Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze studio było w sezonie 13/14, bodajże z dziennikarzem i chyba Panem Sławkiem. Ponadto goście w studiu siedzieli do końca i dyskutowali o każdym spotkaniu. Pamiętam, że studio miało się kończyć o 0.30 a często gadali do 0.45 i naprawdę tak bardzo chciało się to oglądać, że normalnie teraz żal. Pamiętam ,że wtedy to nagrywałem, bo praca nie pozwalała mi tak długo siedzieć przed tv i po prostu oglądałem kolejnego dnia z zapartym tchem.

 

W sezonie 14/15 już się odrobinę popsuło, ale nadal było niezłe, kończyli już o 0.30, ale studio było dość ciekawe i ogólnie fajna dyskusja, ale już bez Pana Sławka i bez gości w trakcie skrótów pozostałych spotkań, co dla mnie było już dużym błędem. Pamiętam nawet jak Pol ubolewał, że nie może skomentować wydarzeń w meczu Schalke - Sporting (chyba 4-4), bo mu podziękowali....Było już więc gorzej, ale tego co miało nadejść to się nie spodziewałem....

 

Aktualny sezon 15/16 to po prostu porażka dla mnie, brak dziennikarza w studio - brak Pola! czy Bugajskiego no po prostu oni nie gadają w żaden sposób ciekawie, czytaja składy...zero ciekawostek, zero "wsadzania kija w mrowisko" - po prostu ot tak taka sobie gadka o niczym, bo odczytanie składów czy pogadanie o Barcie, która będzie grała za tydzień - no ja tego naprawdę nie rozumiem....W ogóle jak można się pozbyć dziennikarza, ten sam bład przy L+E, którą pomyśleć, że kiedyś też nagrywałem, a teraz oglądam i po 45 min no nie daje rady....(TurboKozaka też tak zmodyfikowali, że nie ma on sensu - te płachty itd., kiedyś wyłaniał najlepszego technika, a teraz nie wiem kogo, chyba tego kto ustoi po 15-sto krotnym kręceniu się w kółko). Co do studia po meczach to oczywiście już bez jakiegokolwiek dziennikarza i wygląda ono tak jak wstęp do spotkań, czyli zero ciekawostek, zero opowiadania z pasją i mało werwy....znów składy, formalnie kto strzelił i kończymy....no i studio miało trwać do 0,30 to kończą 0,15....a jak do 23.45 to kończą 10 minut wcześniej....Naprawdę nieodżałowany sezon 13/14....

 

I tak podsumowując to ja ich nie rozumiem, utracili prawa i powinni to co mają opakować znacznie lepiej i ciekawiej, żeby przyciągnąć widzów, a oni robią dokładnie odwrotnie.....Ligi+ też nie da się oglądać w tej formie stand-upu....a kiedyś też nagrywałem jak gadali sobie we dwójkę w studio, a z Zarzecznym to programy uwielbiałem.....Ekstraklasa po godzinach chyba dlatego w C+S, żeby miała jakąś rozpoznawalność, ale to jest program na poziomie BravoSport....tego się nie da - może 20 lat temu, ale nie dziś, za stary jestem na takie "ciekawostki", które tam prezentują....

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co do studia. W sumie to paradoks - redakcję nc+, mimo wszystko, uważam za najlepszą redakcję sportową w Polsce, a Liga Mistrzów to fantastyczny produkt. Wydawałoby się zatem, że wszystko gra, a jednak mnie też to powoli zaczyna męczyć.

 

Po pierwsze - bezsensowna wydaje mi się formuła, w której prowadzący rozmawiają z gośćmi o meczach, których nie widzieli. Pół biedy podczas fazy pucharowej, ale podczas fazy grupowej jest to okropnie nużące. Tabela przed, składy, skrót, rozmowa o niczym, tabela po. Już chyba lepiej zrobić magazyn z samymi skrótami, a w studio solidnie omówić jeden mecz. 

