Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej jak przedłużałem umowę to niedługo później stracili top ligi piłkarskie Europy. Teraz przedłużyłem i tracą LM. Niedługo jak się nic nie zmieni też stracą. Ale abonenta(ów)!!!

 

 

Panie skończ Pan przedłużać :D

 

Tak poważnie, to dla mnie fana Calcio, paczka C+ przestała być ciekawa, z Ekstraklasy tylko ML mi będzie brakować.

Czy aby na pewno prawa do LM są tak mało atrakcyjne? Widownia na poziomie hitów ekstraklasy, lub przewyższająca? Czy na tą widownię składając się  tylko fani Ekstraklasy, Premier League i lig z Eleven? Pewnie nie do oszacowania.

Pamiętam czasy, jak dla niektórych osób wybór pomiędzy n a C+ był oczywisty - tam gdzie jest LM.

Teraz, gdy nie będzie jej w nc+ nachodzą koszmary z czasów Serie A w C+. Czyli słabi, przeciętni komentatorzy na ktorych będziemy skazani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak realnie Panowie przyznajcie się. Tęsknicie za ligą hiszpańską w Canal+? Jeżeli napiszecie, że tak to wychodzi na to, że jesteście "klakierami" Canal+. Dlaczego? A no bo dlatego, że Eleven nie dośc, że pokazuje ją na maxa, praktycznie wszystkie spotkania, robi studia, analizy, zaprasza gości, opakowuje ligę jak należy, wysyła do Hiszpanii swoich ludzi, którzy stoją na murawie, robią relacje sprzed stadionu, w barze, na murawie, wywiady, analizy, itp. Canal+ tego w ogóle nie robił!

 

I jak ktoś nadal twierdzi, że tęskni za ligą hiszpańską w Canal+ to normalnie nie moge uwierzyć w to co czytam. Bardzo dobrze, że tak się stało. Bardzo dobrze, że Canal+ stracił LM, bo przynajmniej teraz wszystkie mecze moga być w TV, a nie wybranych 4, gdzie Canal+ miał wolne anteny.

 

Czekam bardzo aby w końcu ligę angielską też opakowali, bo naprawdę 2 prawa piłkarskie to za mało jak za takie pieniądze.

Jak bardziej od meczy interesują cię "oprawy i studia"  to poczytaj sobie "Pudelka"-tam zapoznasz się z takimi samymi "faktami",a jak byś był z Marsa i tego nie wiedział to trawa-murawa jest wszędzie zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztywniak ale o czym Ty piszesz?

Pokaż mi Canal+ gdzie przy lidze hiszpańskiej robił studia, wywiady, analizy, opakowywał ją. Canal+ nie robił nic a nic. Pokazywał 3-4 mecze tylko a Eleven nie dość, że pokazuje je praktycznie na maxa to jeszcze cała otoczka, wywiady, analizy, studia, robienie relacji ze stadionu, wywiady z murawy, sprzed stadionu, z baru, itp...

Dlatego nie chce by te ligi wróciły do Canal+, bo Eleven pokazuje jak się robi ligi, a nie jak Canal+ komentował ciągle z dziupli 3-4 spotkania max i robił wielkie oczy.

 

Bywało też tak, że mecz leciał w poniedziałek a Canal+ nie miał praktycznie nic na żywo wtedy i nie pokazywał tych spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale dla niektórych strata praw do Ligi Mistrzów oznacza koniec platformy. Wierzcie mi, wielu nie ogląda w telewizji w ogóle sportu, a z tych co oglądają wielu wybiera tenis, żużel, koszykówkę, ręczną czy skoki narciarskie. Sport to nie tylko piłka kopana.

