Skocz do zawartości

Jakie macie nagrania telewizyjne na kasetach VHS?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Z VHS-owych wykopalisk znalazłem jakiś czas temu występ kabaretu Pod Spodem, w którym przed laty występował nieżyjący już niestety Bohdan Smoleń. Program jest niekompletny. Mam też nagranie występu kabaretu OT.TO ze Stodoły 1991 i mam zgodę na upublicznienie, więc jest to tylko i wyłącznie kwestia czasu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nJak50fiYkI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam materiał z końcówki dnia TV ELGAZ z 1991 roku.

Teledyski MTV z lat 1989-1990, cała kaseta 4 godzinna, "Peters Pop Show" z komentarzem Marka Sierockiego.

Disco Relaxów 4 kasety z okresów 1994-1996-1998/99-2002.

Mnóstwo filmów, "Posiady u Bigoski" z TVP1, cały Teleexpress z 2000 roku, materiał z TV4 z Bożego Narodzenia 2001, WOŚP 1996 z TVP2, materiał również świąteczny z Polsatu z 1996 roku, mnóstwo teledysków z TVP i Polsatu, jakieś nagrania z początku Canal +, Sami Swoi w tym losowanie lotto z Polsatu, unikatowy teledysk Myslowitz - Historia Jednej Znajomości (nie ma na youtube) i wiele innych ciekawostek. W sumie 60 kaset.

Na VHS-a nagrywałem do końca ery naziemnego analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mój drugi tomku wrzuć je od Nowego Roku na YouTube.

 

A ja chciałbym wrócić do sprawy sprzed trzech miesięcy!

Czy ktoś z was ma nagrane wszystkie pełne sześć edycji reality show BAR???

Był to mój ulubiony reality show na Polsacie, dlatego chciałbym aby ktoś z was, bądź waszych znajomych poszukał, czy są nagrane wszystkie edycje tego reality show.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAR - nie wiem, może coś się znajdzie, choć wątpię. Mam trochę kaset z odzysku i wiem, że na jednej z nich uchował się jakiś odcinek z pierwszej edycji Big Brothera.

 

Z wrzucaniem na youtube jest ten problem, że pojawia się coraz więcej claimów dotyczących materiałów emitowanych na łamach TVP, nawet jeszcze za czasów PRL-u. Wiele cennych materiałów jest blokowanych. Jest to bardzo zniechęcające. Osoby odpowiedzialne za taki proceder być może nie wyobrażają sobie, jak czasochłonne jest archiwizowanie VHS-ów. Dobór sprzętu do zgrania, wielogodzinny proces odszumiania itd. Są to dziesiątki, setki godzin pracy hobbystycznej, którą potem ktoś niszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAR - nie wiem, może coś się znajdzie, choć wątpię. Mam trochę kaset z odzysku i wiem, że na jednej z nich uchował się jakiś odcinek z pierwszej edycji Big Brothera.

 

Z wrzucaniem na youtube jest ten problem, że pojawia się coraz więcej claimów dotyczących materiałów emitowanych na łamach TVP, nawet jeszcze za czasów PRL-u. Wiele cennych materiałów jest blokowanych. Jest to bardzo zniechęcające. Osoby odpowiedzialne za taki proceder być może nie wyobrażają sobie, jak czasochłonne jest archiwizowanie VHS-ów. Dobór sprzętu do zgrania, wielogodzinny proces odszumiania itd. Są to dziesiątki, setki godzin pracy hobbystycznej, którą potem ktoś niszczy. 

To może wrzuć na dailymotion, na pewno TVP lub TVN nie będzie tobie kasował konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAR - nie wiem, może coś się znajdzie, choć wątpię. Mam trochę kaset z odzysku i wiem, że na jednej z nich uchował się jakiś odcinek z pierwszej edycji Big Brothera.

 

Z wrzucaniem na youtube jest ten problem, że pojawia się coraz więcej claimów dotyczących materiałów emitowanych na łamach TVP, nawet jeszcze za czasów PRL-u. Wiele cennych materiałów jest blokowanych. Jest to bardzo zniechęcające. Osoby odpowiedzialne za taki proceder być może nie wyobrażają sobie, jak czasochłonne jest archiwizowanie VHS-ów. Dobór sprzętu do zgrania, wielogodzinny proces odszumiania itd. Są to dziesiątki, setki godzin pracy hobbystycznej, którą potem ktoś niszczy. 

