Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W komunikatach chwalili się La Ligą i Ligą francuską, że mają wszystkie spotkania ;) Nawet mówili, że kupili 2 ligę francuską a nigdy meczy nie widziałem. Mieli jakiś puchar który leciał też bardzo rzadko.

Ponad to nie było mowy o włoskiej lidze ile mają spotkań.

 

Pamiętam, że ligę hiszpańską chwalili się, że mają wszystko i ligę francuską, w sumie francuską kupił im Canal+ France ;) Więc mieli za darmoszkę przez te wszystkie lata. Canal+ naprawdę nie umiał pokazać należycie tych lig, baa nawet francuskiej 2 ligi nie pokazywał jak były wolne anteny :)

 

http://media2.pl/media/72538-Liga-hiszpanska-zostaje-w-Canalplus.html

 

Przypomnę, że do 2013 roku chyba wszyscy mówili o CALOŚCI. a potem foirumowicze broniąc Canal+ opowiadali herezje, że niby Canal+ posiada tylko 2 spotkania do włoskiej, 2 do francuskiej ;) Co za bzdury i herezje pupilków Canal+ :) Canal+ miał prawa do wszystkich meczów lig, WSZYSTKICH! A nie pokazywał ich należycie.

 

PS. Co do angielskiej, gdzie te 360 spotkań na sezon? :) Gdzie te wszystkie mecze się podziały?

http://media2.pl/media/100222-Liga-angielska-pozostaje-w-Canalplus-i-na-nowej-platformie-ncplus.html

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz a ja mecz mojego klubu obejrzałem wczoraj w Eurosporcie 2 (Górnik Z.) płacąc 140 PLN abonamentu, a kanał ten jest dostępny w sieci za 12 PLN a w pakiecie CP za ok. 30 PLN ;) Natomiast w Eleven "przeglądałem" dziś mecze ligi hiszpańskiej (z resztą angielskiej też w C+) i obejrzałem doskonale derby Turynu, a teraz oglądam mecz mojego drugiego klubu Interu oczywiście w Eleven. Dodajmy w Eleven za 11 PLN, w którego w każdym miesiącu mogę zrezygnować.....Na dodatek mój wieczór nie skończy się o 22, bo mogę jeszcze o 22.20 zobaczyć kolejny mecz ligi hiszpańskiej do poduszki, ale to tak tylko btw. jeżeli już porównujemy ;)

Eurosport w NC+ tez jest dostępny do niskich abonamentów za ok.5 zł.W konkurencji za ok.30 zł?Owszem jest  w opcji o której mało abonentów wie że  istnieje jest dla stałych abonentów i jest mało atrakcyjna jak na ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy dobry przykład ile spotkań będzie można obejrzeć w C+, w sytuacji, gdy przestanie grać liga polska (LM i LE z resztą też). Dziś mamy tylko dwa mecze na żywo BPL....Tak, więc weźcie to też pod uwagę, że jeszcze miesiąc, półtora i mocno spadnie ilość spotkań, przynajmniej do końca lutego.....co Elevenovi jednak nie grozi ;)

 

Swoją drogą czy ja dobrze widzę, czy w tej kolejce C+ pokazał 5 meczów LIVE, a Eurosport2 pokaże 3 mecze LIVE ?? :)

Co nie zmienia postaci rzeczy, że wielkie kluby grające w LM mają dziś wolne i tak naprawdę dla mnie nie ma żadnego fajnego meczu do obejrzenia ani w Canal+, ani w Eleven. Zostaje tylko NBA w Canal+. Jakoś nie mam ochoty na oglądanie zmagań Realu Betis z Athletic Bilbao. Ilość to jednak nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komunikatach chwalili się La Ligą i Ligą francuską, że mają wszystkie spotkania ;) Nawet mówili, że kupili 2 ligę francuską a nigdy meczy nie widziałem. Mieli jakiś puchar który leciał też bardzo rzadko.

Ponad to nie było mowy o włoskiej lidze ile mają spotkań.