Ja wiem, że wielu osobom udzieliła się ogólnopanująca histeria po wycieku tych niesprawdzonych informacji. Owszem, jest to spora strata dla sportu w NC+, ja sam jestem fanem LM, więc i mnie to boli, ale należy pamiętać, że nawet, jeśli to prawda, to nie oznacza to końca NC+. Przecież przez wiele lat w Cyfrze nie było Ligi Mistrzów, dopiero po fuzji, N-ka wniosła te prawa do firmy. Canal+ Sport zawsze opierał się na swoim twardym elektoracie jakim byli fani polskiej Ekstraklasy i to się nie zmieniło. Poza tym za te gigantyczne pieniądze nie wydane na LM można by przejąć większość światowych gal bokserskich i MMA a jak wiadomo te dyscypliny cieszą się w Polsce równie dużą popularnością jak piłka nożna. W ten sposób można by przejąć wielu widzów. Jest parę strategii na przyszlość, ale na razie radził bym zaczekać na ostateczne rozwiązania dotyczące przetargu. Pamiętajmy, nie zawsze nabywca praw, jest ich nadawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sztywniak nie masz racji. Nie każdy jest taki jak Ty, że wie wszystko, są tacy, którzy chcą być wprowadzeni w mecz, dowiedzieć się czegoś, nie siedzą na bieżąco w tematach klubów. Tak samo by bez sensu było studio do meczów LM, czy Reprezentacji Polski. Wiadomo, że oglądalność jest (dużo) niższa niż samego meczu, a studio ma także charakter wypełnienia ramówki. To jednak takie wprowadzenie do meczu jest potrzebne. A same studia rzadko są suchym siedzeniem w studio dwóch/trzech głów, ale są też materiały, ciekawostki, wywiady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale dla niektórych strata praw do Ligi Mistrzów oznacza koniec platformy. Wierzcie mi, wielu nie ogląda w telewizji w ogóle sportu, a z tych co oglądają wielu wybiera tenis, żużel, koszykówkę, ręczną czy skoki narciarskie. Sport to nie tylko piłka kopana.

Ja wiem, że wielu osobom udzieliła się ogólnopanująca histeria po wycieku tych niesprawdzonych informacji. Owszem, jest to spora strata dla sportu w NC+, ja sam jestem fanem LM, więc i mnie to boli, ale należy pamiętać, że nawet, jeśli to prawda, to nie oznacza to końca NC+. Przecież przez wiele lat w Cyfrze nie było Ligi Mistrzów, dopiero po fuzji, N-ka wniosła te prawa do firmy. Canal+ Sport zawsze opierał się na swoim twardym elektoracie jakim byli fani polskiej Ekstraklasy i to się nie zmieniło. Poza tym za te gigantyczne pieniądze nie wydane na LM można by przejąć większość światowych gal bokserskich i MMA a jak wiadomo te dyscypliny cieszą się w Polsce równie dużą popularnością jak piłka nożna. W ten sposób można by przejąć wielu widzów. Jest parę strategii na przyszlość, ale na razie radził bym zaczekać na ostateczne rozwiązania dotyczące przetargu. Pamiętajmy, nie zawsze nabywca praw, jest ich nadawcą.

 

Ale nie za takie pieniądze :) Polsaty Sport mają nawet wyższą oglądalność niż C+Sporty, ale to niska cena, bo prawa mieli średniawe. Utrata LM dla nc+ to moim zdaniem ogromny problem, bo wielku ludzi z byłej N pewnie zrezygnuje, a aktualni jak np. ja też odejdą, no bo cena jest nieadekwatna do praw. Wystarczy mi Eleven plus wykupię najniższy w CP, a jak nie będzie tam LM to Iplę. Generalnie idzie taniość :) 

Angielską przeżyję, no trudno i tak oglądałem max 1 mecz jak Eleven zapodał mi tyle meczów Calcio. Z kolei polskiej nie oglądam i zgadzam się tam z kimś powyżej, że tylko Multiliga była super, a tak no to wiadomo piłka na wysokości 10 piętra ;)

 

 

Co do niektórych wpisów o tym, że nc+ coś ogłosi...Co ma ogłaszać? Że prawa stracili? Widzieliście kiedyś taki komunikat, że prawa zostały utracone ? :D Ponadto pewnie wielu dowie się o utracie LM jak odpali jesienią 2018r. i nie będzie nagle nic we wtorek i środę, bo nie każdy to tak śledzi jak my tutaj, więc nikt nie będzie niczego ogłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale dla niektórych strata praw do Ligi Mistrzów oznacza koniec platformy. Wierzcie mi, wielu nie ogląda w telewizji w ogóle sportu, a z tych co oglądają wielu wybiera tenis, żużel, koszykówkę, ręczną czy skoki narciarskie. Sport to nie tylko piłka kopana.

Ja wiem, że wielu osobom udzieliła się ogólnopanująca histeria po wycieku tych niesprawdzonych informacji. Owszem, jest to spora strata dla sportu w NC+, ja sam jestem fanem LM, więc i mnie to boli, ale należy pamiętać, że nawet, jeśli to prawda, to nie oznacza to końca NC+. Przecież przez wiele lat w Cyfrze nie było Ligi Mistrzów, dopiero po fuzji, N-ka wniosła te prawa do firmy. Canal+ Sport zawsze opierał się na swoim twardym elektoracie jakim byli fani polskiej Ekstraklasy i to się nie zmieniło. Poza tym za te gigantyczne pieniądze nie wydane na LM można by przejąć większość światowych gal bokserskich i MMA a jak wiadomo te dyscypliny cieszą się w Polsce równie dużą popularnością jak piłka nożna. W ten sposób można by przejąć wielu widzów. Jest parę strategii na przyszlość, ale na razie radził bym zaczekać na ostateczne rozwiązania dotyczące przetargu. Pamiętajmy, nie zawsze nabywca praw, jest ich nadawcą.

