Skocz do zawartości

Start platformy grupy ITI


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Michal218, jak filmy po pół roku :lol:

Kanały premium mają takie filmy przeważnie na rok, a potem to kanały otwarte. Fajny kanał z filmami, które już są w otwartej TV.

 

@Bogdan, Ty mówisz tak, jakby już 3 platformy działały przynajmniej rok, a platforma ITI jeszcze nie wystartowała. Oni chcą kilkadziesiąt tysięcy do końca roku, a może się okazać, że nie będą mieli 10000. Nie ma miejsca na 3 platformy, przekonasz się o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że było to celowe zamierzenie ze strony iti że by powiadomić opinie publiczną o starcie własnej platformy tuż przed startem,czysty zabieg marketingowy aby konkurencjia nie zdąrzyła się przygotować na kontratak

bo biorąc pod uwage cało kształt sytuacji to w chwili obecnej ani cp ani cyfra nie jest przygotowana na zaoferowanie swoim klientom żadnej z rzeczy którą oferuje iti już w momęcie startu,gdy obie platformy zaczną

coś oferować stracą już część abonetów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop:

 

Masz racje, prawie wszyscy tu na forum juz stwierdzili, że ITI już zdobyło rynek, konkurencja pada itd.

 

Nawet najlepsi analitycy rynku medialnego mają problem, żeby coś konkretnego przewidzieć.

 

Tak jak napisałem wcześniej, ITI ma świetny marketing, do tej porty odnosi sukcesy na rynku medialnym ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Czytam codziennie na forum o tym jak to już bedzie taki czy inny program, jakie to ceny będą, zachwyty itd :) Nie wiadomo nic o umowach z kanałami, cennikach, umowach.

 

Jak bedzie naprawdę musimy poczekać i zobaczyć, ITI podobnie jak C+ czy PC robi projekt dla konkretnego i jak największego zysku a nie po to aby zrobić komuś przyjemność.

 

Do października jeszcze trochę czasu i konkurencja też nie śpi i miała kilka miesięcy na przygotowanie kontroferty.

 

Tak naprawdę o sukcesie nie zadecydują maniacy telewizji zajmujacy się całymy dniami dyskusjami na ten temat tylko pani Basia z gazowni, pan Stanisław który prowadzi dużą hurtownię pod Warszawa itd ;) Czyli potencjalni klienci nie mający większego pojęcia o tv-sat, bo taki jest rynek :)

 

Trochę rozsądku nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop:

 

Masz racje, prawie wszyscy tu na forum juz stwierdzili, że ITI już zdobyło rynek, konkurencja pada itd.

 

Nawet najlepsi analitycy rynku medialnego mają problem, żeby coś konkretnego przewidzieć.

 

Tak jak napisałem wcześniej, ITI ma świetny marketing, do tej porty odnosi sukcesy na rynku medialnym ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Czytam codziennie na forum o tym jak to już bedzie taki czy inny program, jakie to ceny będą, zachwyty itd :) Nie wiadomo nic o umowach z kanałami, cennikach, umowach.

 

Jak bedzie naprawdę musimy poczekać i zobaczyć, ITI podobnie jak C+ czy PC robi projekt dla konkretnego i jak największego zysku a nie po to aby zrobić komuś przyjemność.

 

Do października jeszcze trochę czasu i konkurencja też nie śpi i miała kilka miesięcy na przygotowanie kontroferty.

 

Tak naprawdę o sukcesie nie zadecydują maniacy telewizji zajmujacy się całymy dniami dyskusjami na ten temat tylko pani Basia z gazowni, pan Stanisław który prowadzi dużą hurtownię pod Warszawa itd ;) Czyli potencjalni klienci nie mający większego pojęcia o tv-sat, bo taki jest rynek :)

 

Trochę rozsądku nie zaszkodzi.

Pewnie coś o tych przygotowaniach wiesz skoro na tej stonie cyftra.tv jest jakże piękna, zabójczo prawdziwa definicja HDTV przepisana z Wikipedii i stwierdzenie, że Cyfra+ będzie nadawać HD już na jesień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic oficjalnie 8)

 

Ale z przyjemnością przygladam się tym futurystycznym dyskusjom o ITI :)

 

A tak na poważnie to bedzie ciekawie na jesieni i dobrze bo rynek nie znosi zastoju :) Wszyscy na tym zyskają: klienci na ofercie, firmy tv-sat na ruchu w interesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop:

 

Masz racje, prawie wszyscy tu na forum juz stwierdzili, że ITI już zdobyło rynek, konkurencja pada itd.

