Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...wczoraj spróbowałem nowego "toola" do konwersji. Zgrałem fragment reklamówki z ARD konwersja do pliku TS i odpalenie na VLC (poszło pięknie) i na AllPlayerze 4.2 (start z jakimś komunikatem , że czegoś tam brakuje) ale po skasowaniu tegoż, ładnie odpaliło.

Na tym koniec miłych doznań. Komp (może nie za mocny 1Gb pamięci i duocore) i niestety przycinki z obrazu HD...

Obsługa toola prościutka, ale z efektami jeszcze trzeba potestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników A200.

To mój pierwszy tutaj wpis :)

 

Mam ten sprzęt od 2 tygodni. Najpierw miałem wersję 1, bez żaby na pudełku i logo HDTV na klapce. Resetował mi listy kanałów, restartował nie wiadomo dlaczego, przerywał i pikselował obraz - więc poszedł do wymiany.

Teraz mam wersję 2 (z żabą i logo HDTV na górnej części obudowy) i mam wrażenie, że jest lepiej. Na pewno jest lepszy obraz, chociaż zacięcia na HBO2 i Planete nadal są. Ten nowy (produkcja 28.01.2010 r.) ma fabrycznie wgrany soft 1.04.B4 i listę Cyfry z 26.01.2010 r..

Miałem wcześniej PVR Pace 250 Gb Cyfry i odnosiłem wrażenie, że ma lepszy obraz HD od tej A200 MkI, chociaż ogólnie działał koszmarnie (czyli jak i kiedy chciał), więc wrócił w oryginalnym pudełku, do Cyfry.

 

Ktoś pytał wcześniej o ustawienia obrazu z plazmą Panasa (TX-P...C10 lub TX-P...X10).

A200 ustawiam: jasność 61-63, kontrast 42-44, kolor 42-44.

Wyjście sygnału: 720p/50. Próbowałem 1080i/50 ale z 4 metrów nie widzę żadnej różnicy w ostrości obrazu, poza tym, że w trybie 720p obraz jest jakby bardzie wygładzony.

Panas: obraz Normalny, kontrast 35, jasność 0, kolor 20, ostrość 5, wszelkie polepszacze obrazu wyłączone.

I jest "lodzio-miodzio" (jak mawiał pewien pingwin) ;)

 

Dodam też, że mam podłączony dysk 2,5" WD Elements 320 Gb i działa bez zarzutu, zasilany z USB.

 

Program "A200_Ariva_TS_Tool" prosto i bezproblemowo łączy nagrane przez A200 pliki "*.dvr" w jeden plik "*.ts" co umożliwia jego odtworzenie w kompie.

 

Mam też pytania do Szanownych bywalców forum i użytkowników Arivy:

czym jest spowodowane nierówne odtwarzanie filmu w kompie?

W GOM Player rwie się dźwięk a obraz idzie w zwolnionym tempie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ja dostałem tuner, podłączyłem,wcisnąłem TNK i póki co ładnie chodzi na fabrycznym sofcie. Swoją drogą ciekaw jestem ilu jest zadowolonych użytkowników, którym jeszcze się nie zaciął

 

U mnie podobnie - tylko, że z Cyfrą+.

 

Mam zainstalowany starszy soft (wersja: 1.02.xx - i nie chcę na razie go zmieniać). Niestety nie mam listy kanałów Cyfry+ do której się przyzwyczaiłem (programy lecą po kolei). Na stronie Fergusona jest programik do wgrania z listą Cyfry, ale z taką adnotacją:

"Uwaga: aby ta lista kanałów działała prawidłowo odbiornik powinien mieć oprogramowanie z serii 1.03 lub nowszej!

Wgranie tej listy na starszą wersję oprogramowania może być niemożliwe lub powodować błędy w pracy odbiornika!".

 

Gdzie mogę znaleść plik z listą kanałów Cyfry+ dla starszego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Na to pytanie też już była wcześniej odpowiedź, proszę czytać cały wątek lub korzystać z wyszukiwarki

 

Czytam, czytam. Dochodzę jednak do wniosku, że lepiej byłoby tworzyć wątki tematyczne, gdyż gros wpisów dotyczy przycinania się obrazu i błędów w oprogramowaniu. Informacje praktyczne są śladowe.

