Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wp.pl nie jest nic wspomniane o RTL Schweiz, ani czy chodzi o HB czy o Astrę. Każdy wie że na pewno RTL niemiecki będzie na Astrze 19,2E odkodowany. Co do HotBird-a to nie wiem, bo nigdzie nie jest to napisane dosłownie. Przydało by się napisać do RTL czy ten przekaz RTL-u Schweiz na HB będzie odkodowany czy tylko na Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ten RTL na Szwajcarie będzie kodowany. ten z astry nie. Proste

Poprzesz to czymś czy to są informacje wywróżone ?

Skoro już kodowali na sporcie ten kanał teraz będzie tak samo. Prawdziwy RTL nawet nie wie że ma dubla na HB bo to retransmisja i jest tam kodowanie czyli w każdej chwili można go zakodować. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro n już oficjalnie potwierdziła,że rtl na hb będzie niekodowany to czemu wielu z was upiera się ze i tak zakodują? Chyba n nie podawałaby tego jakby nie były to sprawdzone informacja, bo potem by się tylko zbłaźniła. Zastanówcie się trochę zanim coś napiszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam zainstalowany zestaw cyfrowego Polsatu z anteną ustawioną na HB , nie chce płacić 40 a obawiam się ze szwajcarski RTL z HB zostanie zablokowany w czasie walki.

Czy zmiana ustawienia anteny na te kilka godzin jest skomplikowana ?/

Trzeba obrócić cała anteną do momentu zapełnienia paska sygnału w ekranie dekodera czy jeszcze zmienić pochylenie konwertera i jego odchylenie ?

Czy mógłby mi ktoś opisać jak zrobić to tak by po skończonej walce bez problemów powrócić do poprzedniego ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładnie,a będziecie wiedzieć,że prawo europejskie nie zezwala na zablokowanie RTL przez polskich operatorów tv satelitarnej więc gdyby to zrobili,to naruszyli by prawo,a kary finansowe za tego typu naruszenia nałożone przez odpowiednie oragany UNI będą kolosalnie wysokie,tak że oni się na to nie odważą,bo w ogólnym rozrachunku poniosą totalną klapę finansową!Chociaż w Polsce wszystko jest możliwe,a łamanie prawa przez tzw.wielkich i nietykalnych nagminne.Myślę,że nie odważą się tym razem na numer z chociażby z usunięciem RTL z listy kanałów,bo złamią umowę abonencką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładnie,a będziecie wiedzieć,że prawo europejskie nie zezwala na zablokowanie RTL przez polskich operatorów tv satelitarnej więc gdyby to zrobili,to naruszyli by prawo,a kary finansowe za tego typu naruszenia nałożone przez odpowiednie oragany UNI będą kolosalnie wysokie,tak że oni się na to nie odważą,bo w ogólnym rozrachunku poniosą totalną klapę finansową!Chociaż w Polsce wszystko jest możliwe,a łamanie prawa przez tzw.wielkich i nietykalnych nagminne.Myślę,że nie odważą się tym razem na numer z chociażby z usunięciem RTL z listy kanałów,bo złamią umowę abonencką.

 

Jak to jest, czyli wyścigi F1 i oba ostatnie mundiale na RTL Schweiz były kodowane przez polskich operatorów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL z HB był kodowany wiele razy, pamiętam sytuacje w 2006 roku gdzie też było trochę szumu o MŚ w Niemczech, RTL miał nic nie kodować a jednak kodował mecze od bodajże 5 minuty

 

 

To mało pamiętasz :] RTL kodował tylko piłkę na mistrzostwach, a Sosnowski walczył albo zaraz przed, albo zaraz po normalnie było by FTA, tak jak zawsze Boks i F1 na RTL. N oficjalnie potwierdziła brak kodowania na HB , a oni mają możliwości to sprawdzić :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra jak najbardziej może usunąć RTL ze swojej listy kanałów i nie grozi jej za to żadna kara. W umowie są wymienione kanały do których cyfra musi nam abonentom zapewnić nam dostęp, o ile mi dobrze wiadomo to nie ma tam wymienionego kanału RTL. Dodatkowo Cyfra dosyła na "swoje" dekodery listę programów i może z niej spokojnie usuwać dowolne kanały nie objęte umowami z abonentami i nie grozi jej za to żadna kara. Kara mogła by zostać zasądzona tylko w przypadku kodowania lub zagłuszania sygnału RTL.

