Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
Wymień natychmiast antenę na 90. Czyli jutro ;)

Czemu natychmiast :?: nie ma to jak zmienić post :lol2::wink:

Ja mam małą i nie mam problemu nawet przy złej pogodzie..... programy "HD" nie zacinają się 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibo. Przestań takie cuda pisać. Wartość dopuszczalna i podczas mżawki wszystko mu zniknie. Ciekawe, czy Ty byś sobie zostawił taką wartość dopuszczalną.

 

@ kingofsouth. Małą, jak małą. Pewnie większa od 60. A jak ma wymienić,a będzie musiał. , to od razu lepiej na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się śmiej. Ładna pogoda, to i jest ok. Nic nie napisałem, że wcale nie będzie odbierał ;)

 

Tak czy inaczej powinieneś spróbować precyzyjniej ustawić zestaw antenowy a najbliższe załamanie pogody zweryfikuje sprawy.

Sam zaprzeczasz temu co piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60cm to parametry i tak są ok. Na jakim tp masz te 40%?

 

Kiedyś sprawdzałem na MB+ i tak, tp 10,719 DVB-S, kanał 145 4Fun TV - Siła 100, jakość 0 - nic nie zacinało :shock:

11,508 DVB-S2, kanał 1 TVN - Siła 100, jakość 4-5 - nic nie zacinało :roll:

 

Więc masz jeszcze spory zapas :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ustawiona antena 60 cm w zupełności wystarcza.Używałem takiej przez dwa lata dodatkowo z konwerterem zezującym na Astrę.Sygnał zanikał owszem ale w czasie silnych opadów i burz a takie zdarzają się kilka razy w roku i trwają kilka do kilkunastu minut;)

 

Jak na TVN HD masz 40% to na innych transponderach będzie więcej.Tym bardziej na DVB-S.

Ciesz się z dobrego odbioru przez "360" dni w roku chyba ze masz za dużo kasy to wymieniaj na większą i ciesz się odbiorem przez "363" dni w roku bo zmiana na 90 cm też nie jest gwarancją odbioru przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem ciagle pisze mi brak sygnalu gdy go resetuje to widac jak sie pojawia strona z ladowaniem dekodera i pozniej gasnie i pisze brak sygnalu kabel HDMI jest sprawny bo sprawdzalem go na innych dekoderach. Nie wiem czy przypadkiem cos nie zaprogramowalem na pilocie bo do tej pory przycisk od wlaczania i wylaczania TV ten pierwszy od lewej z gory nie dzialal a teraz normalnie moge wylaczyc lub wlaczyc nim TV ale tak jak pisalem ciagle pisze brak sygnalu... Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bez regulacji anteny ma jakość 40% co jest wartością dopuszczalną. Jeżeli tylko odbierze aktywację to źle nie jest, ale Kolega ircios ma rację, iż należy pomyśleć o wymianie anteny na większą.

 

Aktywację pobierzę nawet przy 5 czy 10 % więc nie musi być 40%... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem ciagle pisze mi brak sygnalu gdy go resetuje to widac jak sie pojawia strona z ladowaniem dekodera i pozniej gasnie i pisze brak sygnalu kabel HDMI jest sprawny bo sprawdzalem go na innych dekoderach. Nie wiem czy przypadkiem cos nie zaprogramowalem na pilocie bo do tej pory przycisk od wlaczania i wylaczania TV ten pierwszy od lewej z gory nie dzialal a teraz normalnie moge wylaczyc lub wlaczyc nim TV ale tak jak pisalem ciagle pisze brak sygnalu... Prosze o pomoc

Wygląda na to że jest żle ustawiona antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...