Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie. TVP 1 nie ma przecież na HotBird udostępnione przez TVP a jednak odbierasz. Jest na 10892 H i nie jest on dzierżawiony przez Telewizję Polską.

Przeciętny abonent telewizji płatnych ma tylko na jedną satelitę ustawioną czasze i raczej nie będzie przełączał się na innego odległego satelitę.

Generalnie to mało interesuje ludzi z gdańska co się dzieje na KWK "Pniówek czy KWK "Krupiński" tak samo działa w odwrotną stronę a nie sadzę żeby puścili 16 regionów na satelitę. Nie dość że nie ma za dużo miejsca na HotBird to jeszcze koszty. Jeżeli będzie TVP Regionalna to tylko TVP Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda miejsca na satelicie na wszystkie regiony, bo każdy z nich ma raptem kilka godzin dziennie własnego pasma, a reszta jest wspólna.

Jeśli się pojawi, to tylko wersja warszawska. Inna sprawa, ciekawe co by było, gdyby ktoś chciał rozwiązać umowę abonamentową jako powód podając brak pełnej oferty must carry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również interpretuje zasadę must-carry w ten sposób:

- jeśli kanał nie jest wogóle udostępniany w danej technologii to Operator nie ma obowiązku umieszczania go "na siłe" w danej technologii w ofercie

- jeśli kanał jest udostępniany w danej technologii Operator ma obowiązek umieszczenia go w możliwie najniższym pakiecie lub bez Opłat

 

Gdyby to było takie proste jak część forumowiczów twierdzi - kanał must carry musi być w pakiecie operatora choćby tv satelitarnej mimo, że nadawca nie umieścił sygnału na satelicie, to KRRiT wpisałaby tez na listę must carry inne kanały DVB-T

Ze względu na koszta takich operacji dołączania kanałów do oferty (wyn. miejsca na satelicie czy to przez nadawcę czy Operatora),tego nie zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawowy obowiązek już spełnił CP teraz czas na nc+ i cyfrowy dom. TVP Warszawa jako regionalna czyli ja nie mam po co nawet ustawiać. Jakby Polska była wielkości Monaco, Watykanu to bym jeszcze zrozumiał to a tak będę miał informacje o komunikacji miejskiej Warszawy :P(bardziej mnie interesuje czy będzie ta szumie zapowiadana bezpłatna komunikacja ). Jak będę jechał do Warszawy to wtedy sobie sprawdzę w kilka minut co mi jest potrzebne :).

No i ten gigantyczny bitrate w MPEG-2, podobny jest w DVB-T tylko że w MPEG-4.

Chyba nie będzie już nie będzie takiego zamieszania jak Polsat w TNK SD bo szczerze to mi się nie będzie chciało dzwonić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy moduł Polsatu "gryzie" się z kartą Smart hd +?

 

Jeśłi błąd jego oprogramowania spowoduje że moduł będzie zwracał info o odkodywaniu mimo iż karta zwróci brak dostępu, to wtedy będzie problem z oglądaniem niektóych kanałów - głownie dosyłowych z simulcryptem jak np. Eurosport.

 

Niestety handlowe tunery sat z CI prawie w ogóle nie mają możliwośći przypisania modułu/slotu do danego z kanałów - to rozwiązałoby problem z niektóymi modułami CAM z niechlujnie napisanym firmwarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety handlowe tunery sat z CI prawie w ogóle nie mają możliwośći przypisania modułu/slotu do danego z kanałów - to rozwiązałoby problem z niektóymi modułami CAM z niechlujnie napisanym firmwarem.

Fergusony serii "Ariva" akurat mają, np moja Ariva 202E ma. :) Ale i tak bez tego polsatowski moduł CAM CI+ działa w tym tunerze znakomicie z "parą" w postaci karty "Smart HD+" w czytniku tunera. Nic się nie zawiesza, ani nie restartuje. Wszystkie kanały z obu ofert (w tym także te, które w obu ofertach się "dublują") dekodują się bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa w przypadku dekodera Technisat Digyboxx HD C + ?? jeżeli by się chciało korzystać z Smart HD + o N Na kartę ??

