Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem konserwatystą? Tak. Czy jestem sympatykiem PiSu? Nie. Nie sympatyzuję też z TV Trwam i radiem Maryja bo nigdy nie oglądałem/słuchałem tych stacji mimo iż miałem i mam stale do nich dostęp.

Niektórzy tego nie rozumieją,że można być konserwatystą i nie być wyborcą PiS i fanatykiem Rydzyka.

Wildstein został przez ten sam PiS wywalony ,więc widać nie był dla PiS.

Ziobro też nie jest w PiS, a często wspiera pana prezesa :lol: Czyli co, nie jest mu przeznaczony? :)

Przepraszam,bo widzę,że z pośpiechu nie dokończyłem myśli ,chodziło o to,że jakby był pachołkiem prezesa i robił telewizję partyjną to by nie został zdymisjonowany. Zresztą zakładając nawet, że jest tak jak mówisz nie możesz zaprzeczyć tezie,że Dworak jest człowiekiem PO,bo to za jej przyczyną był prezesem TVP i że rada jest ciałem upolitycznionym i uzasadnione są obawy TV TRWAM o to,że są nierówno traktowani ze względu na stosunek tej stacji do obecnie rządzących.

Rozumiem,że prawica jak nie jest prześladowana to nie jest prawicą , czyli jak TV Trwam zdobędzie miejsce na multipleksie to znaczy,że jest ukrytym członkiem "układu" , który wychodzi na jaw. Naprawdę na środowisku ojca T.Rydzyka i środowisku w.polityce.pl się zawiodłem(zresztą na tych drugich już drugi raz).

Szkoda, że na środowisku Tadeusza Rydzyka dopiero teraz się zawiodłeś, bo identycznie postąpiło ono z KRRiT i z wieloma innymi, którzy stanęli na drodze Rydzyka. :)

Tu była nieco inna sytuacja,choć z argumentacją demagogiczną mamy też do czynienia. Wyjaśniłem powyżej dlaczego była inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W każdym razie nie był prezesem za rządów PO ;).

Pavl6 widzę,że jesteś średnio zorientowany. W 2004r. na skutek głównie afery Rywina SLD straciło większość sejmową(była rządem mniejszościowym) i także KRRIT nie była już pod rządami tej partii i PO wprowadziła do TVP swojego człowieka.

Tetrachion jeśli ktoś zarzuca Wildsteinowi,że jest człowiekiem PiSu, a nie widzi nic złego w tym,że Prezesem TVP był były członek partii to jest to podwójna moralność , bo nie przypominam sobie by Wildstein miał legitymizację partyjną jak Dworak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznego okna niekodowanego nie ma przez to, że zdecydowali się wrzucać kanał do pakietów. Przewidywali je tylko w przypadku opłaty miesięcznej pięciozłotowej. Nie wiem co stoi na przeszkodzie żeby teraz też zrobić okno niekodowane, ale raczej go nie będzie. Co do nc+ to prawdopodobne jest, że CP ma wyłączność na TV Republikę i z tego powodu w nc+ tego kanału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niekodowanego okna nie ma niby dlatego, że Cyfrowy Polsat na to nie pozwolił. Tylko jeśli Telewizja Niezależna jak i Telewizja Republika uważają się za niezależne to coś tu nie gra. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby TV Republika faktycznie dostała miejsce na transponderze od CP za darmo, ale skoro mają normalną umowę rynkową to jednak coś tu jest nie tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekodowanego okna nie ma niby dlatego, że Cyfrowy Polsat na to nie pozwolił. Tylko jeśli Telewizja Niezależna jak i Telewizja Republika uważają się za niezależne to coś tu nie gra. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby TV Republika faktycznie dostała miejsce na transponderze od CP za darmo, ale skoro mają normalną umowę rynkową to jednak coś tu jest nie tak. :)

 

Jeżeli nawet dostali miejsce za darmo to zapewe to tajemnica (handlowa, czy jakaś) i nigdy nam nie powiedzą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, ale problem w tym, że Sakiewicz zaprzeczył temu jakoby dostali miejsce na transponderze Cyfrowego Polsatu za darmo. Jedyną rzeczą, której nie chciał zdradzić to suma i tu się zasłonił tajemnicą handlową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz dający miejsce za darmo?? Wolne żarty. Przecież to najbogatszy Polak ,a dlaczego najbogatszy?? Ano dlatego,że nie oddaje za darmo takich rzeczy. Dla mnie sprawa jest prosta. TV Republika dołączyła do oferty CP ,czyli nie jest kanałem FTA dostępnym przez satelitę. Nie można jednocześnie brać pieniędzy za umieszczenie kanału w ofercie i nadawać go FTA,bo jaki miałby w tym interes Solorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po znajomości można postawić kawę. Oczywiście dobre kontakty z Solorzem czy Chrabotą na pewno spowodowały to,że CP nie miał oporów światopoglądowych by torpedować ten projekt ,zresztą Solorz stara się z każdym dobrze żyć,bo ma za dużo interesów w tym kraju ,a nie jest powiedziane,że obecnie rządzący będą wiecznie na tym stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To może dostali za symboliczną złotówkę, albo blefował ;).

