Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nowi forumowicze. Na większość waszych pytań znajdziecie odpowiedź, śledząc ten wątek od początku. Ja nie mam siły kolejny raz pisać szczegółowo, co i jak, skoro kilka stron wcześniej ktoś to już tłumaczył.

 

Krótko w sprawie softów:

 

wersje: 1.02.xx - bardzo stabilne, ale bez kilku fajnych opcji lub z ograniczeniami (np. time shift działa tylko na kanałach niekodowanych)

wersje: 1.03.xx - dodany pełny time shift, ładniejsze EPG, ale za to na niektórych kanałach tuner potrafi się zresetować, doraźnie pomaga usunięcie takiego kanału z listy i ponowne przeszukanie odpowiedniego transpondera.

wersje: 1.04,xx - naprawiony problem z restartami, ale za to dodano nowy problem - na wszystkich kanałach z transpondera 10719 zacina się obraz. Dla osób, które mają tylko TNK, polecam w 100%, bo żaden kanał w TNK nie korzysta z tego tp. Z Cyfrą gorzej, ale moim zdaniem najnowszy soft mniej już zacina, da się przeżyć. Poza tym nieszczęsnym tp 10719 soft działa dobrze i nic się nie wiesza. Jeśli mamy splitter, warto w menu w ustawieniach czytnika CA zmienić częstotliwość na 3,6 MHz.

 

Każdy może sobie wybrać i wgrać dowolny soft - Ariva pozwala wgrywać bezproblemowo starsze wersje softu, ale pamiętajcie, że listy kanałów nie są kompatybilne z softami różnych generacji. Szczegółowe opisy, jak i co wgrywać znajdziecie na stronie Fergusona w dziale Download.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblepienie śniegiem czaszy anteny i samego konwertera to raz, dwa przy takich intensywnych opadach i "ciężkich" chmurach sygnał z satelity jest słaby i każda niedokładność w ustawieniach anteny i konwertera (skos) da nam w efekcie rwany obraz. Jedyne rwące kanały w softach 1.04.xx to te z tp 10719, jeśli komuś zacina się obraz np. na Eurosport HD, to ewidentnie musi poprawić ustawienie anteny/odśnieżyć etc.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do tematu anteny….

 

Mam standardową antenę Cyfry+ 60 cm. Obecnie posiadam dekoder Strong – nie mam problemów z odbiorem kanałów SD (siła i jakość sygnału 80 – 100%). Zapragnąłem telewizji HD i przedłużyłem umowę z Cyfrą włączając kanały HD. Ale jak to z cyfrą bywa nie ma dostępnych dekoderów HD a mi się już nie chce czekać na ich urządzenia. Zastanawiam się nad zakupem dekodera HD i nie chciałbym wydać za dużo kasy – dlatego bacznie obserwuję wątek Arivy 200 (i zastanawiam się nad zakupem Arivy 200 lub 100).

Czy będę musiał zmienić antenę na większą w celu oglądania programów HD na Arivie 200 / 100?

 

Czy pilot z Arivy 200 będzie działał z Arivą 100 (pytam się ponieważ mam pilota Logitech Harmony 525 i w spisie obsługiwanych urządzeń nie występuje Ariva 100, natomiast Ariva 200 jest w spisie obsługiwanych urządzeń; nie chce mi się programować po kolei przycisków do Arivy 100)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta pojawił się tool to zamiany kilku plików dvr (całego nagrania) na jeden plik ts.

Krótka instrukcja obsługi jest w środku.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... lect&id=80

 

Jak wiadomo takiego poprawionego ts'a można wciągnąć do większości programów do edycji video.

:brawo:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD da radę oglądać przy antenie 60 cm, ale nie przy takiej pogodzie jak dzis :).

Ja miałem przez miesiąc Arivę ze starą anteną od Cyfry (60 cm) i trafiły mi się 2 dni w miesiącu, że kanały HD się rwały lub nie działały w ogóle (to był listopad).

Jeśli mieszasz w Polsce zachodniej bądź centralnej, masz większe szanse na poprawny odbiór, niż na wschodzie. Ja sobie w końcu zmieniłem samą czaszę na 80 cm i od tej pory nie przejmuję się pogodą.

 

Pilot Arivy 200 działa z Arivą 100 i na odwrót, tu nie będzie żadnego problemu.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 + dysk TRANSCEND StoreJet 25M 320 gb na USB.

Dlaczego tak się dzieje i co jest przyczyną?

Mam Ariva 200 do której kupiłem dysk TRANSCEND StoreJet 25M 320 Gb na USB i tu się zaczeły problemy.

