Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tak. Więksi nadawcy nie mają tak naprawdę nic do stracenia, bo nawet jeśli liczby okażą się mniejsze, lista top ten pozostanie ta sama. To raczej szansa dla mniejszych stacji telewizyjnych, które nie mają nic do stracenia - fakt, z jednej strony może oberwać się w udziałach takiemu TVN, jednak z drugiej strony w grę wchodzi także opcja, że Stars.tv osiągnie połowę mniejszy udział w rynku, niż ma teraz. Wyniki badań nigdy nie będą w 100% odzwierciedlać realiów, bo telemetry nie są w każdym domu, jednak nie można z góry zakładać, że najpoważniejsi gracze dyktują zasady. Dla porównania jeszcze gdy całkowicie niezależny od Nielsena TNS OBOP zajmował się telemetrią, ranking największych pozostawał ten sam, no może czasem z przewagą TVP (z oczywistych przyczyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, w takim razie pokuśmy się o głębszą analizę. Jak wiemy 100% zasięgu w AGB Nielsen to w tej chwili 1700 rodzin. Zasięg STARS.TV to 13,4% czyli jak łatwo policzyć o naszym być albo nie być decyduje 227 rodzin na 38 milionów mieszkańców... Trochę mało, nie sądzisz??

Jestem dziwnie przekonany, że gdyby więcej rodzin decydowało o moim losie to raczej by mi urosło a nie spadło... W tej chwili jest tak, że 10 rodzin wyjedzie na wakacje a oglądalność Starsa leci w dół jak jasna c h o l e r a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jeśli te badania są robione na grupie 1700 osób, to jakim cudem w podawanych wynikach oglądalności mamy tak dokładne, a jednocześnie tak wielkie liczby, np., że serial oglądało 1,5 miliona, albo 3 miliony widzów???

 

Zakładam, że są tutaj jakieś przeliczniki, tzn. np., jeśli dany program ogląda 100 osób biorących udział w badaniu, to w wynikach przyjmuje się, że jest to milion widzów, tylko gdzie tu miarodajność (100 osób może zdecydować czy dany serial "spadnie" z anteny czy nie, albo czy taki kanał jak "Stars.Tv" będzie dalej istniał, czy zniknie - to jest według mnie nieuczciwe, szczególnie w czasach kiedy są już sposoby, żeby przez internet włączyć do badania o wiele więcej widzów !)???

 

W ogóle może warto utworzyć osobny wątek na temat tych badań oglądalności, bo chyba jest dość ciekawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jeśli te badania są robione na grupie 1700 osób]

Nie 1700 osób, tylko 1700 gospodarstw domowych. Samej grupy komercyjnej objętej panelem jest ponad 2,5 tys. osób, a cały panel obejmuje ponad 5 tys. Wyjazd jednej rodziny na wakacje jak to napisał @STARS.TV nie oznacza spadku oglądalności na łeb na szyję, ponieważ ewentualne zmiany w oglądalności mogłyby dotknąć także innych nadawców, więc myślę, że mają odpowiedni przelicznik by te kilka osób nie zaważyło na oglądalności danej stacji. Poza tym oglądalność to tylko średnia, więc takie zniknęcia powinny pozostać niezauważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, ja o jednym a Ty o drugim. Po pierwsze, nie pisałem, że jedna wyjechana rodzina ma znaczenie ale, że 10 wyjechanych rodzin ma znaczenie. Dla Starsa, gdy w zasięgu mamy 227 rodzin z czego na oglądalność pracuje np 70 ( bo reszta nie lubi kanałów muzycznych ) wyjazd 10 rodzin oznacza może nie katastrofę ale znaczny spadek oglądalności. Więc modlimy się o beznadziejną pogodę, aby ludzie nigdzie nie wyjechali ale co najważniejsze, walczymy o zwiększenie zasięgu aby więcej rodzin mogło o naszym losie decydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś mowa tutaj o "nowych" nowościach i właśnie taką mamy w tej chwili. Sylwia Grzeszczak - Flirt (2013). To chyba drugi teledysk po Dido - Freedom z tego roku który widzę na antenie STARSA. :)

 

Nic nie mam do tych piosenek, ale młócą je jeszcze gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Starsa, gdy w zasięgu mamy 227 rodzin z czego na oglądalność pracuje np 70 ( bo reszta nie lubi kanałów muzycznych ) wyjazd 10 rodzin oznacza może nie katastrofę ale znaczny spadek oglądalności..

Tylko gdyby na Starsa pracowało 7000 rodzin, to 1000 teoretycznie mógłby wyjechać na wakacje, więc efekt ten sam. Dlatego statystykę opracowuje się na takiej a nie innej grupie osób, bo widocznie to się przekłada na ogół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że lubię się sprzeczać, więc mnie nie zaczepiaj bez powodu.

 

Mariuszu, według mnie przy większej niż obecnie liczbie gospodarstw domowych objętych badaniami telemetrycznymi, można stwierdzić, że wynik mógłby być bardziej precyzyjny - spada wielkość możliwego błędu statystycznego i co do milionowych procenta można by określić udział w rynku danego nadawcy. Fakt, przy liczbie 3 tys. telemetrów błąd statystyczny może utrudniać określenie oglądalności małych nadawców, więc być może jesteście stratni w badaniach. Niestety, nie macie alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że lubię się sprzeczać, więc mnie nie zaczepiaj bez powodu.

 

Mariuszu, według mnie przy większej niż obecnie liczbie gospodarstw domowych objętych badaniami telemetrycznymi, można stwierdzić, że wynik mógłby być bardziej precyzyjny - spada wielkość możliwego błędu statystycznego i co do milionowych procenta można by określić udział w rynku danego nadawcy. Fakt, przy liczbie 3 tys. telemetrów błąd statystyczny może utrudniać określenie oglądalności małych nadawców, więc być może jesteście stratni w badaniach. Niestety, nie macie alternatywy.

 

O, widzę, że już zmieniasz powoli zdanie. Bo zaczynało się od tego, że STARS.TV i ja twierdziliśmy, że mniejsza grupa badawcza to mniejsza precyzja, co szczególnie dotyczy małych nadawców, a ty się nie zgadzałeś, pisząc, że to tylko większe koszty, a Nielsen tak dobiera grupę, żeby wyniki były miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się jedynie do możliwości błędu w badaniach, a żeby owe wyeliminować należałoby wziąć pod lupę wszystkich Polaków co jest przecież niemożliwe. Nielsen oczywiście tak dobiera grupę badawczą, by najlepiej odwzorować realia panujące w oglądalności stacji telewizyjnych, a próba 3 tys. telemetrów wydaje się być wystarczająca... Fakt, że nie określi się ilości widzów danej stacji co do jednego osobnika, jednak zasadniczo ranking oraz udział w rynku (nie mówię o dobowej czy minutowej oglądalności) powinny mieć pokrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości wczoraj w nocy (po 2) można było zobaczyć teledysk Justina Timberlake'a "Mirrors" (2013). Nie wiem, ale wydaje mi się, że widziałem wczoraj Dido "Freedom" z opisem, że to teledysk z roku 2012 (a powinno być 2013), ale może mi się przewidziało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...