Prawicowy dziennikarz miałby mówić fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu swemu? Nie do pomyślenia. ;)

 

TV Republika dołączyła do oferty CP ,czyli nie jest kanałem FTA dostępnym przez satelitę. Nie można jednocześnie brać pieniędzy za umieszczenie kanału w ofercie i nadawać go FTA,bo jaki miałby w tym interes.

Przez pierwszy miesiąc TV Republika mogłaby być dostępna na liście CP jako kanał FTA, a dopiero później trafić do płatnej oferty. Kwestia dogadania się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dostali za symboliczną złotówkę, albo blefował ;).

Prawicowy dziennikarz miałby mówić fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu swemu? Nie do pomyślenia. ;)

 

No właśnie akurat Sakiewicz nie ma dobrych kontaktów z katolickimi mediami, a Barełkowski nie jest prawicowym dziennikarzem. A Wildstein to były mason. Tak więc do pomyślenia, do pomyślenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumentacja powalająca Pavl6 - to,że ktoś nie ma dobrych relacji z jakimś medium katolickim nie oznacza,że nie jest katolikiem i nie żyje według zasad chrześcijańskich. Zresztą bycie katolikiem nie jest tożsame z byciem katolikiem i znam wiele osób o poglądach lewicowych będących katolikami.

Wiking- pewnie się nie zrozumieli, bo Ci myśleli,że CP ich włączy do oferty i udostępni przekaz FTA,a CP może co najwyżej obiecał im otwarte okno w swojej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumentacja powalająca Pavl6 - to,że ktoś nie ma dobrych relacji z jakimś medium katolickim nie oznacza,że nie jest katolikiem i nie żyje według zasad chrześcijańskich. Zresztą bycie katolikiem nie jest tożsame z byciem katolikiem i znam wiele osób o poglądach lewicowych będących katolikami.

Wiking- pewnie się nie zrozumieli, bo Ci myśleli,że CP ich włączy do oferty i udostępni przekaz FTA,a CP może co najwyżej obiecał im otwarte okno w swojej platformie.

 

Fakt ,tylko w naszym kraju prawica to przywiązanie do tradycji,szacunek do kościoła,miłość do Ojczyzny , a lewica to przede wszystkim komuniści ,a w rzeczywistości to wygląda trochę inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz dający miejsce za darmo?? Wolne żarty. Przecież to najbogatszy Polak ,a dlaczego najbogatszy??

Bo ma pod sobą pełno kanałów telewizyjnych, platformę cyfrową, telewizję mobilną i operatora telekomunikacyjnego - przeliczając to na majątek wychodzi, że najbogatszy, ale nie przekłada się to, że nie może udostępniać miejsca na transponderach za darmo - przecież sam fakt wrzucenia TV Republika do pakietu za 50zł poniekąd może przyciągnąć nowych abonentów, a dotychczasowych zachęcić do zapłacenia kilku-kilkunastu złotych więcej miesięcznie za abonament właśnie dla tego kanału. To karta przetargowa, co widać z jakim podnieceniem część osób wypowiadała się już, że chętnie zapłaci 5zł miesięcznie za dostęp do stacji czy jak fajnie jest kupić "sobie i ojcu" (jak to jeden z userów z fb) Kartę Klubu Telewizji Republika.

 

TV Republika dołączyła do oferty CP ,czyli nie jest kanałem FTA dostępnym przez satelitę. Nie można jednocześnie brać pieniędzy za umieszczenie kanału w ofercie i nadawać go FTA,bo jaki miałby w tym interes Solorz

Myślę, że owe FTA miało tyczyć się dostępu do TV Republika przez wszystkich abonentów CP, a nie posiadaczy zwyczajnych tunerów cyfrowych czy posiadaczy sprzętu np. z nc+. Ja widzę to tak: Telewizja Republika jak wszyscy wiemy reprezentuje marną jakość techniczną oraz merytoryczną, jednak slogany reklamowe są bardzo zachęcające "poszukiwaczy" wolności, prawdy, etc. Choć nie przekłada się to na real, to potencjalny widz wykupi sobie np. pakiecik za 50zł na x czasu (nie wiem jakie umowy oferuje CP) i nawet jak TV Republika mu się nie spodoba, to będzie musiał bulić i bulić i bulić za coś czego w końcu nie ogląda. Oczywiście to hipoteza i nie musi się odnosić do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że CP płaci miesięcznie 200 000 zł za dostęp do TV Republika, natomiast TV Republika płaci CP 100 000 zł za miejsce na transponderze. To byłoby dziwne, gdyby nadawca TV Republika płacił CP za miejsce na transponderze, skoro po chwili i tak by odzyskał te pieniądze. Dlatego TV Republika w pewnym sensie otrzymała miejsce na transponderze za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakiewicz mówił jasno i wyraźnie, że za miejsce na satelicie zapłacili po cenie rynkowej "i to nie mało". Mówił też, że plany nadawania przez miesiąc FTA dotyczyły sytuacji, w której kanał byłby sprzedawany po tym okresie za 5 zł miesięcznie, a nie tak jak się stało, dołączył do pakietu. Dziwi mnie tylko zasłanianie się tajemnicą handlową w kontekście wyłączności, przecież jakby była, to zawsze jest to powód do reklamowania, że dany kanał jest tylko u nas. No i wtedy byłyby nie fair wszelkie ataki nc+ za to, że nie dodali tego kanału do swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...