 

Po drugie - nie da się pociągnąć studia długo, kiedy w studio tym siedzą ludzie niekomentujący na co dzień lig zagranicznych. Można się czepiać Murawskiego - że gaduła, że walnie czasem głupotę, ale on akurat w miarę ogarnia sytuację w różnych ligach i ma coś do powiedzenia. Ale już Węgrzyn w Lidze+Extra i Węgrzyn w studio LM to dwaj inni eksperci. W L+E trzeba go czasem przystopować, tyle ma do powiedzenia, przy Lidze Mistrzów - ok, opracuje analizę, rzuci kilka uwag taktycznych, ale na tym nie "pojedzie się" przez godzinę. Zauważalny jest brak eksperta-dziennikarza. Pisałem już o tym w zeszłym sezonie i wymieniłem nazwiska Wilkowicza i Ćwiąkały. Pojawiło się Eleven i ich zagospodarowało, a Canal+ śpi dalej. Brakuje w tym wszystkim pasji, a przecież tego nigdy nie można było Canalowi zarzucić. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Jest coś smutnego w tym, że studio, które zazwyczaj przyciągało, teraz najzwyczajniej się omija.

 

Tak sobie myślę dla kogo to jest robione. Jeśli dla pasjonatów - to ich gadka o taktyce, czy ostatnich meczach trafia w próżnie, bo ludzie to wszystko wiedzą lepiej i zwyczajnie ich to nuży. Jeśli z kolei dla laików - to zawiłości taktyczne, czy omówienie problemów/kontuzji na niewiele się zda, bo nie jest to opakowane na tyle, by zaciekawić, czy przyciągnąć. Jako spokojny oglądacz piłki wiem jak sobie radzi Juve, Roma, czy Real w lidze, nie potrzebuję do tego studia, a tym bardziej ekspertów, którzy nie mają o tym pojęcia. O ile jeszcze Murawski to ogarnia i liznął trochę piłki zagranicznej i ma o niej pojęcie, o tyle wymądrzający się Przytuła (przypomina się sprawa Terry vs Savage), czy praw[beep]i w rodzaju Węgrzyna, czy Baszczyńskiego to zdecydowanie za mało. Mój kontakt z LM zaczyna się o 20:40 i kończy tuż po meczu, bo nic ciekawego nie czeka mnie ani przed, ani po. Smutne to bardzo, gdy się pamięta poprzednie lata, zwłaszcza, gdy nc+ przejęło LM i potrafiło się tym zająć profesjonalniej niż poprzednicy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurboKozak akurat fajna sprawa, bo to ma być zabawa. Umiejętności piłkarze mogą pokazać podczas meczów. A reszta co piszecie o studio święta prawda, niestety...Nic dodać, nic ująć przy niektórych celnych opiniach. Jak widać - praktycznie każdy abonent ma takie samo zdanie.

Na ochłodę rozpiska. Juskowiak, jak już pisałem, będzie stałym ekspertem za trenera Zamilskiego :)

Piątek, 19.02:
Canal+Sport:
17:00 Premier League World (W.Zawioła - K.Kozłowska)
20:00, 22:30 Super Piątek (Gospodarz: Ż.Żyżyński; gość: A.Juskowiak)
20:25 Piast Gliwice - Pogoń Szczecin (T.Smokowski - K.Kosowski; reporterzy: D.Kabała-Malarz, T.Lipiński)
02:00 Oklahoma CT - Indiana Pacers (W.Michałowicz - W.Kijanowski)
23:00 Magazyn LM (B.Gleń)

Canal+Sport 2:
03:00 MMA Bellator: #149 Shamrock - Gracie / Dada 500 - Kimbo Slice (E.Durda - K.Matuszczak)

SOBOTA, 20.02:
Canal+
17:00, 19:00 Studio EHF (Gospodarz: P.Karpiński; gość: M.Matysik)
17:25 VIVE Tauron Kielce - Rhein-Neckar Lowen (R.Skrzyński - J.Będzikowski; reporterzy: B.Ignacik, P.Bugajny)

Canal+Sport:
15:00, 17:30, 20:00 Gorączka Piłkarskiej Soboty (Gospodarz: P.Salak; gość: M.Murawski)
15:25 Korona Kielce - Lechia Gdańsk (B.Gleń - K.Przytuła; reporterzy: C.Olbrycht, G.Milko)
17:55 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań (M.Rosłoń - T.Wieszczycki; reporterzy: D.Kabała-Malarz, M.Wodziński)
20:05 Liga+ (Gospodarz: R.Dębiński)
02:00 LA Clippers - Golden State Warriors (W.Michałowicz - H.Radke)

