Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, czym ugryźć nagrany mpeg z kanału radiowego?

W sensie przekowertowania go na wave, a potem na mp3.

Wszystkie dostępne mi programy łącznie z TS Doctorem zawodzą...

Nagrany mpeg z karty SAT do komputera bez problemu daje się na wave konwertować, a ten z Arivy nie.

Poza tym, mpeg z Arivy jest ze 3 razy wiekszy, od tego nagranego za pomocą kary SAT. Cóż takie zawiera, że taki duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie nie jest cienizną i pozwoli na swobodne odtwarzanie filmu HD?

 

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zakup dedykowanego odtwarzacza. Np. WD TV HD Player.

 

Jesli chodzi o obróbke materiału HD, to im moc procesora wieksza tym lepiej. Jednak obróbka, a odtwarzanie to dwie rózne sprawy. Kodowanie wymaga wiekszych zasobów. W przypadku odtwarzania wspomaganie w karcie graficznej powinno załatwic sprawę. Oczywiście rozsądny procesor musi być.

 

Pamietam, jak kodowałem do Super VCD na procku Celeron 333. Jedna płytka robiła sie sześć godzin. Juz myślałem, że te czasy nie wrócą. A tu masz. :)

 

Byc może MPEG z radia trzeba poddać demuksowi, czyli rozdzielić obraz od dźwięku.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film połączysz małym programikiem linboxpvr_dvrtools.exe

Otrzymasz TS, który można już odtwarzać na komputerze, choćby równie małym programikiem Media Player Classic.

Aby z tego zrobić DVD, to tu jest wiele możliwości. Szybko i skutecznie można to zrobić VideoReDoTVSuite, ale ten program już jest płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na konwersję nagrań radiowych z Arivy:

 

1. Nagrania w postaci pliku DVR otworzyć w programie TS Doctor filtrem pakietów i wyfiltrować (wyciąć) wszystkie pakiety oprócz pakietów dźwięku (może to być pierwszy typ pakietów). Powstanie nowy plik DVR, któremu zmieniamy rozszerzenie na DVR-MS.

 

2. Plik DVR-MS konwertujemy na WAV (lub inny format) programem Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkownika Vochomurka:

Jakiej pojemności dysk Samsunga S2 Portable najlepiej współpracuje z Arivą 200? Obawiam się , że większa pojemność może pobierać więcej prądu? Np z powodu większej ilości talerzy? Jaką pojemność Pan posiada? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się pakietem mencoder. Jest to program co prawda konsolowy ale daje duże możliwości i jest darmowy :)

To, że konsolowy to akurat zaleta ;)

Ale niestety nie chce łyknąć TS'a z Arivy nagranego z kanału radiowego.

Rozpoznaje format TS i fakt, że nie ma strumienia video, ale chce przekonwertować...

Pozostawia komunikat

"video stream is mandatory"

"Exiting..."

i na tym koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może specyfiką modułu Polsatu jest to, że się mocno nagrzewa i tuner nie jest wstanie odprowadzać ciepła. Ja korzystam z modułu Matrix Reborn z kartą TNK i nie przegrzewa się, moduł po wyjęciu jest ledwo ciepły. Ale kojarzę, że na forum użytkownicy tunerów innych marek też narzekali na przegrzewanie się modułu Polsatu.

 

Może spróbuj patentu znanego kiedyś posiadaczom maluchów, w lecie jeździło się z uchylona klapą silnika. Może w czasie oglądania otwórz klapkę maskującą moduł, być może wtedy będzie lepsza cyrkulacja powietrza.

 

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem starsze wersje softu i problem również występuje. Ponadto dekoder podłączony do instalacji sat. przystosowanej do odbioru CP chodzi bezproblemowo. Żeby nie zaśmiecać już tego tematu, ponieważ wydaje mi się, że problem leży po stronie konwertera/obrotnicy, wracam do viewtopic.php?f=5&t=12105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG na Arivie to jest jedna wielka masakra! Ten moduł żyje własnym życiem! :evil:

 

Największe grzechy programistów FERGUSONA przy opracowaniu EPG do ARIVY to:

- na pasku postępu bieżącego programu po osiągnięciu 100% EPG zasypia - muszę wyłączyć i włączyć tuner, żeby zobaczyć co i do której godziny aktualnie leci

- powyższy defekt da się ominąć trzykrotnie wciskając (i)nfo ale tutaj TEŻ pojawiają się kwiatki: polskie litery dostają szału i mamy piękne krzaczki

- bywa, że na PLANETE nie mam żadnych informacji o postępie, bieżącej audycji czy najbliższych kanałach

- RAZ zdarzyła mi się ciekawostka i litery z informacji o postępie audycji nałożyły mi się na EPG - wyszła sieczka. (Czy komuś też się to zdarzyło?)

- kolejna i moim zdaniem ogromna wada tego EPG (jak i całego OSD ARIVY zresztą) to design rodem z urządzeń sprzed pięciu lat. Konkurencja próbuje coś wycisnąć ze sprzętu o podobnej cenie i całkiem nieźle im to wychodzi:

 

globo1.jpg

globo2.jpg

globo3.jpg

globo4.jpg

 

a w naszej Arivce - niestety :censored:

 

* dotyczy EPG w sofcie 1.04B4 z 2010.01.27, na ARIVIE 100HD z kartą CYFRY

 

Jak widać na screenach programistom od GLOBO również zdarza się popełnić literówki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 + dysk TRANSCEND StoreJet 25M 320 gb na USB.

Po sformatowaniu na FAT32 partycja 30 GB, Ariva nie widzi formatu : wersja pliku - unknown.

Jak temu zaradzić. Formatowanie na Arivie, programem StoreJetFormatter. oraz na Viscie i efekt taki sam.

Komputer widzi pliki FAT32 a Ariva nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...