Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka, ostatnio podczas wywiadu a właściwie podcastu Smokowski zaznaczył, że już zaraz rozpoczyna się przetarg o ligę hiszpańską. Jasne, że to jeszcze o niczym nie świadczy, ale sam fakt, że "może" trzymają rękę na pulsie.

 

Liga angielska + Hiszpańska - osobiście dla mnie idealne rozwiązanie, oczywiście brak LM to duży minus ale załatanie tego LA LIGA w jakimś tam stopniu mogłoby to zrekompensować :wink:

 

Przecież za niecałe 8zł miesięcznie można teraz mieć tą hiszpańską i dodatkowo niemiecką, francuską, włoską i całą resztę co ma Eleven. Niech tak zostanie, tylko tej LM szkoda, bo w nc+ nawet za dopłatą sobie nie pogladamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chciałbym powrotu La Ligi do C+ z dwóch zasadniczych powodów, o których piszę od dawna. Po pierwsze zdecydowanie lepsza jakość nadawania niż 11. Po drugie zdecydowanie, przynajmniej dla mnie, lepsi komentatorzy(Wolski i Marchliński). Tyle, że nie wierzę w wygranie jakiegokolwiek  przetargu przez tych nieudaczników z nc+. W skuteczności(a raczej nieskuteczności) działania przypominają mi obecny zarząd Barcelony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 3 lata posuchy bez LM to niestety kawał czasu... Fakt, mi też się wydaje, że obraz nadawany przez C+ jest bardziej ostry i wyrazisty. Również się zgadzam co do obsady komentatorskiej. W 11 wydaje mi się jakby tam każdy komentujący dopiero co odbywał praktyki. Zwyczajnie mi jakoś nie podchodzą te ich sentencje, sposób przekazu i nudziarstwo. 

 

Co do "nieudaczników z nc+" to bardzo możliwe. Pewnie zaczynają już chomikować kasę na kolejne rozdanie Premier League oraz naszej Extraklasy. Klientów raczej nie przybywa, a wręcz odwrotnie, gdyż argumentów to za dużo z obecną ofertą nie mają. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że o dziwo, utrata Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbiła się znacznie mniejszym echem niż utrata trzech europejskich lig dwa lata temu. A uważam, że LM i LE to znacznie większa strata niż hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej.

 

Szczerze powiedziawszy taki układ mi się podobał. Na kanałach trzech grup dostępnych w nc+ można było obejrzeć obszernie najważniejsze rozgrywki piłkarskie:

CANAL+: Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa, liga angielska

Eleven: hiszpańska, francuska, włoska

Eurosport: niemiecka

 

Już od tego sezonu zacznie się to zmieniać. W Eleven zapewne będzie górować niemiecka i hiszpańska kosztem francuskiej i włoskiej - o mniejszych ligach nie wspominając. Za rok dodatkowo Liga Mistrzów i Liga Europy przejdzie do Polsatu.

 

Osobiście najbardziej podobało mi się za czasów początków nc+. Pokazywano wszystkie najważniejsze mecze w jednej paczce. Później można było obejrzeć obszernie te rozgrywki co się chciało (już z "11").. Jednak znów to wszystko zmienia w złym kierunku - rozdrobnienie praw, ograniczenie transmisji.

 

Jeżeli chodzi o hiszpańską to też wolałbym ją w CANAL+ - uwielbiam komentarz Wolskiego. Jednak to i tak żadna rekompensata w porównaniu do Ligi Mistrzów, którą w CANAL+ uwielbiam (swoją drogą kiedyś nie było jej w CANAL+ i jakoś jej nie brakowało - chyba jednak szybko człowiek się przyzwyczaja do dobrego :)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Bundesliga będzie górować w 11 to bardziej niż pewne - Mirosławski spędził trochę czasu w Niemczech, zna ten kraj, często wypowiadał się o tym w jaki sposób "opakowana" jest liga niemiecka w SKY DE - mówił również, że z liga francuską w 11 jest tak, że dużo o niej mówią kibice a mało kto ją ogląda.

 

Zdaję sobie sprawę, że Lige Hiszpańską można mieć w Eleven za niespełna 10zł, ale skoro płacę/płacimy za CANAL+ i możemy mieć to w lepszej jakości i z lepszym komentarzem to dlaczego nie? ;)

 

Ciężko będzie mi się odzwyczaić od LM w NC+ - już nie chodzi o sam sposób realizacji ale komentarz.. Wyobraźmy sobie teraz komentarz Borka i Hajty podczas meczu Bayern-Barcelona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciągle zastanawia jak Polsat będzie dystrybuował LM. Żeby nie okazało się, że ludzie pozmieniają platformę, napalą się jak rolnik na dotacje, a okaże się, że dostęp będzie wymagał dodatkowej ka$y. 

Ok. Tylko, że tak czy siak żeby oglądać LM choćby za dodatkową opłatą będą musieli mieć CP. 

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przetargów hiszpańska/włoska/francuska. Rynek się zmienia.

 

Nie zapominajmy o możliwości współpracy Canal+/nc+ z Eleven Sports. Takowa będzie już w 2019 roku przy Ekstralidze.

Już przerabialiśmy to przy Ekstraklasie (C+/CP, wcześniej C+/Orange Sport) czy Serie A (nc+/Orange Sport).

Zawsze to tańsze rozwiązanie dla nadawców przy rosnących cenach za prawa ;)

 

Dodatkowo ciekawie może, gdy właściciel Eurosport stanie się właścicielem TVN z udziałami w nC+. Mamy już Canal+ Discovery, zawsze można stworzyć Canal+ Eurosport, przy okazji dorzucając się do sportowych praw :D

 

A sprzedaż? Zawsze można zrobić pakiet sportowy z Canal+ i Eleven Sports, a klient będzie zadowolony.

Trzeba jedna przyznać, że duuuuuużym plusem Eleven Sports jest cena i dostępność - telewizja, internet, smartfon, Smart TV. Tutaj Canal+  ma sporo do nadrobienia. OK. Raczej nie ma szans na Canal+ w Cyfrowym Polsacie. Ale niech otworzą się na internet i Smart TV. Mam wrażenie, że Canal+ po prostu przesypia modę na online bez dekodera i długich umów. A zawsze kilka złociszy może wpaść.

 

Jedno jest pewne. Najbliższe dwa lata mogą być ciekawe na rynku praw sportowych premium TV. I nie tylko.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat było słabe z ich strony. Przepis obowiązuje od dobrych kilku lat, a oni jakby pierwszy raz widzieli mecz i nie wiedzieli "o co kaman"... Jeszcze sędzia dobrze nie zagwizdał, a już wiedziałem, że to koniec spotkania dla CR7. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...