 

Chyba nie miałes Canal+ od początku. Od samego początku w Canal+ była liga hiszpańska, włoska, francuska... Przez wiele wiele lat. Po fuzji zaczeło się źle dziać. Filmy zeszły na 3 sort, sport również.

Stracili hiszpanską, włoską, francuską... teraz LM. Wszystko tracą jak trzeba. Przepłacili za Ekstraklasę to teraz nie mają nic a nic. Wykupując golf, czy jakieś konie to nie wróżę im sukcesu. Będzie tak jak we Francji, Canal+ France został tylko z ligą francuską i to nie na wyłączność.

 

Prawda jest taka, że Canal+ stracił 3 ligi... myslałem, że kasiorkę mają na przedłużenie LM. W dodatku przypomnij z kim startował C+ do przetargu? Z wielkim EUROSPORTEM. I skoro 2 podmioty przegrały batalię na LM, to jak musi być spłukana nc+ i Eurosport na Polskę? Skoro przebił ich sam Polsat, a Ci startowali razem?

 

Ja miałem n tylko ze względu na LM. Fuzję jakoś przeżyłem... teraz w CP będę miał lepiej niż za czasów oddzielnej N (LM) i C+ (wszystkie ligi). Będzie LM na CP i ligi na Eleven.

Edytowane przez pram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiter,

NC+, a wcześniej CYFRA+, zawsze bazowała na fanach piłki nożnej.

Przez lata było jasne, że jeśli jest się fanem piłki nożnej, to po prostu trzeba mieć CANAL+. 

Nawet w latach 2000-2006, gdy Cyfrowy Polsat miał Ligę Mistrzów, nie było inaczej. CANAL+ to był obowiązek, Polsaty Sport to był ewentualnie dodatek.

 

W tej chwili sytuacja diametralnie się zmienila. Eleveny (liga hiszpańska, włoska, francuska, niemiecka) oraz Eurosport (dwa mecze ekstraklasy) weszły do Cyfrowego Polsatu. Dodając do tego LM na wyłączność w Polsat Sport, wybór nie jest wcale prosty. Platforma Cyfrowy Polsat zaczyna być atrakcyjna dla fanów piłki nożnej, co nigdy wcześniej nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata LM, a wcześniej La Ligi to dwa potężne ciosy dla nc+. Może nie jest to jeszcze nokaut, ale ja nie za bardzo widzę drogę rozwoju. Nagle postawią na boks i MMA? Nie bądźmy śmieszni. Nie wszyscy są takimi wariatami na punkcie piłki jak ja i sama Ekstraklasa i Premier League mogą im nie wystarczyć. Miejmy nadzieję, że przynajmniej ceny nc+ spadną(choć ja w to nie wierzę). Pycha kroczy przed upadkiem, a tak się ostatnio zachowywał Canal+. My jesteśmy premium i mamy więcej praw niż inni. To już jest przeszłość,  a oni nawet ligi angielskiej nie potrafią odpowiednio opakować. Już teraz weekendy często wyglądały biednie, ale ratowały to wtorki i środy, a teraz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale po fuzji NC+ moim zdaniem zyskała jeśli chodzi o treści - Liga Mistrzów jest warta więcej niż wszystkie ligi zagraniczne razem wzięte. Zrozumcie, że przeciętny widz nie ma czasu na oglądanie 10-ciu meczów w weekend. Zabolało część fanów, że nie mają meczów swojej ulubionej drużyny np. Real, Barcelona, Juventus(czy w ogóle swojego ukochanego futbolu hiszpańskiego, włoskiego), ale dostali Champions League i wszyscy byli zadowoleni - prawie wszyscy. Teraz Canal+ będzie jednym z wielu, niczym wyróżniającym się tworem sportowym, bo sama polska liga i liga angielska, to trochę za mało, żeby bulić nawet 30zł, szczególnie abonentom, których filmy w ogóle nie interesują. Oczywiście ludzie mocno związani z klubami, które są w Ekstraklasie w większości zostaną, bo ich nasza liga interesuje w szczególności, a nie zagraniczna piłka, ale to jest duży cios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na oficjalny komunikat.. jak na razie, opieramy się na pogłoskach. Nic nie zostało podpisane na ten moment... co nie zmienia faktu, iż utrata LM będzię ciosem dla nc+. Sam śledzę LM więc nie powiem, będę ubolewać bo wszystko co chce mam w nc+. Żużel, LM, Ekstraklasa, Liga Angielska, Bundesliga.. reszta to tylko dodatki gdzie tylko w wolnej chwili zaglądam.
Chociaż Pan Solorz czymś musi przyciagnąć swoich abonentów a LM to nie byle produkt... żeby nie zakończyło się tylko i wyłącznie tym, że z motyką na słońce nie warto lecieć.. a tym którzy myślą, że obejrzą ''całą'' LM w pakiecie za 50zł polecam aby ochłoneli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna opcja :) Poczekajcie jak się okaże, że owszem CP ma całe prawa, ALE sprzeda pakiet otwarty TVP za kupę kasy, myślę, że już może coś jest na rzeczy - choć tego to nawet jestem pewien.

