Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam ogromne pytanie.Jestem nowy i prosze o wyrozumialosc;) mam cyfrowy polsat i rtl schweiz i jak wyglada sprawa z tym kanalem.Czy bedzie kodowany czy nie? A gdybym chcial ustawic Rtl na CP bez przestawiania anteny.JAk to ustawic chcialbym mniej wiecej sczegoly tzn w co wejsc itd. Bo nie mam bladego pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromne pytanie.Jestem nowy i prosze o wyrozumialosc;) mam cyfrowy polsat i rtl schweiz i jak wyglada sprawa z tym kanalem.Czy bedzie kodowany czy nie? A gdybym chcial ustawic Rtl na CP bez przestawiania anteny.JAk to ustawic chcialbym mniej wiecej sczegoly tzn w co wejsc itd. Bo nie mam bladego pojecia

 

 

Tak jak było już wcześniej pisane RTL Schweiz będzie najprawdopodobniej zakodowany, tak jak przy większości imprez sportowych. Jedyną znaną mi opcją ustawienia RTL z astry bez przestawiania anteny jest zakup konwertera monoblock lub zrobienie zeza. Co do monoblocka wystarczy go zamontować w miejsce konwertera single którego zapewne posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś na RTL Schweiz info z dekodera, że kanał jest zakodowany? ja tak mam na dekoderze polsatowskim, jest taka informacja na środku ekranu, ale program świeci.

Rtl z Hb ma załaczony idetyfikator kodowania jednakże w tym momencie poki co nie jest kodowany-na forum było to walkowane od dawana - i plodany był sposób na wyłączenie komunikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział jak wprogramować kanał RTL to podaję parametry jeszcze raz z Astry 1 i możliwość wprowadzenia go, jak się ma dwa konwentery LNB i Tuner w dowolnej platformie satelitarnej.

 

Satelita.: Astra 1

ID_ RTL Television

Freq.: 12188

SR 27500

FEC 3/4

Pol. H

Video PID: 163

Audio PID: 104 niemiecki, 105 Dolby Digital Niemiecki

PCR PID: 163

System dostępu warunkowego: brak

 

ID_ RTL Television (podawany także jako RTL FS)

Freq. 12188

SR 27500

FEC 3/4

Pol. H

Video PID: 180

Audio PID: 181 niemiecki

PCR PID: 180

System dostępu warunkowego: brak

 

ID_ RTL Television (podawany także jako RTL SH)

Freq. 12188

SR 27500

FEC 3/4

Pol. H

Video PID: 190

Audio PID: 191 niemiecki

PCR PID: 190

System dostępu warunkowego: brak

 

Te wersje regionalne RTL meldują się także pod PID-ami wersji RTL Television, ale bez Audia z DD 5.1.

 

Wersja RTL dla Austrii

ID_RTL Austria

Satelita: Astra 1

Freq: 12226

SR 27500

FEC 3/4

Pol. H

Video PID: 101

Audio PID: 102 niemiecki

PCR PID: 101

System dostępu warunkowego: brak

 

Na RTL-u dla Austrii walka może pojawić się z kilkuminutowym opóżnieniem, ze względu na austriackie reklamy.

 

Te kanały można także wprowadzić ręcznie w tunerach z możliwością wprowadzania ręcznego programów, poprzez wpisanie PID-u Video, Audio i PCR.

 

Na przykład w Skymaxie 100 SD (MPEG-2) pojawia się tekst: Chan-0001.

 

 

Odpowiedź do postu dla @kardinho: RTL Schweiz z Hotbirda jest niekodowany, chociaż ze system kodowania jest załączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, RTL Schweiz koduje kwalifikacje i wyscigi F1. Nie wiem jak to jest w przypadku gal bokserskich, ale cos mi mowi ze ten kanal zaserwuje nam dzis mila niespodzianke.

Ps. Czy ludzie z platformy n ryzykowaliby dobra opinie, publicznie dezinformujac swoich klientow na infolinii ze ta walka na tym kanale bedzie odkodowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...