Canal+Sport 2:
17:55 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia (P.Pełka - K.Węgrzyn; reporterzy: S.Śledź, A.Westfal)
03:30 Maybank Championship Malaysia: runda finałowa (J.Person - A.Person)

nSport+:
20:00 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (A.Marchliński - M.Murawski; reporter: G.Milko)

 

Niedziela, 21.02:
Canal+:
17:35 WDŚ: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (R.Wolski - G.Mielcarski; reporterzy: D.Kabała-Malarz, M.Wodziński)
20:00 Liga+Extra (Prowadzący: A.Twarowski - T.Smokowski; goście: P.Nowak, K.Węgrzyn, S.Stępniewski)

 

Canal+Sport:
13:00 Magazyn LE (A.Marchliński - P.Laboga)
15:10 KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (R.Dębiński - R.Jezierski; reporterzy: P.Bojarska, F.Surma)
21:00 Oklahoma CT - Clevland Cavaliers (W.Michałowicz - Z.Telman)

Canal+Sport 2:
14:55 Veszprem - RK Zagrzeb (K.Bandych - M.Matysik)
16:55 FC Barcelona - Pick Szeged (P.Karpiński - R.Lis)

nSport+:
17:55 Vardar Skopje - Buducnost (T.Dryła - I.Nabożna)

Poniedziałek, 22.02:
Canal+Sport:
17:55 One Devotion (M.Łopaciński)
20:00 Ekstraklasa Po Godzinach (Gospodarz: Ż.Żyżyński; gość: P.Włodarczyk)
02:00 Atlanta Hawks - Golden State Warriors (M.Łopaciński - H.Radke)

Wtorek, 23.02:
Canal+:
20:15, 22:45 Studio LM (Prowadzący: A.Twarowski - T.Smokowski; goście: M.Baszczyński, G.Mielcarski, P.Salak)
20:40 Juventus - Bayern Monachium (B.Gleń - M.Murawski z Juventus Stadium; KR: F.Surma)

nSport+:
15:55 UYL: Chelsea - Valencia (E.Durda - W.Jagoda)
17:55 UYL: Real Madryt - Valencia (P.Laboga - L.Orłowski)
20:40 Arsenal - FC Barcelona (M.Rosłoń - K.Węgrzyn z Emirates Stadium; KR: P.Pełka)
22:45 Wisła Kraków - Górnik Łęczna (R.Skrzyński - W.Jagoda; reporterzy: S.Śledź, A.Westfal)

 

Canal+Sport:
20:00 Magazyn EHF (K.Bandych - T.Dryła)
20:40 Mecz+Mecz (A.Marchliński)
01:00 Washington Wizards - New Orleans Pelicans (W.Michałowicz - W.Kijanowski)

 

Środa, 24.02:
Canal+:
20:15, 22:45 Studio LM (Prowadzący: P.Karpiński - R.Dębiński; goście: T.Wieszczycki, K.Przytuła)
20:40 Dynamo Kijów - Manchester City (R.Wolski - R.Nahorny)

nSport+:
13:55 UYL: PSV - AS Roma (F.Surma - T.Lipiński)
15:55 UYL: PSG - Middlsbrough (P.Domagała - W.Jagoda)
20:40 PSV - Atletico Madryt (P.Laboga - L.Orłowski)

Canal+Sport:
20:40 Mecz+Mecz (Ż.Żyżyński)
02:00 Chicago Bulls - Washington Wizards (M.Łopaciński - H.Radke)
04:45 Perth International: RUNDA 1 (J.Person - A.Person)

TVN 7:
22:55 Magazyn LM (Gospodarz: K.Marciniak; gość: G.Mielcarski)

Liga Europy po weekendzie, jeszcze nie ma pełnej rozpiski :)

Edytowane przez Artek1008
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzisiejszy Bellator patrząc na walki to wygląda mi bardziej na kabaret a nie na sporty walki.

