Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Za Kątet HD trzeba płacic wg co niektorych.

 

Czy nie prosciej jest wyłączyc zbędne kopie kanałow SD w ich miejsce włączyc HD. Zwolnione miejsce przeznaczyc na poprawę jakosci nadawanych kanałow.

Także skonczyc z dublowaniem kanałow na rożnych transponderach.

 

Klient zadowolony - więcej miejsca na nowe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

To, co mówisz, wydaje się najbardziej logiczne!

Szkoda tylko, że operator tego nie rozumie albo po prostu nie chce zrozumieć. :?

Skoro oferta nazywa się "Smart HD+" to właśnie powinno się w niej stawiać na kanały w rozdzielczości HD, a nie brnąć dalej w marnej jakości SD, tym bardziej w dobie powszechnie dostępnych już telewizorów typu Full HD.

No, ale pożyjemy, zobaczymy. ;) Stopniowe odbieranie przez nc+ uprawnień odbioru do wersji SD kanałów "z plusikiem" może jest jakimś kierunkiem w stronę przechodzenia już na kanały w rozdzielczości HD... :roll:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już parę lat ofertę SmartHD+ i po ostatnich zmianach, które nastąpiły (wyłączenie kanałów, które były w promocji), w końcu stwierdziłem, że opłacanie takiej oferty za te pieniądze nie ma większego sensu. Żeby nie było komentarzy, że te 20 zł lub mniej jak się płaci na dłużej to przecież mało, to od razu powiem, że jestem bez pracy w tej chwili (więc każdy grosz się liczy), a po za tym ta cała oferta programowa i te wszystkie kanały w niej dostępne  to sami widzicie jak wyglądają :), (chyba, że ktoś jest pasjonatem oglądania reklam, oglądania powtórek z powtórek filmów, czy też programów typu "szkoła", "szpital" i innych "z życia wziętych") w dodatku większość z nich pokrywa się z naziemną telewizją.

Dobra już nie przynudzam :D i konkretne pytanie ... jak to jest z ważnością tej karty (nie chodzi mi o teorie) tylko faktycznie jak to wygląda, może ktoś z Was już to testował. Czy to wygląda w ten sposób, że przestaje opłacać pakiet domowy i wtedy mam jeszcze tylko miesiąc ważny ten pakiet bez opłat ? ... co potem, gasną wszystkie kanały ?... czy np. po pół roku istnieje jeszcze możliwość "ożywienia" tej karty przez doładowanie czy zostanie ona całkowicie skasowana w systemie i będę musiał kupić nową ?. Jeśli to ma jakieś znaczenie to mam jeszcze tą starą niebieską kartę.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestaniesz opłacać to przez miesiąc masz te kanały bez opłat, niekiedy to jest nawet o tydzień dłużej. Zależy jak się tam połapią. Możesz nie opłacać przez kilka miesięcy, a gdy zechcesz zapłacić to oglądasz dalej. Tak więc nie musisz kupować nowej karty. Przetestowane  - ja tak robię co jakiś czas.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nawet po 2latach nie opłacania będzie do ożwienia* oczywiście jeśli nie zlikwidują oferty smart HD+.

A czy do takiego "ożywienia*" potrzebne jest coś więcej niż doładowanie? Właśnie jestem na etapie ożywiania karty w ofercie TNK HD (Niebieska karta N, jeszcze z oferty ŚwiatHD). Doładowałem kartę przez hollex.pl, na stronie stronie tnk sprawdzam doładowanie, zmieniła się tylko data pakietu bezpłatnego do 29.03.2016. Na kartę nie spłyneły żadne uprawnienia i niestety nic nie działa. Karta nie była doładowana po zakończeniu 3 startowych miesięcy na początku roku 2013. Zgłosiłem sprawę na forum NC+ i kontaktowałem się z doradcami NC+ z tegoż forum, ale na razie bez sukcesu. Może trzeba wykonać jakiś niestandardowy manewr w takim przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie podbije Ci się nic więcej niż pakiet bezpłatny, tak więc system już widzi wpłatę. Kiedy doładowałeś?

 

Ja ostatnio (w październku) reaktywowałem moduł TNK HD przelewem. Strona TNK HD pokazała mi zaktualizowane daty chyba we wtorek rano, a po południu, jak wróciłem z pracy, bez problemu pobrałem uprawnienia, standardowo na TVP 1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drugi odbiornik z nowszej serii (BZZB) oferta NC+ na kartę i tam po doładowaniu pokazuje "pakiet bez opłat z datą 2 miesiace od doładowania" oraz "Domowy - aktywny", tu tego brak. Informację o tym że kartę doładowano dostałem z Hollex.pl 2016-01-27 13:51 czyli w środę, w piątek napisałem temat na forum NC+ oraz wysłałem korespondencje na doradca@info2.ncplus.com.pl. W odpowiedzi dostałem e-mail że pieniądze są zaksięgowane na koncie oraz że ponowili uprawnienia na kartę. Od piątku karta siedzi w odbiorniku i do tej pory cisza, TVP1 HD było ustawione. Ponieważ na tunerze jest zainstalowana enigma i mimo iż wydaje mi sie że Oscam jest skonfigurowany poprawnie, zdecydowałem się pożyczyć Phoenixa i spróbować załadować uprawnienia logami. Mimo że znajduje logi z SA mojej karty, po przesłaniu tego na kartę uprawnienia nie zmieniają się. Wiem że druga część tego posta nie pasuje na to forum... więc jesli ktoś ma pomysł co dalej to proszę o info na PW lub maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Chciałem podłączyć się do tematu, jeżeli oczywiście można ;-)

 

31.12.2015 zakupiłem pakiet NC+ Smart HD+. Aktywowałem kartę i w ciągu 15 minut miałem programy z pakietu "Pakiet bez opłat". Ponieważ nie było czasu na zastanawianie się, dlaczego nie mam tych programów, które powinienem mieć w Pakiet Smart HD+, temat pozostawiłem na później. Jednak ostatnio staram się uruchomić te programy i nie mogę tego zrobić, niestety.

