Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kaspian0007

 

Licznik dla domu, w którym masz nawet 6 tv nie jest problemem. Nc+ to wie i z tym mocno nie walczy jak na razie ;) Problemem dla nich jest "target", któremu pomyliły się "ustawienia" ;)

Do tej pory było zachowane status quo. Nc+ wiedziało o swoich "dziurach", "kumaci" (znikomy procent całości abonentów) wiedzieli jak z nich korzystać. Wszyscy byli zadowoleni.

Problem pojawił się z chwilą wypuszczenia nboxów na rynek. W tym momencie pojawiło się wielu "biznesmenów" robiących interes na sharingu. Nc+ po prostu przestało to tolerować. Wyraźnym przekazem dla "kumatych" było skasowanie tego pionka z Mielca.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak mogą zaraz sparować kartę z dekoderem i na tym sprzęcie pozostanie tylko FTA.

to sobie wybierzesz wariant CAM+karta i wsadzisz do tego samego dekodera (zakładając, że ma nie tylko czytnik ale i CI). Nawet jak masz samą kartę to zawsze możesz wydzierżawić wybrany dowolnie sprzęt, także CAM, pytałem się w punkcie i pani na podstawie mojego nr abo i pakietu podała mi koszt takiej dzierżawy (pytałem się o WiFi premium box, u mnie wyszło chyba 15 zl / m-c, nie pamiętam dokładnie). Poza tym  wątpię, aby ta zmiana kart była taka prosta, to chyba mógłby być pretekst do wypowiedzenia umowy, ale nie jestem 100% pewien. Na pewno, gdyby to było takie proste, to już by to zrobili dawno temu. To dyskusja akademicka, wszyscy się tu wymądrzają jakby pracowali w zarządzie NC+ a tak naprawdę nic specjalnie nie wiedzą co wykracza poza wiedzę gościa z punktu sprzedaży.

Edytowane przez vivapinata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie wybierzesz wariant CAM+karta i wsadzisz do tego samego dekodera (zakładając, że ma nie tylko czytnik ale i CI). Nawet jak masz samą kartę to zawsze możesz wydzierżawić wybrany dowolnie sprzęt, także CAM, pytałem się w punkcie i pani na podstawie mojego nr abo i pakietu podała mi koszt takiej dzierżawy (pytałem się o WiFi premium box, u mnie wyszło chyba 15 zl / m-c, nie pamiętam dokładnie). Poza tym  wątpię, aby ta zmiana kart była taka prosta, to chyba mógłby być pretekst do wypowiedzenia umowy, ale nie jestem 100% pewien. Na pewno, gdyby to było takie proste, to już by to zrobili dawno temu. To dyskusja akademicka, wszyscy się tu wymądrzają jakby pracowali w zarządzie NC+ a tak naprawdę nic specjalnie nie wiedzą co wykracza poza wiedzę gościa z punktu sprzedaży.

To że mogę sobie wybrać w trakcie umowy to wiem.Tylko już podałeś jak to wygląda u Ciebie 15 zł/miesięcznie a ja mam to za darmo.W trakcie umowy podmiany będą drogie  przechodziłem już kilka takich wymian kart ale w CP.W moim przypadku z tego co wiem to tylko wymiana karty a nie sprzętu.Obecnie mam kartę niezależną więc może warto skorzystać z jej przywilejów póki jeszcze można :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Paweł o post w, wymiana kart to element połączony z wymianą dekoderów (przejście na parowanie) a dla ludzi nie posiadających dekoderów - zmuszenie ich do dzierżawy sprzętu na podstawie widzi-mi-się operatora, pomimo, że wcześniej nie byli do tego zmuszeni. Zatem będę dalej twierdził, że wcale nie jest to takie proste i pewnie prawnicy Cyfry/NC+ do tej pory mają z tym zgryz. Oprócz kwestii prawnych pozostaje logistyka - skuteczne powiadomienie abonenta itp., zapłacenie za operację APS-om itp. W efekcie koszt tej całej "wymiany", w sytuacji, gdy tanią, choć rozłożoną na lata alternatywną jest wygaszanie ofert kartowych poprzez ich niewydawanie, mógłby przekroczyć możliwości operatora.
No i słynna kwestia opłaty za sprzęt: nic nie jest za darmo, po prostu masz to wliczone w abonament a jak nie widzisz, to nie boli, prawda? U mnie symulacja wyszła 15 zł lub jakaś oplata z góry (zapomniałem ile) bo jestem na końcówce umowy i pewnie podali coś nie związanego z umową promocyjną, tylko opłatą cennikową a tam wszystko kosztuje kosmos, choć i tak wiadomo, że cenniki standardowe to fikcja pro forma, bo abonenci lecą na promocjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeech...

