Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podłączono mi 600Mb/s + TV M na EvoBOX... jutro składam wypowiedzenie umowy.. Jakość TV to masakra.. jak wcześniej kolega pisał: jakość naziemnej TV jest lepsza od tego syfu. Kompresja na maxa. Logo TVP ma wokół siebie mase rozmytych pixeli.. (TVP jako wyraźny przykład). Liczyłem na coś sensownego a tu taka lipa.. zostanie sam internet, chyba, że dostanę karencję 3mce po zerwaniu umowy to przejdę na innego dostawcę..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja od Polsatu dla kanałów HD ma 4.7 Mbps (poza PSP, które ma 8 mega).

Obraz jest taki sobie (i kompresja rzeczywiście jest na tyle agresywna, że jak się siedzi blisko tv przy logotypach są widoczne artefakty), ale nie jest gorszy niż DVB-T, a część kanałów jak Metro, Nowa, WP, Stopklatka itd jest o wiele lepsza bo w przeciwieństwie do naziemnej (jak i satelity) lecą w HD a nie SD.

Sprawdź z jaką jakością oglądasz i czy na pewno stream wskakuje Ci na najwyższy profil jakościowy. Przytrzymaj dłużej klawisz i i będziesz widzial info z jaką jakością oglądasz.

Z tą kompresją w Netii i "kablówce" Polsatu np. na TVP1 to jeszcze są takie ciekawostki, że np. jak jest mecz to często cienie piłkarzy nie nadażają za nimi (na Polsacie Sport takich problemów nie ma).

Temat nie jest poprawiony od 3 lat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory skromny internet VDSL2+na kablach Netii - prędkości realne 17 Mbit/s - 3 Mbit/s = 34,99 zł - 5 miesięcy do końca.

Ja dziś w promocji propozycja przedłużenia to w takiej konfiguracji cenowej - 12 miesięcy za 1 zł - 12 miesięcy za 34,90 zł = realnie wychodzi 17,95 zł miesięcznie przez 2 lata.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby podzielić się opinią internetu Netii na łączach FTTH Orange (BSA). Zastanawiam się nad wyborem tego operatora do domu jednorodzinnego i nie wiem czy jest warty uwagi.  Oferta: 300/50 za 70zł/mies. Z góry dziękuję ☺

Edytowane przez Simi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wprawdzie nie korzystam z oferty Netii, ale jestem posiadaczem łącza BSA na sieci Orange. Początkowo miałem Orange Światłowód, a teraz to BSA i nie widzę różnicy. Wszystko działa tak jak należy. Gdyby nie to, że płacę 55 zł/msc za 100 mbit to szukałbym alternatywy właśnie w Netii na łączu BSA od Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Simi90 napisał:

Witam, czy ktoś mógłby podzielić się opinią internetu Netii na łączach FTTH Orange (BSA). Zastanawiam się nad wyborem tego operatora do domu jednorodzinnego i nie wiem czy jest warty uwagi.  Oferta: 300/50 za 70zł/mies. Z góry dziękuję ☺

Działa tak samo jak zwykła Netia, tyle że masz w miejscu zamieszkania kable własności Orange, spliter też jest własności Orange, potem idzie to kablami Orange do punktu styku Netii i już masz trasy Netii. Orange serwisuje linie po prostu w twoim miejscu zamieszkania. Więc nie ma różnicy tak naprawdę jak działa ten internet, tyle, że jak Orange ma awarie w twoim miejscu zamieszkania, to i Netia też ma.

Ja też właśnie podpisałem umowę, bo na moim adresie się pojawili, miałem, a właściwie to jeszcze mam T-Mobile BSA na kablach Orange, ale niestety przez ich punkty styku za granicą ten internet jest słaby, w szczególności do gier Online, trochę się obudzili na koniec roku i robią testy nowego styku Telii w Wawie, ale już zrezygnowałem z nich i raczej bym nie ryzykował na kolejny rok zostać.

