Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gina T mam Tokyo by night:))))) Felicita tylko włoska tv lub rosyjska tv i obie mają mnie gdzieś, z polskiej tv nie chce bo za drogo.

nie tylko, niedawno temu widziałem na czeskim Ocko Gold Felicitę oficjalny klip, z resztą mają też sporo innych piosenek Al Bano i Rominy Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianem Italo Disco określano głownie wykonawców z wytwórni XYZ B.Mikulskiego.Reszta czyli np. Bad Boys Blue,Sandra czy Modern Talking grała muzykę taneczną lat 80.Szufladkowanie czy to było euro disco czy euro dance jest trochę imho bez sensu.

Nie no, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka. To tak jakby wrzucić Modern Talking i Krzysztofa Krawczyka do jednego gatunku. :grin:  Owszem, była muzyka taneczna (zwana też dancing-owa) i było disco dance.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie :) żeby nikt nie miał problemu z odbiorem dźwięku na Starsie, to tak jak ostatnio pisałem najbardziej optymalnym formatem byłby zwykły AC-3 2.0 - wtedy nawet na baaaaaaardzo starych tunerach HD nie byłoby problemu z dźwiękiem :) a DD+ jak już, to proponuję odpalić w DVB-T :)

 

Rozumię, że jakość na satelicie pozostałaby na poziomie 256 kb/s? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym wątku nie za bardzo wypada, ale zapytam - jaki jest sens podawania dźwięku w AC3? Czy naprawdę jest zauważalna różnica przy odsłuchu? Kolejna sprawa - porównywałem ścieżki audio z DVB-T i niezależnie, czy AC3 czy MP2, i tak wszystko było ścięte do ~16kHz. Warto też dodać, że zapewne Stars przy podmianie audio w klipach, nie zawsze ma dostęp do pliku WAVE czy FLAC i musi korzystać z już skompresowanych formatów. Proszę o wytłumaczenie.

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka. To tak jakby wrzucić Modern Talking i Krzysztofa Krawczyka do jednego gatunku. :grin:  Owszem, była muzyka taneczna (zwana też dancing-owa) i było disco dance.

 

Gdyby wnikać w szczegóły walce Straussa też są tańczone ;) i również można je zaliczyć do Euro Dance;)  Nie to miałem na myśli.Chodziło mi o wykonawców stricte grających muzykę dyskotekową (może muzyka taneczna jak wcześniej nazwałem to zbyt ogólna nazwa).KK to bardziej muzyka rozrywkowa.To że przy jednym czy drugim kawałku można zatańczyć nie czyni go wykonawcą muzyki disco.Jeśli zapytasz na ulicy 40-latka o polskie zespoły dyskotekowe lat 80 to z pewnością wymieni Papa Dance czy Top One a nie Krawczyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Chociaż w te wyniki i tak za bardzo nie wierzę. Dla mnie są mało wiarygodne, ale taki rodzaj muzyki na pewno przyciągnie widzów.

Trudno żeby wyniki były wiarygodne przy takiej puli osób z telemetrami. Ale niestety, albo stety, dla nadawcy najważniejsze są właśnie te osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego wątku:

Absolutnie nie jest lepszy niż na STARS.TV. Na jednym, jak i na drugim kanale są klipy z bardzo dobrym oraz złym dźwiękiem. Wszystko zależy od tego, z jakiego źródła zostały pozyskane teledyski.

 

Wracając do dźwięku DD+ na 4Fun-ach, to tylnej części ciała nie urywa. Dźwięk jest lepszy od zwykłego stereo, ale tylko minimalnie. Można by rzec, wiele hałasu o nic. Gdyby brzmienie tego DD+ było takie, jak na MTV Live HD, to można byłoby się chwalić, a tak to tylko zwykły marketing. A już zupełnym nieporozumieniem jest nieustanne wyświetlanie na ekranie napisu z ikoną Dolby Audio. Porażka! Kiedyś stacje tv wyświetlały pod logiem ''stereo'' i na szczęście zmądrzały. Mam tylko nadzieję, że na STARS.TV dźwięk DD będzie świetny i z porządnym bitratem, gdyż 192 kBit/s to śmiech na sali. No i liczę na to, że STARS.TV podejdzie do tego tematu bardzo profesjonalnie i nie uraczy nas kolejnym śmietnikiem ekranowym w postaci napisu z ikoną Dolby Audio, gdyż to byłoby żałosne.

No właśnie, AC3 na Starsie niech ma taką samą jakość jaka obecnie jest w MPEG, czyli 256 kb/s :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przenoszę dyskusję:

 

Chyba aktualnie ograniczę się do podniesienia do 320 i już. To marketing i nic więcej. Jest tak jak piszesz, absolutnie w każdym klipie trzeba najpierw zremasterowac dźwięk aby to miało sens. Zrobiliście to 4FUN? Nie zrobiliście bo sam dziś słyszałem :)

A nie może być te 320 kb/s w AC3? :/ tak byłoby nowoczesniej :roll:

I co, nagle dźwięk się sam wyczaruje i będzie brzmiało lepiej? :)

Wydaje mi się, że nawet bez remasteru dźwięk powinien być lepszy :) a skoro 4Fun Media często od ciebie odgapiają, to warto by było im się odwdzięczyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam jeszcze większy napis na ekranie Dolby super extra audio:)))

 

Teraz to "marketing" 4FUN MEDIA, a parę dni temu była to wyłącznie kwestia wciśnięcia kilku guzików i nie była to specjalnie złożona operacja :D

 

Czy ja kiedykolwiek lecę w kulki?   :mrgreen: Teraz to nie bo wszyscy technicy śpią  :) ale w dzień powinniśmy to ogarnąć tym bardziej, że to kwestia wciśnięcia kilku guzików u nas i w CP, nie jest to specjalnie złożona operacja  :)

 
Edytowane przez 4FUN MEDIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...