Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś startuje do przetargów zawsze ma odpowiednią sumę dany przetarg + dobry projekt . Także nie pisz bzdur ze NC+ nie ma kasy bo ją ma i zobaczysz co będzie dalej . Ma nie odpowiednich ludzi którzy zle to robią - dlatego przegrali .Pawop ma racje .

Edytowane przez GoodMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peterpeter

Naucz się z łaski swojej czytać ze zrozumieniem. Ja tylko pisałem, że na tym forum są osoby, które wierzą, że LM będzie w dotychczasowych kanałach Polsatu typu Polsat Sport czy Extra. Ja absolutnie w to nie wierzę.

Sorry, ale pisanie że nc+ ma kasę, ale przegrywa walkę o kolejne prestiżowe prawa jest odrobinę śmieszne. Nikt mi nie powie, że jakaś LM w siatkę czy jakiś żużel zastąpi La Ligę czy LM w piłkę. Canal+ większość ma(miała) dla futbolu i reszta dyscyplin była tylko uzupełnieniem ramówki. Może jeszcze napiszcie, że jeździectwo czy golf to prawa premium. Nie zaklinajmy rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale pisanie że nc+ ma kasę, ale przegrywa walkę o kolejne prestiżowe prawa jest odrobinę śmieszne

Co jest śmieszne? Nadawcy się zmieniają w całej Europie i to świadczy, że przegrywający nie mają kasy? Ja nie twierdze, że nc+ ma nieograniczone możliwości finansowe, ale pisanie, że nie mają pieniędzy jest śmieszne. Idąc tym tokiem myślenia, to Eleven też upada, bo nie kupili LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tylko pisałem, że na tym forum są osoby, które wierzą, że LM będzie w dotychczasowych kanałach Polsatu typu Polsat Sport czy Extra. Ja absolutnie w to nie wierzę.

 

Na pewno czesc meczow bedzie na dotychczasowych kanalach, przeciez nie zrobia 6 dodatkowych kanalow by pokazac wszystkie mecze LM o godz 20.45.

Byc moze bedzie to wygladac tak ze:

- wszystkie mecze LM w Ipli za oplata, zapewne znizka dla abonentow CP i Plusa

- ewentualne mecze polskiego zespolu na glownym Polsacie plus final

- jako antene szerokodostepna moga wybrac Polsat Sport i na tym kanale dawac slabsze mecze

- pozostale mecze na dodatkowo platnych kanalach ktore zapewne beda dostepne nie tylko dla abonentow CP ale tez kablowek (dla nc+ nie).

- by zwiekszyc dostepnosc meczow LM moga tez w koncu rozwinac swoj mux i tam za oplata dac czesc meczow LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tylko pisałem, że na tym forum są osoby, które wierzą, że LM będzie w dotychczasowych kanałach Polsatu typu Polsat Sport czy Extra. Ja absolutnie w to nie wierzę.

 

Na pewno czesc meczow bedzie na dotychczasowych kanalach, przeciez nie zrobia 6 dodatkowych kanalow by pokazac wszystkie mecze LM o godz 20.45.

Byc moze bedzie to wygladac tak ze:

- wszystkie mecze LM w Ipli za oplata, zapewne znizka dla abonentow CP i Plusa

- ewentualne mecze polskiego zespolu na glownym Polsacie plus final

- jako antene szerokodostepna moga wybrac Polsat Sport i na tym kanale dawac slabsze mecze

- pozostale mecze na dodatkowo platnych kanalach ktore zapewne beda dostepne nie tylko dla abonentow CP ale tez kablowek (dla nc+ nie).

- by zwiekszyc dostepnosc meczow LM moga tez w koncu rozwinac swoj mux i tam za oplata dac czesc meczow LM

 

Bardziej to może wyglądać tak że o 19 1 mecz na PS i 1 na dodatkowo kodowanym a o 21 3 najlepsze mecze na nowych kodowanych a 3 słabsze na PS,PSE i PSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peterpeter

Naucz się z łaski swojej czytać ze zrozumieniem. Ja tylko pisałem, że na tym forum są osoby, które wierzą, że LM będzie w dotychczasowych kanałach Polsatu typu Polsat Sport czy Extra. Ja absolutnie w to nie wierzę.

Sorry, ale pisanie że nc+ ma kasę, ale przegrywa walkę o kolejne prestiżowe prawa jest odrobinę śmieszne. Nikt mi nie powie, że jakaś LM w siatkę czy jakiś żużel zastąpi La Ligę czy LM w piłkę. Canal+ większość ma(miała) dla futbolu i reszta dyscyplin była tylko uzupełnieniem ramówki. Może jeszcze napiszcie, że jeździectwo czy golf to prawa premium. Nie zaklinajmy rzeczywistości.

Będzie na pewno ale na pewno nie będą to mecze pierwszego wyboru a pewnie ostatniego, zresztą Kmita to potwierdził.