 

Już to pisałem. Działa to poprawnie w kwestii odbioru i przymowania uprawnień na obydwie karty. Jest tylko jeden problem - po pewnym czasie (około 3 minut) z menu Dostępu warunkowego znika pozycja dla czytnika kart - nazwana Conax. Nie da się więc sprawdzić w dowolnej chwilu stanu uprawnień karty SmartHD+. Trzeba zrobić zimny (wyłaczyć szybki start w menu!!!) restart tuner i jak najszybciej wejść w menu i dostać sie do pozycji Conax. Wybranie z listy modułu n na kartę lub zwłoka w wejściu do menu Dostęp warunkowy i zonk - jest już tylko jedna pozycja.

 

Ponadto pierwsze wejscie do pozycji modułu CI+ spowoduje łądowania loga i przy okazji ustawienie głośniości na dośc wysoki poziom.

 

Czasem przy szybkim przeskoszenie z kanał na kanał soft tunera gubi się ale wystarczy przejsć na inny i wrócić kanał i jest OK. Niekedy (ale dość rzadko) w takiej systuacji dochodzi do resetu CI+ i ponownej autoryzacji modułu. Spokojniejsze przeksakiwanie między kanałami i tych zonków brak.

 

To są jedyne mankamenty oprogramowania Technisata w tej kwestii (owszem sa jeszcze inne ale to na inny wątek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

Dzisiaj zakupiłem pakiet startowy Smart HD na 3 miesiące. Całkiem dobra oferta programowa jednak mam problem i proszę was o poradę:(

Mój problem polega na tym, że chciałem rozdzielić sygnał na dwa dekodery splitterem POWER 3 TURBO. ( chciałem zaznaczyć, że wcześniej miałem rozdzielony w ten sposób pakiet Cyfry+ i wszystko było ok) teraz w ten sam sposób podłączyłem dwa dekodery Ferguson Ariva 102E oraz i GOLDEN MEDIA 990 RELOADED SPARK jednak splitter nie działa poprawnie i nie mam sygnału na żadnym dekoderze tzn. widać, że splitter czyta kartę, ale tak jak by nie do końca bo zielona dioda powinna mrugać z czerwoną na zmianę wtedy wiadomo, że splitter działa poprawnie a u mnie zielona czasami mruga tak jak by nie czytała do końca :) Może ktoś miał podobny problem lub wie jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobrażasz sobie umieszczenie 16 kanałów TV Regionalnej na satelicie, aby wszystkim "dogodzić" ?. Warszawa to nasza stolica i każdy polak powinien wiedzieć co się w centrali dzieje :)

 

Można. Od dawien dawna tak było z cyfrowym nadawaniem austriackiej telewizji - jeden z kanałów miał serwisy, które w przypakdu rozszczepienia na regionalne wersje emitowały inne treście (analogicznie radia) .

Jeśli TVP Regionalna ma być must carry to każda z wersji regionalnej. Mieszkaniec Szczecina mie mieć swoją regionalną TVP a nie warszawską.

 

W gooe to cała zawartrość NTC powinna byc dośtępna na satelicie. Nie zawsze można mieć odbiór DVB-T a mając platfromę czy satelitę nie powinno bc zmuszania do dodatkowej anteny. Można w Niemczech, Austrii czy w UK to można i w Polsce - za coś ściągaja z nas haracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, posiadam oferte smart hd + lecz z dekoderem opticum x80hdmi dlatego chcial bym kupic jakis dekoder hd (dvb-s/s2 mpeg2/4) myslalem o czyms w granicach 150-200 zl myslalem o opticum x8 lub x8 combo albo jakiegos liveboxa. Niestety wyczytalem na forum ze moduly conax w tych dekoderach sa parowane z kartami wiec chyba odpada kupno uzywki, jaki konkretny dekoder hd mogli byscie mi polecic? z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...