 

Edit:

U mnie też wyskoczyła na dekoderze aktualizacja programów, po jej wykonaniu kanały RTL nadal są na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na dekoderze Philips HD C+ na kanale 202 RTL z HB pojawił sie napis "Nieobsługiwany system kodowania" Pominołem prosbe o skanowanie, mimo to RTL działa dalej. Z Astry na tym samym dekoderze C+ kanał 708 działa - bez zmian.

Wyciągniołem z pudełka arcystary dekoder Pionner SD dla próby i po skanowaniu RTL też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odp na moje pytanie - szukałem ale nigdzie nie jest napisane

 

Było wałkowane 50 razy:

 

viewtopic.php?f=34&t=3912

 

Nie musisz specjalnie męczyć się z ustawieniem konwertera pod kątem itp. Po prostu wejdź sobie w odbiorniku do jakiegoś menu z instalacji, podaj parametry z Astry (jeśli już ich nie ma, ew. jak nie masz nic to włącz jakiś kanał z Astry i tam próbuj) i próbuj złapać zwyczajnie obracając anteną. Astra 19,2 East ma w Polsce mocniejszy sygnał niż Hot Bird i łatwiej ją złapać na mniejszych antenach, więc aż takie trudne to nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam zainstalowany zestaw cyfrowego Polsatu z anteną ustawioną na HB , nie chce płacić 40 a obawiam się ze szwajcarski RTL z HB zostanie zablokowany w czasie walki.

Czy zmiana ustawienia anteny na te kilka godzin jest skomplikowana ?/

Trzeba obrócić cała anteną do momentu zapełnienia paska sygnału w ekranie dekodera czy jeszcze zmienić pochylenie konwertera i jego odchylenie ?

Czy mógłby mi ktoś opisać jak zrobić to tak by po skończonej walce bez problemów powrócić do poprzedniego ustawienia

 

Dodam jeszcze że przy ustawianiu anteny bez przyżądów najlepiej abys miał podgląd na pasek mocy sygnału w telewizorze wyswietlany oczywiście z dekodera (TV najlepiej ustaw w oknie abys go widział manewrując anteną) Najważniejsze to CIERPLIWOSC przy niepowodzeniach, po przestawieniu anteny syganł nim pojawi sie na tV minie nieraz pare sekund, przy niepowodzeniach zrób sobie przerwę i od nowa, kończę bo to nie jest post pomocy technicznej. Powodzenia nic trudnego zacznij od dzisiaj - masz 2 dni czasu do walki na RTLTelevision oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odp na moje pytanie - szukałem ale nigdzie nie jest napisane

 

Było wałkowane 50 razy:

 

viewtopic.php?f=34&t=3912

 

Nie musisz specjalnie męczyć się z ustawieniem konwertera pod kątem itp. Po prostu wejdź sobie w odbiorniku do jakiegoś menu z instalacji, podaj parametry z Astry (jeśli już ich nie ma, ew. jak nie masz nic to włącz jakiś kanał z Astry i tam próbuj) i próbuj złapać zwyczajnie obracając anteną. Astra 19,2 East ma w Polsce mocniejszy sygnał niż Hot Bird i łatwiej ją złapać na mniejszych antenach, więc aż takie trudne to nie powinno być.

witam to jak przestawie z hb na astre to czy bd mogl normalnie ogladac walke jesli mam dekoder cyfry i karte cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu. O to w tym zabiegu właśnie chodzi.

 

Obrazu proszę szukać na kanale 708 (standardowa lista C+), bo tam jest RTL z Astry. Gdy ten kanał zaświeci, to jesteśmy w domu

 

Jedyne co przestanie działać to kanały z Hot Birda (w tym te z Cyfry), ale po przestawieniu po walce z powrotem na Hot Birda wszystko wróci do normy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba wszystko:

https://satkurier.pl/news/68600/adamek-k ... jrzec.html

 

Parametry kanału z Hot Birda 13* (RTL Schweiz) - 11.054 H, 27.500, FEC 5/6

- numer kanału w Cyfrze+: 202

- numer kanału w n: 246, możliwe, że zostanie przeniesiony na 109

- numer kanału w Cyfrowym Polsacie: 248 (?)

 

Parametry kanału z Astry 19,2* (RTL Television) - 12.188 H, 27.500, FEC 3/4

- numer kanału w Cyfrze+: 708

- numer kanału w n: 560

- numer kanału w Cyfrowym Polsacie: (?)

 

Co do Polsatu to nie znam/nie pamiętam listy/nie mogę znaleźć na stronie. Ale możecie je sobie wyszukać poza listą główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...