 

1. Aktywowałem w sumie 3 razy kartę, bo 1 na samym początku, teraz kilka dni wcześniej, a jak to nic nie dało, poprosiłem Panią z BOK, aby dokonała aktywacji własnymi sposobami, co (jak twierdzi) uczyniła. Jednak nic to nie dało, sytuacja nadal wygląda tak samo.

 

2. Uaktualniłem oprogramowanie do swojego dekodera Ariva Combo HD - znalazłem na oficjalnej stronie Fergusona. To również nic nie dało.

 

3. Jest kilka możliwości aby programować ten dekoder, więc metodą prób i błędów używałem różnych sposobów, ale czy wyczerpałem wszystkie możliwości, tego nie wiem - może pominąłem jakąś konfigurację. Dalej jest to samo.

 

Mogę prosić o jakąś sugestię z Waszej strony??? A może znajdzie się ktoś, kto ma takiego samego Fergusona i dodatkowo podpowie, jak należy go programować, aby wszystko działało jak należy?

 

Za każde info z góry serdecznie dziękuję :)

 

 

Pozdrawiam :)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co mam, a czego nie, ponieważ:

 

1. Oferta w necie różni się od oferty w ulotce, którą zakupiłem w pakiecie z kartą.

2. Nie mam wszystkich > Bez opłat

3. Nie mam wszystkich > Smart HD+

4. Nie mam wszystkich FTA

 

Np. z programów HD ma tylko TVP1 HD, a reszty z HD nie ma w ogóle lub są bez HD jak np. TVP1. TVP2, TVN, TVN7, Polsat

 

Generalnie jest jakaś sieczka. Może jest to wina tego, że w niewłaściwy sposób programuje dekoder. Jest tam kilka opcji, które nie wiem do czego służą i czy je uaktywniać przy wyszukiwaniu kanałów, np. opcja NIT.

 

Wybrany satelita to HotBird, ale transponder ustawiony na wartość 1/99 - też nie wiem czy dobrze. Są częstotliwości do ustawienia, polaryzacja itp. - korzystam z ustawień domyślnych, ale czy to tak powinno być?

 

Jeszcze na dodatek mam jeden problem. Po aktualizacji oprogramowania do Ariva HD Combo, zniknęła mi opcja Usuń wszystkie kanały i teraz jak chcę usunąć, to muszę zaznaczać kanał po kanale. Jak jest ich 50, to nie ma problemu, ale jak już jest 600, to jest problem. Nie wiem jak to możliwe, bo soft pobrany ze strony Fergusona: ferguson-digital.eu, więc powinien być lepszy/doskonalszy od wgranego parę lat temu przez producenta, a jest odwrotnie.

 

Nie wiem, co jeszcze mogę napisać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co mam, a czego nie, ponieważ:

 

1. Oferta w necie różni się od oferty w ulotce, którą zakupiłem w pakiecie z kartą.

2. Nie mam wszystkich > Bez opłat

3. Nie mam wszystkich > Smart HD+

4. Nie mam wszystkich FTA

 

Np. z programów HD ma tylko TVP1 HD, a reszty z HD nie ma w ogóle lub są bez HD jak np. TVP1. TVP2, TVN, TVN7, Polsat [...]

 

Hej,

 

Ad.1. Strona WWW i ulotka już są w dużej mierze nieaktualne, bo przez kilka lat nastąpiło dużo zmian, szczególnie w ostatnim okresie (październik 1015r. - przejście na MPEG4) a jeszcze się wydarzy pod koniec roku, kiedy TNK SD przestanie istnieć i być może wyłączą SD. A w tym czasie nikt nie aktualizował strony i nie drukował nowych nowych ulotek dlatego ciężko się teraz wyznać co wchodzi w skład tej oferty.

 

Ad.2-3-4. Jak nie masz programów HD to jest wina dekodera / listy / dobrania odpowiednich transponderów. Przeszukaj ponownie kanały, sprawdź instalację antenową i ustawienia. Chyba masz coś z listą kanałów, skoro piszesz, że FTA też nie masz wszystkich. Kiedyś miałem tak, że po aktywacji najpierw mi wskoczyły programy z paczki MULTI+ a później zwykłe z pakietu BEZ OPŁAT. Karta poleżała jeszcze trochę dłużej i pojawiły się wszystkie programy.

 

To tyle jeśli chodzi o usługę, a z dekoderem to już musisz sam powalczyć.

Edytowane przez wigru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich ofert prepaidowych można skorzystać na tym nCamie? Tylko z oferty TNK HD? Ogólnie zależy mi na kanale MiniMini HD dla dzieci, a mi wystarczy Ale Kino oraz TVP Sport, Nsport. W Smart HD mam to za 25zł (Smart+Multi opłacony na rok), a w TNK HD trzeba wydać min. 39zl (jedyny plus więcej kanałów w HD). Ogólnie interesuje mnie oferta prepaidowa poniżej 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...