Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak potrzebna jest choćby marna alternatywna tv informacyjna pokazuje przypadek "kary" rolniczej KE.

1. kara -inaczej pozbawienie Polski ok.80 mln Euro z nowego planu rolnego za dawne błedy- czyli po łapkach nie urzędasów , a ROLNIKÓW0

2. Tusk z miejsca obarczył wina PiS (sprawa dotyczy wprawdzie planów przygotowanych przez rolników w ARiMR w latach 2004-06 czyli SLD i PiS) ale co potwierdza komisarz KE dotyczy kontroli 2007-2010 czyli lat tuskowych. Jaki związek mają zasady przyznawania z KONTROLĄ wydawania kasy (ao wydawanie kasy chodzi).

3. w TVP Info przedstawił to poseł Wojciechowski (przedstawił j.w.) , ale prowadząca wyszczypana baba z pomocą niby sprawdzajacej reporterki p. Tadeusiak UPIERAŁA się przy datach 2004-2006.

Skąd zwykły obywatel ma się dowiedzieć wiecej jeśli mainstreamowe tv tak manipulują?

Dziś jak prawda wyszła na jaw każdemu głupio się tłumaczyć, że zawalił tuskowy rzad i łazi taki Szejnfeld po tv i ściemnia i rozwadnia .

 

Akurat tu sprawa dotyczy lat 2004-2006, pomysł logicznie wnioski przyjmowano i kontrolowano w latach 2004-2006 na kasę wydawaną w latach 2007-2010, już nawet w PiSie wiedzą jakich lat to naprawdę dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne parametry to wg informacji cyfrowypolsatnews.pl: Eutelsat Hot Bird 13E, o częstotliwości 10758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK). Kanał jest kodowany i identyfikowany jako TV Republika.

A zapowiadali że przez pierwsze miesiące będą nadawać FTA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardon za OT

@Kazzum...ot jesteś przykładem [beep]ga co go poinformowano i już wie "lepiej".

Mieszkam na wsi i znam problem bo rodzina korzystała z tego programu. Te pieniądze dotycza nie płatności bezposrednich, a dofinansowania projektów w małych gospodarstwach niskotowarowych. Chłop z 3-4 hektarami szedł do ARiMR i planował budowę np. obory... plan przyjmowano i urzędnicy winni byli sprawdzać, aż do zakończenia planu jak pieniadze były wydawane. jak rozumiemy takie projekty to nie kupno pary skarpetek i dlatego rozciagniete były w czasie... właśnie na kadencję tuskowych/ KE wyraźnie podkreślił o jakie lata chodzi (2007-2010) , a min. Kalemba dodał, ze chodzi o wnioski z naboru 2004-2006. Naboru, a kara tyczy KONTROLI wydatków. Sawicki stwierdził eufemistycznie, ze premier "nie minął się z prawdą),,,, jakoś nie stwierdził, że premier po prostu mówi prawdę...

Aby nie było żem zapiekły pisowiec podam, ze zwróciłem stacji Republika uwagę na pewna propagandę sukcesu.... dotyczy informacji o CP i liczbie abonentów majacych dostep do TV Republika. podawane 4 mln uważam tez za minipulację i propagandę sukcesu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardon za OT

@Kazzum...ot jesteś przykładem [beep]ga co go poinformowano i już wie "lepiej".

Mieszkam na wsi i znam problem bo rodzina korzystała z tego programu. Te pieniądze dotycza nie płatności bezposrednich, a dofinansowania projektów w małych gospodarstwach niskotowarowych. Chłop z 3-4 hektarami szedł do ARiMR i planował budowę np. obory... plan przyjmowano i urzędnicy winni byli sprawdzać, aż do zakończenia planu jak pieniadze były wydawane. jak rozumiemy takie projekty to nie kupno pary skarpetek i dlatego rozciagniete były w czasie... właśnie na kadencję tuskowych/

Aby nie było żem zapiekły pisowiec podam, ze zwróciłem stacji Republika uwagę na pewna propagandę sukcesu.... dotyczy informacji o CP i liczbie abonentów majacych dostep do TV Republika. podawane 4 mln uważam tez za minipulację i propagandę sukcesu....

 

 

Tak, tak wszyscy to [beep]gi, idź pisać takie głupoty np. na neizalezna.pl. poklaszczą Ci tam. Chłodziło o wstępne sprawdzanie wniosków, nawet Pan Kuźmiuk zrozumiał i pisał na slaon24 że to jednak chodziło o lata 2004-06, ale Ty wiesz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było żem zapiekły pisowiec podam, ze zwróciłem stacji Republika uwagę na pewna propagandę sukcesu.... dotyczy informacji o CP i liczbie abonentów majacych dostep do TV Republika. podawane 4 mln uważam tez za minipulację i propagandę sukcesu....

