeli jest z tym problem hardware'owy (np. typu brak podtrzymania), to sądzę, że jednym z wyjść mogłoby być ustawienie pozwalające na wskazanie kanału wzorcowego, z którego ustalany byłby czas (przy włączeniu tunera jak i przy jego wygaszeniu). Takie rozwiązanie mam np. nagrywarce DVD, gdzie czas jest pobierany z pierwszego kanału (w moim wypadku TVP1) i nigdy z tym nie ma problemów. W przypadku Arivy mógłby to być choćby kanał startowy z menu.

 

Zjawisko na moim tunerze w ostatnich dniach: miałem zaprogramowanych ok. 5 timerów. Przełączałem się pomiędzy różnymi egzotycznymi kanałami, po czym wygasiłem tuner. Coś mnie tknęło aby sprawdzić czy timery są nastawione poprawnie i włączyłem go ponownie. Co się okazało? Lista timerów była PUSTA! Widocznie któryś z nadawców nadawał przyszły czas i tuner uznał, że zdarzenia minęły. To w zasadzie Ferguson także mógłby poprawić w następujący sposób: zdarzenia, które nie zostały zrealizowane nie powinny być usuwane automatycznie (zawsze mogę przecież je usunąć ręcznie).

 

A jeśli Ferguson nie czuje się na siłach aby naprawić błędy, to najlepiej niech "otworzy" kod i udostępni go wraz z narzędziem do kompilacji, a sami sobie wszystko poprawimy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Od wczoraj mam inny problem.

Po włączeniu tunera mam komunikat "brak sygnału".

Muszę czasem kilka razy włączyć i wyłączyć i zaskakuje.

Doraźna pomoc to ruszenie przewodem od anteny przy tunerze, a docelowo wysłanie do serwisu w celu wymiany głowicy.

Przerabiałem to u siebie (podobnie jak duża grupa użytkowników tego urządzenia) i poddałem się gdy już mi "żylaki zaczęły wychodzić" od ciągłego podchodzenia i ruszania złączem F.

Poza tym kilka stron wcześniej ktoś doradza lekkie poluzowanie, a następnie dokręcenie głowicy do obudowy. Ale jak to bywa w życiu, jednym pomoże - drugim nie zaszkodzi ...

Generalnie polecam serwis i uzbrojenie się w cierpliwość na ok. 2-3 tygodnie naprawy.

Ja już mam to za sobą ... :jupi: :> i spokojnie obserwuję boje z nowymi softami ... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam dysk Samsung S2 portable 500gb i współdziała z Arivą wyśmienicie... Chociaż na naklejce na spodzie ma napisane , że potrzebuje 850mA... Czy Vochomurka mógłby napisać co jest podane na spodzie jego dysków? ( ma mniejsze pojemności...). Wczoraj przypadkiem odkryłem jeszcze jednego denerwującego buga. Po zaniku prądu w gniazdku i ponownym jego włączeniu tuner sam się uruchamia i dodatkowo uruchamia podłączony przez EURO telewizor. I cała idea <1W bierze w łeb. Poza tym trzeba pamiętać, żeby ostatnio oglądanym kanałem nie był np XXL albo inny Dorcel :lol2: Dziwne rozwiązanie - np dvd panasa pozostaje w standby a nie zaczyna odtwarzać płytę... Aha u mnie na sofcie b9 też przycina HBO. Mam nowszą wersję tunera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setna strona tego forum niech będzie dla mnie okazją do zaproponowania pewnego eksperymentu. Mianowicie wypisano tu już wiele słów na temat różnych problemów z Arivą. Pomyślałem, że może warto...

spisać wszystkie problemy Arivy w jednym arkuszu,

który to byćmoże obejrzy sobie ktoś z Fergusona. Rozpoczęty projekt mamy tutaj:

 

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlFdVug7aDU7dDE0UmFjZEI3ZGgzTVNqaFZuNjlGNXc&hl=pl

 

Jest to arkusz Google, w którym każdy, bez logowania, może dopisywać znane sobie problemy. Błędy rozwiązane moglibyśmy z tej listy usuwać. Zobaczymy czy to się przyjmie.

 

P.S. Proszę wybaczyć mi jeśli coś jest źle z tym arkuszem, ale to mój pierwszy styk z dokumentami on-line Google'a.

 

Dopisek po 5h od emisji tego postu: reakcja Forumowiczów przerosła moje najśmielsze oczekiwania! Objętość arkusza wzrosła chyba 4-krotnie. Oczywiście nie ma się z czego cieszyć, hihi. Teraz arkusz żyje własnym życiem (ja tylko od czasu do czasu wykonam kopię). Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wspominałem, że przekopywanie się (ponowne) przez 100 stron, gdzie zdecydowana wiekszośćwypowiedzi dotyczy problemów z błędami w oprogramowaniu wymaga samozaparcia. Więc przyjmuje krytykę, ale proszę też o zrozumienie.

 

Z obecnie interesujacych mnie przypadków moge wymienić na pewno Hallmark. Czy sa z nim problemy?

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wszystkich pytanie. Mam Arive 200 i jest problem ze współpracą z modułem TechniCrypt CX Conax. W czytniku kart mam cyfrę, wiec potrzebny jest moduł. Modół jest ok, bo na poczciwym AF 7018 też miałem taką samą konfigurację, tzn cyfra w czytniku, a thk w module.

Może potrzebny jest nowe orpgramowanie do modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy VideoReDo otwiera bez problemów te pliki .dvr z tego tunerka?

VideoReDoTVSuite na pewno i robi dokładnie co TS Doctor, który co miesiąc wygasa i trzeba pobrać nowy.

Nie lubię takich badziewiów...

Czy nadal nie daje się skorzystać z plików nagranych tym tunerem z kanałow kodowanych???

Ja nie widzę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że ci programiści Fergusona są jakimiś amatorami, a może dopiero uczą się programować, na żywym organizmie wypuszczonym przedwcześnie w świat. Przynajmniej jeśli chodzi o Arive.

Z Arivą 200 i tak nie jest źle. Większym g ó w n e m jest model 7900. Miałem go. Jego użytkowanie, to tragedia w wielu aktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setna strona tego forum niech będzie dla mnie okazją do zaproponowania pewnego eksperymentu. Mianowicie wypisano tu już wiele słów na temat różnych problemów z Arivą. Pomyślałem, że może warto...

spisać wszystkie problemy Arivy w jednym arkuszu,

który to byćmoże obejrzy sobie ktoś z Fergusona. Rozpoczęty projekt mamy tutaj:

 

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlFdVug7aDU7dDE0UmFjZEI3ZGgzTVNqaFZuNjlGNXc&hl=pl

 

...........

 

Dopisałem.

PS - kto wypisuje to "bzdura" ?? Tak firma odpowiada na zgłaszane problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na komentarze do zgłaszanych przez nas usterek jestem co raz bliższy sprzedaży tego BADZIEWIA... Nie wiem kto pisze te komentarze, ale jeśli serwis Fergusona to dziękuję bardzo... Tu nie można, tam się nie da, tu nie zauważyli... Chyba mamy zbiorowe halucynacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...