 

Pamiętam, że ligę hiszpańską chwalili się, że mają wszystko i ligę francuską, w sumie francuską kupił im Canal+ France ;) Więc mieli za darmoszkę przez te wszystkie lata. Canal+ naprawdę nie umiał pokazać należycie tych lig, baa nawet francuskiej 2 ligi nie pokazywał jak były wolne anteny :)

 

http://media2.pl/media/72538-Liga-hiszpanska-zostaje-w-Canalplus.html

 

Przypomnę, że do 2013 roku chyba wszyscy mówili o CALOŚCI. a potem foirumowicze broniąc Canal+ opowiadali herezje, że niby Canal+ posiada tylko 2 spotkania do włoskiej, 2 do francuskiej ;) Co za bzdury i herezje pupilków Canal+ :) Canal+ miał prawa do wszystkich meczów lig, WSZYSTKICH! A nie pokazywał ich należycie.

 

PS. Co do angielskiej, gdzie te 360 spotkań na sezon? :) Gdzie te wszystkie mecze się podziały?

http://media2.pl/media/100222-Liga-angielska-pozostaje-w-Canalplus-i-na-nowej-platformie-ncplus.html

Ale [beep]ysz farmazony. Niesamowite jak można takie bzdury wypisywać. Pula 360 meczów BPL nie jest pulą 360 mecżów, które Canal+ może pokazać LIVE...;) Eleven, gdyby miało prawa do ligi angielskiej pokazywałoby taką samą ilość meczów, przede wsztstkim dlatego, że o 16 w soboty można pokazać jedynie jeden mecz na żywo.

 

Co do Ligue1 i LaLiga. NC+ miało pełne prawa do pokazywania tych lig, natomiast przy SerieA były to średnio 2 mecze na kolejkę (pula była, ale nie pamiętam dokładnej liczby). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co właśnie chodzi z tą Premier League? Dlaczego któryś tam z tych meczów nie może być nadawany na żywo? :)

Do dziś tego nie rozumiem :/

 

OMG mieli pełną pulę LL i Ligue1?? No to muszę przyznać, że tego nie wiedziałem.....

Mieli też Ligue 2 i tego nie pokazywali. Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stronniczy90

PS. Co do angielskiej, gdzie te 360 spotkań na sezon? :) Gdzie te wszystkie mecze się podziały?

http://media2.pl/media/100222-Liga-angielska-pozostaje-w-Canalplus-i-na-nowej-platformie-ncplus.html

 

 

Powiedz jak skomentować te bzdury?

Naprawdę nie wiesz o ograniczeniach licencyjnych jakie nakłada BPL na nadawców z satelitów obejmujących zasięgiem wyspy?

Naprawdę nigdy nie doczytałeś tego, że pitolisz o 380 meczach?

C+ tylko dla PR rozpowszechnia wieści o 380 meczach czyli full pakiecie.

Nie ma czegoś takiego jak full pakiet dla takich nadawców jak C+ pl.

Takie teksty jak w linku to czysty PR. Jakby byli uczciwi w stosunku do klientów to by dopisali w tekście do mediów, że mają prawa do 190-200 meczy live.

Liczba ta mniej więcej pokrywa się z liczbą meczów jakie sa wyznaczone poza 16-stą dodając ten  1 mecz który C+ może pokazać.

380 to oznacza tylko, że może sobie wybrać jaki mecz chce.

 

Dlaczego co jakiś czas ludzie wymyślają takie bzdury co do ilości pokazywanych meczy BPL?

 

Dla reszty która nie rozumie dlaczego jest 1 mecz to jeszcze raz powiem.

Angole ze Sky parę lat temu stwierdzili, że zbyt dużo anglików i właścicieli pubów sprowadza dekodery platform takich jak grecka Nova czy na tamte czasy DigitAlb, które na owy czas pokazywały po kilka meczy o 16-stej.

Sam parę lat temu przez kilka tyg miałem okazję oglądać DigitAlb  i to było coś, 3,4 czasem 5 meczy o 16-stej, angielski komentarz, słowem miodzio.

Więc nacisk Sky na władze ligi spowodował ograniczenia dla nadawców nadających z HB czy Astry.

 

Z jednej strony rozumiem, ze chronią coś za co płacą krocie z drugiej strony argumenty jakie wysuwali to mało zabawna komedia.

Dziwi mnie tylko, że kibice angielscy nie złożyli jeszcze protestu na Sky w jakimś sądzie za blokadę oglądania legalnie meczy o 16-stej.