Widać w TV republika pomyliła im się oglądalność z dostępem.. Do TV Trwam ma dostęp coś ponad 20 milionów abonentów ( wszystkie platformy stacja FTA ASTRA sieci kablowe internet ) a oglądalność tej stacji w granicach 500 tysięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było żem zapiekły pisowiec podam, ze zwróciłem stacji Republika uwagę na pewna propagandę sukcesu.... dotyczy informacji o CP i liczbie abonentów majacych dostep do TV Republika. podawane 4 mln uważam tez za minipulację i propagandę sukcesu....

Widać w TV republika pomyliła im się oglądalność z dostępem.. Do TV Trwam ma dostęp coś ponad 20 milionów abonentów ( wszystkie platformy stacja FTA ASTRA sieci kablowe internet ) a oglądalność tej stacji w granicach 500 tysięcy..

 

Ale nikt tu, ani w TV Republika o oglądalności nie wspominał. Czytaj ze zrozumieniem.

pavl6, widzę że oglądasz teraz Republikę, jak oglądałem wcześniej to na plus mnie zadziwił tam Gociek, bo np. ma salon24 czytałem jego głupawe wpisy ale w tv tego nie objawia

 

Widocznie do bycia prezenterem ma talent, a do innych rzeczy już nie. Ja czasem słuchałem poranka radia WNET prowadzonego dawniej właśnie przez Goćka i też to fajnie się słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Na razie przekaz jest ciągle zakodowany, przynajmniej w moim pakiecie "Familijny HD", ale podobno miał być zupełnie "FTA" przez miesiąc.

Jeszcze parę godzin temu kanał był dostępny dla abonentów pakietu Familijnego HD. Obecnie brak uprawnień, więc wygląda na to, że w CP dostęp do TV Republika będzie miało tylko kilkadziesiąt tysięcy abonentów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pavl Oczywiście mowa o dostępie, a nie ogladalności ALE ...wspomniał, wspomniał...np. w rozmowie z Ziemkiewiczem o 7.50... i to było podstawą do mojej interwencji. redakcja odpisała błyskawicznie , ale błędu nie sprostowała.

Napisali mi,że liczą 2,5 mln gniazdek w CP.... natomiast wiemy, że 2,7 mln to było podobno w FAMILIJNYM, a ten nowy pakiet z MAX HD istnieje kilka miesięcy i nie sądzę, aby 90% abo Familijnego migrowało na pakiekt droższy o 10 zł. Na pewno nikt ze znajomych...

 

aha...@kazzum odesłał mnie i Was do bloga Kuźmiuka, niby zaliczyłem test w gimnazjum i nie kumam tego co nibyzrozumiał adwersarz cytuje za blogiem;

 

I to on (Jurgiel ) tłumaczył się we wszystkich telewizyjnych programach informacyjnych i mimo tego, że jak wyjaśniał nabór wniosków dotyczących wsparcia dla gospodarstw drobnotowarowych w latach 2004-2006, obywał się w okresie luty-marzec 2005 i wtedy także odbywała się ich wstępna weryfikacja, to do Polaków dotarł komunikat „winny oczywiście PiS”.

 

4. Wieczorem komunikat wydał wiceprzewodniczący komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego europoseł Janusz Wojciechowski, który napisał po sprawdzeniu w Komisji Europejskiej, że zwrot dotyczy wypłat środków z perspektywy 2007-2010, a więc okresu za który w pełni odpowiedzialność ponosi Donald Tusk i jego ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak paska informacyjnego

Brak zegara

Brak map pogody

Powtórki audycji porannej (kanał informacyjny z odtworzenia?)

 

Z trzema pierwszymi zarzutami się zgadzam, a co do ostatniego to zgodnie z ramówką program na żywo jest od bodajże 5:55 do 10:00 i do 17:00 do bodajże 23:00. TV Trwam zaczynała od kilku godzin popołudniowego programu łączonego z Radiem Maryja, tak więc i tak TV Republika nie jest taka zła ;). A jest choć napis powtórka? Bo rano, jak oglądałem to napisu "Na żywo" nie było, ale w innych tv informacyjnych też go zazwyczaj nie ma, jednak napis "powtórka" powinien byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma napisu powtórka. Prowadzący właśnie powitał nas ponownie po krótkim serwisie info i zapowiedział następny o 8:15. Jeśli robi się taki program i przewiduje powtórkę to mówi się do [beep]y, że serwis będzie za pół godziny,a nie o 8:15.

