Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

 

Ja wczoraj zmigrowałem z C+ i do tej pory nie mam uprawnien do kanałów co weszły do nc+. czyli m.in. FOX HD, BBC Knowledge HD i inne. Kilkakrotnie reaktywacja karty, reset tunera (Pace PVR HD) i nic. Masa telefonów do techników w nc+ i kupa. Jedna dziewczyna z techicznego supportu w końcu doszła co jest przyczyną. Moja nowa umowa została w starym systemie C+ i nie przeszła do nowego nc+ i nie wiadomo teraz co z tym zrobić. Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maris juz w prywatnej wiadomości zwrócił mi uwagę na ważną rzecz zapisana po prostu w Regulaminie (rozdział I pkt 13) :

"Karta dekodująca – elektroniczna karta niestanowiąca własności Abonenta, sparowana bądź niesparowana ze

Sprzętem/Sprzętem własnym Abonenta, która po jej należytym umieszczeniu w Sprzęcie/Sprzęcie własnym Abonenta

oraz Aktywacji umożliwia korzystanie z usług Dostawcy usług;"

To powinni rozwiewać wątpliwości co do własnego sprzętu :)

 

A oto link do dokumentów, faktycznie dobrze jest przeczytać dobrze Regulamin :) I kto to mówi - ja, stary prawnik :)

http://ncplus.pl/pomoc/dokumenty

 

Dodatkowo : Rozdział VIII Regulaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiele pytań odnosi się do sprzętu i parowania kart. Oto co znalazłem na stronach NC+

 

CZY MUSZĘ WYMIENIĆ DEKODER, JEŚLI CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY NC+?

Jeżeli korzystasz z dekodera firmy ADB, który posiadasz z platformy n, dekodera z funkcją HD lub HD PVR z oferty CYFRY+, nie jest konieczna wymiana sprzętu na nowy. W innym przypadku, aby wykorzystać funkcjonalność platformy nc+, taka wymiana będzie niezbędna.

 

CZY W NC+ ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PAROWANIA KART?

Dekodery platformy n (firmy ADB) są ze sobą sparowane, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie innowacje, które wdrażamy będą poprawnie działać na każdym z nich. W przypadku dekoderów oferowanych przez CYFRĘ+, wykorzystywane będą dotychczasowe rozwiązania.

 

Poza tym uważam, że powinni byli albo zostawić ludziom z Cyfry i Nki te programy które były w ich pakietach i dać np miesiąc czy dwa na podjęcie decyzji czy chcą migrować do NC+ czy rezygnują. A jeśli już pozmieniali kanały - i narobił się niezły bajzel - to dać ludziom na miesiąc czy dwa równoważne pakiety NC+ z tymi które mieli w Cyfrze lub N i w tym czasie możliwość zmiany (migracji) lub rezygnacji i tyle.

A teraz efekt jest taki - mam pakiet prestige z cyfry i co "drugi" kanał jest ciemny - brak uprawnień. Nawykłem do zmiany kanałów "góra dół" na pilocie i szlag mnie trafia. C+ na 30, HBO gdzieś na 160 itd, itd. do tego po drodze pełno kanałów bez uprawnień. Prestige pełną gębą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że można wymienić albo nie. Jak kto woli.

Osobiście zastanawiam się nad wymianą. Obecnie mam multiroom z dwiema niezależnymi kartami a do tego dwa dekodery podłączone przez spliter. Niestety obydwa z bardzo niskiej półki i czeka mnie ich wymiana bo niedomagają. Pytanie czy inwestować w lepsze dekodery "najczęściej używane" i pozostać przy spliterze czy wymienić na multiroom nc+. Jedno i drugie trochę będzie kosztować. Dekodery z nc+ wychodzą chyba taniej niż kupienie w miarę markowych na wolnym rynku. Do tego dochodzi dokupienie 2 AP z WiFi. Ciągnięcie skrętki od routera nie wchodzi wgrę.