 

Swoja drogą ciekawe, że tuner nie widzi napisów po siedmiu dniach. Skoro zostały zdekodowane, powinny byc widoczne.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był w tym wątku poruszany kilkakrotnie, ale muszę zadać to pytanie ponownie.

Jak wygląda w tym dekoderze współpraca Cyfry i Polsatu? Chodzi mi o to, czy działa to stabilnie czy nie.

Jeśli nie, to czy jest jakiś inny warty uwagi. Zastanawiam się, czy mieć dwa osobne dekodery czy połączyć to w jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mała moc obliczeniowa komputera [...]problem z kodekami.

 

Jedno i drugie. Raz, że do nagrań HD trzeba mieć mocny procesor, dwa, że są dostępne mniej i bardziej wydajne kodeki HD (te bardziej wydajne są z reguły płatne). Sugeruję poszperanie po sieci, a na początek zainstalować darmowego Media Playera Classic, on ma wbudowane kodeki HD dość wydajne.

Jeśli nie pomoże, to trzeba myśleć nad silniejszym procesorem w kompie.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do zacinania kanałów / wyskakiwanie info "Zakodowane" to kiedyś, gdzieś znalazłem sposób na to.

Mianowicie: wchodzimy do menu/system/system TV/

przechodzimy do edycji (czerwony przycisk)

CA Type: seca 1 & 2

W providerach dodajemy wpis: 000068

kasujemy resztę providerów z Seca 1&2 (łącznie z 000065 CYFRA+)

przeważnie później działa bez zacięć.

 

Wydaje mi się, że soft gubi się z wyborem providera i dlatego są zacinki. Niestety sposób ten jest doraźny i działa tylko do wyłączenia tunera (nawet stand by).

 

--> Do speców z Fergusona --> może udało by się zrobić jakąś edycję softu np "C+ only" bez zbędnych providerów. Nie wiem czy jest to możliwe ale może się da :? .

 

Napiszcie koledzy czy u Was taka operacja działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

..wczoraj spróbowałem nowego "toola" do konwersji.

 

Jedne DVR-y mi laczylo do TS-a inne nie.

 

Niestety musza jeszcze nad tym programem popracowac.

 

Pozdrawiam

 

Mam XP. Ale nie wiedziałem, że do przetwarzania HD jest potrzebny jeszcze mocniejszy sprzęt.

Tylko jak to jest: w Arivie siedzi procek 333 Mhz, jakiś mały ram i działa.

Zwykły laptop przy takiej Arivie to kosmos a rwie i nie odtwarza płynnie.

 

Witam !

 

Co innego DEDYKOWANY PROCESOR pod HD a co innego procesor w Twoim komputerze.

 

Mam kamerke Canon HG-20 i wyobraz sobie, ze ta kamerka... kompresuje w locie nagrywany material.

 

Wychodzi to okolo 2 Mb * 25 klatek = 50 Mb danych obrazu / sekunde. (analiza + kompresja)

Dolicz do tego jeszcze... kompresje dzwieku.

 

I co jeszcze jest najsmieszniejsze... mam do Kamerki dodatkowy akumulatorek i moze pracowac

na nim 3 godziny non-stop... ;)

 

Kompresowany material jest do formatu AVCHD czyli taki... MPEG-4 AVC.

 

Wez teraz swoj komputer i zapisz ON-LINE tak samo... jak ta kamerka !!!

 

Teraz widzisz... co to znaczy SPRZETOWE KODOWANIE czy DEKODOWANIE ;) To calkiem inna bajka ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie toola: AllPlayer najnowsza wesja przy próbie startu filmu hd pokazuje komunikat:

Aplikacja lub biblioteka DLL/Windows/system32/libavcodec nie jest poprawnym obrazem Windows NT .Sprawdź to z dyskietką instalacyjna.

Po skasowaniu tego komunikatu film startuje z drobnymi przycinkami.

Pytanie czy jest lek na komunikat kompa, czy przycinki to objaw skutku tego komunikatu czy raczej słabości systemu.

WindowsXP, duocore 2,4 GHz 1 Gb ram. Z odtwarzaniem filmu HD 1080p np. o słynnym grubym króliczku nie było problemów...