 

Z kolei jest też moim zdaniem opcja, że coś łyknie np. Eleven. Jakaś sublicencja, być może w ten sposób się podzielą tymi prawami. Kto wie? Żużel tak dzielą.

 

Co do nc+ to myślę, że CP się z nimi jednak nie dogada, bo wcześniej też C+Sport nic im specjalnie nie oddał.

 

Moim zdaniem CP całe nie łyknie LM, bo Polsaty Sport są zbyt tanie, ewentualne PPV też może się wielu nie podobać (a nie wiem czy to możliwe nawet od strony licencyjnej). Ipla to też oferta dla niektórych, ale nie dla mas. To też nie impreza jak EURO, żeby robić dodatkowe kanały. Tak więc moim zdaniem skończy się na kosztownych sublicencjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to powoli pachnie utratą Lotto Ekstraklasy, Eleven może spokojnie wyłożyć duże pieniądze na ten cel i podnieść cenę pakietu nawet do 30zł - mając polską ligę i utrzymując to co już nabył. A wtedy marka Canal+ naszym rynku przejdzie do historii.

 

Utrata Ekstraklasy byłaby bardzo kosztowna jeśli CP by to w jakiś sposób przejął. Natomiast jeśli weźmie to Eleven to w tym momencie to oni dyktują warunki operatorom a nie odwrotnie.

 

W moim przypadku najważniejsza jest angielska Premier League. Dopóki NC+ trzyma to w swoich rękach to będę z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie śmieszą hasła typu "Solorz wydał wielkie pieniądze", bo przecież nasza ukochana nc+, która traci co może, pewnie dawała ich sporo, ale przegrała bo nie chciała przepłacać. :D

 

Jeszcze raz powtórzę. Polsat nie przepłaca, gdy nie widzi szans odzyskania kasy z rynku.

 

To raczej pytanie jest czy Canal+ przez ostatnie trzy lata zarobił na Lidzie Mistrzów (?), gdy:

1) najbardziej hitowe mecze Legii LM/LE pokazywała TVP1 (Polsat ma swój kanał otwarty)

2) mecze LM pokazywała tylko w Canal+, której nie ma w CP, a po ostatnich podwyżkach abonamentu w kablu sporo stracili abonentów (Polsat ma swoje kanały prawie w każdej kablówce, zrobi na opłatach od operatorów, zarobi na reklamach bo oglądalność będzie znacznie wyższa niż Canal+)

3) niektóre mecze pokazywał nSport+, ale kanał ten często jest w wyższych pakietach u operatorów (Polsat Sport ma znacznie większy zasięg).

4) nc+ nie ma własnej platformy online do sprzedaży treści TV (Polsat ma Iplę + sieć Plusa, gdzie np. do umowy na internetu lub komórkę dodają pakiety HBO GO lub Iplę, gdzie są m.in. Eleveny)

 

 

Panowie. Nie podniecajcie się tak bardzo Ekstraklasą. Owszem. Może Polacy interesują się Ekstraklasą, ale to nie przekłada się na zakup Canal+. Kończy się na sprawdzeniu wyników w sieci. Gdyby było inaczej, to  Canal+ miałby jakieś 6 mln abonentów. A tak nie jest. Zresztą oglądalność Ekstraklasy na Eurosporcie czy też kiedyś w Polsatach Sport tez nie była milionowo. Więc sami widzicie. Sama Ekstraklasa to marny produkt "premium", a jedynie marketingowa wydmuszka dla kibiców :D

 

Pamiętajcie też, że telewizyjny biznes jest zupełnie inni niż włączenie TV w domu ;)

 

Kiepskie wyniki finansowej Canal+ (głównie we Francji) przekładają się na CAŁĄ grupę. I to widać.

