Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, G2000 napisał(a):

Szef jedynej polskiej, patriotycznej telewizji cieszy że bojkot reklam Ikei przez potężną stację TV Republika doprowadził do utraty pracy przez Polaków.

Tak działa propaganda drogie dzieci. Każdą informację można przedstawić w taki sposób, by wyszło na nasze. 👍

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika ma negatywnie ocenioną sytuację finansową przez biuro KRRiT w kwestii MUX8 ale stacja się tym nie przejmuje i myśli... o nowych kanałach włącznie z tym sportowym: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv-republika-jak-ogladac-koncesja-telewizja-naziemna-wpolsce24-mux-8-krrit-tadeusz-kowalski-maciej-swirski i https://www.press.pl/tresc/82359,w-telewizji-republika-mysla-o-kanale-sportowym

Chyba coraz ciekawiej się dzieje w TV Republice skoro Sakiewicza zaczyna już powoli ponosić wyobraźnia. Niech najpierw ogarnie MUX8 a dopiero potem myśli o kolejnych projektach. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, G2000 napisał(a):

Szef jedynej polskiej, patriotycznej telewizji cieszy że bojkot reklam Ikei przez potężną stację TV Republika doprowadził do utraty pracy przez Polaków.

Skoro Ci pracownicy dowiedzieli się od szefa Republiki że to zasługa jego stacji a nie wina Ikei, to powinni iść do szefa Republiki złożyć mu serdeczne podziękowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę po 20 sprawdzałem to było niecałe 4k, potem po 21 było już 3,2k. Nawet tutaj na forum pisałem w tamtym momencie. Może na chwilę o 21 skoczyło, niemniej to jest marniutka oglądalność i dlatego ciekaw jestem ile to włączyło osób na Republice. Patrząc na to, że się tym nie chwalą to pewnie niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poland napisał(a):

TV Republika ma negatywnie ocenioną sytuację finansową przez biuro KRRiT w kwestii MUX8 ale stacja się tym nie przejmuje i myśli... o nowych kanałach włącznie z tym sportowym

Mówiłem,.że tak będzie? Ja się cieszę, bo jakaś nowa konkurencja wreszcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej według państwa niech w TV naziemnej będzie kartel medialny TVP, Polsat i TVN. Nikt nie atakuje Polcastu Italia czy Astro za tworzenie programów satelitarnych lub kablowych o niszowej oglądalności , a na TV Republika odpalono wielki hejt w wykonaniu kartelu medialnego, który chce mieć tort reklamowy tylko dla siebie. To są standardy rodem z Niemiec.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo TV Republika "wygrała" konkurs nie dlatego, że była gotowa na nadawanie naziemne (we wniosku koncesyjnym budzą wątpliwości, co do finansowania koncesji etc., co nawet biuro KRRiT sprawdzające wnioski miało wątpliwości, co do spełnienia warunku konkursu), tylko z sympatii szefa KRRiT. A konkurs ma swoje normy prawne, które wszyscy muszą spełniać. Po to jest konkurs. Jeśli tego nie rozumiesz, to widać bliżej Ci do Rosji, niż wspomnianych przez Ciebie Niemiec, o Polsce nie wspominając.

 

A jeśli ktoś wygrał nieuczciwie, to inni ten konkurs mogą zaskarżyć. Tak działa państwo prawa, właśnie 🤷‍♂️

A że decyzje szefa KRRiT są takie, ze często przegrywa w sądach...

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartelem to nic wspólnego nie ma, ponieważ nie ma znaków, aby główni nadawcy mieli jakieś porozumienie mające na celu rzekome zniszczenie Republiki. Po drugie, gdyby faktycznie był ten kartel, to na przykład TV Puls by nie działała, a jakoś sobie funkcjonuje z miarę zadowalającymi nadawcę wynikami.

 

6 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Nikt nie atakuje Polcastu Italia czy Astro za tworzenie programów satelitarnych lub kablowych o niszowej oglądalności

Tyle tylko że czym innym jest zakładanie stacji satelitarnej lub kablowej i to w sytuacji, gdy aby nadawać dla polskich widzów, nie trzeba nawet mieć polskiej koncesji, a czym innym ubieganie się o koncesję naziemną, która jest dobrem rzadkim.

 

Przechodząc do meritum - dobrze byłoby, aby te wątpliwości co do finansowania wyjaśnić. Natomiast co do planów na kanał sportowy - średnio w to wierzę, do tego trzeba wielkich inwestycji w prawa, a rozsądniej byłoby teraz inwestować w główny kanał, niż zakładać coś nowego, co się może nie sprawdzić. Obstawiam że ten pomysł skończy podobnie jak bodajże Republika Film, koncepcja sprzed paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

To są standardy rodem z Niemiec.

Co jest standardem rodem z Niemiec? To, że jeden podmiot startujący w konkursie jest uprzywilejowany tylko dlatego, że organ wydający koncesje jest skrajnie upolityczniony? Zauważ, że w konkursie startowały dwie stacje prawicowe i jakoś nikt nie czepia się tej drugiej. Ciekawe dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akredytacja może wydana prawidłowo (jeśli Olechowski pisze oczywiście prawdę, bo jeszcze może się okazać, że nie dostali). Pytanie, czy też prawidłowo... zachowywali się przedstawiciele tej stacji 😅

 

Jak wiadomo... koncesję naziemną, podobno też im przyznano "prawidłowo"

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Konkurencja do czego? W naziemnym przekazie takiej propagandy jak wytwarza ta stacja nie ma. Więc nie ma z kim konkurować.

Będzie konkurować na propagandę z wPolsce. I to mi się osobiście podoba, będą sobie widzów podbierać ;)

Czytaj ze zrozumieniem. Republika mnie nie obchodzi, ale mam nadzieję, że kanał nie skupiający się na informacjach powstanie.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat uruchomi w przekazie satelitarnym napisy dla kanału TV Republika na stronie 777 teletekstu. Nadawca na pasku stosuje nazwe "Telegazeta" należącą do Telewizji Polskiej. Czy nadawca uzyskał zgodę na używanie nazwy od prezesa Adamczyka to trudno powiedzieć.

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz2006 napisał(a):

 Czy nadawca uzyskał zgodę na używanie nazwy od prezesa Adamczyka to trudno powiedzieć.

Żyjesz w Matrixie? Adamczyk nie jest prezesem TVP. 

Z tego co pamiętam "Telegazeta" jest zastrzeżoną nazwą. Używanie jej przez inny podmiot byłoby zatem nielegalne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Republice ta koncesja wcale nie jest potrzebna. Mają już ugruntowaną pozycję na rynku, są znani i mają naprawdę szeroką dystrybucję w kablówkach i satelitarnie.

Ja myślę, że chodzi tu tylko i wyłącznie o polaryzację społeczeństwa. Jeżeli decyzja zostanie cofnięta to mają paliwo na mobilizację ich elektoratu, że panuje cenzura, wolność słowa zagrożona itd. i można robić marsze i protesty codziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...