Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prześledziłem cały wątek od lipca i nie znalazłem żadnej informacji jak to cudo działa ze spliterami, interesuje mnie współpraca ze smartwi 1.0, czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Miałem kiedyś problemy z FK6900 i A200 (haczyło, zwieszało się i ogólna kaszana co kilka minut)... Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plasmę Samsung PS-42Q91H. Kupiłem Arivę 250. Problem jest z komunikacją przez ten samsungowski CEC. Dekoder włącza telewizor, ale już nie potrafi go wyłączyć. Telewizor zaś potrafi wyłączyć dekoder, ale nie jest już go w stanie włączyć. Tak, czy inaczej trzeba używać obu pilotów. Jakieś pomysły, jak to ugryźć?

Mam ten sam problem z telewizorem samsung i funckją CEC. Tak się składa, ze pilot do arivy combo jest programowalny i można w nim zaprogramować obsługę telewizora i arivy. Ja więc uruchamiam arive i ona mi uruchamia telewizor a jak chcę wyłączyć to przełączam pilot na osbługę telewizora, wyłaczam telewizor i on mi wylacza arivę combo. Tochę kombinacji ale lepsze to niż dwa piloty do obsługi. A najlepiej byłoby jakby ariva uruchamiała i wylaczała telewizor bez kombinacji z pilotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś spotkał się z alternatywnym oprogramowaniem dla dekodera Combo 250? Nie chodzi mi tutaj o oprogramowanie umożliwiające nielegalny odbiór programów, tylko o takie współpracujące z kartami polskich dostawców telewizji SAT oraz dedykowanych serwisów internetowych. Pytam dlatego, gdyż polityka Fergusona wypuszczania nowych wersji softu woła o pomstę do nieba. Otóż mieliśmy "letnie porządki", przy wersji 1.19, "jesienne porządki" przy wersji 1.20, więc teraz trzeba czekać na "zimowe porządki". Wynika z tego, że kolejne wersje oprogramowania wypuszczane są nie częściej niż raz na kwartał, tymczasem większość serwisów internetowych przestaje działać w czasie krótszym niż miesiąc po aktualizacji softu. Efekt: przez miesiąc dekoder działa oferując funkcje w które został wyposażony, przez kolejne dwa nie, i tak w kółko.

Ponadto dochodzi stary problem przy odtwarzaniu filmów z napisami. Napisy prawie nigdy nie są zsynchronizowane z filmem, a jeśli już się uda, to w ich treści w każdym możliwym miejscu pojawia się symbol "$".

Te i wiele innych niedoróbek nie mają wpływu na szaleńczy popyt na ten dekoder. Wynika, to po prostu z niedoinformowania potencjalnych nabywców o jego "cechach", którzy w większości zapoznają się jedynie z materiałami reklamowymi, które na papierze wyglądają wyśmienicie.

Uważam, że te problem ten należy nagłaśniać, to może Fergusona w końcu sprowadzi swój Dział Techniczny na ziemię...

Dopóki ktoś z posiadaczy 250 nie weźmie się za napisanie porządnego softu lub poprawienie oryginalnego to nie mamy co liczyć na usunięcie bolączek dekoderów. A może tak zróbmy listę propozycji zmian do softu i wyślijmy do Fergusona.

Oto moje propozycje:

1. EPG szczególnie myślę tu o Cyfrze+ po 4godzinach pracy dekodera wciskam EPG a tam tylko program aktualnie oglądanej stacji i pustka dalej,

2. Serwisy internetowe jeśli mają problem z serwisami to niech wstawią przeglądarkę z wyszukiwarką o ile to możliwe, wtedy będzie można oglądać iplę, tvn player i inne.

3. Przy odtwarzaczu multimedialnym niech dodadzą opcję wczytywania kolejnego pliku po skończeniu odtwarzania aktualnego- szczególnie przydatne przy oglądaniu teledysków.

4. Przy odtwarzaczu multimedialnym jak wciśnie się ok na zaznaczonym pliku to niech pokarze się podgląd a nie pusta plansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem wiernym obserwatorem tego forum od czasu Ariva 100. Po zakupieniu Ariva 250 Combo informuję iż wszystko działa. Zainstalowałem najnowszy soft przez LAN pierwszy raz po zakupie i dziś drugi raz. Chodzi wszystko od Tuba po XXX przez naziemną i satelitkę TNK SD.

 

Czekam na następnych szczęśliwych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyexportowuje się listę kanałów ze starego softu...

Ja zrobiłem tak jak jest opisane w programie do edycji kanalow na kompie, czyli "dump", później wyexportowanie na kompie do nowego pliku i zaimportowanie do tunera userdb już po wgraniu nowego oprogramowania. http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ditor.zip/

Miałem liste kanałow z poprzednio wydanego softu i na szczęście nic się nie posypało przy ich wgrywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyexportowuje się listę kanałów ze starego softu...

Ja zrobiłem tak jak jest opisane w programie do edycji kanalow na kompie, czyli "dump", później wyexportowanie na kompie do nowego pliku i zaimportowanie do tunera userdb już po wgraniu nowego oprogramowania. http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ditor.zip/

Miałem liste kanałow z poprzednio wydanego softu i na szczęście nic się nie posypało przy ich wgrywaniu.

Dla mnie to i tak czarna magia :shock: ale wielkie dzięki za dobre chęci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plasmę Samsung PS-42Q91H. Kupiłem Arivę 250. Problem jest z komunikacją przez ten samsungowski CEC. Dekoder włącza telewizor, ale już nie potrafi go wyłączyć. Telewizor zaś potrafi wyłączyć dekoder, ale nie jest już go w stanie włączyć. Tak, czy inaczej trzeba używać obu pilotów. Jakieś pomysły, jak to ugryźć?

kolego, jeśli znajdziesz rozwiązanie tego problemu z CEC, to napisz o tym na forum please :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zakupiłem arive 250 combo wraz z TNK i mam pytanie, mianowicie chciałbym podłączyć dekoder polsatu ( Echostar HDS-400E) do arivy przez przelotkę LNB out, w instrukcji napisane jest że można to zrobić jednak że jeden z tunerów musi być wyłączony i tu nie rozumiem jednej rzeczy czy ma być wyłączony całkowicie z zasilania czy ma pozostać w trybie Stanby :?::?: bardzo proszę o niezwłoczną odpowiedź gdyż jestem jeszcze zielony w temacie tych tunerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...