Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj spędziłem wieczór na ustawianiu tv (kolory, balans bieli itp,) . Jest lepiej ale do Pace jakości obrazu brakuje. Na moim 55 cali to widać i trudno z tym dyskutować. Szkoda bo wsztysko inne w tunerze jest super i nawet netvod mi sprawnie chula. Bardzo żałuję że obraz jest gorszy niż na Pace...

 

Jan nie ma tu zrozumienia dla takich jak my mediabox jest super mamy wizyty u okulisty zaliczyc i sie nie wychylac ,a wszystko inne kole w oczy rodzina itd.ja sie tam nie wstydze, widze koledzy zakompleksieni to i szukaja zaczepki :wink:

ps. wlasnie pozyczylem BOX + od sasiadki zaraz napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 100hz. Ja mogę z lupą sprawdzać i nie mam takiego obrazu jak on. Wiem co mówię, bo ostatnio robiłem foto układu pikseli na matrycy. Kiedyś na turbo miałem smużenie. Sądziłem że to tv CMS nie wyrabia. Okazało się, że doprecyzowanie kąta konwertera rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po testach z box+ nic sie nie zmienilo kiszka ,najlepiej ide do sasiadki mowie co mnie denerwuje podpinamy jej tuner box+ do tv 40" pokazuje sie to samo chociaz mniej widoczne i mniej drazniące a ona ze mi to nieprzeszkadza ladny obraz mam :D

Pytanie za 100pkt, jak na pace obraz jest ok, to mam krecic i ustawiac ten kąt konwertera pod mediaszajsa :?::?::?: z tego co wiem kąt ma standartowe ustawienia na wszystkie tunery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt konwertera niby jest uniwersalny ale czułość głowic w różnych dekoderach jest różna. Czasami minimalna poprawka na antenie może zmienić ilość % w jakości.

 

 

Co do obrazu: daj dla porównania zdjęcie z pace' a bo tak to możemy do śmierci dyskutować. Wiadomo jest jedno, przy 80 calach wszystkie błędy zobaczysz. Gdyby twój tv miał rozdzielczość 4k a nie 1080p to by była inna gadka. Moim zdaniem rozdzielczość 1080p jest zbyt niska do tej przekątnej. Na np. 32 czy 40 calach tego widać tak bardzo bo zagęszczenie pikseli na cal jest większe, więc jakość obrazu jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapodam fotke ,i bedzie "ale sie chwali swoim" wrzuce Ci cos na priva

Co do wielkosci to juz do znudzenia powtarzam ze mam pace i na nim jest lux obraz nie ma takich chockow jak na tym media ,rozdzielczosc 1080p wcale to nie jest za duzo na taki tv dopiero wtedy widac prawdziwe HD ale to tamat rzeka nie na tą dyskusje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafia35 - wreszcie mądra wypowiedz.

Tomas73, nie obraz sie, kupiles duzy tv nie wiedzac jakie sa realia, a teraz kwiczysz ;). Jak to mlodzi mowia, niezly z Ciebie noob ;].

Ja sam szukalem odbiornika do max 60 cali wiedzac co w trawie piszczy, no ale ja z elektronika za Pan brat;] - ogladam go z odleglosci 5-6 metrow, bo z bliskiej odleglosci zawsze znajda sie defekty. Przy 80" i tej jakosci obrazu (tzw birate) puszczanych od nadawcow, trzeba jeszcze poczekac... miedzy innymi na 4k i materialy do niego dostosowane. Dlaczego do telefonow 5 cali wkladaja matryce full HD ? Miedzy 2 genracja ipad, a kolejną, w ktorych jest zastosowany ekran retina jest przepasc. W 10 calowym urzadzeniu jest o ok 10 mln pikesli wiecej niz w Twoim 80 calowym ;). A i jeszcze jedna, ja nie widze roznicy miedzy mediabox a turbo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Różnice w jakości postrzeganego obrazu, to najmniej obiektywna zmienna, o jakiej w ogóle możemy tu pogadać. :)

 

Niemniej, skoro ktoś może ocenić obraz generowany przez porównywane dekodery na tym samym telewizorze, to choć subiektywna, to taka opinia daje jakiś pogląd.

 

Osobiście źle oceniam obraz generowany przez dekoder Pace PVR, jeśli zatem generuje według Was obraz lepszy od Mediaboxa, to ów Mediabox, to jakaś kompletna porażka.

 

Będę musiał, tak z ciekawości wziąć do siebie na testy mediaboxa, bo temat mnie zaciekawił.

 

Ciekaw jestem też, jaka jest opinia na temat tego dekodera chłopaków z redakcji SAT Kuriera, którzy pewnie już macali toto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie czytajcie co pisze po raz kolejny nic do was nie dociera NA PACE JEST DOBRZE po co mi dorabiacie teorie o za duzym tv !!! Nie macie pojecia o duzych ekranach i przekatnych 120" z projektorow i zyjecie w swiecie 40" tv dajcie na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Nasir, dziękuję za linka, ale raczej chodzi mi o testy porównawcze obrazu generowanego przez mediaboxa i innych dekoderów, dostępnych na naszym rynku, a nie tylko o opis, bo opis mamy też na forum HDTV i to całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli siła jest 95% a jakość 60% to trzeba dostroić antenę, jakość powinna być wartością większą od siły na wszystkich dekoderach ADB,

 

poza tym 120cali nie ma sensu dla rozdzielczości 1080p, to jest już przekątna wymagająca materiału UHD, żeby oglądając to z bliska nie zwymiotować od pikseli i zakłóceń MPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w kolo napisow widac takie smugi i to sie pojawia tez w kolo postaci i osob na kanalch SD ,na kanalach HD tylko przy szybkiej akcji w ruchu mozna to zauwazyc czasami to przechodzi w kratke szachownice pixele jak kto tam zwie , a na pace jest czysciutko

 

moim zdaniem media ma tak wysterowany procek zeby zarzadzal szybko i sprawnie tunerem i braklo im na obraz ale to tylko taka moja teoryjka

 

 

Ja wczoraj sporo pobawilem sie swoim TV i doszedlem do wniosku, ze obraz z Mboxa ma zbyt duzy kotrast. Zmniejszenie kontrastu w TV znacznie poprawilo sytuacje.