 

A masz coś może z Canal+? Pytam, bo poluję na dubbingi C+ do kreskówek Zwariowanych melodii (Diabelskiego Młynu), oraz także serialowe (kreskówki WB), no i filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie posiadam zbyt dużo, ale wymienię:

TVP2 (fragment kabaretu 2004r., fragment programu dokumentalnego 22.08.2010),

Viva (teledyski 27.05.2008, 24.09.2010),

TVN (fragment RWT 2009r., bloki reklamowe 18.05.2008),

TV4 (Sekcja 2007 lub 2008).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

- Reklamy MTV z końca lat 80
- Reklamy, zapowiedzi oraz ident TVN z września 2002
- Reklama w Tele 5 z 2003 roku
- Spot świąteczny, ident, studio TVP1 z 25 grudnia 2005
- Reklamy z TVN z okolic 2000/2001 (podczas programu Kuroń raz)
- Logo TVN z autopromocją programu Agent z 2000 roku
- Szansa na sukces - Metro
- Jeśli uda mi się dogrzebać do nagrania to będzie również fragment "Aktualności TVP3 Łódź" bodajże z okolic 2000 roku
- Fagmenty "Podróży kulinarnych Roberta Makłowicza"
- Programy kulinarne Polsatu i TVP1 z 1995
- Zappy z Polsatu Junior i Super 1
- Fragment z kanału informacyjnego TOYA Łódź (2003)
- Reklamy podczas programu w TMT

-Blok reklamowy i fragment zapowiedzi TVP1 z grudnia 2002
-Studio z okazji 50 lecia TVP, ident i blok reklamowy TVP2 z października 2002 roku

- Blok reklamowy TVP1 z 26 grudnia 1996
- Kilka minut reklam z TVP1 z 1992 roku
- Fragment bloku reklamowego TVP2 z maja 1999
- Reklamy i Pogoda TVP2 z 1998 roku
- Fragment programu 997, reklamy, audiotele TVP2 z 31 marca 2000 roku
- Czołówki Teatru TV, Złotej 100 Teatru TV, Studia Teatralnego Dwójki z 2001 roku
- Reklamy i komunikat TVP2 z maja lub czerwca 2003 roku
- Zakończenie programu TVP1 z 12 kwietnia 2009 (bez dźwięku)
- Blok reklamowy Nasza TV z 2001
- Nowy Rok 1999/2000 w rosyjskiej telewizji ORT1


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, popełniłeś dwa błędy:

1. Serwis informacyjny TVP Łódź po prostu nazywa się "Łódzkie wiadomości dnia", w skrócie "ŁWD"

2. Jak już, to nagranie z Naszej TV mogło być gdzieś z 1999/2000, bo w 2001 już tej telewizji nie było, a w jej miejsce już wtedy była TV4

PS: No i jeszcze dwa pytania do ciebie:

1. Czy możesz wysłać z tamtych nagrań obrazki na tamtym profilu? https://www.facebook.com/PiotrexArchiwum2-1532863833710776/ Pytam, bo coś takiego kiedyś robił MrMBL3, ale jego profil zamknięto nie wiadomo z jakich powodów.

2. A który ident TVNu z 2002 masz nagrany? Rybki, miasto, tunele, winda, balony czy może motyle?

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta Szansa na sukces z Metrem. Rozumiem, że masz na myśli musical METRO? Możesz podać, kto tam wystąpił jeśli chodzi o obsadę musicalu i z którego to jest roku?

 

Jeśli chodzi o to nagranie to jest to musical METRO, nie przeglądałem tego nagrania tak dokładnie, ale wiem, że jest Janusz Józefowicz, przypuszczalnie rok 2000 - 2001, ale nie jestem pewien.

 

 

Całkiem fajna kolekcja, tylko jeśli mógłbym spytać: ten przedostatni punkt to to są reklamy już z TV4 z 2001 roku, czy też z Naszej TV ale z innego okresu? Pytam dlatego, iż w 2001 roku Nasza TV już nie istniała ;)

 

Przepraszam za pomyłkę, jak najbardziej chodzi o Naszą TV, z tego co pamiętam jest tam reklama jakiejś gazety a z nią płyta bądź kaseta z "Panem Tadeuszem" A.Wajdy.

 

 

Jak już, popełniłeś dwa błędy:

1. Serwis informacyjny TVP Łódź po prostu nazywa się "Łódzkie wiadomości dnia", w skrócie "ŁWD"

2. Jak już, to nagranie z Naszej TV mogło być gdzieś z 1999/2000, bo w 2001 już tej telewizji nie było, a w jej miejsce już wtedy była TV4

PS: No i jeszcze dwa pytania do ciebie:

1. Czy możesz wysłać z tamtych nagrań obrazki na tamtym profilu? https://www.facebook.com/PiotrexArchiwum2-1532863833710776/ Pytam, bo coś takiego kiedyś robił MrMBL3, ale jego profil zamknięto nie wiadomo z jakich powodów.

2. A który ident TVNu z 2002 masz nagrany? Rybki, miasto, tunele, winda, balony czy może motyle?

 

Przepraszam za pomyłki, ale lista była robiona w pośpiechu.

 

Wrzucanie takich obrazków jest czasochłonne oraz MrMBL3 został przez nie usunięty z FB, a ident jest z motylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...