Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem jak zwykła stacja muzyczna, która osiąga całkiem przyzwoite wyniki oglądalności ( ale szału nie ma ) może mieć na tym forum prawie 700 stron. O czym tu można dyskutować? Klipy lecą jak leciały, od czasu do czasu wprowadzane są nowe programy i tyle. A userzy produkują stronę za stroną z czego większość to zwykłe kadzenie "jak świetny jest to kanał" albo po prostu zwykły spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak zwykła stacja muzyczna, która osiąga całkiem przyzwoite wyniki oglądalności ( ale szału nie ma ) może mieć na tym forum prawie 700 stron. O czym tu można dyskutować? Klipy lecą jak leciały, od czasu do czasu wprowadzane są nowe programy i tyle. A userzy produkują stronę za stroną z czego większość to zwykłe kadzenie "jak świetny jest to kanał" albo po prostu zwykły spam.

 

Wg mnie stacji STARS.TV zależy, na wręcz bezpośrednim kontakcie z Widzami, poprzez m.in. to czy inne fora. Chwała im za to.

Dla przykładu: ilu przedstawicieli innych stacji udziela się na tym forum? A spróbuj jeszcze napisać do niektórych stacji maila - nawet nie odpowiedzą. W przeciwieństwie do zasady "Klient nasz Pan", jest "Widz nasz wróg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. Ilość stron wynika po prostu z faktu, że jak jest przedstawiciel i ma ochotę coś popisać to i jest o czym pogadać i wątek się rozwija ;) A to pytanie o klipy, a to o stronę - stale coś w temacie ;) Żeby tak jeszcze wszyscy piszący mieli telemetry :roll:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że urządzenia telemetryczne powinny być co jakiś czas "przenoszone" do kolejnych, nowych osób z grupy fokusowej.

Obecnie chyba jest stosowana metoda poprzez tzw. "zasiedzenie", która jest kompletnie nie miarodajna. Ale kogo to interesuje? Tylko nowe stacje na rynku (słabe wyniki), bo starym to nie przeszkadza (dobre wyniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko przypomnieć, że w istnienie telemetrów rozmieszczonych w sieci gospodarstw domowych raczej nie należy wierzyć.

A skoro nie ma telemetrów to w jaki sposób mierzona jest oglądalność? Podam przykład z własnego doświadczenia.

Od czasu do czasu wypełniam różne takie ankiety internetowe. Razu jednego pojawiła się propozycja wypełniania czegoś w rodzaju dzienniczka, w którym każdy dzień podzielony był na 24 godziny, a każda godzina na 4 kwadranse. Należało wybierać czynności, jakie wykonywało się w poszczególnych kwadransach. Do wyboru były m.in. sen, praca, dojazd do pracy, jedzenie, zakupy itp. Było też oczywiście oglądanie telewizji i jeśli wybrało się taką opcję, to natychmiast pojawiały się pytania dodatkowe — co konkretnie było oglądane, na jakim kanale, w ile osób itp. I co — jest pomiar oglądalności? Jest!

Ten dzienniczek miałem wypełniać bodajże przez 2 tygodnie i jeśli bym to zrobił w całości to dostałbym nagrodę (nie pamiętam jaką, bo to nie było najważniejsze; robiłem to bardziej z ciekawości). I nawet chciałem zrobić to do końca, ale niestety ostatniego mojego dnia wypełniania dzienniczka strona internetowa, na której on się znajdował, za nic w świecie nie chciała działać. Próbowałem wielokrotnie, jednak po prostu się nie dało. Po paru dniach otrzymałem informację, że nie mogę dostać nagrody, bo nie wypełniłem wszystkich dni w dzienniczku. Ale dane z wszystkich innych dni, poza ostatnim, zostały wysłane, więc oglądalność w tych dniach została zmierzona. A ten ostatni dzień mogli sobie odpuścić, bo dzięki temu nie musieli przekazywać mi (i pewnie nie tylko mi) jakiejś tam nagrody, czym zapewne znacząco obniżyli koszty pomiaru oglądalności, nie wspominając już o tym ile by to kosztowało przy użyciu rzekomych telemetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...