Edytowane przez brtk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łącza BSA to są już porzucane - Operator nie inwestuje w ich rozwój. Tam miec teraz więcej niż 20 Mb/s to sukces. Operator porzucił już nawet chyba swoje LLU. On właściwie stoi w miejscu. Ja ma 15 lat internet w Netii. Przez pierwsze 10 lat może średnio najwyżej jedna awaria na rok. W ostatnich latach ilości awarii rocznych rośnie, ale nadal to niski poziom. Za to szybko rozwiązują problemy. (dotyczy BSA Orange)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rotalplus napisał:

Te łącza BSA to są już porzucane - Operator nie inwestuje w ich rozwój. Tam miec teraz więcej niż 20 Mb/s to sukces. Operator porzucił już nawet chyba swoje LLU. On właściwie stoi w miejscu. Ja ma 15 lat internet w Netii. Przez pierwsze 10 lat może średnio najwyżej jedna awaria na rok. W ostatnich latach ilości awarii rocznych rośnie, ale nadal to niski poziom. Za to szybko rozwiązują problemy. (dotyczy BSA Orange)

BSA DSL nie da się rozwijać. To linie Orange, do tego kontrolowane przez UKE. Technicznie nic się nie zmieni, bo nawet nie ma jak. Ofertowo też ciężko, bo UKE narzuca swoje warunki.

Natomiast LLU DSL przy cenach jakie narzuca Orange oraz możliwościach technicznych (mało z tych linii nadaje się na vdsl >30 Mbps) jest projektem w praktyce już zamkniętym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość z dostępnością Netii na sieci Światłowód Inwestycje, ciekawe ile zajmie im udostępnienie adresu. Inna kwestia, że w moim przypadku w pewnej lokalizacji mają "za winklem" sieć własną a nie chcą podłączyć, bo się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiła się możliwość wzięcia na sieci Orange przed świętami. Najlepiej na Infolinii zapytać, wcześniej sprawdzając czy nasz adres jest dostępny na stronie Plusa.l, bo na stronie Netii nie pokazywało możliwości.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne BSA tylko że na miedzi. Jeśli ci pokazuje tylko prędkość VDSL, to znaczy, że u ciebie nie mogą świadczyć usługi FTTH.

U mnie jak pokazywało tylko 20-50, to nie mogłem zamówić, natomiast jak zaczęło pokazywać wszystkie prędkości, to mogłem w Netii zamówić bezpośrednio, pomimo że na stronie Netii była pusta strona, nie pokazywało że jestem w zasięgu, ani nie pokazywało że nie jestem w zasięgu. Najlepiej jeszcze orzedzwon na infolinię i się dowiedz. Podobno od 20 grudnia dodali nowe adresy, w tym mój.

Co ciekawe, po złożeniu zamówienia i podpisaniu umowy, nie jestem teraz w zasięgu ani Plusa ani Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, djadijos napisał:

W PON nie można mieć 2 linii na tym samym adresie.

Sprawdziłem parę mieszkań z mojego bloku, w tym moje i nie ma możliwości FTTH. Stało się to po podpisaniu umowy. Widnieje tylko 20-50Mb/s prędkość. Jeszcze się okaże, że nie mogę mieć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T-Mobile BSA do 13 stycznia, bo złożyłem wypowiedzenie i odłączają 13 stycznia, natomiast 27 grudnia składając zamówienie, widziałem na stronie Plusa, że mam możliwość wzięcia FTTH BSA, na stronie Netii była pusta strona, zadzwoniłem do Netii i mogłem złożyć zamówienie, widzieli mój adres w systemie. Po podpisaniu umowy 30 grudnia z Netią, 3 stycznia nie było już mojego adresu widocznego dla FTTH na stronie Plusa i Netii. A łącze cały czas mam zajęte przez T-Mobile.

Edytowane przez brtk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...