 

Jesli chodzi o problemy z konturami to prawdopodobnie masz wlaczone poprawiacze obrazu, np zbyt wysoko ustawiona ostrosc. Wylacz wszystkie "bajery", zmniejsz kotrast i zobacz czy pomoglo.

 

Inna sprawa, ze nie mozna oczekiwac czystego i ostrego obrazu SD (nawet z DVD) na ekranie 80".

 

Zreszta na kanalach HD niestety tez bedzie sie czasem pojawiala pikseloza, ale nie z winy dekodera tylko niskiej jakosci nadawania. Mozliwe, ze Pace mial zaimplementowany jakis filtr typu MPEG noise red. Efektem bedzie obraz z mniejsza pikseloza ale bardziej rozmyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekodery sat powinny mieć programowo zaimplementowaną funkcjonalność sterowania kilkoma wartościami, np. poziomem luminacji i chrominacji, ale jak wiadomo, ani w Pace, ani w Mediaboxie tego nie uświadczysz.

 

Co dosyć zabawne, takie "ficzery" mają przaśne dekodery na procesorach ALi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie już ta dyskusja, bo jak ktoś napisze ze obraz z mediaboxa jest lepszy lub taki sam to od razu inni go wyśmiewają. Mam tv 50" i miedzy Philipsem 250gB a Mediaboxem nie widze różnicy w kwestii jakości obrazu. Nie zamierzam tu jednak polemizować bo to odczucie subiektywne. Niepotrzebnie więc przerzucacie się argumentami.

 

Co jednak najciekawsze, to piszecie o wyższosci Pace nad Mediaboxem piszać o tym tunerze niemal jak wzorze tunerów C+. A tymczasem pamiętam, jak przed wyborem tunera HD czytałem to forum, to wiekszosc głosów była za Philipsem jesli chodzi o jakość obrazu (np. w tym temacie na dole strony i kolejne: viewtopic.php?f=6&t=11&hilit=obraz+philips&start=1620)

 

Nie ma więc sensu dyskutowanie bo to parametr niemierzalny i dla większość niezauważalny. A oko mam dobre bo przeszkadzają mi emisje pseudo HD (np. "Zakochana bez pamięci" "Połow szczęscie w Jemenie" - to tylko przyklady z nowej nc+) więc dostrzegam róznice w obrazie między różnymi emisjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie jestem z branzy , i nie trzęś spodniami ... i nie chwale mediaboxa, a to ze popadasz w medialna paranoje to Twoj problem i juz , najwidoczniej jestes o niebo wiekszym wymagajacym fanatykiem technologicznym , ja tez jestem wymagajacym na swoj sposob , wiec mysle ze te slowne zaczepki to tak na ochlode sobie darujmy i cieszmy z tego co mamy i WIDZIMY ( pamietaj jednak by nie dac sobie wmowic ze dekoder zepsules TY i zeby NC+ kary CI nie wlepil np w kwocie 400 zl , bo dekoder sprawdzaja technicy itd itd pisma dokumenty itp )

 

Aleś się uparł i nie docierają do Ciebie fakty że na Mediaboxie może być gorszy obraz.

Również potwierdzam że obraz na Mediabox jest gorszy niż na poprzednim Pace PVR. Szukając przyczyny

podmieniałem raz Pace a raz Mediabox i różnica jest bardzo widoczna. Zamiast przekonywać tych co to tego

doświadczyli że mają jakieś omamy lub problemy ze wzrokiem to wytłumacz logicznie czego tak się dzieje?

Mój telewizor to Sharp Aquos 52''.

Natomiast Mediabox jest bardzo szybki w stosunku do Pace PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest szybki to fajnie, ale to tuner telewizyjny i służy głównie do oglądania tv a nie do wyścigów. Podstawą w tym wypadku jest jak najlepsza jakość obrazu. Szkoda że wieloletni Pace bije na głowę w jakości obrazu to "nowoczesne cudo techniki" od nc+.

Nadal trzeba czekać na tuner szybki z dobrą jakością obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym zmieniać Mediaboxa na inny bo oprócz obrazu odpowiada mi pod

każdym innym względem. Mam nadzieję że winnym słabego obrazu jest oprogramowanie

i wkrótce zostanie ono poprawione. Nie wiem czy to jest wogóle możliwe ale mam taką

cichą nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz nic nie pokazywac ale co tam :wink: ,tym razem robione fotki na tv 40" sony w sypialni zeby znowu nikt nie zarzucil ze za duze tv zle ustawienia i takie tam dogryzki ,to juz jest wymieniony tuner na drugi po raz trzeci juz go nie bede wymienial

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cef ... db6b3.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ec ... 4fdcb.html

sami ocencie ktora fotka z ktorego tunera

 

ciezko jest dyskutowac i ciezko jest to pokazac na fotce ale te zdjecia powinny niedowiarką dac do myslenia ,oczywiscie zaraz sie pojawia komentarze ze niemozliwe ze u nich nie widac zadnego smuzenia ale do tego juz sie przyzwyczailem ze bronią tego cacka jak lwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...