Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co w sytuacji gdy ktoś ma dwa Cameleony, jeden goły i drugi z dekoderem Pace ? Przyślą jednego Caymana ?

Nic nie będą na razie przesyłać. Przeczytaj post @Mikizncplus! Pracownicy APSiS mają wymienić Cameleona na Caymana, jeśli zepsuje się Cameleon. Ale skoro masz Multiroom to powinno Cię to przynajmniej na razie ominąć.

 

Informujemy, że od dnia 04.01.2017 zostanie wprowadzona blokada na wydanie kart Cameleon kod typu 40 dla dekoderów niesparowanych, wydawanych jako slave w sprzedaży i dosprzedaży.

Zatem od dziś jeśli zepsuje się karta a abonent posiada dekoder możliwy do sparowania, wymiana odbywa się tylko na podstawie kart cayman. Chyba że abonent posiada stary MR Cyfra +, kanał France TV lub Relaxx. które nie działają na kartach Cayman. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartami przecież nic nie zrobią. Nowa karta nie spowoduje, że procesor zacznie obsługiwać parowanie, mogą co najwyżej dać dekodery ludziom co przeszli na abonament.

A prepaid będzie działać i działać, dopóki nie ogłoszą końca oferty, większość jest bezterminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie mowione bylo ze mających gole karty uracza jedynie licznikiem ecm.A tych z dekoderami uracza caymanem.Przekonacie się juz za jakis czas.Kto wierzyl mi i ma gołą 0100 spi spokojnie do czasu.Kto ma sprzet darmowy od operatora moze odliczać.

Mam 1  dekoder . Słynna akcja  przejście na HD za 0zł.  Konsultant pytał. To mu powiedziałem że z rodziny  ktoś  odebrał bo myślał że to paczka na która czekał a tu dekoder. Powiedziałem mu głosno że dekodera nie używam jest mi niepotrzebny . Mam MR  na 2 kartkach 0100 i własny sprzęt i chce z niego skorzystac. Wiadomo  to tylko  konsultant. Ale oni też muszą przekazywać dane "górze"

Dlatego  bardzo licze że jeszcze przez najbliższe naście miesięcy spokojnie sobie pokorzystam z oferty Nc+ . 

 

A propos tego newsa kart Cameleon.  Ja mam 2 typy kart    takie:

 

nowa_karta_cyfry.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie wybór będzie bardzo prosty. 1 cam 2 strumieniowy albo 2 camy jednostrumieniowe albo bye. Ja z "calej" orbity nie zrezygnuje na rzecz nc+ i ich dekoderów.

 

A muszę mieć możliwość jednoczesnego oglądania jednego programu, a nagrywania 2.

