Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Borek gada, bo musi gadać. A wiarygodność ludzi Pana S. oprócz jednego forumowicza u innych budzi pusty śmiech.

Co do ligi hiszpańskiej- tak to jest wielka piłka, co pokazuje nawet ilość abonentów, którzy oglądają mecze tej ligi.

Mam nadzieję, że najważniejsze ligi pozostaną w Canal+, chociaż ilość praw kończących się po tym sezonie jest lekko niepokojąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek mówił jakoś wcześniej, że czeka nas wielka piłka. Słowa dotrzymał potem wyszło na jaw, że mają na wyłącznośc wszystkie mecze w tym i towarzyskie ME 2016 i MS 2018.

 

MŚ 2018 ma TVP.Polsat ma tylko eliminacje.Natomiast co do meczów towarzyskich to np.ostatni mecz towarzyski Niemcy-Argentyna też był na TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy tak nie było, że w 1 roku kończyły się prawa do tylu lig na raz.

Nie podoba mi się to, nie podoba mi się rozdzielność praw na kilka stacji.

 

Hiszpanska według Borka to wielka piłka? W sumie on jest kibicem Realu, Kowalczyk też lubi hiszpańską ligę, Kołtoń też. Ekspertów od tej ligi mają, ale... czy uda im się zgarnąć hiszpańską? Oby Canal+ nie zamoczył się w polskiej kopanej. Coś czuje, że będą 2 scenariusze:

1. Wyłączność Ekstraklasy w Canal+, co za tym idzie strata wszystkich lig: hiszpańska, włoska, francuska, liga Europy.

2. ekstraklasa ucieka z Canal+ - wtedy Canal+ ma wiele wiele pieniędzy i może zachować hiszpańska, włoską, ligę Europy i francuską ligę.

 

Co wybierze Canal+? Nie wiem, ale na pewno coś straci. Za duża kasa wchodzi w grę.

 

PS. W cafe Futbol było - POLSAT MA PRAWA RÓWNIEŻ DO MS 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że utrzymają Ekstraklasę i La Liga i inne ligi.

Widziałes ostatni przetarg Canal+ na Ekstraklasę? Wiesz ile pieniędzy włożyli na nią? Masakrycznie dużo.

Teraz chodzi o większe pieniądzę i albo straca ekstraklasę i zostawią la liga i inne ligi, albo będą mieć ekstraklasę a stracą inne ligi, bo skąd wziąć tyle hajsu na to wszystko?

 

Ekstraklasa jest droga przez Canal+, Canal+ pokazał jak można płacić, a Ekstraklasa wywąchała kasę i brała co każdy przetarg od Canal+ sporo kasy. W każdym przetargu suma była kosmiczna, ale Canal+ nie miał wyjścia - płacił jak za zboże. To Canal+ z bagna polskiej ligi zrobił coś ekskluzywnego, przez co teraz Ekstraklasa S.A odwraca się plecami i chce jeszcze JESZCZE WIĘKSZEJ KASIORKI. to nie normalne.

 

@pawo24 - obejrzyj sobie Cafe futbol - oni tam powiedzieli, że mają na wyłączonośc e[beep]acje ME, ME2016 oraz MS 2018. Aż jeszcze raz obejrze powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sublicencja? Bo w Cafe Futbol już na końcu było o tym nowym systemie UEFA, że atrakcyjne mecze, nie nakładają się jest ich więcej. Dodano tez, że mają prawa do MS 2018r, ME 2016.

 

tez myślałem ,że prawa ma TVP. Jak to usłyszałem lekko się zdziwiłem.

 

Albo tak to powiedzieli by widz myślał, że też mają i MS 2018r. [beep]y....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pawo24 - obejrzyj sobie Cafe futbol - oni tam powiedzieli, że mają na wyłączonośc e[beep]acje ME, ME2016 oraz MS 2018. Aż jeszcze raz obejrze powtórkę.

