Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No to sprawa sie rypla.

Jednak mieli racje na forum oficjlnym i trzeba bedzie migrowac, a to konsultanci telefoniczni robili z nas durniow.

Inna sprawa ze tak pogmatwane zeby przypadkiem nic nie znalezc na tej stronie NC+.

Sprawe wyjasniaja punkty 5-7 warunkow ogolnych promocji.

cyt:

5. Bezpłatne promocyjne udostępnienie jak i wycofanie kanałów telewizyjnych: TVP Historia, TVP Rozrywka i Paczki Multi+ nie stanowi

zmiany Oferty Smart HD.

 

6. Kanały telewizyjne: TVP Historia, TVP Rozrywka oraz Paczka Multi+ będą dostępne promocyjnie do dnia 30-ego czerwca 2013 r.

 

7. W przypadku gdyby po okresie, o którym mowa w ust. 6 powyżej, Abonent wyrażał chęć korzystania z kanałów telewizyjnych TVP

Historia, TVP Rozrywka oraz Paczki Multi+, Organizator umożliwi a Abonent będzie miał możliwość przejścia do Oferty SMART HD+.

calosc:

http://n.pl/~/media/Dokumenty/SMART%20H ... 5-2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wlasnie o nich nie ma mowy nigdzie, moze sie choc one ostana ;)

Sam jestem ciekawy bo tak naprawde tylko te dwa mnie interesuja ze wszystkich nowosci..

Historia jest dostepna bez oplat na Astrze ( chyba kazdy szanujacy sie tu forumowicz ma zeza (nie doslownie) podobnie jak INFO, TVP Rozrywka owszem fajna jak ktos lubi powtorki z powtorek powtorek.

PAkiet Multi+ nawet nie bede komentowal. Kwestia gustu , mi nie pasuje.. Jedyny kanal interesujacy (moja opinia) to Planete. Ale placic dodatkowo za 5gniotow 15 zeta miesiecznie? :> Ale Kino tez nie skomentuje ( zmeczony po calym dniu wlaczam pudlo zeby obejrzec ciekawy dokument albo film latwy do strawienia a nie jakies dzielo ktore trzeba sie zastanawiac o co tworcy chodzilo i musi mi to ktos tlumaczyc w recenzjach jak Kazia Szczuka Ksiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa sie rypla.

Jednak mieli racje na forum oficjlnym i trzeba bedzie migrowac, a to konsultanci telefoniczni robili z nas durniow.

Inna sprawa ze tak pogmatwane zeby przypadkiem nic nie znalezc na tej stronie NC+.

Sprawe wyjasniaja punkty 5-7 warunkow ogolnych promocji.

cyt:

5. Bezpłatne promocyjne udostępnienie jak i wycofanie kanałów telewizyjnych: TVP Historia, TVP Rozrywka i Paczki Multi+ nie stanowi

zmiany Oferty Smart HD.

 

6. Kanały telewizyjne: TVP Historia, TVP Rozrywka oraz Paczka Multi+ będą dostępne promocyjnie do dnia 30-ego czerwca 2013 r.

 

7. W przypadku gdyby po okresie, o którym mowa w ust. 6 powyżej, Abonent wyrażał chęć korzystania z kanałów telewizyjnych TVP

Historia, TVP Rozrywka oraz Paczki Multi+, Organizator umożliwi a Abonent będzie miał możliwość przejścia do Oferty SMART HD+.

calosc:

http://n.pl/~/media/Dokumenty/SMART%20H ... 5-2013.pdf

Pewnie zrobią taką migrację żeby nie było awantury tak jak w przypadku słynnych listów do klientów N i C+ (część listów nie dotarła, wstrzymali).

Dla mnie migracja to nie będzie problem byle niczego nie pokręcili z doładowaniami, a z TVN Turbo HD i TVN Style HD to ciekawa sprawa gdyż o tych programach nie wspominają.

TVP Historia jest FTA na Astrze a tu kodowana, pewnie taka sama jest umowa jak z telewizją Republika gdzie jest udostępniana na transponderze Cyfrowego Polsatu i przez to musi być kodowanie zgodnie z polityka firmy wynajmującej transponder.

Jeszcze trochę czasu do 30 czerwca wiec spokojnie sobie korzystam :D .

TVP Rozrywka jak ktoś lubi powtórki czasami lepszych czasami gorszych programów telewizji polskiej to dobry program tylko jakoś obrazu jak z VHSu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o nich nie ma mowy nigdzie, moze sie choc one ostana ;)

Sam jestem ciekawy bo tak naprawde tylko te dwa mnie interesuja ze wszystkich nowosci..