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie tuner w którym możesz włożyć głowicę kabel/DVB-T - ja mam teraz Miraclebox Twin+ z karta dwiema głowicami sat i jedną dvb-t, czyli 3 głowice - pełna swoboda nagrywania nawet 3 na raz a kartę Cameleon uzywam w czytniku, który nie ma problemu z wielostrumieniowością (tylko CAMy mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły CI+ Natywne Z cayman zostały softowo okastrowane do 1 strumienia.Jak działaly w fazie beta( zanim zostały oficjalnie zaprezentowane i dodane do oferty) w trybie legacy miały działanie 2 strumieni na raz.To tak w drodze offtopu. Co do 2 kart też mam 2 gołe karty z dwiema szatami graficznymi.Gdybym miał ich dekoder już zapewne by były kombinacje by caymana dać. Ale tak mam przynajmniej spokoj do konca umowy? * mam nadzieję. Napewno są gotowe wysyłki kart dla klientów którzy wzieli  sagemcomy.Ale  bez konkretnych dat wysyłek.Wiec na dziś pewnie sami nie bardzo wiedzą jak to cicho rozwiazać.A blokady to juz od listopada? grudnia były na wydawanie nowych zestawow z 0100. Teraz rozszerzyli na multiuroomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby standardowy CAM CI+ Cyfry+ był kiedykolwiek wielostrumieniowy. Taki sprzęt jest zazwyczaj wielokrotnie droższy od konsumenckich CAM i to kwestia sprzętu a nie softu. Czasami ludzie raportowali wielo-strumieniowość na zwykłych CAMach po prostu oglądając i nagrywając dwa kanały kodowane z tego samego tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspian to mi się kojarzy z dziennikiem Fakt, napiszą w czerwcu że będzie ostra zima i jak się sprawdzi to potem trąbią że oni już w czerwcu wiedzieli a jak się nie sprawdzi to siedzą cicho. Kaspian coś tam usłyszał i dopisuje swoje historie. Napewno kolego pakują już tam do mnie kopertę z kartą tylko nie wiedzą kiedy ją wysłać, he żeby im tylko te koperty nie zżòłkły ze starości. Co ma być to będzie a Ty kolego wstydu oszczędź i nie siej paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wiem co wiedziałem przed wprowadzeniem caymanów na rynek...Nie będe i nie mam zamiaru podawać poufnych informacji.Tak samo mieliście info że będą nowe karty i zdjęcia z kartami obecnym po cyfrze+ jak zmieniali system kodowania. Moduł natywny CI+ nie po cyfrze+ lecz NC+ te najnowsze moduły zanim zostały oficjalnie wprowadzone miały tryb LEGACY+ 2x STRUMIEŃ!! ale komuś nie pasowało.I padła decyzja na to co macie teraz.Okastrowano do 1 strumienia.+ dano Tylko NATYWNY CI+ aby ukrócić cwaniakowanie. Ponad 9miesięcy przed przeciekami o Cayman informowałem że nowe karty są testowane , podałem ich oznaczenie ''kodowe- systemowe'' Oraz informację że i są z nimi testowane nowoczesne CAM CI+ To również nie wierzono mi nie musicie wierzyć. Mowiłem że ukrócą 0100 licznikiem ukrócili.Mowiłem że będą blokowac wydawanie 0100 do nowych umów.Teraz blokują do multiroom wymiany na cayman( z małymi wyjątkami) Mowiłem że były oficjalne zakazy na wydawanie że aps nic sobie z tego nie robiły i dalej waliły karty na rynek. Też nikt nie wierzył.

 

Moduły CI+ CAYMAN są przystosowane do większej niż dwa kanały liczby dekodowanych na raz kanałow. Wersje dla Kablówek różną  się software od wypchniętych dla rynku wersji. W kablu mają camy 2 strumieniowe.( kwestia oprogramowania) Zanim zostały wprowadzone na rynek czyli w okresie testów nowego systemu w kablu oraz w niektórych APS  były to moduły w wersji LEGACY działały w naprawdę dużej liczbie sprzętu.Oraz co ważne były 2 strumieniowe.Potem oficjalnie weszło na rynek i  zablokowano to co w nich było dobrego.Zrobili gniot który nie działa na większosci ciut starszego sprzętu na rynku.

 

 

Nasze kartki 0100 są i bedą sukcesywnie uwalane ze strony operatora. Stopiowo bez szału załatwią niektórych.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ i moduł wielostrumieniowy, już ja to widzę... Ceny między zwykłym modułem a wersja multi to czesto x10, np. CAM CI Conax Smit – 130 zł a jego wersja Pro to ok. 1400 zł. Podaj więcej szczegółow (producent/chpset, wersja standardu CI+ - musiałby być 1.4 aby być naprawdę multistream), to uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam ci  nagrać film jak mi tnie przy 3 kanałach na raz licznik ecm?? poczytaj fora ilu ludzi ma licznik nałożony...To że komuś jeszcze nie działa licznik to ma fuksa..I tyle.EOT>

 

 

Karty nieparowane sam widzisz sukcesywnie są wymieniane.Nie wprost ale po cichu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...