Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie RTL z HotBirda sprawa raczej przesądzona że go nie bedzie na liście lub będzie kodowany, odnośnie Astry - RTL Austria kanał 777 i RTL kanał 708 to C+ może je usunać z listy jeżeli oczywiście zaakceptujemy zmiane listy, dlatego lepiej pomijać aktualizację (przkładowo z Astry na liscie nie ma np. Eurosportu Deutschlad poniewaz jest kodowany w Polsce).

Pytanie czysto techniczne czy np. mająć zwykły dekoder C+ tylko na jednego satelitę bez DiSEqC mozna uzyskac tylko odbiór z Astry, lista kanałów na te programy z Astry jest wgrana (sprawdziłem), do tej pory nie zastanawiałem sie nad takim rozwiązaniem ani nie jest mi ono potrzebne poniewaz mam dekoder C+ HD z DiSEqC i drugi niezależny do TnK .

Sprawa jest dość ważna ponieważ brak mozliwości takiego odbioru uchroni niejednego kibica od zbędnego przekręcania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=(przkładowo z Astry na liscie nie ma np. Eurosportu Deutschlad poniewaz jest kodowany w Polsce).

bzudra, eurosport niemecki jest niekodowany z astry 19E i dostępny również w Polsce.

Link do transpondera z niekodowanym eurosportem w wersji niemieckiej http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=91

 

Jeśli masz go na liście kanałów i antene (drugi konwerter, diseqc) skierowaną na astrę, to powinieneś go odbierać. To samo dotyczy RTL television i na czas walki adamek-kliczko również będzie nieszyfrowany. Co kanału RTL z satelity hotbird, to prawdopodobnie na czas walki będzie szyfrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lukasz81

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego ostatniego postu i wcześniejszych - mnie chodziło o to ze na dekoderze Cyfry+ nie ma na liście Eurosportu niemieckiego FTA , jeżli jest na liscie C+ podaj numer kanału?

Ja oczywiście Eurosport niemecki mam na dekoderze FTA od paru ładnych lat jest doskonałym uzupełnieniem TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do pokazywania bokserskiego pojedynku nabyła też niemiecka stacja RTL, która dostępna jest w Polsce free-to-air z satelity Astra, a także znajduje sie w ofercie części sieci kablowych jak Vectra, Multimedia Polska, Aster czy Inea. Matthias Bolhöfer, rzecznik prasowy telewizji RTL, zapewnił w rozmowie z Wirtualnemedia,pl, że stacja nie będzie kodować sygnału satelitarnego z Astry podczas walki, bo odcięła by dostęp do walki również Niemcom. Zdaniem rzecznika, zakodowanie stacji byłoby niezgodne z prawem europejskim.

To definitywnie zamyka temat - RTL z Astry podczas walki Adamek - Kliczko nie bedzie zakodowany.

 

Udostępnić walki w systemie PPV spośród dużych operatorów nie zamierza jedynie platforma N. - Zdecydowaliśmy się nie oferować swoim abonentom walki Adamek-Kliczko w systemie pay-per-view, ponieważ spotkanie będą mogli oni oglądać na kanale free-to-air RTL, dostępnym na pozycji 109 - tłumaczy w rozmowie z wirtualnemedia_pl. Joanna Parasiewicz, PR & communication manager w ITI Neovision. Chodzi o szwajcarską wersję RTL (RTL Schweiz), która ma taką samą ramówką jak niemiecka, ale nadaje z Hot Birda, tak jak platforma N.

 

Parasiewicz podkreśla, że nie może jednak zagwarantować, że abonenci zobaczą walkę na tym kanale. W przeszłości jego sygnał bywał bowiem kodowany w czasie pokazywania różnych imprez sportowych, np. wyścigów Formuły 1 czy meczów piłkarskich Mistrzostw Świata. Rzecznik RTL nie umiał nam wczoraj odpowiedzieć na pytanie, czy RTL Schweiz zostanie zakodowany również w najbliższy sobotni wieczór. Cyfra+ i Cyfrowy Polsat zapowiadają, że na czas pojedynki Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko nie usuną żadnej z wersji kanału RTL z własnych list kanałów. Obie platformy nadają z Hot Birda, ich abonenci, a także klienci N, mogą oglądać także niemiecki RTL z Astry, ale tylko gdy mają instalację antenową na dwa satelity.