Jeśli swoją wiedzę opierasz na tym co mówią w Cafe futbol to gratuluję.

http://taksiegra.com/prawa-sportowe/prawa-sportowe-tvp/ Tu masz potwierdzenie, że MŚ 2018 są w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu panowie widzę 3 rowiązania ,jeśli chodzi o canal+ i ich prawa sportowe:

1 paczka canal+ idzie do CP,jako pakiet kanałów dodatkowo płatny i wtedy canal+ ma hajs na cały pakiet ekstraklasy i reszte praw,które ma obecnie

2 paczka canal+ idzie do Cp,jako pakiet płatny,Polsaty sport idą do nc+ i CP i NC+ dzielą się prawami do ekstraklasy

3 zostaje tak jak jest obecnie,z tym,ze canal+ traci ekstraklasę na wyłączność i będzie ona dostępna też na CP,Eurosporcie,TVP?

Jeśli c+ zdecydowałby się kupić ekstraklasę sam na wyłączność,to raczej ciężko będezie utrzymać wszystkie prawa obecnie posiadane,a jest to wręcz nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie co jest dla nich ważniejsze TME czy La Liga ,Serie A,Ligue 1? Jakoś nie chce mi się wierzyć że abonenci zostaną tylko dla samej TME.Ja od 1grudnia przechodzę do NC + ale nie chciałabym otrzymać informacji ze od nowego sezonu nie będzie La Liga w C+..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CF jest powiedziane ze Polsat nabyl prawa do Eliminacji MS 2018. Sprawdzcie na Ipli dokladnie w 01:18:02 pada to zdanie ;)

 

Jezeli Canal+ nie bedzie stac na Ekstraklase to bym bardziej nie kupi jej na wylacznosc ani Polsat ani TVP. Pewnie podziela sie prawami, albo wejdzie ktos nowy na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, ze Kolega ta154san ma nieco oleju w głowie...reszta zapomina o dwu sprawach (które wałkowane były na SK):

1. nc+ stoi przed koszmarnymi decyzjami zakupowymi w zimie....zatrudniono Jarockiego. Co ta znaczy? Nie liczcie , że ktoś się będzie bił o jakaś ligę. Siatkówka dobitnie pokazała, że wraca poczucie realizmu i nie przeplaca się za kota w worku.

2.w umowie między Canal+Group i GrupA TVN jest zapis, ze w przyszłym roku Canal+ ma zdecydować czy kupi resztę udziałów grupy TVN w nc+ (32%) . Jeśli nie (bo rokowania co do sukcesu nc+ będa wątpliwe) TVN sprzeda je komuś innemu i nc+ może niedługo trafić w całkiem nowe rece. Dziś widzimy wysiłki księgowych nc+ żeby inwestorom pokazywać sukces....tylko, że sami dostajecie pakiety za pół ceny i utrzymanie bazy 2 mln to najważniejsza sprawa zarzadu. Baza ma być atutem w ew. sprzedaży...bo na pewno nie zyski.

aha...w bogatych Niemczech w latach prosperity powstała taka platforma dystrybucyjna ARENA. Wykupiła ona Bundesligę i zaczęła nią handlować...pamieta ktoś jeszcze Arenę??? pociagnęli chyba rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli zostałaby nawiązana jakaś współpraca pomiędzy CP a NC+ w sprawie wykupu praw do ekstraklasy

to pewnie Canal+ zagwarantowałby sobie prawo do trzech najlepszych meczy kolejki. Orange Sport kiedyś posiadał

6 meczy i sublicencje na NBA (był płatny 10 zł miesięcznie) . Od następnego sezonu pewnie sytuacja powtórzy się

tylko że tym razem będzie to Polsat z dużą ilością meczy ekstraklasy (mecze drugiej kategorii) i sublicencją na ligę hiszpańską.

 

dodatkowo:

nastąpi wymiana między platformami:

 

do NC+ zostaną wprowadzone kanały sportowe polsatu w cenie 5-10 zł miesięcznie.

do Cyfrowego Polsatu zostaną wprowadzone kanały Canal+ w cenie 50 zł miesięcznie (tak jak oferują kablówki).

