Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podany miesiąc styczeń , jest jako przykład.....umowa jest z nc+ , a prawdziwy miesiac to maj . Może jest to troche zagmatwane , ale mam 3 umowy ( z różnych względów ) . Dwie po migracji , jedna przed .

Z jednej nc+ zechcę zrezygnować i zabawić się , o czym wyżej . Jak było w cyfrze to wiem . tylko ciekaw jestem jak zinterpretować 30 dni na dostarczenie do operatora wypowiedzenia umowy .

 

Wiem że do maja kupe czasu , ale z drugiej strony warto mieć jasność w tej materii .

Proszę moderatora o wyjaśnienie tej kwestji ; czy 30 dni na fizyczne dostarczenie listu do operatora , czy 30 dni od daty stempla nadania do końca umowy ?

 

A może ktoś z pracowników nc+, którzy jak mniemam udzielają się na forum , autorytatywnie wyjaśni w/w kwestię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ musisz dostarczyć na 30 dni przed końcem, czyli wypowiedzenie musi dotrzeć przed upływem tych 30 dni. W związku z tym najlepiej wysłać je w połowie kwietnia. Jeżeli chcesz składać w punkcie to możesz to zrobić 2 maja, ponieważ jeśli wyznaczony dzień jest dniem wolnym od pracy to termin ulega wydłużeniu o jeden dzień, ale poprawcie mnie, bo nie wiem czy w kodeksie cywilnym też ten przepis obowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet też podobnie myśle , ale 100%-owej pewności nie mam .

Gdy złożę wypowiedzenie w połowie kwietnia , to czy będę mógł wykonać myk o którym wyżej tzn. 2-go maja podnieść pakiet na full i oglądać za opłatą jak w kwietniu.......chyba że funkcjonują tzw. opłaty uzupełniające , to się numer nie uda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziut60, jeżeli jesteś jeszcze w Cyfrze to opłat uzupełniających nie ma, ale jeżeli jesteś już w nc+ to ten numer raczej nie przejdzie, chyba, że chcesz zapłacić więcej za maj :)

 

Umowa o której pisze jest w nc+ i kończy się 31 maja 2014 ( chcę z zrezygnować z niej , bo mam w sumie trzy u tego operatora i jedną u innego....z różnych względów , o których nie chcę pisać )

To że w Cyfrze , opłaty uzupełniajace są tylko w teorii , doskonale wiem , bo z powodzeniem stosowałem metodę " OFF-ON ".

Ktoś pisał wcześniej na tym forum , że to działa również w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 tyg temu zmigrowałem do nc+ (Silver oraz 6C+) jednakże żałuję ponieważ od dzisiaj idealnym rozwiązaniem był by dla mnie dodatkowo Multiroom. Czy jest szansa abym mógł to otrzymać bezpłatnie wraz z dekoderem, albo chociaż za niewielką dopłatą ? (domyślam się że raczej nie mam na co liczyć bo już umowa zawarta i im nie zależy, no ale chcę się upewnić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem do końca pewien czy zamieszczam swoje pytanie we właściwym dziale...

Od kilku lat jestem abonentem Cyfry +. Obecna umowa kończyła mi się w lutym 2014. Na początku października br. zadzwonił do mnie konsultant z ofertą wymiany dekodera, podkreślam - TYLKO wymiany dekodera. Po namowach zgodziłem się na wymianę starego dekodera z Cyfry na nowy.

Pojechałem do salonu po odbiór. W zeszłym tygodniu otrzymałem z nc+ pismo potwierdzające rozwiązanie umowy z Cyfrą i podpisanie nowej, 18-miesięcznej, z nc+. Obok tego pisma był także regulamin świadczenia usług oraz umowa (ta nowa na 18 miesięcy z nc+).

Problem w tym, że ja żadnej umowy nie podpisywałem. Na tym wysłanym dokumencie również nie ma mojego podpisu, jest tylko wydrukowany podpis gościa z nc+. Dodatkowo od 2 miesięcy dostaję wyższe rachunki. Standardowo 39 zł za mój pakiet + 20 zł za dzierżawę dekodera. Gość w salonie zapewniał mnie, że za wybrany przeze mnie dekoder nie muszę ponosić żadnych opłat...

Tu pojawia się moje pytanie: czy może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak się z tego wymiksować? Nie zamierzałem przedłużać umowy z Cyfrą, chciałem przejść do CP, dlatego nie zamierzam płacić za coś, czego nie brałem.

Chcę jeszcze raz pokreślić - przy odbiorze dekodera nie podpisywałem żadnej umowy. Ostatnia podpisana przeze mnie umowa pochodzi z lutego 2013.

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...