Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Moim zdaniem ten pakiet Ekstra, to może w przyszłości być opcja Canal+ Family - to pewnie o to może im chodzić :)

 

Mam inny pogląd. Jeszcze jest oferowana pozostałośc po platfromie n: n na kartę. Jak skończą się leżaki magazynowe niewykoczyn jet że ta oferta przekształći sie w opcję Extra. Na kanały premium w pre-paid nie liczyłbym.

 

Hmm, w dniu 5 sierpnia br. dokonałem kolejnego przelewu w wysokości 20 zł na moje konto w Smart HD+. .... Dzisiaj w sumie mija czwarty dzień od dokonania przelewu, a moja wpłata wciąż nie jest zaksięgowana! Przynajmniej tak pokazuje mi strona "Telewizji na Kartę"... :roll:

 

Jesłi bank realzuje przelewy pomiedzy bankami "Eliksirem" to są realizowane wsady (pojącie z main-frame'ów stosowanych w systemach bankowych) trzy razy dziennie (około 9, 13 i 17). Samo przetwarzanie paczki wsadowej trwa (zarówno generowanie jej do wysyłki jak i analizowanie odebranej) - im bliżej końca paczki jest Twoja transakcja tym poźniej się pojawi. Prawdopodobnie już tylko nieliczne banki wykonują po Eliksirze ręczne zatwierdzanie transakcji (w "kolejce/buforze" pieniążki już są ale "w systemie" nie).

 

Za to innym probleme są np. dziwaczne udognienia w mBanku - tam dyspozycja przelwu będzie zrealzizowane dopiero naspenego dnia. Nie można wydrukować potwierdzenie przelewu do następnego dnia. mBank durnie się tłumaczy, że zlecający może sie jeszcze wycofać ze zlecenie przelewu.

 

To jedno. To że pieniążki dotrą na rachunek nie musi oznaczać zę systemy kontroli uprawnień w systemie kodowania to zawuażą. Może nie być automatu (i nie ma - bowiem do każdej z opcji powinien być wtedy oddzielny rachunek). Czyli potrzebny jest ktoś kto otworzy przelew, sprawdzi kwotę, przeczyta tytuł i dokona opdowiednich operacji zwiazanych z dostępem do kanałów. Niestety na podstawie zapisu w pozycji tytułem trudno zrobić niezawodną identyfikację opcji - niektóre z systemów bankowych dopisują do tego pola swoje dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a propos (mozliwego ?)pakietu extra. Myslicie ze to mozliwe ze wejdzie (w pakiecie extra albo po prostu dorzucony do oferty) zapowiadany publiczny kanal dzieciecy ABC? Na razie mam stara oferte cyfry sd na karte ale kupie fergusona 202e i karte hd plusa, ale dopiera przed swietami. Myslicie ze do tej pory cos nowego sie wykluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Wam żeby się nie nastawiać na ten pakiet ekstra i jemu podobne, bo była już o nich mowa rok temu w regulaminie zwykłej smartHD:

zaraz ja tu czegoś nie rozumiem w regulaminie oferty pisze - pakiet bez opłat/pakiet dodatkowy /pakiet ekstra ,niby które kanały należą do pakietu dodatkowego ,a które do pakietu ekstra ? skoro ITI proponuje jeden pakiet za 20zł .
Wychodzi na to, że te pakiety Dodatkowy i Ekstra będą chyba w przyszłości dodane?

Już rok go wprowadzają, także nie wiadomo czy w ogóle zawita. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem i ważność mojej karty nadal się nie przedłużyła, tzn. nadal jest ważna do 12 sierpnia br. A przelewu dokonałem w poniedziałek, 5 sierpnia br. na długo przed godz. 14:30, więc przelew powinien wyjść z mojego banku jeszcze tego samego dnia.

Więc co jest grane??? :/ Moja karta teraz mi się nie przedłuży, po 12 sierpnia opłacone kanały znikną, mimo, że karta została opłacona... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś za długo to trwa. Może mają jakąś awarię ?

 

W zeszłym tygodniu doładowywałem NNK - przelew poszedł w środę rano (patrząc po elixir dotarł na docelowe konto tego samego dnia ok. 15). Uprawnienia na kartę zaczęły lecieć w piątek ok. godz. 15. Tak więc minęło dokładnie 48 godzin od fizycznego dotarcia kasy na ich konto do przedłużenia ważności karty.