 

No i jeszcze ten serwis "dzisiaj" - dobór materiałów zupełnie od czapy (pierwsze info to Orban na kongresie Żydów pochodzące sprzed 24h - zero wiadomości z Polski, o wypowiedzi Rogalskiego w "niezależnej tv" jak i portalach można tylko pomarzyć), a w dodatku lektor trochę chyba jest chory i "pociąga" nosem w trakcie :D). Oj nie zmieniło się wiele przez niecały miesiąc od startu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sytuacja trochę taka jak z ATM Rozrywka i wysyłaniem SMS-ów w powtórkach teleturniejów emitowanych na tej stacji ;). Zapowiedzi z godiznami bym się nie czepiał - przecież po to podają program, żeby było wiadomo, że to powtórka. Zgodzę się tylko z tym, że brakuje napisu wyraźnie o tym informującego. TV Republika jest kierowana do ludzi logicznie myślących, którzy jak słyszą w powtórkowym programie, że jest 8:15 to wiedzą, że 8:15 była w chwili premierowej emisji tego programu, a niekoniecznie w czasie powtórki ;).

 

Co do serwisów - widocznie w Polsce nic ciekawego się nie dzieje :D. Niektórzy narzekają na polskie serwisy informacyjne, że zbyt mało uwagi poświęcają wydarzeniom ze swiata i chcieliby np. polskiej wersji Euronews, a więc "Dzisiaj" (nazwy programów piszemy zaczynając dużą literą) jest dla nich idealnym programem informacyjnym ;). Ja z resztą też wolę taki euronewsowski styl bardziej niż ten znany z polskich "Wiadomości", czy "Faktów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika jest kierowana do ludzi logicznie myślących, którzy jak słyszą w powtórkowym programie, że jest 8:15 to wiedzą, że 8:15 była w chwili premierowej emisji tego programu, a niekoniecznie w czasie powtórki ;).

Takie rzeczy to jest 1 rok dziennikarstwa na byle jakim uniwerku, no ale czego wymagać.. Następnym krokiem powinno być wyłączenie obrazu, będzie taniej nadawać a "myślący" przecież doskonale wyobrażą sobie studio i gości :D.

 

 

nazwy programów piszemy zaczynając dużą literą)

Jak już to nie dużą, a wielką ;-).

 

Ja z resztą też wolę taki euronewsowski styl bardziej niż ten znany z polskich "Wiadomości", czy "Faktów".

To nie jest styl euronewsowski, a styl pt. "nie stać nas na własne setki" - choć i zamiast materiałow agencyjnych są często zdjęcia, zupełnie jak w Korea Central TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...to inicjatywa za parę groszy , brak srodków na ekipę takze musi być widoczna.

Liczmy, ze stacja okrzepnie i nie ważne czy w idealnym anturazu czy siermężnie mówić się będzie o problemach Polski.

Wie ktoś o co chodzi w Polskim Cukrze, czemu inne bajki opowiada pan Rostowski w Polsce, a inne ida do Brukseli... zegar na ekranie? Nie róbcie jaj. Nawet na tle fototapety byle konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam zaczynała od kilku godzin popołudniowego programu łączonego z Radiem Maryja, tak więc i tak TV Republika nie jest taka zła ;)

Ale to nie TV Trwam, tylko kanał informacyjny. Od ojca Rydzyka nikt nie oczekiwał nadawania telewizji całodobowej, a od TV Republika, która ma być w końcu prawdą w polskich mediach oczekuje się przynajmniej programu na żywo w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty oczekiwałeś od Wildsteina i spółki urochomienia telewizji informacyjnej? Nie? To zrozum, że TV Republika jest tworzona dla ludzi, którzy oczekują tv, która odwrotnie od innych, skupi się na merytoryce, a nie na wyglądzie, sprawach technicznych. Nawet, jeżeli ma mieć wyraźne odchyły "pisowskie" to wolę już je jakoś przełknąć, ale móc posłuchać informacji o ważnych sprawach gospodarczych, czy politycznych, zamiast karmić się sprawą matki Madzi i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty oczekiwałeś od Wildsteina i spółki urochomienia telewizji informacyjnej?

 

Cytując ich stronę:

TV Republika to nowy, polski kanał telewizyjny o profilu publicystyczno – informacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada to na twoje pytanie w 100%. No ale oczywiście wiem, że ludzie myślący (tak jak ty), a nie [beep]gi, wiedzieli, że twórcom tej stacji nie można ufać : -).

Merytoryka? Powtarzanie o 11 serwisu informacyjnego z 7 rano, który w dodatku już wtedy podawał informację przeterminowane o 24h.. Naprawdę, nie brnij w ten temat, bo TV Republika jest w obecnym kształcie nie do obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...