Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B4 dla 100/100E/200/120/210/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, nowe cyfry są za duuuże. Też zdziwiłem się, że nie ma info o sile i jakości, ale po już kilkunastu dniach używania tego softu przyzwyczaiłem się, ale mam nadzieję, że w nowym kolejnym sofcie, będzie już to zmienione. Ogólnie mogli by kształty pozmieniać, bo takie jakieś kanciaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy od razu musimy mówić o całkowitym zanikaniu sygnału? Wystarczą jakieś zacięcia i ta informacja wtedy bardzo się przydawała. Nie zamierzam dyskutować, czy to dobry pomysł, czy nie, ale zapytam: komu to przeszkadzało? Podobnie jest z częstotliwością transpondera. Tobie brakuje, mnie może mniej, choć nie zaszkodziłoby, aby była.

 

Z tymi informacjami jest trochę tak, jak w starym kawale o żydzie i kozie. Jeśli ktoś zna, niech nie czyta dalej.

 

Żyd narzekał, że ma dużą rodzinę, a mały dom. Poszedł zatem do rabina i pyta o radę. Rabin na to kazał mu opróżnić jeden pokój i wprowadzić tam kozę. Po tygodniu żyd przychodzi do rabina i żali się, że jest jeszcze gorzej. Na to rabin każe mu wyprowadzić kozę i udostepnić pokój rodzinie. Na drugi dzień żyd przychodzi do rabina i co? I dziękuje mu niepomiernie za mądrość. Ileż on ma teraz miejsca w domu. :)

 

Oczywiście najbardziej cenimy to, co tracimy. Ja bez tych pasków mogę zyć, ale szkoda, że ich nie ma.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by ktoś wrzucił fotkę z tym nowym paskiem info. Ciekawi mnie co tak wzbudza w Was te kontrowersje wokół tych zmian. Sam bym to zrobił wgrywając ten nowy soft , ale nie mam swojego pendriva - gdzieś mi się zapodział. Na pewno się znajdzie bo zazwyczaj tak jest że gdy potrzebny to go nie ma, a jak nie potrzebny to wpada w ręce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wasyl za spełnienie mojej prośby. A jeśli chodzi o wygląd tego paska to moim skromnym zdaniem może być jak dla mnie. Wiadomo od dawna że jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. I tak jest w tym przypadku - jednym się podoba innym nie - co by tam zrobili będą głosy za i przeciw. Dla mnie jednak najważniejsze jest bezproblemowe działanie tunera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nowego paska już się przyzwyczaiłem i już mnie nie drażni :) Choć z początku drażniły te ogromne cyfry. Teraz nie zwracam na to uwagi. Owszem, na nowym pasku nie ma wskaźników siły/jakości sygnału i częstotliwości transpondera, ale te dane nie są mi potrzebne za każdym razem gdy włączam któryś kanał. A w razie potrzeby zawsze można nacisnąć przycisk "Edit" i takie dane się pojawią :smile: Więc ja nie widzę problemu.

 

Ważniejsza od wyglądu paska jest funkcjonalność odbiornika, a pod tym względem soft 2.18B4 może być jak dla mnie. Jest to pierwszy soft z serii 2.xx, do którego nie mam dużych zastrzeżeń. Wcześniejsze softy miały jakieś wady, które mi w mniejszym lub większym stopniu przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Ferguson to chyba sobie jakieś żarty robi z użytkowników ich dekoderów... Zamiast zrobić coś, żeby nie był taki ''mułowaty'' to oni powiększyli numer kanału w pasku informacyjnym i zadowoleni wydają nowy soft... To ma być profesjonalne podejście? Poza tym to mogliby zmienić grafikę OSD bo wygląda... tzn. w ogóle nie wygląda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się tak dłużej zastanowić, to manewr z usunięciem informacji o sile sygnału mógł mieć na celu waśnie przyspieszenie przełączania się kanałów. Choć pewnie bardziej prawdopodobne jest to, że wyświetlanie tych informacji sprawiało jakies kłopoty, więc lepiej było je ukryć.

 

Z interfejsem niewiele można zrobić ze względu na ograniczenia sprzętowe. O ile sie nie mylę, programisci mogą korzystać z palety 16 kolorów i niem poszaleją. Nowe Arivy sa tego widocznym przykładem. Wyraźnie widać podobieństwa w architekturze OSD, ale jego wygląd jest o wiele bardziej finezyjny. Wszystko dzięki wiekszej ilości pamięci na grafikę.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym, żeby OSD było kwadratowe w kolorach białym, szarym, czarnym, jasnym niebieskim i wszystkie opcje w menu powinny być wpisane z dużej litery. Na przykład w Opticumie X8 Combo menu jest proste, kwadratowe, kolory to biały, niebieski i czarny, a wszystko bardzo ładnie i przejrzyście wygląda.

 

Z przełączaniem kanałów jeszcze nie jest tak źle, chodziło mi o poruszanie się w Menu gdzie lubi mulić, np: na liście wszystkich TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 120Combo.

1. Po wejściu w ustawienia anteny lub skanowanie TP i wyjściu zostaje na wyświetlaczu napis MENU i to wszystko. Mogę już tylko wyłączyć i włączyć wyłącznikiem tuner. Problem występuje jedynie przy podłączonym dysku/pendrive do USB.