 

To jedno. To że pieniążki dotrą na rachunek nie musi oznaczać zę systemy kontroli uprawnień w systemie kodowania to zawuażą. Może nie być automatu (i nie ma - bowiem do każdej z opcji powinien być wtedy oddzielny rachunek). Czyli potrzebny jest ktoś kto otworzy przelew, sprawdzi kwotę, przeczyta tytuł i dokona opdowiednich operacji zwiazanych z dostępem do kanałów. Niestety na podstawie zapisu w pozycji tytułem trudno zrobić niezawodną identyfikację opcji - niektóre z systemów bankowych dopisują do tego pola swoje dodatkowe informacje.

A na moje oko robi to automat (mamy chyba rok 2013, a nie 1990 ? :)) Po co odczytywać tytuł przelewu ? Przecież w wypadku doładowań TNK / NNK każda karta ma indywidualny nr konta, a pakiety dodatkowe aktywuje się smsem, przez www lub telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji. Ważność doładowania miałem do 8 sierpnia. Dzisiaj kanały mimo to świeciły. O godz 10 wypełniłem formularz jakiegoś sklepu internetowego oferującego doładowania. Po otrzymaniu maila z kontem wpłaciłem przez internet 180 zł. O godz 19 otrzymałem maila ze sklepu o doładowaniu karty. Na stronie z terminem ważności karty pokazuje 12.03.2014 - pakiet z multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A na moje oko robi to automat (mamy chyba rok 2013, a nie 1990 ? :)) Po co odczytywać tytuł przelewu ? Przecież w wypadku doładowań TNK / NNK każda karta ma indywidualny nr konta, a pakiety dodatkowe aktywuje się smsem, przez www lub telefonicznie.

 

Niestety gdyby był automat to nie byłoby zwłoki w słaniu uprawnień.

Ponadto niestety ale istnienie już jednej tylko dodatkowej opcji komplikuje zrobienie niezawodnego automatu. Sam to odczułem - niestety "sextelefon 0700" (sq**********). Dopłaciłem sporo w zjedzonych złotówkach przez połączenie ze złodziejskim "sexparty 0700" do tego "aby zauważono" w TnK że mam opcję Multi+.

No ale to wzory enkowe - nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SweetTV, jak wpiszesz na znanym portalu aukcyjnym frazę "pvr hd na kartę iti" to wyskoczy Ci nowa, wymarzona mydelniczka w ofercie TNK HD za 231 zł z przesyłką :P

Uprzedzając - to dobra cena jak za nowy egzemplarz. (w tym wypadku nowy znaczy nowy i bez poprzedniego właściciela, a nie jak w przypadku 5800S - odnowiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy treść tytułu przelewu na konto posiadanej karty "Smart HD+" ma jakieś znaczenie?

Wydaje mi się, że chyba nie, skoro każda karta ma przypisany "swój" indywidualny numer konta do wpłat.

Jako tytuł przelewu wpisałem "DOŁADOWANIE SMART HD+".

Gdy kupiłem mój starter to karta ta była jeszcze jako "Smart HD". W tym miałem 3 miesiące gratis. Dopiero miesiąc temu, w lipcu, dokonałem pierwszej wpłaty (20 zł) na konto mojej karty. Wówczas wpłata zaksięgowana została następnego dnia albo dwa, trzy dni później (nie pamiętam już teraz dokładnie) i ważność karty przedłużyła się o miesiąc, do 12 sierpnia br. A teraz, w sierpniu dokonałem wpłaty (również 20 zł) w zeszły poniedziałek, 5 sierpnia br. i wpłata ta nadal nie została na koncie mojej karty zaksięgowana! Ważność karty nadal nie przedłużyła się do września... :/

Dzwoniłem wczoraj wieczorem w tej sprawie na infolinię i konsultant powiedział mi, że mają 8 dni na zaksięgowanie wpłaty i że do poniedziałku ważność mojej karty powinna się już przedłużyć. A jeśli tak się nie stanie to mam się z nimi ponownie skontaktować... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydelniczka ADB 2850ST deklasuje Opticuma X8 zarówno pod względem sprzętowym (STi7111 vs ALi M3603) jak i oprogramowania.

Skontaktuj się wcześniej ze sprzedawca i upewnij, ze na pewno jest to nieaktywowana nowka.

 

Co do karty to tak jak napisał kolega - dekoder (podobnie jak Opticum x8, nbox 5800 i nCam) jest parowany z karta w zestawie i fabrycznie nie zadziała z żadną inną. Po prostu aktywujesz go z kartą z zestawu i będziesz oplacal na konto do niej przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...