No właśnie, mnie też najbardziej interesują właśnie te dwa kanały. Pozostałe (oprócz tych tematycznych dawnej CYFRY+, a więc pakietu "Multi+") mam też dostępne z modułu CAM Cyfrowego Polsatu, więc niekoniecznie muszę je mieć aktywne też na karcie "Smart HD". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kazdy szanujacy sie tu forumowicz ma zeza

 

Ja skorygowałem ze względu na zdrowie oczu... Po prostu za dużo było do oglądania na niemieckich kanałach FTA.

 

PAkiet Multi+ nawet nie bede komentowal. Kwestia gustu , mi nie pasuje.. Jedyny kanal interesujacy (moja opinia) to Planete. Ale placic dodatkowo za 5gniotow 15 zeta miesiecznie?

 

Przy trzech miesiącach już schodzi na dyszkę, czyli chyba nieźle... Co do opinii o planete+ to popieram, najlepszy kanał z pakietu. Ale przy konfiguracjach rodzinnych (tatusio, mamusia i dzieciusio) zapewne jest więcej faworytów w tym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet multi+ jest specyficzny, ale ogólnie słaby.

Planete+ to chyba najlepszy kanał z oferty, ale też nie dla każdego. Wyróżnia się na tle innych kanałów dokumentalnych, ale wolałbym BBC HD, National Geographic, NG Wild czy nawet Animal Planet HD. Po prostu wolę oglądać programy o przyrodzie niż o ludziach.

Kuchnia+ liczyłem na ten kanał, ale jak się okazuje nie bardzo jest tam co oglądać. Już więcej korzystałem z aplikacji Kuchnia+ na iPadzie i ogólnie w internecie jest więcej ciekawych przepisów. Do tego na TVN Player i IPLA jest dostępnych kilka serii kulinarnych, które lepiej się ogląda.

Domo+ również nic ciekawego nie znalazłem, mimo iż jestem w trakcie budowy domu.

Ale Kino+ Ani jednego filmu, który by mnie zaciekawił. W dodatku teraz nadają filmy ze zlikwidowanego Wojna i Pokój. Co gorsza wiele pozycji jest w dziwnym upscale z 16:9 w 4:3 do 16:9, albo mówiąc inaczej obraz jest w małym okienku z czarnymi pasami ze wszystkich stron.

Minimini+ i teleTOON+ nie mam zdania o tych kanałach.

Hyper+ też nic ciekawego. Ogólnie branża gier ma wiele dobrych serwisów internetowych, a trailery i gameplaye można oglądać w HD na youtube. Gdyby jeszcze kanał robił relacje z zawodów e-sportowych, albo nadawał anime jak za dawnych lat, to może bym go oglądał.

nSport HD - wersja HD kanału, którego nigdy nie oglądałem.

 

Podsumowując nie ma w pakiecie multi+ ani jednej pozycji, którą chciałbym oglądać, a co dopiero za niego płacić. W całej ofercie Smart HD+ dziwi brak Discovery HD i AXN HD, których wersje SD są dostępne. Przydałaby się opcja z Canal+ jak również rozszerzony tematyczny innych nadawców. Oczekiwałbym przede wszystkim: BBC HD, NG, NG Wild, Animal Planet, Discovery Science, Fox HD, ewentualnie EuroSportu. Jak się okazuje te kanały są dostępne w pakiecie familijnym CP, który uwzględniając promocje kosztuje średnio 32 zł miesięcznie, a familijny max średnio 40 zł.

Dlatego też nie mam zamiaru migrować do SmartHD+, a teraz na lato będę utrzymywał tylko pakiet bez opłat, by mieć podstawowy TVN i Polsat w HD, resztę mam z DVB-T. Gdy przyjdzie jesień i będę więcej czasu spędzał w domu, to najprawdopodobniej wracam po latach do CP. Oferta nc+ jest nawet nie tyle co droga, co nieatrakcyjna programowo. Musiałbym wykupić drogi pakiet, by oglądać te kilka kanałów, które mnie interesują. Do tego wymuszają zakup swoich złomiastych dekoderów, a w CP można wziąć moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dodać do pakietu Multi+ AXN HD i Discovery HD, niezmieniając ceny. Wówczas byłoby naprawdę fajnie i różnorodnie. Teraz robią z ludzi nieobeznanych w temacie idiotów, dając AXN i Discovery w SD, skoro mają prawa do HD. A jak myślicie dołożą paczkę EUROSPORT, kiedy przedłużą umowę z EUROSPOERTEM (na marginesie nawet nie wiem kiedy obecna umowa przestanie obowiązywać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę z Eurosportem platforma nc+ ma ponoć do września br. I ponoć nie jest to takie pewne, że umowa ta zostanie przedłużona. :? Kanały Eurosportu w nc+ cały czas figurują jako niegwarantowane.

No, ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dodać do pakietu Multi+ AXN HD i Discovery HD

Mogli by albo i nie, czort ich wie... Zbyt wylewni to oni nie są, jak wiadomo. Ani zbyt kontaktowi. Ale przynajmniej będą wiedzieć czemu się oferta nie sprzedaje (będą, jeśli zechcą otworzyć DOWOLNE forum w którym się pisze w temacie tej oferty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to karta "Smart HD(+)" jest nieparowana i działa w każdym tunerze obsługującym system Conax.

A w Cyfrowym Polsacie biorąc te tanie pakiety, skazani jesteśmi tylko na szajsowaty dekoder dedykowany CP. Moduł CAM CI+ w Cyfrowym Polsacie dostępny jest dopiero od droższych pakietów. :? No i do działania wymaga też odpowiedniego tunera (ze złączem CI/CI+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Dokładnie! Dzięki ofercie "Smart HD" mam dodatkowo tematyczne kanały TVN'u w wersji HD, których próżno szukać w Cyfrowym Polsacie... :? A do tego, jeśli zechcę, za dodatkową opłatą mogę mieć jeszcze dostęp do tych kilku kanałów tematycznych dawnej CYFRY+, których też w Cyfrowym Polsacie "ni hu hu". ;)

Oferta "Smart HD" w tym przypadku stanowi dodatkowo pewne "zabezpieczenie" na wypadek, gdyby tak kiedyś w przyszłości Cyfrowy Polsat tak się "pożarł" z platformą nc+, że zabrałby swoje kanały tematyczne z tej platformy, a nc+ kanały tematyczne TVN'u (w tym TVN HD) z platformy Cyfrowego Polsatu... :roll: Co prawda, taki scenariusz na chwilę obecną wydaje się bardzo mało prawdopodobny, ale nie można czegoś takiego nigdy wykluczyć.

 

@ircios

Tak, wiem o tym. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest w tzw. trybie "legacy", dzięki czemu działa on także w tunerach ze "zwykłym" CI, np. w moim Fergusonie Ariva 202E. :) W moim powyższym poście chodziło mi o to, że Cyfrowego Polsatu nie można odbierać na tunerach bez jakiegokolwiek złącza na moduł CAM (CI lub CI+), a tylko z samym czytnikiem kart. Mam tu na myśli oczywiście tunery niezależne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowego Polsatu nie można odbierać na tunerach bez jakiegokolwiek złącza na moduł CAM (CI lub CI+), a tylko z samym czytnikiem kart. Mam tu na myśli oczywiście tunery niezależne. ;)

Wtrącę tylko, że nie jest to twierdzenie prawdziwe, ale nie będę rozwijał tematu (pod tytułem: tunery linux), gdyż to nie ten wątek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ja przechodzę kupię Smart HD+. Początkowo zastanawiałem się nad NNK z modułem CAM. Niby tam jest ES, ale mogą go w każdej chwili bez konsekwencji wyrzucić. Ja nie oglądam kanałów filmowych, więc płacenie 40 PLN żeby mieć ES w HD to przesada. Z kolei w NNK nie ma Polsat HD, a oferta Pakietu bez opłat jest dużo słabsza. Szkoda tylko, że oferta kanałów dokumentalnych Smart HD+ jest taka uboga, bo na niej mi w szczególności zależy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta "Smart HD" w tym przypadku stanowi dodatkowo pewne "zabezpieczenie" na wypadek, gdyby tak kiedyś w przyszłości Cyfrowy Polsat tak się "pożarł" z platformą nc+, że zabrałby swoje kanały tematyczne z tej platformy, a nc+ kanały tematyczne TVN'u (w tym TVN HD) z platformy Cyfrowego Polsatu... :roll: Co prawda, taki scenariusz na chwilę obecną wydaje się bardzo mało prawdopodobny, ale nie można czegoś takiego nigdy wykluczyć.

za dwa lata ten scenariusz godny filmu science-fiction może zmienić się w scenariusz filmu grozy oparty na faktach :roll:

 

https://satkurier.pl/news/65618/tvn-hd-tvn-hd1-w-cyfrowym-polsacie.html

 

Umowy wejdą w życie 1 maja br. Porozumienie jest zawarte do 30 kwietnia 2015 roku.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...