 

W sprawie kodowania RTL Schweiz wszystko jest mozliwe, chociaz logika kaze sadzic iz kanal ten bedzie zakodowany.

 

zrodlo: wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media2.pl:

 

Ten kanał jest darmowy i będzie dostępny. Niemożliwe jest jego zablokowanie przez polskich operatorów. Dostęp do niego ma każdy, kto posiada dwa konwertery. Jeśli ktoś mówi, że będzie on zablokowany, to po prostu mówi nieprawdę - poinformowano nas, gdy skontaktowaliśmy się z działem obsługi klienta platformy n.

 

 

Czyli podali że ten kto ma dwa konwertery czyli jeden na HB a drugi na Astrę, wiec chyba to w BOK platformy n mieli na myśli. Więc pewności co do HB nie ma czy przekaz będzie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak parę miesięcy temu eNka przeniosła RTL na bliższą pozycję (k. 56 koło sportowych) ze względu na to, iż rozpoczynały się wyścigi GP i w związku z tym został on zakodowany w Cryptoworks. Nawet reklama tego wydarzenia sportowego była na stronie głównej eNki, tak jak teraz tej walki. Oczywiście na Astrze był niekodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, bo jestem całkowicie zielony w te sprawy. Posiadam CP, z talerzem z HD. Czy przestawienie na Astrę z HotBirda jest możliwe na każdym dekoderze? Stojąc przed talerzem, widzę że jest on ustawiony do południa, lekko na zachód. Rozumiem, że należy przechylić go jeszcze bardziej o 6,2 stopnia na zachód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - antenę przestaw o 6,2 stopnia na zachód, niezmieniając jej położenia w pionie. Tu podałeś właścicwe określenie, nie wlewo lub prawo jak niektórzy podpowiadają, stojąć przed lub za anteną. Wiekość antent CP HD masz wystarczającą nawet do zrobienia zeza ( w przyszłości zrób - bo warto). Co do dekodera to powinien mieć DiSEqC (sprawdz w instrukcji) a wtedy na pewno odbirzesz Astrę. Bez DiSEqC-a sprawdź czy ma wgrane programy z Astry min RTLTelevisin tez powinien, ja do CP mam moduł pre-paid na niezależnym tunerze więc nie moge ci w tej sprawie udzielic wyczerpującej podpowiedzi - może inni pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s, nie mogę znaleźć instrukcji, mam dekoder hd5000 i wyczytałem o nim takie coś

 

Wejście satelitarne LNB IN

 

Zakres częstotliwości: 950 - 2150 MHz

Poziom sygnału: od -65 dBm do -15 dBm

Złącze: Typ F (IEC 169-24), żeńskie, 75 Ohm

Zasilanie konwertera: 13 V / 18 V, maks. 0,5 A, DiSEqC 1.2, 22 kHz

 

@robsat, ale ja muszę mieć kąt 19.2 stopnia, czyli tak jakby talerz powinien być bardziej pochylony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s, nie mogę znaleźć instrukcji, mam dekoder hd5000 i wyczytałem o nim takie coś

Wejście satelitarne LNB IN

Zakres częstotliwości: 950 - 2150 MHz

Poziom sygnału: od -65 dBm do -15 dBm

Złącze: Typ F (IEC 169-24), żeńskie, 75 Ohm

Zasilanie konwertera: 13 V / 18 V, maks. 0,5 A, DiSEqC 1.2, 22 kHz

Masz w dekoderze DiSEqC a o to chodzi, astra powinna być.

Co do anteny w która strone przekręcic na zachód czy na wschód jak pisze @robsat - to patrzyłem na antene i konwerter astry mam od zachodniej strony więc antene nalezy przekręcic na zachód. Przydatna strona http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

Prawda jest taka że do konwerterów sygnał dociera dopiero po odbiciu od talerza i na orbicie satelity względem siebie są odwrotnie.

Niech ktoś jeszcze zweryfikuje nasze info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...