 

Wygraną by mieli w kieszeni jak sądzę bo to faktycznie jest w jakims sensie dyskryminacja.

Jednym z głównych argumentów było zapełnienie trybun co jest absurdem bo tam trybuny zawsze są pełne i transmisja meczu nigdy nie powoduje, że ludzi nie ma.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włoską różnie bywa ? Regularnie 5 spotkań na kolejkę (teraz będzie chyba 7) ? :) Pokaż mi kiedy w C+ było tyle spotkań ?

Różnie, nie oznacza zawsze. Np. w weekend 28-30 sierpnia 2015 wyemitowano tylko 3 mecze Serie A.

 

O tym, że nc+ dla miasta, a CP dla wsi to nawet już nie wspomnę, bo to tylko pokazuje poziom niepoważności Twoich wypowiedzi.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek potwierdzający regułę, może wolisz takie określenie ?

 

 

O tym, że CP jest tańszy niż nc+ chyba nie trzeba specjalnie przekonywać, następnie przeprowadź analizę dochodów, a potem najlepiej przejedź się do małych miasteczek i wsi a przekonasz się, że tam talerz na talerzu z CP - co zrozumiałe, bo MUX nie daje często rady ;) Natomiast przekręcanie wypowiedzi wychodzi widzę świetnie, doskonale wiemy, że nc+ kupuje się dla paczki C+, bo niczym innym (wiem zaraz mi wyskoczysz z Alekino czy Kuchnia) to się od CP nie różni. Tylko CP ma jedną zasadniczą zaletę jak nie chcesz paczki C+ jest o wiele tańszy i ma wiele więcej programów w niższych pakietach, ponadto ludzie na wiochach ze starymi Tv są na ogół zadowoleni z SD (choć teraz w CP wiele się zmieniło). Nawet niedawne przejście było związane z protestami ludzi, że pousuwali im kanały SD na rzecz HD, co jest kuriozalne, ale tak jak mówię SD im w zupełności wystarczało i jakość, którą nc+ przewyższa CP nie jest im potrzebna. Natomiast w mieście jest większe zapotrzebowanie na C+ (mówię o miastach >200 tys.) z prostej przyczyny, bo ludzie mają tutaj więcej pieniędzy, bo jest wiele korpo i dużych zakładów pracy. Dalej się nie będę rozwijał, bo to nie miejsce na wykład ekonomiczny. Acha....Czy więcej punktów nc+ jest w dużym mieście czy na wsi ? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pleść te głupoty wynikające z twoich fantastycznych przemyśleń, które nie jeden raz mogliśmy ujrzeć może przedstawiłbyś jakieś dane na ten temat? No, raczej tego nie zrobisz, bo danych takich brak - to raczej Twoje bezpodstawne teorie wyssane z palca. Oczywiście mam tu na myśli liczbę abonentów nc+ i CP w miastach i na wsi. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś firmę ujawniającą takie dane marketingowe ? To może powiesz dlaczego twierdzisz, że abonentów paczki C+ jest więcej na wsi ? Wierzysz w to co mówisz? Biorąc pod uwagę jeszcze kabel, którego na wsi i małych miastach nie ma ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby kibice angielscy poszli na stadion, a nie szukali rozwiązania w TV. Dla mnie to też jest dziwne ;)

 

A dla mnie dziwne jest to, co robi z terminarzem Canal+ i Ekstraklasa S.A. Nie znam innej takie ligi, w której KAŻDY mecz rozpoczynałby sie o innej porze. Rozumiem, że nc+ chce się pochwalic, że można oglądać 100% meczów ekstraklasy u nich na platformie, ale to jest po prostu śmieszne. Takie sztuczne pompowanie tej półamatorskiej ligi. Powinno być mniej więcej tak: 2 mecze w piatek o godzinie 20:30. W sobote 2 mecze o 18:00, 2 mecze o 20:30. W niedziele 2 mecze o 18:00 i o 20:00 Liga+Extra. To jest normalny rozkład meczów! To co jest obecnie to jest kpina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Timessquare - no, ale dzięki temu można zobaczyć każde spotkanie ;) Mnie to odpowiada, chociaż wcześniej można było posłuchać w radiu studia S13 jak były jeszcze łączone przed OS :D

 

