Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkała mnie następująca historia po przedłużeniu umowy:

Umowa skończyła mi się z końcem września. Ostatecznie reaktywowałem umowę coś ok. 13 października. Konsul telefonicznie twierdził, że październik, a w zasadzie te ostatnie dwa tygodnie telewizję mam bezpłatnie, a dopiero od listopada zaczną mi naliczać opłaty. Tak też jest napisane w mailu, który potwierdziłem.

Tymczasem kilka dni temu otrzymałem pierwszą fakturę i oprócz opłaty za abonament 64,90 zł dodana jest kwota 20 zł z opisem - INNE OPŁATY. Wkurzyło mnie to strasznie, ale dobra, dzwonię, może jakiś błąd. Konsultanta tymczasem stwierdziła, że te 20 zł to jest opłata za październik, za sprzęt, którego nie zdałem tylko trzymałem (mam mediabox+, jeśli to ważne).

No i teraz mnie interesuje:

- czy wszystkim takie opłaty naliczają, czy to jest standard?

- dlaczego w ogóle je naliczają, skoro na zdanie sprzętu jest 14 dni, więc nie może być mowy o żadnej karze,

- dlaczego naliczają opłaty w kwocie 20 zł, czyli z wg mnie z sufitu. Dlaczego, jeśli już ma być jakaś dziwaczna opłata, to nie jest to 5 zł, jak płacę normalnie za sprzęt.

- dlaczego konsultanci przy namawianiu mnie na reaktywowanie umowy nie wspomnali o tym, ani razu, a wiadomo, że dzwonili jak to nc+, kilkanaście razy.

 

W każdym razie ja tego nie zamierzam płacić i napiszę reklamację o korektę faktury o te 20 zł. Jednakże chciałbym wiedzieć, czy ktoś też został obciążony takimi opłatami?

Z góry dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o sugestie jak to rozegrac z nc+, przedluzalem umowe, zachowujac dotychczasowy dekoder, dodalem do uslug hbo go/on demand, jednakze jak sie okazuje ten dekoder nie obsluguje hbo on demand, czyli nie mozna na nim uruchomic tej uslugi, tylko np na tablecie czy kompie,

 

nc+ odrzuca moja reklamacje, ze mnie nie poinformowali o tym fakcie przy zawieraniu umowy, zaprzeczaja, ze powiedzili mi, ze moje uslugi beda dzialaly na aktualnym sprzecie

 

jak sadzicie jak od nich wymusic wymiane na dekoder ktory obsluguje uslugi ktore od nich mam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO GO jest na sprzęcie nc,ale tylko w ADB i Sagemcomie. Do tej usługi nie jest potrzebny ich sprzęt. Wystarczy tv z apką HBO Go,tablet lub smartfon. Oczywiście i komputer. Sprzęt po Cyfrze jak Pejs czy Philips nie obsługują. Skoro kłamią, a Ty niby nic nie wiedziałeś, to udaj cie do Rzecznika praw.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z końcem grudnia kończy mi się umowa, a z nc+ jeszcze nie ćwiczyłem procesu wypowiedzenia to krótkie pytanie - Na jaki adres trzeba wysłać do nich rezygnację, żeby na pewno zdołali ja zarejestrować do końca listopada...

Edytowane przez o-af
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam pakiet START+ Extra (umowa od kwietnia 2015) i chciałbym zmienic go na obecny pakiet Start+ ta sama cena lecz wiecej kanałów ;) ale nc+ mówi ze moge dopiero w grudniu przyszłego roku czyli 6 miesięcy przed końcem umowy. Teraz okazało się że kanał ATM Rozrywka mi nie działa a jest dostępny dla wszystkich abonentów. Czy w związku z brakiem tego kanału w ramac reklamacji moge domagać sie zmiany pakietu albo wysłac wypowiedzenie z ich winy i podpisac nową umowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, stare pakiety nie są uzupełniane o uprawnienia do nowych kanałów (to dobra wola operatora) - wykaz kanałów gwarantowanych otrzymałeś podczas podpisywania umowy i tylko wyłączenie jednego z nich daje możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji - co do aneksu to, tak jak powiedziano Ci na infolinii najwcześniej na 6 miesięcy przed końcem poprzedniej umowy (ale okresy starej i nowej umowy się SUMUJĄ).

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację ale nie w przypadku kanału ATM Rozrywka. Kanał ten z racji dostępności w telewizji naziemnej musi być świadczony abonentom jeżeli operator ma go w swojej ofercie. W przypadku innych kanałów np. NTL Radomsko tak jak mówisz dobra wola operatora

 

Po drugie uzyskałem informację od konsultantów że kanał ATM Rozrywka jest świadczony wszystkim abonentom bez względu na pakiet i bez względu czy stare czy nowe pakiety. 

Edytowane przez simba1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obowiązek" o którym mówisz reguluje Art. 43. ust. 1. ustawy o radiofonii i telewizji nakłada na operatora rozprowadzającego program obowiązek must carry/must offer czyli rozprowadzania programów TVP1, TVP2, regionalnego programu rozpowszechnianego przez TVP S.A., POLSAT, TVN, TV4, TV PULS.  -> nie dotyczy to ATM Rozrywka

Ja bym proponował reaktywować uprawnienia - być może kanał zadziała - ale nadal nie jest to podstawa do rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem od kuriera paczkę z nową umową Comfort+ w opcjach dodatkowych wpisali mi Adventure HD którego nie zamawiałem za 1,99/mies. Mam nadzieję, że to gratis, a nie naciąganie klienta.

W mailu potwierdzającym zamówienie mam jasno napisane co wybrałem na stronie...

Edytowane przez djkubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie internetowym był taki zapis 
 

Dodatkowe kanały History HD, H2 HD, Adventure HD i Sundance HD w promocji na 1 miesiąc w prezencie. Po okresie promocyjnym opłata miesięczna za kanały History HD to 1,99zł, H2 HD to 1,99zł, Adventure HD to 1,99zł oraz Sundance HD to 2,99zł. Wyłączenie możliwe po kontakcie z Biurem Obsługi Klienta na zasadach opisanych w Warunkach promocji właściwych dla wybranej oferty.

wiec kanały masz za free na jeden pełen okres rozliczeniowy, ale sam musisz z nich zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...