Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

1080i.
Bitrate zależy od wielu czynników i kanału. Z tego, co pamiętam, są kanały z 6,5 mega max i kanały też, co mają nawet 13 mega.

Ale pamiętaj, że to streaming adaptywny, także bitrate, tak jak pisałem, może się zmieniać.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie posiadam takiej rozpiski.
Jednocześnie pamiętajcie, że streaming adaptywny ma tą zaletę, że jeśli pójdzie np. cała nitka światłowodowa w pewnej dzielnicy to pomimo obciążenia dużego, będzie można u klientów oglądać kanały w jakości słabego SD, jeśli jest jakiś inny światłowód, który może doprowadzić też sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu jest tryb 1080p w Netia Player, skoro sygnał i tak idzie w 1080i?

Niestety, transmisje sportowe nadal kuleją. Również materiał, gdzie są dynamiczne sceny. HD wygląda wtedy jak SD.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi - przy dynamicznych scenach, jak np. mecz, ma się ochotę wyłączyć TV. Albo pikseloza albo giną bandy/trybuny, do tego wszystkiego jeszcze opóźnienie rzędu kilkudziesięciu sekund. Naprawdę, za tę pikselozę Netia powinna się po prostu wstydzić. Za chwilę 2018 rok, a tu obraz podobny do tego, co widzieliśmy na 42 calach w SD.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, częściowo mało czytelnie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał dochodzi do Was (Netii) "z zewnątrz", następnie jest on rejestrowany na RAID, po czym z dysku dystrybuowany dalej. Co stoi na przeszkodzie, by sygnał dochodzący "z zewnątrz" do serwerów Netii, był jednocześnie zapisywany na RAID i jednocześnie puszczany do domów? A tylko w przypadku chęci odtworzenia, cofnięcia itp. następowałby dostęp do RAID? 

 

A co do jakości - to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko zapis dla GN, ale też przeróbka sygnału na standardy używane w Netii. To naprawdę dosyć długi temat.
Jak są pogorszenia jakości ostatnio to zgłoś to, sprawdzą parametry techniczne. STV to unicast.

 

Co masz na myśli ?

Tzw. HEVC, który jest m.in. już w NP 2.0, ale kiedy oni to wprowadzą, tego nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo coś na temat zmiany oprogramowania? Wielkim minusem jest brak możliwości ustawienia nagrania "z ręki" (np. dogrywka w meczu co nie jest ujęte w EPG), nagrywania cykliczne itp. (nagrywanie na własny dysk nie GN).

Ogólnie te oprogramowanie jest nie dopracowane i słabe, co jest wielkim minusem TV w Netii.

Dekodery też nie grzeszą szybkością i potrafią strasznie przymulić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie "z ręki" uzyskasz wciskając REC w pilocie (chyba, że chodzi Ci o coś innego). W NetiaPlayerach 2.0 menu chodzi juz dobrze, za to w poprzednich faktycznie był dramat. Niestety, nadal pozostaje temat jakości obrazu (bitrate), który jest bardzo dokuczliwy przy dynamicznych scenach.

 

Nie bardzo widzę sens nagrywania na własny dysk, skoro można korzystac z serwerów Netii. Odpada dodatkowy koszt dysku (musisz go dedykować Netii), nie mozna było tego i tak oglądać nigdzie indziej poza podłączeniem do NetiaPlayera.

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi - przy dynamicznych scenach, jak np. mecz, ma się ochotę wyłączyć TV. Albo pikseloza albo giną bandy/trybuny, do tego wszystkiego jeszcze opóźnienie rzędu kilkudziesięciu sekund. Naprawdę, za tę pikselozę Netia powinna się po prostu wstydzić. Za chwilę 2018 rok, a tu obraz podobny do tego, co widzieliśmy na 42 calach w SD.

Zawsze tak było, dlatego ze zdziwieniem śledziłem kolejne strony tego tematu, gdzie większość spuszcza się nad ilością kanałów, a mało kto wspomina o jakości. Swego czasu "podpuściłem" bliskie mi osoby na Netię i później najadłem się tylko wstydu. Zwyczajnie nie sądziłem, że ktoś w XXI wieku może oferować taką kaszanę. Starsi ludzie, mało wymagający, ale jak wprowadził się do nich studiujący wnuk, wykupili pakiet SPORT i zaczął się dramat. Myśleli, że mają zepsuty TV. Na szczęście w marcu wygasła lojalka i pożegnali się bez żalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o ustawienie samemu nagrywania, np. na 17 listopada od 10:00 do 20:00 na kanale TVP 1.

W tym oprogramowaniu nie da się tego zrobić.

GN mnie nie interesuje, bo nie będę za to dodatkowo płacił jak mam swój dysk, który ma służyć do nagrywania.

GN nie działa też na wszystkich kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo tych mankamentów, jeden lepszy od drugiego, a co gorsza - z każdym konkurencja już sobie poradziła, nie piszemy tu o cudach na kiju, tylko o czymś oczywistym u progu 2018r. Oglądamy ten sam mecz, wokół zawodników jest jakby łuna, przezroczysta bańka, która przesłania wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu, za to trawa jest złożona z tańczących pixeli. Masakra... aż wstyd kogoś na mecz zaprosić, mimo, iż ma się bardzo dobry telewizor :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...