Ponadto dziś to już chyba nie problem, ale kiedyś nie mieli tylu wozów transmisyjnych naraz ;) Pamiętam jak szeroko opisywali kiedy na południu w 2007/8 roku było 5 klubów ze Śląska i musieli tutaj przerzucać jakieś wozy ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie dziwne jest to, co robi z terminarzem Canal+ i Ekstraklasa S.A. Nie znam innej takie ligi, w której KAŻDY mecz rozpoczynałby sie o innej porze. Rozumiem, że nc+ chce się pochwalic, że można oglądać 100% meczów ekstraklasy u nich na platformie, ale to jest po prostu śmieszne. Takie sztuczne pompowanie tej półamatorskiej ligi. Powinno być mniej więcej tak: 2 mecze w piatek o godzinie 20:30. W sobote 2 mecze o 18:00, 2 mecze o 20:30. W niedziele 2 mecze o 18:00 i o 20:00 Liga+Extra. To jest normalny rozkład meczów! To co jest obecnie to jest kpina!

Nie znasz? La Liga. Oni też są śmieszni? Moim zdaniem to dobrze, że każdy mecz jest o innej porze, bo można obejrzeć więcej spotkań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Acha....Czy więcej punktów nc+ jest w dużym mieście czy na wsi ? :)

A jak ja mieszkam na wsi gdzie nie ma punktu nc+ to oznacza, że nie mogę tej telewizji posiadać? A jak nie ma też punktu CP w mojej wsi to muszę być skazany na telewizję naziemną? :D Dobre sobie. 

 

Widziałeś firmę ujawniającą takie dane marketingowe ? 

Nie przypominam sobie, ale jeżeli takich danych nie mam to nie wysnuwam bezpodstawnych teorii (Ty już owszem)

 

To może powiesz dlaczego twierdzisz, że abonentów paczki C+ jest więcej na wsi ?

Nie przypominam sobie żebym coś takiego napisał. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 - kwestionując moje zdanie n/t tego, że nc+ to domena miast, a CP wsi opowiadasz się za zdaniem przeciwnym ;)

 

Co do punktów - to doskonale wiesz, że miałem na myśli to, że jeżeli jest punkt to widać jest popyt w danej okolicy i tak będąc szczerym, jeżeli już bywam w jakimś małym mieście to widuje tam punkty CP ;) I też tak z pracy w wielu korpach to jednak poza kablem, większość miała nc+. Natomiast no CP jest postrzegany trochę mniej jednak "prestiżowo", bo jednak liderem jakości i HD była zawsze nc+ czy C+ ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 - kwestionując moje zdanie n/t tego, że nc+ to domena miast, a CP wsi opowiadasz się za zdaniem przeciwnym ;)

Nie opowiadam się za niczym, bo nie posiadam danych na ten temat w przeciwieństwie do Ciebie. To, że ktoś mieszka na wsi nie oznacza, że nie może mieć nc+ o na odwrót. Wszystko zależy od tego ile dana osoba chce przeznaczyć na telewizję i to nie tylko ze względów finansowych, ale np. preferencji co do oglądania TV czy czasu, który mogą na to przeznaczyć. 

 

 

Co do punktów - to doskonale wiesz, że miałem na myśli to, że jeżeli jest punkt to widać jest popyt w danej okolicy i tak będąc szczerym, jeżeli już bywam w jakimś małym mieście to widuje tam punkty CP 

To przyjedź do 20-tysięcznego miasta opodal, którego mieszkam. Są dwa punkty NC+ i CP, a jakieś wielkie miasto to nie jest jak widać. :) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek potwierdzający regułę, może wolisz takie określenie ?

 

 