 

Nawet najlepsi analitycy rynku medialnego mają problem, żeby coś konkretnego przewidzieć.

 

Tak jak napisałem wcześniej, ITI ma świetny marketing, do tej porty odnosi sukcesy na rynku medialnym ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Czytam codziennie na forum o tym jak to już bedzie taki czy inny program, jakie to ceny będą, zachwyty itd :) Nie wiadomo nic o umowach z kanałami, cennikach, umowach.

 

Jak bedzie naprawdę musimy poczekać i zobaczyć, ITI podobnie jak C+ czy PC robi projekt dla konkretnego i jak największego zysku a nie po to aby zrobić komuś przyjemność.

 

Do października jeszcze trochę czasu i konkurencja też nie śpi i miała kilka miesięcy na przygotowanie kontroferty.

 

Tak naprawdę o sukcesie nie zadecydują maniacy telewizji zajmujacy się całymy dniami dyskusjami na ten temat tylko pani Basia z gazowni, pan Stanisław który prowadzi dużą hurtownię pod Warszawa itd ;) Czyli potencjalni klienci nie mający większego pojęcia o tv-sat, bo taki jest rynek :)

 

Trochę rozsądku nie zaszkodzi.

 

Masz racje, ze o powodzeniu przedsiewziecia nie my zadecydujemy jako garstka mocno zainteresowanych tym tematem. Ale pytanie zasadnicze do jakiej grupy klientow adresowany jest produkt i co stanowic bedzie oferta. Piszesz ze ITI ma swietny PR, ale patrzac na dotychczasowa dzialalnosc ITI raczej to co zaplanowali to osiagneli. Wiec doskonaly PR - ok, ale wraz z produktem na tyle wartosciowym (pomijajac gusta kto co lubi), ze zdobywa rynek. I w tym pokladam moja wiare, ze bedzie OK!

Argument - nie sadze, aby ITI chcialo wywalic sporo kasy w bloto - bo kasa (zysk) to tak naprawde jedyny argument ktory motywuje do dzialania.

 

Inny watek sprawa dystrybucji. SFBS krytykuje warunki ITI, ale z tego co zrozumialem ITI zadzialalo tu bardzo niekonwencjonalnie szukajac dystrybutorow w firmach zwiazanych z br. telekomunikacyjna. Wydaje mi sie, ze chyba nie maja zaufania do istniejacych dystrybutorow C+ i PC - a chyba tacy sa w SFBS - ciekawe dlaczego? Masz moze jakiesas opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, czy to się komuś podoba czy też nie. Przyjdzie trzeci. To znaczy, że dwaj starzy stracą, który wiecej ?. Polsat w tym towarzystwie jest najmniej groźny. Nad interpretacją zaś jest to czy ta wyłączność (czytaj: monopol) zmięknie ?. Zagadka ?, czy nie ?, ale liczą pieniądze wszak o pieniądze idzie a nie oto, aby nam abonamentom było dobrze.

W tym wyścigu jednak i my powinniśmy skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ przeprowadzą ankiety: Kopia z forum DVB

 

Z uwagi na to iż nie posiadam skanera pozwoiłem sobie przepisać pełny tekst otrzymany listownie, oto on (pomijam wstęp):

 

Telewizja wysokiej rozdzielczości (HD)

 

Wkrótce Cyfra+ planuje rozpocząć nadawanie programów w wysokiej rozdzielczości (High Definition HD).

 

Telewizja wysokiej rozdzielczości to system cyfrowego przekazu sygnału wizyjnego o dużo większej liczbie szczegółów niż tradycyjny obraz telewizyjny. Jakość obrazu jest od 2 do 5 razy lepsza od standardowej TV a kolory są bardziej realistyczne. Zwiększona liczba detali i wyrazistość sprawiają, że obraz na dużych ekranach jest bardziej naturalny. Sygnał video nadawany jest w formacie panoramicznym 19 na 9 z dźwiękiem cyfrowym w formacie Dolby Digital 5,1.

 

Na platformie Cyfra+ będzie kilka kanałów (m.in. Canal+ oraz kanały National Geographic, Discovery) nadawanych ww wysokiej rozdzielczości, z dźwiękiem Dolby Digital. Aby móc odbierać te kanały w technolog HD, trzeba będzie:

1.wykupić nową dodatkową usługę. Opłata za tę usługę będzie doliczana do miesięcznych wydatków już ponoszonych przez Pana w związku z odbiorem Cyfry+.