 

To, że masz kasę nie znaczy że ją wydasz jak leci, LM to droga sprawa, CP  zawsze kombinuje sprzedając dodatkowo treści mając niski abo, nc nigdy tego nie robiła i jakby dziś zrobiła czy podniosła cenę to by nic im z tego nie wyszło. Widocznie wyszło im, że nie opłaca im się dopłacać bo abonenci skorzy do podwyżek nie są. Decyzja biznesowa. Fajnie można przepłacić jak Niemiecka Arena kiedyś z Bundesligą i zniknąć potem z rynku. Biznes tak nie działa. Problemem nc+ jest cena, nauczyli ludzi dając dobre oferty za 50 dych przez swoje wpadki podczas fuzji, to teraz mają problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ ma pieniądze i dobre zyski. Abonenci tej platformy nie mają podstawowych pakietów a wyższe , dochody są co miesiadz tez.NC+ przegrało i tyle trzeba się z tym pogodzić i czekać na ich kolejny ruch . Wydaje się ze Polsat jako Polsat ma kiepskich komentatorów a mecze będą w dodatkowych kanałach. Także jeszcze są inne prawa do pozyskania na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz La Ligi i NBA nie ma żadnych ciekawych praw. Liczyłem, że podadzą info o przedłużeniu praw do kosza, a oni wyskoczyli z siatką. To nawet nie jest śmieszne.

Przestańcie już pisać o tych niskich abonamentach, bo po pierwsze nikt ich do tego nie zmuszał, a po drugie nie wierzę, że było ich dużo. Tak samo jest wszędzie w takiej Vectrze są osoby, które za dany pakiet płacą 70 zł, a inni ponad 100 i tych drugich jest więcej. Tak samo jest w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda. Dożyłem czasów  gdy to Polsat powoli staje się premium a Nc+    po fuzji stanie się  platforma  Januszową.   Liga mistrzów w siatkówce. Szkoda że nie kupią  jeszcze  krykieta  mn  in   Indie vs Pakistan.

Zostanie im jeszcze przereklamowana i przepłacona  Liga Angielska.   Ja po tym co zobaczyłem w meczu Euro  U 21 Polska Anglia  - Ostro pogadam z ojcem czy warto trzymać  Canal+    40zł  za  kupe   g.   NBA  z Michałowiczem to jak oglądanie filmu z lektorem typu  Hajto.

 

Tak jak ktoś mówił   Nc+  tonie  . Coraz głupsze promocje.   Polsat  w sumie wcale lepszy nie jest jeśli chodzi o komentatorów.  Borek  stronniczy komentator  fanatyk  Bundesligi i  Niemców  w ogóle.  Borek to typowy komentator dyktator.

Jednak wole już  ich słuchać  niż Twarowskiego i Nahornego którzy mi się już  przejedli  a   Rudzki  to dno i  nie zna się na żadnej lidze poza Angielską. Poza tym  tutaj na forum wielokrotnie wytykane mu były  pomyłki  przez fanatyków Ligi Angielskiej. 

 

Eleven od chyba sierpnia włączy 4 kanał bo pojawi się Bundesliga  + za rok kolejny  przetarg na La Lige  ale tej ligi Eleven raczej nie straci przecież  Mirosławski  musi swoje mecze komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ ma pieniądze i dobre zyski. Abonenci tej platformy nie mają podstawowych pakietów a wyższe , dochody są co miesiadz tez.NC+ przegrało i tyle trzeba się z tym pogodzić i czekać na ich kolejny ruch . Wydaje się ze Polsat jako Polsat ma kiepskich komentatorów a mecze będą w dodatkowych kanałach. Także jeszcze są inne prawa do pozyskania na wyłączność.

No tak, tylko LM oznaczała zmniejszenie tych zysków bo trzeba było dopłacić znacznie więcej niż poprzednio, widocznie im to się nie kalkuluje. Biznes. A jak zobaczymy dane oglądalności sportu w nc+  okazuje się że sport ogląda dość mało a przecież C+ jest kablówkach. Ich decyzja, czas pokaże czy była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nc+ ma pieniądze, ale za mało jak na walkę prawa sportowe. Ale pewnie będą mocno starali się, by przepłacić za Ekstraklasę.

 

Co do Canal+. Mogą przetrwać z siatkówką, piłką ręczną, golfem i serialem "Belfer". Pod jednym warunkiem - nowa pakietyzacja, niższe ceny!!! Nie liczyłbym, że fan siatkówki czy piłki ręczne wykupi Canal+ za 40 zł, by obejrzeć Ligę Światową, którą do tej pory miał "w pakiecie" (Polsat Sport). :D

 

Pewnie napiszecie, że Canal+ to także film i sport. Owszem. Ale 40 zł dla tych co interesują się tylko filmem a nie sportem, to też kiepska oferta, gdy na rynku konkurencja.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wartość transakcji nie została ujawniona, jednak media spekulują, że kilka lat temu za te same prawa nc+ zapłaciła ok. 90 mln euro. Po uwzględnieniu inflacji i rosnącej popularności piłki nożnej można więc zakładać, że wartość rozrywek w latach 2018-2021 to 100-120 mln euro.

http://www.rp.pl/Media-i-internet/306279934-Polsat-zabiera-Lige-Mistrzow-nc.html#ap-1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi ma umowy do około następnych wakacji i się z tego powodu cieszy... ja tak średnio bo nadal nie będzie wiadomo co z ligą angielską będzie ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczył bym na niższe ceny a ostrą walkę o abonentów co pokazują obecne zawirowania na rynku :)

Wielu ludzi ma TV tylko dla sportu, a z tym w kanałach C+ coraz gorzej. Cenowo CP wypada o wiele lepiej niż NC+. Za rok ofertą sportową też przebiją rywala.

To czym będą walczyć jeśli nie ceną? Wygrają klienta lepszymi reklamami? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...