Film SD konwertowany do TS idzie poprawnie i obraz i dzwięk (bez przycinek i bez tego komunikatu na wstępie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Na to pytanie też już była wcześniej odpowiedź, proszę czytać cały wątek lub korzystać z wyszukiwarki

 

Czytam, czytam. Dochodzę jednak do wniosku, że lepiej byłoby tworzyć wątki tematyczne, gdyż gros wpisów dotyczy przycinania się obrazu i błędów w oprogramowaniu. Informacje praktyczne są śladowe.

 

Swoja drogą ciekawe, że tuner nie widzi napisów po siedmiu dniach. Skoro zostały zdekodowane, powinny byc widoczne.

 

ArtS :)

Teraz jest mi już wszystko jedno.

Dwa dni zajęło mi przeczytanie 80 stron wątku o A200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tuner Ferguson 8900 HF i przepraszam, że piszę w dziale innego modelu ale możliwe, że rozwiążanie jest podobne.

 

Chciałbym zrobić coś takiego, że poszczególne stacje Music Choice ba Cyfrze+ były by dostępne jako kanały a nie tak jak jest obecnie jako podkanały (po naciśnięciu klawisza OPT).

Udało mi się zrobić coś takiego z Trójką, która jest bodajże z "PR Cyfra". Ale ten ostatni jest niekodowany i myślę, że w tym tkwi problem.

Nie potrafię przypisać podczas dodawania ręcznęgo programu, że jest kodowany (widoczny napis "SC").

 

Męczę się już z tym trochę. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Może jest sposób na ręczne dodawanie kanałów wpisywanie PID-ów: APID, VPID, określenie kodowania lub tego czy program jest kodowany - a nie jak ja do tej pory robiłem po wyszukiwaniu ręcznym z określonego transpordera i wpisywaniu APID i VPID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka konfiguracja to totalna cienizna!

Co w takim razie nie jest cienizną i pozwoli na swobodne odtwarzanie filmu HD?

 

żaden notebook tylko komputer klasy desktop z procesorem Quad i to w mocarnej konfiguracji. Niestety tylko wyjatkowo mocna konfiguracja pozwala obrabiac materialy HD w sposob plynny i nie trwajacy wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis dostarł do mnie tuner. Po podłączeniu do TV (przez euro bo mam na razie tylko tv CRT) włączyłem do sieci. Na wyswietlaczu zero reakcji, po kilku sekundach właczył sie ekran powitalny na TV ale po paru sekundach zniknał i tuner się wyłączył. Na wyswietlaczu nie bylo żadnej reakcji. Na pilota nie reaguje. Ktoś sie spotkał z takim czyms? Wygląda na ewidentnie uwalony. Zwrot jest do fergusona na naprawe gwarancyjną czy do sklepu wysylkowego?

 

 

Miałem tak samo, tylko to było 3 miesiące temu i już też ktoś wspominał w wątku, że miał trzy takie przypadki pod rząd.

A winny jest tu niewłożony kabelek do gniazda, który podaje zasilanie i wszystkie sygnały na panel przedni i wyświetlacz. Do środka tunera poświeciłem sobie lampą, od góry przez szpary i zauważyłem że jedna wiązka kabelków sobie dynda i jest niepodłączona.

Niewątpliwie ktoś świadomie wyciągnął ten kabelek albo go wcześniej nie włożył. Może jakiś Chińczyk - dywersant? :) Niemożliwe jest żeby sam wypadł, bo później rozkręciłem Arivę i gdy wsadziłem kabelek na swoje miejsce, to przekonałem się, że wtyczka mocno siedzi w gnieździe. Można powiedzieć że tuner naprawiłem ale niestety pozbawiłem się gwarancji, bo zerwałem plombę. Jak zobaczyłem ten dyndający kabelek, to ręce zaczęły mnie świerzbić i nie dałem rady powstrzymać się przed otwarciem Arivy. Wpływ też na to miał fakt, że tuner kupiłem na giełdzie elektronicznej i musiałbym czekać na wymianę sprzętu cały tydzień do następnej soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie nie jest cienizną i pozwoli na swobodne odtwarzanie filmu HD?

Ja dla przykładu mam Celeron DualCore 2800 MHz i słabiutką kartę (taką z pasywnym radiotorem) Ati 4350 i HD chodzi płynnie bez żadnych zacięć. Czuje, że słabszy procek też dał by radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...