2. Wcześniej wymienione problem z timerem.

3. TVP1HD i TVP2HD z DVB-T --> Skutecznie po dłuższej pracy tunera potrafią go zawiesić/zrestartować, to samo po wejściu w EPG tych kanałów. Odpowiedniki satelitarne tych kanałów nie sprawiają problemów tyle, że mają albo wykastrowane ścieżki audio albo telegazetę dlatego wolę te z DVB-T. Na osobnym tunerku DVB-T czy moim TV problemu nie ma. Ten problem ciągnie się na pewno od 1.17B3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Arive 120 Combo, u mnie wyświetlacz i TVP 1,2 HD z DVB-T działają poprawnie. Przywróć ustawienia fabryczne, albo od razu wgraj na nowo oprogramowanie (tylko w tedy koniecznie przed wyszukiwaniem kanałów przywróć ustawienia fabryczne). Jak u mnie wszystko działa to i u ciebie powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pozwolilem sobie na eksperyment. Nagrywalem film z telewicji naziemnej. W trakcie nagrania "spacerowalem" po innych kanalach uzywajac do tego klawisza zmiany kolejnego kanalu. W pewnym momencie wyswietlil sie komunikat (dokladnie juz nie przytocze) ze zmiana kanalu spowoduje przerwanie zapisu, czy tego chce. Dalem NIE i chcialem przejsc z powrotem ta sama droge po kanalach (w odwrotnej kolejnosci) aby powrocic do tego naziemnego-nagrywanego. Niestety, po tym komunikacie mialem juz tylko czarny ekran. Jako ze na dekoderze wciaz wyswietlal sie napis REC wylaczylem telewizor pozostawiaja nagranie w toku. Dzisiaj sprawdzilem - od pewnego momentu nagralo mi czarny ekran. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marciinn

Niestety nie jest to mój pierwszy ferguson i wiem co i jak. Tego typu operacje sprawdziłem już w każdej konfiguracji.

Jedne co mi przychodzi do głowy to inne rewizje MainBoard w dekoderach, które to nie zawsze zachowują się zbieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wytrzymałem. Testowałem 2.18B4 od tygodnia na moim A200combo wraz z kartą Clone+. W zasadzie nie było choćby 10 minut aby tuner nie zaliczył zwiechy z późniejszym komunikatem "zakodowane". Szczególnie wieczorem nie szło oglądać. Stosowałem różne sposoby aby naprawić sytuację (ustawienia fabryczne, wgrywanie ponownie softu, 3,6 MHz/6 MHz i jeszcze inne cuda). Nic nie dało.

Dzisiaj powróciłem do 2.17B3 i problem zniknął. Nie ma zacięć i komunikatów zakodowane.

Czy może ktoś potwierdzić podobne problemy na A 200C.

I teraz pytanie. Co skopali z tym softem? I czy przy następnym to naprawią?

Oby nie było tak jak z oprogramowaniem Clona+. PYCH powyżej softu 3.0.0.0. powiela ten sam błąd i A120Combo nie chce z Clonem współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyraźnie napisałem, że na 2.18B4 cały czas cięło na arivie 200C. A na 2.17B3 chodzi bez zająknięcia.

Clone+ chodzi u mnie na 3.0 ponieważ testowałem wszystkie wyższe aż do 3.8 i ciągle były problemy z arivą 120C. Na clonie wszystkie softy powyżej 3.0 są modyfikacją pod sagemcoma, jednak musieli coś skopać bo na nich mam problem właśnie z A120C (rozmawiałem z firmą PYCH i potwierdzją, że trzeba przeprowadzić wewn. modyfikację kart klienckich w serwisie).

Ostatecznie wybrałem 3.0 jeko najlepszy pod mój zestaw tunerów (patrz stopka). Działa ze wszystkimi fergusonami i z Pace.

 

Myślałem, że 2.18B4 będzie na ferdku (200C) śmigał a tu zonk.

Po powrocie na 2.17B3 dzisiaj bez zacięć. Chyba na razie pozostane przy tym zestawie softów, ponieważ wgrywanie na nowo we wszystkich tunerach i ponowne wyszukiwanie kanałów z ustawianiem listy jest czasochłonne. A w przypadku nieprawidłowości na którymś z nich powrót do stanu wyjściowego to juz robi się całe popołudnie z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów.Mam wgrane oprogramowanie bieżące,zainstalowałem wczoraj obrotnicę do anteny 90cm i nie mam pojęcia gdzie w MENU mam zapisać znalezione pozycje satelitarne.Przykład:co natrafię na jakąś satelitę i przeskanuję wszystkie transpondery,a następnie chcę przełączyć z programu z satelity hotbird na jakiś inny program z innego wcześniej znalezionego programu np.na sirius,to pojawia się BRAK SYGNAŁU.Choć silnik obrotnicy się przesuwa.Czy może to być wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę nieco ten wątek ale sądząc po reakcjach na niedorobiony soft B6 wielu użytkowników pozostało wiernych tej wersji :)

Wczoraj po raz pierwszy uruchomiłem nową (dla mnie) funkcję zaprogramowanego odtwarzania. No i zdziwiłem się, bo kiedy póżniej rozmyśliłem sie i chciałem zrezygnować z tego ustawienia okazało sie to niemożliwe do dokonania w prosty sposób (przycisk "zapisz" po dokonaniu zmiany kasacyjnej pozostawał nieaktywny). W koncu udało mi sie to "obejsc" zmieniając na zaprogramowane nagranie (co udało sie jedynie po włozeniu pendriva) i dalsze przejście na brak działania zaprogramowanego. Ot taka ciekawostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...