2.Zastąpić standardowy dekoder nowym dekoderem HD, umożliwiającym odbiór kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

 

Proszę pamiętać, że aby odczuć różnicę jakości telewizji wysokiej rozdzielczości, musi Pan posiadać odpowiedni telewizor plazmowy lub LCD. Innymi słowy, oglądając programy nadawane w HD na zwykłym kolorowym telewizorze nie poczuje Pan żadnej różnicy w odbiorze.

 

 

Dekoder cyfrowy PVR

 

Nowy dekoder cyfrowy PVR został wyposażony w twardy dysk, dlatego oprócz tego, że umożliwia odbiór sygnału Cyfry+, posiada wiele nowych funkcji, niedostępnych w dekoderach dotychczas oferowanych przez Cyfrę+ swoim abonentom.

 

Dekoder nagrywa programy na twardym dysku, więc nie potrzebuje Pan już pamiętać o przygotowaniu kasety VHS czy płyty DVD gotowej do nagrania. Posiadając PVR nie straci już Pan nic z oglądanego programu. Nawet gdy zadzwoni telefon może Pan wcisnąć pauzę i po zakończeniu rozmowy oglądać program od miejsca gdzie Pan przerwał, lub obejrzeć później,ponieważ dekoder automatycznie nagra cały program.

 

Dzięki dekoderowi w każdej chwili, nawet pod koniec programu, można zacząć nagrywać program od początku, jeżeli tylko dekoder był ustawiony na tym kanale.

 

Nagrane programy można odtwarzać w trybie przyspieszonym, normalnym, można zrobić pauzę, cofać, albo oglądać program w zwolnionym tempie tak jak w normalnym magnetowidzie lub nagrywarce.

 

Dekoder pokazuje jak jeszcze dużo miejsca zostało na twardym dysku dla nowych nagrań. Jeśli miejsca jest za mało, może Pan sam skasować programy, lub pozwolić automatycznie kasować najstarsze programy, które już Pan obejrzał. Może Pan również wybrać opcje Pozostaw, aby dekoder nie kasował danego programu.

 

Nowy cyfrowy dekoder PVR jest bardzo łatwy w obsłudze. Np. używając danych z EPG (elektronicznego przewodnika po programach widocznego na ekranie telewizora) jednym przyciskiem może Pan zaprogramować nagranie filmu, na który czekasz z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Dzięki dekoderowi PVR nie przegapi Pan już żadnego programu. Oglądając jeden kanał może Pan nagrywać program z innego kanału, lub też może Pan nagrywać dwa programy z 2 różnych kanałów jednocześnie, oglądając to, co wcześniej Pan nagrał.

 

Już nigdy nie przegapi Pan kolejnego odcinka serialu. Może Pan wybrać specjalny przycisk Nagrywaj serial i dekoder nagra każdy odcinek danego serialu.

 

PVR zmieni sposób oglądania telewizji, już nigdy nie będzie Pan niewolnikiem ramówki. Sam będzie Pan mógł decydować co i kiedy oglądać, z reklamami lub bez.

 

Nowy dekoder cyfrowy PVR będzie również dawał możliwość odbioru kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości (HD).

 

 

USŁAGA VOD, czyli domowa wypożyczalnia wideo

 

Usługa VOD będzie dostępna dla tych abonentów, którzy zdecydują się na zmianę aktualnie posiadanego dekodera na nowy dekoder cyfrowy PVR.

 

Usługa VOD daje dostęp do najnowszych filmów niedługo po premierze kinowej w tym samym czasie, kiedy trafiają one do tradycyjnych wypożyczalni. Dzięki usłudze VOD największe hity kinowe będzie można zobaczyć o 3-4 miesiące wcześniej niż np. W Canal+ czy HBO.

 

Poza premierami filmowymi w ofercie dostępne będą znane filmy z ubiegłych lat, klasyka, kino artystyczne itp.

 

W ofercie dostępne będą także koncerty muzyczne, programy dokumentalne i przyrodnicze, kreskówki i filmy dla dzieci.

 

Listę dostępnych programów można będzie przeszukiwać po tytule, reżyserze, nazwiska aktora, czy wg. gatunku.

 

W ramach usługi VOD stale dostępnych będzie około 50 programów. Co tydzień wymieniane będzie 10 programów, więc w ciągu miesiąca dostępnych będzie około 80 różnych tytułów. Jeden program będzie więc dostępny przez 3 tygodnie.