 

ale to tylko gdybanie, pewnie dowiemy się co tak naprawdę się stanie do końca tego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto jeden użytkownik zapewnił rozrywkę forumowiczom na dobrych kilka dni. Jeżeli paplający na lewo i prawo Artek1008 ma rację to pewnie jest to związane z odejściem (?) Andrzeja Twarowskiego :D Tylko gdzie miałby odejść? Co komentowałby w Polsacie? W TVP? Może przechodzi do polskiego Bein Sports? :D

 

 

Edit: Ja wiem! Andrzej Twarowski ministrem sportu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak C+ straci prawa do ligi angielskiej lub hiszpańskiej na rzecz ekstraklasy to będzie to kaplica :) Mam masę znajomych mających c+ w pakiecie i każdy ma to dla ligi angielskiej i hiszpańskiej a ekstraklase oglądają tak jak ja czyli przy okazji, ot bo jest :) ale niestety ale ekstraklasa to kupa pieknie opakowania przez canal plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ekstraklasa to kupa " i z tym się chyba każdy zgodzi jest tylko jedno ale, czemu tyle ludzi to ogląda ? Mam paru znajomych którzy mają C+ bo jest ekstraklasa ale nie oglądają meczy :D oglądają to co dzieje się wkoło boiska :) kto i jaką bandą przyjechał czy wywieszą zdobyte flagi przeciwnika - czy dojdzie do jakiś atrakcji sportowych na trybunach :D itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak C+ straci prawa do ligi angielskiej lub hiszpańskiej na rzecz ekstraklasy to będzie to kaplica :) Mam masę znajomych mających c+ w pakiecie i każdy ma to dla ligi angielskiej i hiszpańskiej a ekstraklase oglądają tak jak ja czyli przy okazji, ot bo jest :) ale niestety ale ekstraklasa to kupa pieknie opakowania przez canal plus

 

 

Zainteresowanie widzów ligami zagranicznymi jest niskie jak na taką liczbę abonentów - z drugiej strony to produkt premium i wiadomo, że bardziej boli utrata takich prawa niż np. praw do MŚ w kolarstwie a do tego cenowo jest to niewarte takich pieniędzy. Dlatego nie liczyłbym, że CP będzie zainteresowane La Ligą czy l.angielską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie wkurzać Panów moderatorów bardzo w temacie powiem: czeka nas zapewne nowość w nc+ tzn. zabełtanie w ofercie...bo po prostu towar nie idzie. Trzeba zrobić wrażenie restartu, odnowy....a dalej będzie to samo i może doczekamy się szerzej reklam w muxie Canal+.

Takich ja WY dyskutanci mogących/chcących zapłacić 80-100zł za 2-3 filmy i gonienie za piłka jest powiedzmy milion gospodarstw.

Reszta patrzy poprzez pryzmat ceny i jakoś operatorzy nie padają tylko z powodu utraty jakichś praw.... a historyjka , ze przychodzi S. do TVP, nc+.....powinna nauczyć ostroznoći, że łatwo kupić trudniej wyjść na swoje przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawialem nad tymi Polsatami Sport w nc+, to raczej byłoby niemożliwe. Jest gdzieś kraj na świecie, gdzie konkurencja ma kanały sportowe konkurencji w ofercie (pytam, bo się nie orientuje)?
CanalSat we Francji oferuje pakiet beIN Sport choć oficjalnie konkurują ze sobą i mocno się licytowali na prawa 2016-2020 do Ligue 1 (prawa podzielone między C+ i beIN Sport).
Jak C+ straci prawa do ligi angielskiej lub hiszpańskiej na rzecz ekstraklasy to będzie to kaplica :) Mam masę znajomych mających c+ w pakiecie i każdy ma to dla ligi angielskiej i hiszpańskiej a ekstraklase oglądają tak jak ja czyli przy okazji, ot bo jest
Zdecydowanie większa oglądalność jest podczas każdego spotkania Ekstraklasy niż lig zagranicznych nie licząc starć na szczycie typu Real-Barcelona czy nadchodzące Chelsea-City, choć te ostatnie z racji pory może nie zebrać widowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...