O tym, że CP jest tańszy niż nc+ chyba nie trzeba specjalnie przekonywać, następnie przeprowadź analizę dochodów, a potem najlepiej przejedź się do małych miasteczek i wsi a przekonasz się, że tam talerz na talerzu z CP - co zrozumiałe, bo MUX nie daje często rady ;) Natomiast przekręcanie wypowiedzi wychodzi widzę świetnie, doskonale wiemy, że nc+ kupuje się dla paczki C+, bo niczym innym (wiem zaraz mi wyskoczysz z Alekino czy Kuchnia) to się od CP nie różni. Tylko CP ma jedną zasadniczą zaletę jak nie chcesz paczki C+ jest o wiele tańszy i ma wiele więcej programów w niższych pakietach, ponadto ludzie na wiochach ze starymi Tv są na ogół zadowoleni z SD (choć teraz w CP wiele się zmieniło). Nawet niedawne przejście było związane z protestami ludzi, że pousuwali im kanały SD na rzecz HD, co jest kuriozalne, ale tak jak mówię SD im w zupełności wystarczało i jakość, którą nc+ przewyższa CP nie jest im potrzebna. Natomiast w mieście jest większe zapotrzebowanie na C+ (mówię o miastach >200 tys.) z prostej przyczyny, bo ludzie mają tutaj więcej pieniędzy, bo jest wiele korpo i dużych zakładów pracy. Dalej się nie będę rozwijał, bo to nie miejsce na wykład ekonomiczny. Acha....Czy więcej punktów nc+ jest w dużym mieście czy na wsi ? :)

Jakie kanały niby posuwali  Sd w konkurencji?Ciągle wypisujesz jakieś bzdury najpierw że za paczkę C+ każdy płaci 50 zł następnie że pełen pakiet Sportowy w NC + to 80-90 zł teraz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Jest jakiś konkretnie uzasadniony powód takiej dziwnoty?

 

"UK football’s TV blackout rule prevents live football matches from being televised between 2.45pm and 5.15pm on Saturday afternoons. The blackout rule was introduced during the 1960s when Football League chairmen believed televised matches had a negative impact on attendances at other matches being played at the same time. 

 

The rule has caused controversy in recent years as live coverage of El Clasico, arguably the biggest match in world football, has been heavily disrupted.

 

Supporters of the rule believe removing the blackout would "threaten the sanctity" of the traditional Saturday 3pm kick-off. Recent findings from the European Court of Justice suggest the blackout period has little or no impact on attendances and, in fact, may restrict the European Commissions desire for cross-border access to audio-visual content."

 

Idiotyczna zasada, pamietam jak El Clasico odpalili na Sky - 20min po rozpoczeciu i do konca 1 polowy caly czas sie tlumaczyli i przepraszali kibicow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil - ja nie powiedziałem nigdzie, że nie może mieć. Nie mówię o jednostkach, mówię przede wszystkim o terenach całościowo.

 

Tak a propo twardych danych to wyciąg ze sprawozdania CP link => http://www.grupapolsat.pl/sites/default/files/documents/jednostkowe_2014_pl_f.pdf  strona 19.

 

"1.5. Szanse rynkowe Naszym zdaniem Polska jest z wielu powodów atrakcyjnym rynkiem dla świadczonych przez nas obecnie oraz planowanych na przyszłość produktów i usług. Najważniejsze z nich zostały przedstawione poniżej. Niskie nasycenie usługami zintegrowanymi, w szczególności na obszarach nisko zurbanizowanych. Usługi zintegrowane w Polsce świadczone są głównie przez operatorów telewizji kablowych oraz wybranych operatorów telekomunikacyjnych. Oferta tych operatorów kierowana jest głównie do klientów zamieszkujących duże i średnie miasta, co wynika z zasięgu geograficznego ich infrastruktury telekomunikacyjnej."

 

To pokazuje w co i jaki target celuje CP ;) i z mojej strony EOT.

 

 

@czerstwy - powypadały ludziom kanały SD z CP czy nie ? :) Jest nadal pełna pula kanałów ? To bardzo ciekawe, bo ja mam na deku z CP listę ulubionych i musiałem ją przerabiać po 01.10. I jakiej konkurencji ? :) Ja pokazuje, że dla wielu osób było niezrozumiałe, że pousuwali kanały SD....a nie piszę o żadnym usuwaniu u konkurencji...

 

@czerstwy - naprawde myślisz, że ludzie negocjują do upadłego cenę nc+ ?? Żartujesz? Z moich znajomych nikt nie wie nawet o tym forum ;) Większość ludzi bierze to co im daje nc+ i ewentualnie wytarguje parę złotych....50 PLN ?? Pewnie po tygodniowych negocjacjach, już widzę jak każdy Janusz negocjuje do upadłego....ja w ogóle o mozliwości negocjacji dowiedziałem się z tego forum, a mam pełno znajomych z nc+ płacących podobne kwoty, a nie 50 PLN....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...