Po formacie na laptopie programem StoreJetFormatter na NTFS Ariva dysk widzi i wyświetla : informacja o

podłączonej pamieci : rozmiar 298 Gb.wolne: 0, nagrania: 0. system plików NFTS.

natomiast Madia Player Arivy widzi pliki i odtwarza. Nie da się nagrywać – wyświetla komunikat „ za mało

miejsca na dysku USB; albo…”,

Po formacie na laptopie programemStoreJetFormatter na FAT 32 – Ariva nie wykrywa pamięci USB.

Po formacie w NTFS na Arvie jest komunikat : PVR reinid failed! stan pamięci:298 Gb, wolne:0, nagrania: 0,

pliki NTFS. Nie nagrywa wyświetla komunikat – za malo pamięci USB aby..

Po formatowaniu w FAT 32 na Arivie wyskakuje komunikat: mount failed ! Rozmiar: 298 GB, wolne: 298 GB,

system plików: unknwn. Nie da się nagrać - jest komunikat. za mało miejsca na USB, aby.

Po wypięciu dysku i ponownym podłączeniu Riva pamięci nie wykrywa, trzeba ją ponownie zformatować do

NTFS na laptopie aby go wykryla.

Dodatkowe zasilanie dysku nic nie zmienia.

Wydaje się że Ariva jest ok. i dyst jest ok. ale nie mogą ze sobą pracować na 100%.

Może ktoś mi podpowie co jest przyczyną takiego zachowania sprzętu co tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nagranym pliku napisy są po wsze czasy i o jeden dzień dłużej. Ariva nie chce wyświetlać napisów w nagraniach starszych, niż 7 dni. Po 7 dniach napisy dalej są w pliku, można je odtworzyć na kompie np. VLC Playerem.

 

Vochomurka

 

PS. Na to pytanie też już była wcześniej odpowiedź, proszę czytać cały wątek lub korzystać z wyszukiwarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nagranym pliku napisy są po wsze czasy i o jeden dzień dłużej. Ariva nie chce wyświetlać napisów w nagraniach starszych, niż 7 dni.i

 

No nie wiem czy to prawda... właśnie włączyłem jakiś film z HBO nagrany w święta i napisy normalnie można włączyć/wyłączyć ...

To chyba zależy od nagrania ... albo sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD da radę oglądać przy antenie 60 cm, ale nie przy takiej pogodzie jak dzis :).

Ja miałem przez miesiąc Arivę ze starą anteną od Cyfry (60 cm) i trafiły mi się 2 dni w miesiącu, że kanały HD się rwały lub nie działały w ogóle (to był listopad).

Jeśli mieszasz w Polsce zachodniej bądź centralnej, masz większe szanse na poprawny odbiór, niż na wschodzie. Ja sobie w końcu zmieniłem samą czaszę na 80 cm i od tej pory nie przejmuję się pogodą.

 

Pilot Arivy 200 działa z Arivą 100 i na odwrót, tu nie będzie żadnego problemu.

 

 

Vochomurka

 

Dzięki.

 

Poszedłem do MediaMarkt i tu zdziwienie - dekoder Ariva200 za 499 zł. Więc kupiłem.

Mieszkam w Wawie - zobaczymy jak będzie działało. Dziś spróbuję podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis dostarł do mnie tuner. Po podłączeniu do TV (przez euro bo mam na razie tylko tv CRT) włączyłem do sieci. Na wyswietlaczu zero reakcji, po kilku sekundach właczył sie ekran powitalny na TV ale po paru sekundach zniknał i tuner się wyłączył. Na wyswietlaczu nie bylo żadnej reakcji. Na pilota nie reaguje. Ktoś sie spotkał z takim czyms? Wygląda na ewidentnie uwalony. Zwrot jest do fergusona na naprawe gwarancyjną czy do sklepu wysylkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem z 10 raz wyłącznikiem. Nie moge wgrać softu bo ekran pojawią sie na 5s i znika gdy probuje wyswietlić jakąś stacje telewizyjną. Wygląda jakby zasilacz siadał w chwili gdy odpala głowice. Nie chce tez na siłe go naprawiac kablem serwisowym bo potem mogą się czepiać przy gwarancji a i tak sam tego pewnie bym nie naprawił.

Tylko odsyłać to do sklepu czy do fergusona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak w karcie gwarancyjnej napisane jest że naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzenia sprzętu w czasie aktualizacji oprogramowania. Istnieje duża szansa że podczas wgrywania softu tuner sie wylaczy tak jak robi to cały czas i totalnie padnie i po odeslaniu do serwisu orzekną że usterka została spowodowana nieumiejętnym wgraniem softu. Wole nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dlaczego nie ma nic na wyswietlaczu i czemu sklep wysylkowy mialby przy nim grzebać ? sprzedają tego setki i na pewno nie bawią sie z kazdą sztuką osobno. Zresztą chyba kazdy po wgraniu softu czy listy sprawdza czy tuner chodzi.

Co to znaczy starym programem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...