Skocz do zawartości

Jakie macie nagrania telewizyjne na kasetach VHS?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Kubelek

Mam weekend i nareszcie trochę wolnego czasu, toteż zabawię się z rzucanie fragmentu nagrania z Canal+ z 2003, ale ukaże się dopiero w niedzielę, z powodu mojego łącza ([beep]'n blueconnect!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cs12294v4.vk.me/u8699983/videos/ ... J0vhY7P3wg

 

Jacy artyści są na scenie w powyższym wideo chodzi mi o ta tańcząca blondynkę tą stylu z chorągiewkami tego pana w czapce i tą panią co się całowała z jednym z członków Mark oh.

 

W ogóle to bym chciał trakliste z tego całego wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lista nagrań na moich kasetach:

1.Kaseta z nagranym filmem "Siła Magnum" (TP1 lub TP2) po nim pusta taśma aż do końca kasety

2. "Trzęsienie ziemi" i "Trzech Bawarów" - oryginalne filmy przekopiowane na zwykłą kasetę

3.Kaseta z filmami "Niezawodna broń" i "Wściekłe psy" z Canal +, bo drugim filmie jest zapowiedź dotycząca polskich filmów, ident oraz fragment filmu "Miś"

4.Kaseta z filmami "Mad Max 3" oraz z jakimś nieznanym z TP1 lub TP2 (1991), po nich nagrane aż do końca plansze kontrolne a dziwnym symbolem A 12 00.

5.Kaseta z filmami "Okno sypialni" i "Śmierć nie jest ucieczką" z TP1 lub TP2 (1991)

6. Dwie kasety z filmem "Przeminęło z wiatrem" cz.1 i 2. po nich jest nagrany koncert Elvisa Presleya, koncert Andrzeja Rosiewicza i fragment jakiegoś brytyjskiego serialu komediowego

7.Kaseta z filmem "Poszukiwacze zaginionej arki" potem Alicja Resich Modlińska w studio i plansza TVP Szczecin , potem koncert Elvisa Presleya (TP2 1992)

8. Kaseta z filmem "Mad Max 2" oraz "Niebo może poczekać" z TP1 lub TP2 (1991) a po nich nagrany jeden odcinek Polskiego Zoo z 1991

9. Kaseta z filmem "Uciekinier" i "Dr. Jekyll i mr.Hyde (urwany) z TP1 i TP2 (1991)

10. Kaseta z dwoma nieokreślonymi filmami z TP1 lub TP2 (1991)

11. Tango i Casch i Ucieczka gangstera - oryginalne filmy na zwykłej kasecie VHS

12. Kaseta na której jest nagrany jakiś program z łódzkiej kablówki (LP) i koncert Lata z radiem 2003

13. 6 kaset z nagranym serialem "Dynastia" z TP1 (1990 - 1992), jest również tam nagrany program przyrodniczy z końca lat 90, retransmisja sylwestra z 1997 i ident TVP1 z sierpnia 1998, oraz reklama z 1992 roku

14.Pretty Woman, Duch - filmy z oryginalnej kasety na zwykłej kasecie , z tego co pamiętam to były tam też na końcu nagrane teledyski Disco relax z 1995 w LP

15. Kaseta z nagranym fragmentem z EuroSportu z lat 90 tych, reklamą z lat 90 i fragmentami z HBO z 1998 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W swojej kolekcji miałem grubo ponad 200 kaset w większości z filmami i programami telewizyjnymi...

 

Wszystko zaczęło się w grudniu 1989 roku (a więc prawie 25 lat temu) od zakupu w Pewexie pierwszego magnetowidu, był to SANYO VHR 5100EE. Pierwszymi kasetami do nagrywania były Panasonica SuperSP 180 lub 195 min.

Pamiętam, że cena czystych taśm była wówczas stosunkowo wysoka coś około 100 tys zł. Wiadomo był to towar deficytowy.

Miałem wtedy 7 lat, więc pamiętam, że pierwsze kasety z nagraniami jakie miałem to były bajki Hanna Barbera z Polskich Nagrań.. miałem 6-7 taśm z tymi bajkami.. Scooby i Scrappy Doo, Łap gołębia, Flinstonowie, Jetsonowie, Kot tip top... itp :) :) chyba każdy miał te kasety wtedy...

Pierwsze wspomnienia jakie mam z filmów fabularnych to piracka seria Indiana Jones i komedia "Kingsajz" nagrana z telewizji. Z biegiem czasu kaset przybywało, a program w telewizji stawał się coraz bardziej atrakcyjniejszy więc nie kupowało się już piratów na giełdach elektronicznych tylko nagrywało filmy z telewizji. Pamiętam kilka pozycji:

- "Przeminęło z wiatrem" (TP1, chyba rok 1990)

- "Poszukiwacze zaginionej arki" (TP1, lektor Andrzej Matul nadany w sylwestra 90 albo 91)

- "Terminator" (TP1)

- "Cobra" (TP1)

- "Uciekiner" ze Schwarzenegerem (TP1)

- "Ucieczka z Nowego Jorku" (TP1)

- "Batman" (TP2)

- "Coś" (TP1)

- "Walka o ogień" (TP2)

Większość z tych tytułów leciała w sobotnim kinie nocnym i były to prawdziwe hity.

Niestety czas robił swoje i były też inne priorytety po drodze, kasety wielokrotnie kasowałem, nagrywałem inne programy telewizyjne. Z czasem zacząłem kolekcjonować oryginalne filmy na VHS (które do dziś przetrwały i mają się świetnie). Niestety ze starych amatorskich VHSów przetrwała garstka. Większość po zdigitalizowaniu i przegraniu na płyty DVD wyrzuciłem. Jednak to co udało mi się przegrać też stanowi pewien ślad tamtej epoki.

Z przyjemnością zrobie liste filmów i programów które pamietaja epoke vhs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

I jeszcze moj wujek,co ma tam kasety w duzym pudle u babci w domu,ma tam nagrane na nich np.6 odcinkow wedrowek z bestiami na TVP1 z lata 2002 roku,uniwersalnego zolnierza na TV4 z sierpnia 2001 roku,oko za oko na Polsacie z lipca 2002 roku,neandertalczyka nie calego rowniez na Polsacie z sierpnia 2001 roku oraz demony wojny wg goi z nowego roku 2002 na Polsacie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj "odkopałem" swoją kolejną kasetę. Jeszcze jej dokładnie nie przejrzałem, ale jest na niej m.in. czwarty odcinek serialu "Czterej pancerni i pies" pt. "Psi pazur" który został wyemitowany w niedzielę, 6. sierpnia 1995 roku o godzinie 14:10 w Pierwszym Programie Telewizji Polskiej oraz fragment filmu "Wygrać ze śmiercią" wyemitowany 4. maja 1994 roku o godzinie 0:20 - również na TVP 1.

Zcooger, walkę Bowe - Gołota II (siódma kaseta od góry na czwartym zdjęciu) zgrywałeś z C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...