 

Tak naprawdę to byli w stanie już dawno pewne ruchy wykonać. Tyle że jedyną przeszkoda jest kasa a raczej perspektywa jej braku po zmianach. Tylko tyle. Zmiana w sprzęcie do odbioru  w zabezpieczeniach to zawsze koszt. A zyski nie są gwarantowane po wdrożeniu nowych zabezpieczeń. Sukcesem byłoby wyjście zero lub z minimalnym minusem. Utrata praw, która może zaważyć na możliwości utrzymania oferty dopiero może wymóc - tak jak ta zadyma z przekazami meczów. Ponadto nasz rynek jest słabiutki, dochody niskie. Ofertom premium bardzo trudno utrzymać wysoką sprzedaż. Będzie gorzej - emigracja z Ukrainy i Białorusi systematycznie ruguje nas z etatów tu w Polsce. Za chwilę ostro poleci bezrobocie w górę bo giganci budowlani nie mogą się doczekać nowych przetargów infrastrukturalnych.

 

Sugerowanie że jakieś problemy prawne? Jakie, zapytam się, to jest usługa płatna w sumie luksusowa, na dodatek nie ma tam nic co prawo zmuszałoby do udostępnienia. Umowa wiąże dwie strony więc w sumie jeśli będziesz "utrudniał" kontakt to sorry ale mogą nawet wypowiedzieć umowę i nawet dla świętego spokoju odstąpić od egzekwowania strat z tytułu niezakończonego okresu lojalnościowego. Oczywiście mogą ale praktyka będzie standardowa czyli e-sad w Lublinie i tytuł egzekucyjny. Kozaczą, kozaczą a potem [beep]zka ze strachu. Cwaniakować trzeba umieć a w większości przypadków kozaczenia jest tylko zwykłym pieniactwem.

 

Z kartami 0100 nie będą się bawić. Bo to już nie ma sensu. Za stare są. Nawet jeśli potencjalnie mogą dosłać upgrade firmware'u to nowe karty mają już lepszy hardware, więcej zasobów itd. Mniej kosztownym jest nowa seria niż upgrade'owanie z narzuconymi wieloma ograniczeniami, Testy są kosztowne. Tak samo obsługa sprzętu od dowolnego producenta - jest równie bardzo kosztowna. To nie wypaśne lata 90-te, gdzie satelitarna telewizja nie miała konkurencji. Zacznijmy od jednego - jak na kanale płatnym mogą być reklamy?

 

​To czy tuner ma Nagrę czy nie to formalnie nie ma żadnego znaczenia dla obecnych kart. Żaden problem tłumaczyć jeden protokół na inny.  Tyle że w tej zabawie z nowymi kartkami chodzi o coś innego. Softwareowe zabezpieczenia typu parowanie są dziurawe jak ser. Wdrażanie ich nie ma sensu - patrz stare nbox'y. Czyli musza być mechanizmy sprzętowe i to jak najnowsze. A to oznacza w zasadzie tylko jedno albo dedyk albo CI+.

 

Powyższe wcześniej czy później CI tez nie zapewni dostępu. Zobaczycie, że będzie wymuszane CI+ only. Wtedy moduł wam nie pozwoli na nagranie.

Pozostawienie dostępu przez CI oznacza, że wdrażanie zaawansowanych zabezpieczeń nie ma żadnego sensu. Nieoficjalnie sprytni sobie poradzą z CI+ pod linuksem ale oficjalnie żaden wolnorynkowy tuner nie pozwoli na dostęp do oferty premium. Na pewno żaden tuner z open-source'owum firmwarem nie dostanie licencji na CI+ i niestety będziecie mieć jedynie ofertę jak jakichś tam ofert na kartę.

