Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie niespodzianek. Może jakieś kosmetyczne zmiany.

Zauważcie że PB sprzedaje obecną usługę MUX4 na umowy zawarte na 2 lata.

2 lata kończą się dużo dalej niż koniec 2023 roku.

 

Zatem z tego już można wywnioskować że będzie dokładnie wniosek o podobnym charakterze do obecnej formuły MUX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie spodziewam się większych zmian, ale jak narazie Wydarzenia 24 nadają jako test, może przy okazji przedłużenia rezerwacji, zmianią ją tak, aby mogli też nadawać kanaly bezpłatne. Dalej nadawaliby kanaly płatne, ale mogliby też już regularnie nadawać Wydarzenia 24

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jednak żeby nic nie dodawali. Dadanie kolejnego obniży jakość pozostałych w większości sportowych kanałów. Pakiet jest płatny na abonament 24 miesięczny.  Teraz jest tam 11 kanałów tv i to jest max żeby jakość była na akceptowalnym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem tylko powiedzieć iż jeśli Polsat dostanie koncesje na 10 lat to koszt wyniesie ok 8 mln ,teraz jeśli z tego co wiem obecnie w ciągu 5 miesięcy bo tyle trwa nowa usługa na mux 4 jest kilkanaście tysięcy aktywnych abonentów to jesli w 2023 r ta liczba  nawet i jak urośnie do np 15 tyś to i tak sa to straty ,nie opłacalna cała ta tv naziemna .I gdzie tu jest sens ? pakować pieniądze w interes który przynosi straty .Aby to sie opłacało Polsat musi po prostu zmienić cała ofertę tak aby ona była cenowo i programowo atrakcyjna ,bo ta obecnie nie zachęca gdyż nie każdy lubi oglądać tylko sport i wiadomosci ! ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemysław40 napisał(a):

ja chciałem tylko powiedzieć iż jeśli Polsat dostanie koncesje na 10 lat to koszt wyniesie ok 8 mln ,teraz jeśli z tego co wiem obecnie w ciągu 5 miesięcy bo tyle trwa nowa usługa na mux 4 jest kilkanaście tysięcy aktywnych abonentów to jesli w 2023 r ta liczba  nawet i jak urośnie do np 15 tyś to i tak sa to straty ,nie opłacalna cała ta tv naziemna .I gdzie tu jest sens ? pakować pieniądze w interes który przynosi straty .Aby to sie opłacało Polsat musi po prostu zmienić cała ofertę tak aby ona była cenowo i programowo atrakcyjna ,bo ta obecnie nie zachęca gdyż nie każdy lubi oglądać tylko sport i wiadomosci ! ....

 

Sens dla nich jest taki, że to oni zajmuja te częstotliwości i:

1) nie wpuścili innego podmiotu, chętnego stworzyć płatną ofertę

2) starając się o ten MUX, nie dopuszczają do zrobienia z niego kolejnego multipleksu FTA.

 

A szkoda! Mają taką możliwość posiadać więcej kanałów w NTC.

 

Pomimo, że szanse na to są bardzo, bardzo małe, to i tak liczę na to, że dostosują w pozwoleniu emisję FTA. Dzięki temu Polsat mógłby nadawać kanaly płatne i bezpłatne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jaki sens ma nadawanie kilku kanałów kodowanych dla kilkunastu tysięcy odbiorców i zajmowanie częstotliwości na których można by nadawać kanały FTA dla kilkunastu MILIONÓW odbiorców ? Kto na to zezwala i jaki to ma cel ? Nawet Mux-8 można w to miejsce przenieść. Teraz gdy te kodowane kanały są w kablówkach , platformach SAT , OTT i IPTV. Kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie to wniosek na system mieszany kodowane i FTA. Świadczy o tym uruchomiony ostatnio kanał jako serwis HbbTV, a wcześniej W24. 

Będą mogli sami decydować czy i w jakiej liczbie nadawać kanały FTA i oficjalnie nadawać regularną emisję kanałów FTA, które obecnie mają status testowych. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Na tym multipleksie jest jeszcze wolne miejsce, które nie zostało wykorzystane, i właśnie tak jest od lipca. Tylko ciekawe co będą chcieli tu udostępnić. Gdyby chcieli coś dodać do płatnego pakietu to już dawno by to zrobili. Wszystko wskazuje na to, że Polsat będzie chciał udostępnić 1 lub 2 kanały FTA dodatkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, September77 napisał(a):

Dokładnie! Na tym multipleksie jest jeszcze wolne miejsce, które nie zostało wykorzystane, i właśnie tak jest od lipca. Tylko ciekawe co będą chcieli tu udostępnić. Gdyby chcieli coś dodać do płatnego pakietu to już dawno by to zrobili. Wszystko wskazuje na to, że Polsat będzie chciał udostępnić 1 lub 2 kanały FTA dodatkowo. 

Nie pogardziłbym Polsatem 2 i Polsatem Rodzina jeżeli to miałoby iść w tą stronę. Moim zdaniem też słoneczna telewizja powinna zareagować na ruch TVP z dwoma multipleksami. Mam tu na myśli udostępnienie całego multipleksu jako FTA i jeżeli to możliwe przeniesienie tutaj Nowej TV z MUX8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...