Mniej sportu, coraz mniej filmu... a wysokie ceny bez zmian. I to ma zachęcić do kupna Canal+? W życiu! Canal+ przetrwa, nawet bez Ligi Mistrzów, pod warunkiem DOBREJ oferty cenowej. Dzisiaj na rynku ma coraz silniejszych konkurentów - HBO (serial/film) i Eleven (sport). U mnie w kablu HBO z HBO G0 + Eleven można mieć za 30 zł. Z kolei Canal+ Select (ten wybrakowany z 6 kanałami) od 40 zł, a pełny od 60 zł. Jest różnica? :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie także nie oficjalnej informacji. Zapewne coś wiedzą ale czy się przyznają swoim abonentom i przeproszą jeśli się to potwierdzi ?wątpie! Za utracone ligi nie było nawet tematu i słowa przeproszamy! Jakby nic się nie stało.Nie dziwie się abonentom bo to my utrzymujemy NC+ i stacje Canal + !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie śmieszą hasła typu "Solorz wydał wielkie pieniądze", bo przecież nasza ukochana nc+, która traci co może, pewnie dawała ich sporo :D

 

Jeszcze raz powtórzę. Polsat nie przepłaca, gdy nie widzi szans odzyskania kasy z rynku.

 

To raczej pytanie jest czy Canal+ przez ostatnie trzy lata zarobił na Lidzie Mistrzów (?), gdy:

1) mecze najbardziej hitowe Legii LM/LE pokazywała TVP1 (Polsat ma swój kanał otwarty)

2) mecze pokazywała tylko w Canal+, której nie ma w CP, a po ostatnich podwyżkach abonamentu w kablu sporo stracili abonentów (Polsat ma swoje kanały prawie w każdej kablówce, zrobi na opłatach od operatorów, zarobi na reklamach bo oglądalność będzie znacznie wyższa niż Canal+)

3) nc+ nie ma własnej platformy online do sprzedaży treści TV (Polsat ma Iplę + sieć Plusa, gdzie już dziś mocno promują pewne wydarzenia na Ipli)

 

Panowie. Nie podniecajcie się tak bardzo Ekstraklasą. Owszem. Może Polacy interesują się Ekstraklasą, ale to nie przekłada się na zakup Canal+. Gdyby tak było, to samo Canal+ miałoby jakieś 6 mln abonentów. A tak nie jest. Zresztą oglądalność Ekstraklasy na Eurosporcie czy też kiedyś w Polsatach Sport tez nie były duże. Więc sami widzicie. Sama Ekstraklasa to marny produkt "premium" :D

 

Pamiętajcie też, że telewizyjny biznes jest zupełnie inni niż włączenie TV w domu. To, że ty oglądasz Canal+ to wcale nie oznacza, że sąsiad obok też itd. ;)

Nie porównuj ochłapów Ekstraklasy pokazywanych w Eurosporcie, czy kiedyś w Polsatach sportowych do całości produktu jakim jest Lotto Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia mi się nasunęła w kwestii odpływu abonentów. Warto pamiętać, ze jak tracili LL, Calcio i Ligue1 to długo nie było wiadomo kto pokaże. Informację o włoskiej i francuskiej pokazały się na 2-3 tygodnie przed ich startem, a hiszpańska to chyba na dniach przed jej startem, więc wielu abonentów dowiedziało się o utracie praw we...wrześniu :) Tak więc sporo ludzi miało już nowe umowy.

 

Z LM jest inaczej, bo tak naprawdę wiadomo już dziś, 1,5 roku przed startem sezonu LM w CP, a to sprawia, że wiele osób się dowie i będą już pytać o to przy podpisywaniu umów. Dodatkowo te prawa są na tyle medialne, że nawet Onet o tym informuje na głównej, a oni mają 7 mln wyświetleń dzienne (poodobno), więc dowiedziało się juz baaardzo dużo ludzi. Z kolei z ligami tak nie było,bo nie pamiętam jakoś info w większym portalu na głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłukać się też mogli przez Premier League. Przy niej też podobno Eleven walczył zacięcie.

 

A z drugiej strony to pokazuje, że nc+ po starcie Eleven nie jest już taki mocny "w gębie", jaki był.

 

Utrata LaLigi, Ligue 1, Serie A, połowy EHF Champions League, a teraz najprawdopodobniej UEFA Champions League. Ekstraklasa zawsze była u nich w całości, a tu nagle podział z Eurosportem. Na tańszą UEFA Europa League też im nie wystarczyło, aby mieć w całości. Kupili na otarcie łez Copa del Rey, jakiś golf, regaty, czy koniki. Nieźle. Coś się u nich mocno psuje. I to po prostu widać.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...