 

Jeszcze jedno. Nie tylko "Cameleon", Za niedługo pożegnamy karty conax. Primo uwalą najpierw te karty do starych nboxów. Secundo będą nowe już od Kudelskiego z Nagra opakowaną 0b01.

 

Stary szrot. Aby się udał sukces handlowy  jak z nboxami to musi być coś dostępne z oferty premium na te tunery i stare karty. Bo jak "przykręcą śrubę" to sorry ale nawet za złotówkę to tych sagemcomów, philipsów nie sprzedadzą. Zresztą nawet trudno było przez rok opchnąć nboxa z aktywną kartą parowaną softwareowo - zero chętnych. Zrozumcie dostęp via sat w szybkim tempie zanika, w miastach są zakazy posiadania anten indywidualnych a nowa ustawa o ochronie krajobrazu jeszcze to dodatkowo ograniczy. Remont elewacji i zakaz już posiadania własnej anteny, na nic się zda awanturowanie (próbowali, nawet pisanie do mediów nie pomogło albo kablówka albo zero telewizji nawet naziemnej, dodam że za niedługo zgodnie z prawem będzie można pozbawić dostępu do mediów, dojazdu itd. - już były takie przypadki związane z inwestycjami ale teraz będzie "lepiej" dla inwestorów i developerów) bo jest prosty kontrargument ma Pan/i to samo w kablówce albo w internecie szerokopasmowym. Nie pasi to wyprowadź się. Kropka. Podpisałeś umowę to Twój problem sam się szarp z nimi, nikt Ciebie do tego nie przymuszał. Jak jesteś wyszczekany to dasz sobie radę z nimi. Reszta będzie płacić i płakać ze strachu przed panem windykatorem bo tak to niestety w praktyce w tym kraju działa.

Edytowane przez lampomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - już dawno mogli coś zrobić a nie robią bo koszty operacji zapewne nie uzasadniają jej sensu. Patrzcie na rynek francuski, tam o wycofaniu kart bez dekodera pisano od 2014. I nic a nawet dokładali nowe promocje na wersje "carte seule", np.: http://www.telesatellite.com/actu/46775-les-abonnements-carte-seule-canal-canalsat-ont-encore-de-beaux-jours.html. Dlatego ten cały temat mnie nie rusza, jak będzie trzeba to się dopasuję i wezmę jakichś ich CAM albo dedykowany szajs, na razie cieszę się moim miraclebox za ok. 1000 zł z trzema głowicami w jednym pudle, czego żadna oferta mi nie zapewni.

A przyszłość to i tak będzie telewizja IP (strumieniowanie przez Internet) czyli dekodery sat i cały obecny sprzęt pójdą w odstawkę - dlatego nadawcy telewizja płatnej nie robią żadnych rewolucji w technologii, która umrze za lat kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[quote name="vivapinata" post="1212532" timestamp=

A przyszłość to i tak będzie telewizja IP (strumieniowanie przez Internet) czyli dekodery sat i cały obecny sprzęt pójdą w odstawkę - dlatego nadawcy telewizja płatnej nie robią żadnych rewolucji w technologii, która umrze za lat kilka.

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób chcesz odstawić telewizję satelitarną dla osób mieszkających na odludziu, na wsiach gdzie jest jedyna alternatywa. Podłączenie stałego łącza z dowolnej sieci kosztuje bardzo często grube pieniądze dla mieszkańca, a jest to zupełnie nieopłacalne dla dostawcy internetu. Sieci mobilne mają limity internetowe, a jeśli nawet i nie to zmienne IP, za stałe się dodatkowo płaci, a już widzę jak sygnał HD na kilka telewizorów w domu jest przesyłany dzięki zasięgu lte.

To jeszcze nie te czasy, a zwykłego kowalskiego nie stać na super łącze internetowe aby korzystać z pakietu start za 20zł, ba dużo osób nadal nie posiada internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób chcesz odstawić telewizję satelitarną dla osób mieszkających na odludziu, na wsiach gdzie jest jedyna alternatywa.. 

W zasadzie to już dalekie przedmieścia są okablowane. Od wielu lat już peryferyjne domki jednorodzinne mają szybki internet, kablówkę często na wyższym poziomie technicznym niż w blokowiskach.

Wiele wiejskich terenów też obejmie internet szerokopasmowy.