 

Wypożyczenie każdego programu z ramach usługi VOD będzie płatne. Cena będzie zależała od rodzaju wypożyczanego filmu np. Za hit kinowy trzeba będzie zapłacić więcej niż za film z kategorii klasyka.

 

Wypożyczając program w ramach usługi VOD będzie Pan miał do niego dostęp przez 24 godziny od momentu wypożyczenia. W tym czasie będzie go będzie można obejrzeć dowolną liczbę razy. Po upływie 24 godzin dostęp do tego programu zostanie ponownie zablokowany.

 

Teraz, dzięki usłudze VOD, bez wychodzenia z domu może Pan wypożyczyć film z listy dostępnej na dekoderze.

 

KONIEC pisemka.

Jeszcze jako ciekawostka dodam iż strony numerowane są jako:

Karta 3 - HD, Karta 5 - PVR, Karta 8 - VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ kurczowo trzyma się starych umów na wyłaczność. Dekodery też mają stare. Wychodzi na to, że w następnych przetargach np: HBO, Ligii piłkarskie mogą być wykolegowani podobny sposób, jak było w CP.

TVN to twarda sztuka.

 

Tylko jakoś narazie C+ kupuje co chce i nikt nie może ich przebić (np. liga hiszpańska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ kurczowo trzyma się starych umów na wyłaczność. Dekodery też mają stare. Wychodzi na to, że w następnych przetargach np: HBO, Ligii piłkarskie mogą być wykolegowani podobny sposób, jak było w CP.

TVN to twarda sztuka.

 

Tylko jakoś narazie C+ kupuje co chce i nikt nie może ich przebić (np. liga hiszpańska)

 

bo obecnie na prawach do transmisji to mozna tylko zarabiac. A tak to w co oni inwestuja? tylko w programy dla C+, a nie w technologie, a to tez jest sprawa kluczowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zakałdaja z gory, że ITI sie uda. A ponikad ich działąnia moga wyjsc jako rwania sie z motyka na słonce. Bo az tak duzego zapotrzebowania na HDTV w naszym karaju nie ma jak niekótrym sie wydaje.

 

Jestes w bledzie, myslisz jak kolesie prezesi z C+ i PC. Rynek na HD juz jest (i bedzie wiekszy) to jedna sprawa. 2-ga to, ze co-ludzie beda czekac, na nadawcow, a nadawcy na ludzi? Z tego nic nie wyjdzie, ktos musi byc kreatywny i chwala za to ITI - ze oni ruszaja z wlasna inicjatywa i pamietaj ze oni wlasna kasa ryzykuja, a nie Twoja! I 3-cia sprawa, przynajmniej juz wlozyli kij w mrowisko - jezeli jestes w C+ lub w PC (i tak bardzo kochasz to co oferuja) to masz szanse, ze ich oferta sie polepszy i bedziesz jeszcze bardziej zadowolony. A wybor bedziemy mieli duzy 3 platformy - wolny wybor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przedewszytkim liczy sie OE I Premiership, NBA I Euroliga. DLa mnie liczy sie przedewszytkim merytoryka. Wazne zenym miał do obekrzenia to co mnie interesueje przedewszytkim. Zapotrzebowanie na HD jest jescze małe. I nie mow, że wszyscy rzuca sie na HD w ITI. Wiekszosc abonentów tej towej platformy to beda ci ogladajcy ja w STDV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma już co się spierać. ITI dostało zapewne wszystko, co chciało. Rewolucja na rynku stanie się faktem. Oferta sportowa będzie mocna, ponieważ sukcesu bez ligi polskiej i głównych lig europejskich nie osiągną. Nie wadomo tylko w jakiej postaci. Kanały filmowe będą raczej z grupy nieznanych do tej pory w Polsce (dlatego forsuję zapowiedź 13th Street) lub mających mały zasięg (MGM).

 

A co do jakości odbioru, pomyślałem o możliwej promocji telewizorów HD przy zakupie oferty platformy ITI. To byłby wstrząs dla rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przedewszytkim liczy sie OE I Premiership, NBA I Euroliga. DLa mnie liczy sie przedewszytkim merytoryka. Wazne zenym miał do obekrzenia to co mnie interesueje przedewszytkim. Zapotrzebowanie na HD jest jescze małe. I nie mow, że wszyscy rzuca sie na HD w ITI. Wiekszosc abonentów tej towej platformy to beda ci ogladajcy ja w STDV.