No tak. Niemal wszystkie walki z karty głównej to tzw. freak fighty dla podreperowania budżetu tych zawodników, ale Bellator też musi się czegoś łapać, bo wyniki oglądalności innych gal także nie powalają, a te gale z emerytami o dziwo gromadzą dość dobrą widownię. Podczas gali z nr. 138: Shamrock vs. Ferguson zanotowali swój rekord na poziomie 1,6mln.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala będzie przez pierwsze półtorej godziny na nSport+ a następnie na C+ Sport 2 :P A 10.03 Liga Europy planowana jest na C+ Sport i C+ Sport 2 (bez nSportu+, nawet skrótów tam nie widać), no ale i tak pewnie wszystkie 8 meczów będzie na żywo w polskiej TV :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do Pola to zawsze uważałem go za takiego buca, który totalnie patrzy się tylko i wyłącznie w największe kluby, a w sposób arogancki wypowiada się o słabszych ekipach. Nigdy tego gościa nie lubiłem i zawsze będę go uważał za bardzo słabego dziennikarza i jego mi akurat w studio LM nie brakuje. Najbardziej ubolewalem nad tym jak C+ po połączeniu się z N zrezygnował z emitowana według mnie najlepszego w historii polskiej tv magazynu o pilce nożnej, którym był oczywiście Sport+Extra. 2H porządnych dyskusji i analiz o każdej czołowej lidze. Oglądałem każdy dosłownie każdy odcinek, a co tydzień leciał ten magazyn w poniedzialki. Wolski prowadził ten magazyn genialnie. Niestety to już nie wróci. Mogliby coś takiego zrobić chociaż o Premier League, ale jak widać chyba im się nie chce i rzeczywiście wydaje się czasami że redakcja straciła pasję. Czyżby przeczuwali już powoli zejście ze sceny przez wejście Eleven i utratę wszystkich praw sportowych? Kto wie. Myślę, że oni wiedzą więcej niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przeczuwali już powoli zejście ze sceny przez wejście Eleven i utratę wszystkich praw sportowych? Kto wie. Myślę, że oni wiedzą więcej niż my.

Bez przesady Studio słabe to fakt. Ale prawa to spokojnie : Polska jeszcze 3 lata po tym sezonie, Anglia na kolejne trzy przedłużona i Liga Mustrzow jeszcze dwa sezony po tym. Nie ma co wymyślać atmosfery której nie ma :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Studio słabe to fakt. Ale prawa to spokojnie : Polska jeszcze 3 lata po tym sezonie, Anglia na kolejne trzy przedłużona i Liga Mustrzow jeszcze dwa sezony po tym. Nie ma co wymyślać atmosfery której nie ma :)

Wiesz tak sobie tylko próbuje wytłumaczyć to co się dzieje obecnie z tą redakcją. Nie twierdzę, że tak jest lub będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Super Piątku na stadionie w studiu przez chwilę była kobieta, która jest kimś tam w Ekstraklasie.

Normalnie rewelacja, kobieta weszła i powiało świeżością, była tak fajnie rozgadana, tak fajnie opowiadała, że pomyślałem by zaprosili ją Panowie do studia przy Lidze+Extra.

 

Widać było, że kobieta wie o czym mówi, wie jak mówić, kamery ją kochają, ma prezentację, oraz charyzmę. Dla mnie bije na głowę wszystkie Polskie redaktorki w każdej polskiej stacji. Kobieta jest od niedawna a robi jakość :)

 

Czekam na nią przy lidze+ extra. To jak ona mówi aż oglądać się chce ;) Kto nie widział niech włączy wczorajszą powrótkę. To wyglądało mniej więcej tak: mecz się skończył, w tle leżałem sobie i lekko usypiałem przy studiu Super Piątku, aż nagle przyszła jakaś nieznana mi kobieta i ożywiła wszystko. Żelek nawet nie wiedział co powiedzieć, bo ona tak fajnie gadała i mądrze że ją Panowie słuchali jak dzieci w szkolę Profesorkę :)

Ta kobieta ma dużo większe pojęcie o piłce niż 80% ekspertów Canal+ :)

 

Artek daj cynka swoim kolegom z Canal+, zaproście tą Panią do studia, przynajmniej ożywi atmosferę ekstraklasy :) Czekam na nią.

