Skocz do zawartości

Oszukani przez Konsultantów!


naskrecik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będą się tłumaczyć, że to student źle wpisał do komputera 10.000 umów. A że pracuje dopiero od tygodnia to go karać niewolno.

Nagranie rozmowy telefonicznej z konsultantem jest dowodem zawarcia umowy. Jeżeli to co dostajemy na piśmie odbiega od tego co uzgodniliśmy telefonicznie trzeba złożyć reklamację i poprosić o przysłanie nowej umowy. Jeżeli nagrania nie będzię to umowy też nie ma. Zgodnie z Polskim prawem sprzęt niezamówiony i dostarczony do klienta przechodzi na jego właśność. Jeżeli jakaś firma przyśle Ci pocztą zamiast 14 calowego TV plazmę za 10.000 pln to stajesz się jej właścicielem i możesz rządać przysałania jeszcze 14 calowego TV.

http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/prawa-konsumenta/216766,Za-niezamowiony-towar-nie-trzeba-placic.html

Rozumiem, że NC+ nie wysyła dekoderów do domów klienta tak jak to robi np CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zgodnie z Polskim prawem sprzęt niezamówiony i dostarczony do klienta przechodzi na jego właśność.

Nie jest to prawdą co piszesz, że sprzęt przechodzi na własność klienta. I w cytowanym przez ciebie artykule też nie jest tak napisane. Towar jest cały czas własnością sprzedawcy i on może go sobie odebrać, na swój koszt (lub jeżeli nie chcesz oddać - z nakazem sądowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki to przypadek

Migrowałem z N d o NC+ z początkiem kwietnia dokładnie 3 kwietnia. Dostałem pakiet silver oraz 6xc+, HBO, większa pojemnosc dysku oraz MR standard umowa na 12 m za cenę 79zł. Wszystko ok ale....... chodzi o MR gosc wszystko wytłumaczył jaka aktywacja jaki dekoder i, że owy dekoder zostanie dostarczony kurierem. Wiec czekam czekam.... Po tygodniu /czyli gdzies ok 11 lub 12 kwietnia/ dzwonie co się dzieje. Miła konsultantka sprawdza no i tłumaczy , że dużo zamówień i trzeba czekać do 14 dni roboczych od zamówienia no i postara sie przyspieszyć to zamówienie. No to odczekałem to 14 dni i dzwonie no i schody. Pani oznajmia, że w moim przypadku czyli przy pakiecie silver nie ma możliwosci doboru MR i nie możliwe ze konsultant mi o tym nie powiedział. Poprosiłem z przełożonym który powiedział to samo. Zgłosiłem reklamacje maja odsłuchac rozmowe/na która trzeba czekać do 30 dni. Tym razem poprosiłem o imie i nazwisko konsultanta oraz nr rezygnacji. Tak więc nic już mnie nie zdziwi jesli chodzi o NC+ a poziom konsultantów to dosłownie rozpacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi . Jesli telefonicznie zawarlem umowe 25 kwietnia. Jednak nie wyrazilem zgody na natychmiastowe swiadczenie uslugi tylko od 1 maja . To czy mam prawo do jej wypowiedzenia w terminie do 10 dni ? Mimo iz 1 maja wlaczyli mi oferte ? (nie taka jak odczytany aneks)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zgodnie z Polskim prawem sprzęt niezamówiony i dostarczony do klienta przechodzi na jego właśność.

Nie jest to prawdą co piszesz, że sprzęt przechodzi na własność klienta. I w cytowanym przez ciebie artykule też nie jest tak napisane. Towar jest cały czas własnością sprzedawcy i on może go sobie odebrać, na swój koszt (lub jeżeli nie chcesz oddać - z nakazem sądowym).

 

Przechodzi na właśność to za duże słowo.

Ustawa nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań czyli obowiązku zapłaty za towar ani jego odesłania. Odpowiedzialny jest jedynie sprzedawca który musi liczyć się ze stratą. W przypadku kosztów związanych z utrzymaniem przesyłkiu konsument będzie mógł domagać się ich zwrotu od przedsiębiorcy. Rozumiem, że od nakazu sądu o wydaniu sprzętu można się odwołać do Trybunału Europejskiego? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi . Jesli telefonicznie zawarlem umowe 25 kwietnia. Jednak nie wyrazilem zgody na natychmiastowe swiadczenie uslugi tylko od 1 maja . To czy mam prawo do jej wypowiedzenia w terminie do 10 dni ? Mimo iz 1 maja wlaczyli mi oferte ? (nie taka jak odczytany aneks)

 

Nie odstąpisz od umowy ot tak - musisz podać powód niezgodności z umową.

 

U mnie były 3 powody - nieskazitelne i niepodważalne. Dlatego za to samo co ty płace 2 razy taniej - 59 zł/msc Z HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi . Jesli telefonicznie zawarlem umowe 25 kwietnia. Jednak nie wyrazilem zgody na natychmiastowe swiadczenie uslugi tylko od 1 maja . To czy mam prawo do jej wypowiedzenia w terminie do 10 dni ? Mimo iz 1 maja wlaczyli mi oferte ? (nie taka jak odczytany aneks)

Proponuję złożyć reklamację i zażądać rekompensaty. Jeśli będzie nieskuteczna, to masz prawo rozwiązać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. PS: dostales jakies gratisy za reklamacje ? - WILOS?

Pokorne ciele dwie matki ssie.

Przeważnie prosiłem o dołączenie Cinemaxów na jakiś czas.

Innym razem o umożliwienie mi zakupu dekodera HD. I dostałem.

Można też poprosić o bonifikatę abonamentu lub filmy VOD.

Spektrum roszczeń może być bardzo szerokie ale też bez zbytniej przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

ja też czekam na rozpatrzenie reklamy - konsultant z DUK zaoferował Silver +6xC+ Hbo 6mcy+ mr (10pln)+tubro (5pln) = 79 ,do tego miałem zwrócić stary dekoder i kurier miał dostarczyć turbobox i drugi do multi miałem za to mu zapłacić 49 pln - jak zauwazyliście niepoliczyli sobie za turbo za aktywacje tylko miesięczna dzierżawa po 5pln x12 mc = 60 pln - dzwonię potem kilanascie razy za infolinie na różne numery i LIPA jeden widzi ale jeszcze konsultant nie uwolnił , drugi niewidzi i proponuje jakieś badziewia w sensie gold za 89 itp itd, cyrk na kółkach Hbo miało być włączone po 48 h LIPA , ciekawe czy nagranie im się też niezgubi ( jak coś mam swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...