 

A powiedz mi, ile jest teraz telewizorow HDTV? Moim zdaniem w Polsce kolo 50 000 pewnie ich jest. I co tacy wlasciciele moga z nimi robic? Wlasciwie to nic, bo zadnego kanalu polskiej HDTV nie ma. ITI to zmieni jako pierwsza, i bedac pierwszym ma szanse zgarnac 90% tego wprawdzie malego rynku, ale osiagnietego zapewne duzo mniejszym kosztem reklamowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przedewszytkim liczy sie OE I Premiership, NBA I Euroliga. DLa mnie liczy sie przedewszytkim merytoryka. Wazne zenym miał do obekrzenia to co mnie interesueje przedewszytkim. Zapotrzebowanie na HD jest jescze małe. I nie mow, że wszyscy rzuca sie na HD w ITI. Wiekszosc abonentów tej towej platformy to beda ci ogladajcy ja w STDV.

 

A dla mnie liczy sie jakosc merytoryczna i jakosc techniczna (HD, DD5.1). Wole ogladac to co mnie interesuje, widziec wiecej, i slyszec wiecej, i nie chce aby robiono ze mnie balona (jak to maja w zwyczaju C+ i CP). I nie chodzi tu glownie o HD ale o to, ze jest ktos (ITI) ktory spowodowal, ze wszyscy na tym skozystaja - i Ty tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzynajmniej to SDTV będzie wysokiej jakości bo w C+ to mamy Very Low Definition Television :lol:

 

VLDTV - dobre :lol:

 

Co do jakości - no tu ciężko wyczuć sprawę, ale jak zapewne czytaliście (lub nie - to zapraszam do poczytania) TVN uruchomił dalsze testy MPEG-4. Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że jest tego 16 kanałów SDTV i 2 HDTV. Nawet jak na DVB-S2 i MPEG-4 to jest tego sporo. Dla porównania przykładowo Premiere w Niemczech ma 3 kanały DVB-S2/MPEG-4/HDTV na transponderze, ale żadnych SDTV do tego, a tu tylko jeden HDTV mniej, a aż 16 SDTV. Mam nadzieję, że to tylko testy upchania, bo przy takiej ilości to za wesoło nie będzie. Aktualnie SDTV lecą w 576i, czyli minimum (najniższa możliwa jakość) w DVB-S2/MPEG-4 (720x704 z przeplotem)

 

Do tego sprawa nr. 2 to ilość transponderów. Dziś kolejny wolny do tej pory tp. 11 (11.411H) został zajęty przez Telekom Serbija (będzie o tym w dzisiejszych zmianach na orbicie). Obecnie na satelicie Hot Bird wolne są łącznie tylko dwa transpondery (tp. 13 - 11.449H i tp. 14 (11.470V) Jeden z nich jest zarezerwowany na potrzeby włoskiego Sky Digital, tak więc zostaje już tylko jeden. ITI ma obecnie trzy aktywne tp. - jeden to tp. 10 (11.393V) - on musi pozostać w DVB-S/MPEG-2 dla potrzeb Cyfry + i Cyfrowego Polsatu i na niego wejdzie góra dwa kanały SDTV, ale będą musieli nieco zmniejszyć jakość... Tp. 3 (11.258H) to ten testowy DVB-S/MPEG-4, gdzie upchano 16 SDTV i 2 HDTV, tp. 16 (11.506V) to analogowy TVN, ale nie zanosi się na rychłe wyłączenie tego przekazu. Tak czy siak licząc razdm z analogiem i tym jednym wolnym to będą mieli tyle tp. ile Cyfra +, w tym jeden w DVB-S/MPEG-2 musi zostać. Oj coś zanosi się na mocny ścisk, a jak ścisk, to jakoś wcale taka rewelacyjna być nie musi...

Ale zobaczymy jak wystartują co zaprezentują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jest sansa na nowe tp jak zacznie pracować na właściwej pozycji HB8

 

Mr. Orbita (mam nadzieję nie pogniewa się, że go wyręczam :) ) pisał jeszcze na starym forum, że podobno na "Hot Birdach" zajęte jest już całe pasmo, tzn. jak dobrze rozumiem wyczerpały się numery częstotliwości, które mogą odebrać tunery (skorygujcie w razie czego :D ), więc na nowe powierzchnie nie ma niestety co liczyć... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita pisał o tym dwa posty wyżej :)

Jest więc dwa tp. plus kanały które można dołączyć a nadawać z ich macierzystych częstotliwości.

Tz. jest źle, ale może być dobrze. Wystarczy dogadać się z Cyfrą+ - skoro Cyfra+ ma kanały paczki tvn nie na swoim tp. to mogłaby coś dać w zamian, np. paczkę Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...