Widać, że lubi gadać, gada mądrze i ma pojęcie o tym o czym mówi :) Moim zdaniem ożywiłaby studio Ligi+Extra :)

Edytowane przez analityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dyrektorką komunikacji w Ekstraklasie. Wygląda na odpowiednią osobę na tym stanowisku. Bardzo miło jej się słuchało, oby udało jej się zapełnić stadiony w Polsce. Mnie się marzy taka sytuacja jak na Camp Nou, gdzie obok siebie siedzą starsi, młodsi, kobiety i dzieci. Może nie ma zorganizowanego dopingu, ale atmosfera jest rewelacyjna. Na mecz w polskiej lidze dziecka nie zabrałbym, tam jak najbardziej- nie ma wrogości, tylu wulgaryzmów. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, troszkę przesadzasz. Mecze na Camp Nou to nie jest dobry przykład. Pomimo, że sympatyzuje z Barceloną to  uważam, ze to jest piknik a nie mecz :D Turystów pelno, zero dopingu...

 

 

Super przykładem jest Wielka Brytania. Kobiety, dzieci, starsi czy młodsi - wszyscy dopingują swoja ekipę. Ale tam też nie ma aż tak zorganizowanego dopingu, ale hymny są pięknie śpiewane i reakcje na wydarzenia boiskowe niesamowite...

 

A w Polsce nie jest tak źle. Czasy się zmieniają i ja bywajac czasami w Poznaniu, Gdańsku czy jeszcze niedawno w Bydgoszczy czuję się przyjemnie. Atmosfera znakomita, szczególnie gdy jest fajna pogoda to się dobrze ogląda mecze. Mój bratanek 5-letni był ze mną dwa razy na Lechu i super się bawił. Trochę denerwuje mnie ten stereotyp, o którym mówiła też wczoraj Karolina Hytrek-Prosiecka.

 

W ogóle to dobra dziennikarska, jeszcze gdy była prezenterką "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiŚ i zapraszała dziennikarzy nc+ czy to Żelka czy P.Bojarską to dyskutowała z nimi jak ekspert z ekspertem. Faktycznie, w L+E dałaby radę...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, troszkę przesadzasz. Mecze na Camp Nou to nie jest dobry przykład. Pomimo, że sympatyzuje z Barceloną to  uważam, ze to jest piknik a nie mecz :D Turystów pelno, zero dopingu...

 

 

Ja byłem zachwycony atmosferą, reakcjami ludzi. Od wielu lat kibicuję Legii, która podobno ma jeden z najlepszych dopingów w Polsce, ale mnie się to nie podoba- jednostajny krzyk ludzi bez względu na wydarzenia na boisku. Dodatkowo nie mogę pojąć jak można gwizdać na swoich zawodników, nawet jak mecz im nie wyjdzie. Czy ostatnia nieprzyjemna sytuacja z Hamalainem, którego obrażała część kiboli. Niestety często władze klubów w Polsce tolerują takie zachowania czy to na Lechu, czy na Legii. Podaję przykład Hiszpanii, bo tam nie spotkałem się z bijatykami między kibicami przeciwnych drużyn. Byłem na meczu derbowym i kibice Barcy i Espanyolu siedzieli obok siebie. W Polsce to jest nie do pomyślenia. Zresztą jak mówią prezesi klubów Ekstraklasy najbardziej zależy im na ściągnięciu na stadiony tzw. Januszy z rodzinami. W podobnym tonie wypowiadała się też Pani Hytrek- Prosiecka. Częstsze jej wizyty w programach studyjnych w Canal+ są jak najbardziej uzasadnione, a wręcz wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek, dwa pytania. Czy Andrzej Juskowiak będzie również komentował mecze w NC+ ?

Jak wygląda sprawa przetargu na Bundesligę? Wiem że Eurosport ma prawa do końca sezonu 16/17 ale podobno przetarg jest zawsze dużo wcześniej. Czy NC+ jest zainteresowane ligą niemiecką?

Edytowane przez marcin82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...