Chyba poczekam i sprawdzę jakie są opinie o działaniu multiroomu nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam multiroom z dwiema niezależnymi kartami a do tego dwa dekodery podłączone przez spliter. Niestety obydwa z bardzo niskiej półki i czeka mnie ich wymiana bo niedomagają. Pytanie czy inwestować w lepsze dekodery "najczęściej używane" i pozostać przy spliterze czy wymienić na multiroom nc+. Jedno i drugie trochę będzie kosztować. Dekodery z nc+ wychodzą chyba taniej niż kupienie w miarę markowych na wolnym rynku. Do tego dochodzi dokupienie 2 AP z WiFi. Ciągnięcie skrętki od routera nie wchodzi wgrę.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale ja na twoim miejscu zdecydowałbym się na pozostawienie dwóch niezależnych kart i, jeśli to faktycznie konieczne, kupno dwóch nowych niezależnych tunerów. Nie musisz kupować jakichś drogich. Myślę, że spokojnie styknąłby ci któryś z obecnych modeli Fergosona z serii "Ariva". Ja mam Arivę 202E już grubo ponad rok i jestem zadowolony. :)

Za dwa dekodery nc+ trzeba też zapłacić aktywację (która nie jest też niska), a do tego, jak sam wspominasz, jakichś AP z Wi-Fi, które też nie są tanie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację Barti. Trapi mnie tylko pytanie kiedy Cyfra wpadnie na to aby parować wszystkie karty i spliter można będzie schować na pamiątkę? Piszą że niby zostaje na starych zasadach ale nie wspominają do kiedy ;-) Druga sprawa to czy Pace PVR 500gb dostanie takie samo oprogramowanie jak te nowe dekodery aby mając pełny pakiet nc+ można było używać wszystkich funkcji jakie są w pakiecie. Bo jeśli okaże się że tylko nowe dekodery nc będą posiadały pełną współpracę z najwyższym pakietem to sprawa się skomplikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne dotychczasowe rozwiązania techniczne i programowe mogą trwać jeszcze ok. 1,5 roku, a to np. oznacza - Multiroom z dawnej Cyfry po staremu, utrzymywanie oferty programowej dla dawnych abo z Cyfry, dla dawnych abo z "n" i dla migrujących - wynika to wprost ze słów w wywiadzie wiceprezes nC+ Pani Beaty Mońki (publikowany na satkurier). Tak ja to zrozumiałem. Ale myślę, wyłączając różne kanały będą w ten sposób "zachęcać" do migrowania do nC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , oglada juz moze ktos History HD i ESPN America? Mam all w nc+ ale te kanaly i TLC oraz blue hustler nie swieca :? Wiadomo moze co z polsat sport news i polsatem hd?

 

Erotycznych nawet nie sprawdzałem, bo mnie nie interesują, natomiast History HD i ESPN America nie działają. Polsatu HD nawet na liście nie mam. PSN chyba też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , oglada juz moze ktos History HD i ESPN America? Mam all w nc+ ale te kanaly i TLC oraz blue hustler nie swieca :? Wiadomo moze co z polsat sport news i polsatem hd?

 

Erotycznych nawet nie sprawdzałem, bo mnie nie interesują, natomiast History HD i ESPN America nie działają. Polsatu HD nawet na liście nie mam. PSN chyba też nie.

 

Podobno mają dodać uprawnienia dla kart z C+ wkrótce. Obstawiam, że zrobią to ok. 5 kwietnia, jak zaczną mieszać na transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się dodzwonić na jakiś numer ? 22 310 45 45 lub 22 310 47 47 ?

Zadzwoń pod ten Nr 48 22 220 01 80. Jest to dział utrzymania abonentów cyfry [ o ile nim jesteś ]

Mi połączenie zajęło 10 sec. wziąłem Platinum za 99 zł razem z wynajmem Pace PVR , który sobie zostawiłem.

Wziąłbym mediaboxa ale przebywam za granicą więc problem z odbiorem byłby.

Uprawnienia poszły od razu choć babka mówiła coś o godz. czasu , nie hula tylko MGM HD I Sundance HD

 

mam wrażenie ze jeszcze bym ugrał z ceną , ale mi tam pasi , do tej pory płaciłem 109 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to nc+ nie była zupełnie przygotowana do startu. Wystartowali na siłę 21 marca bo to okrągła data, 18 lat o startu Canal+ i cała prezentacja była przygotowana wokół tego. Stąd to zamieszanie z listą kanałów, włączeniem TVN24 HD dla Cyfrowiczów. Brak kodowania Cyfry+ przy Polsat HD. Canal Plusy zmieniają się w kwietniu a powinny w momencie startu nc+. Dziwne ceny, pakietyzacja, brak oferty migracyjnej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...