Rynek tych terenów wiejskich będzie za słaby by zapewnić rozwój odbioru indywidualnego via sat. Już obecnie jest to za drogie i będzie hamować 4K. TV Sat to będzie tylko mało znaczący plankton -podstawą będzie kabel - światłowód który szybko rozleje się daleko poza miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to już dalekie przedmieścia są okablowane. Od wielu lat już peryferyjne domki jednorodzinne mają szybki internet, kablówkę często na wyższym poziomie technicznym niż w blokowiskach.

Wiele wiejskich terenów też obejmie internet szerokopasmowy.

Rynek tych terenów wiejskich będzie za słaby by zapewnić rozwój odbioru indywidualnego via sat. Już obecnie jest to za drogie i będzie hamować 4K. TV Sat to będzie tylko mało znaczący plankton -podstawą będzie kabel - światłowód który szybko rozleje się daleko poza miasta.

Kilka lat temu też mało kto był w stanie uwierzyć w szybki internet w telefonie...

Rewolucja może być stopniowa, np. 4K tylko przez sieć bo nie chce mi się wierzyć, że operatorzy zapłacą za dzierżawy transponderów aby zadowolić dumnych nabywców sprzętu 4K, którzy teraz zapraszają rodzinę, aby pokazać demo z Astry lub peceta...

Edytowane przez vivapinata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też mało kto był w stanie uwierzyć w szybki internet w telefonie...

Rewolucja może być stopniowa, np. 4K tylko przez sieć bo nie chce mi się wierzyć, że operatorzy zapłacą za dzierżawy transponderów aby zadowolić dumnych nabywców sprzętu 4K, którzy teraz zapraszają rodzinę, aby pokazać demo z Astry lub peceta...

A kto mówi że dosył 4K będzie via sat. Za drogi jest i są tańsze alternatywy. Mamy już o pewnego czasu  przykłady z kanałami gdzie na sat jest tylko wersja SD a przez kabel wersja HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy na satelicie czy w kablu kanał 4K potrzebuje kilkakrotnie większe pasmo niż kanał HD więc mimo wszystko dla nadawcy bardziej opłacalne będzie nadawanie kilku kanałów HD które zadowolą większość klientów niż jednego 4K dla garstki klientów.Taki kanał 4K trzeba jeszcze czymś zapełnić.Za upscal nikt nie dopłaci bo trzeba mieć świadomość że takie kanały będą dodatkowo płatne.Oby technologia 4K nie podzieliła losu technologii 3D.

 

Proszę o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poradzi - w związku ze "zmianą w nadawaniu sygnału telewizyjnego" od stycznia (tak to okresliła NC+) mam ofertę wymiany posiadanego Philipsa DSR 6201 na:

1) PACE PVR z dyskiem 500GB, 0 zł aktywacji i czynsz najmu na obecnym poziomie 0 zł miesięcznie

2) wymiana na WiFi PremiumBox+ z dyskiem 500GB, 0 zł aktywacji i 10 zł czynszu najmu miesięcznie
3) wymiana na WiFiBox+, 0 zł aktywacji i 10 zł czynszu najmu miesięcznie
Obecnie korzystam z tego Philipsa i własnego dekodera z HDD - 2 głowice, karta Cameleon, splitter. Jeśli zmiana miałaby polegać na wprowadzeniu licznika, mógłby pojawić się problem przy korzystaniu z wszystkich dostępnych zasobów (oglądanie na 2 tunerach + nagrywanie). Czy zatem warto skorzystać z propozycji i wymienić Philipsa, a jeśli tak to na co ? Może warto też mimo wszystko rozważyć multiroom, ale nie wiem na jaką ofertę mogę liczyć przy mojej obecnej umowie obowiązującej jeszcze ponad rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbar : Z tych trzech opcji :1,2,3 proponuje 1, Pace PVR. Spliter na nim działa (nie wiadomo jak długo) tak samo jak z Philipsem 6201. Można się spodziewać że po nowym roku będzie coś kombinowane z dekoderami lub kartami. Opcji jest parę, wyłączenie dostępu z poziomu seca 0100 i nadanie z poziomu nagra (aktualizacja oprogramowania w dekoderze), ścisły licznik na obecnych kartach 0100 do 2 kanałów, wymiana kart.

Z trzech opcji opcja nr. jeden wydaje się najbezpieczniejsza.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...