Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaś Fasolawskażasz mi nadawcę prywatnego który ma MUX naziemny dla siebie na tych innych zasadach? Nie uważasz tego za przywilej?

Odbiorcy naziemni w zdecydowanej większości nie korzystają z tego MUX, zatem  to jest zablokowana czestotliwość dla garski abonentów. 

Porównujesz MUX lokalny do MUX ogólnopolskiego? No bez jaj :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne ilu korzysta. Jeśli to jest MUX który na siebie nie zarabia (a operator do prasy nie podaje rentowności tego przedsięwzięcia) to z punktu widzenia biznesowego jego istnienie nie ma sensu. Jeśli przynosi dochody, to chętnie poznam wyniki tego sukcesu.

Powtórzę częstotliwości naziemne są dobrem rzadkim, zwłaszcza w obliczu zabierania pasma UHF pod internet. MUX przeznaczony na ofertę płatną z którego korzysta niewielki % odbiorców naziemnych, nie służy społeczeństwu jako ogół aby jak najlepiej wykorzystać to dobro rzadkie.

Do płatnych ofert jest szereg różnych możliwości i kto chce już dawno z nich korzysta.

Takie jest moje zdanie i sądzę że nie tylko moje.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaś Fasola napisał(a):

Ale tylko ty pianę bijesz, 

Co to za uwaga? Wchodzisz ze mną w polemikę, kulturalnie się odnoszę, może Ty pianę bijesz? 

Masz rację nie obchodzi mnie czy MUX zarabia, ale jeśli nie zarabia, to jaki sens ma utrzymanie go i dopłacanie do niego? Jeśli łączysz kropki, wyciągasz wnioski. To że Tobie się nie podobają coż poradzę, ale nie pisz mi oo chamsku o biciu piany. 

Jakbyś prześledził ten wątek to byś zauważył że takich głosów jest więcej. To że z Tobą rozmawiam w ostatnich postach,nie upoważnia Cię do stosowania takiego uproszczenia. Masz inne zdanie? Miej, ale bez takich wyjazdów, bo mam prawo mieć swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić swoją wizję drogi naziemnej. Co Chciałbym mieć a co Chciałbym zmienić

 

1. Kanał Tv6 - po co komu ten kanał. Same powtórki powtórek

2. Nowa tv - To samo co Tv6 no po co komu ten kanał

3. Ja sie zastanawiam po co jest kanał Belsat Tv. Dlaczego nie mogli go zrobić w hbbtv

4. Mux4 to totalny brak słów. Po co komu kanały które nawet nie można oglodac. Likwidacja

5. Zastanawiam się dlaczego co nie którzy mają lokalne muxy. Nie można zrobić kurde mux 7 np. No po co.

6. Kanały które Chciałbym zobaczyć to np:

- Kanał taneczny który pokazuje naukę tańca

- Kanał z polskimi piosenkami Disco polo i pop

- Kanał Motoryzacyjny na podobny jak Tvn turbo 

- Kanał o gotowaniu

- Kanał o ogrodzie domu

 

Tak by wyglądała telewizja moim zdaniem a nie jakieś śmieci powtórki powtórek 

 

Jaka telewizja taki i kraj. DZIĘKUJĘ I AMEN

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął ponad rok od startu tego pakietu a problemy nadal występują i nikt się nie kwapi żeby je skutecznie naprawić .

1. Problem z uprawnieniami

Gdy dekodera nie włączy się przez dłuższy czas ( wystarczy miesiąc ),tuner wita nas planszą "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" i zadzwoń do biura obsługi. Nie pomaga restart systemu, gdyż nie pobiera on nowych uprawnień.

I teraz drogi są dwie :

 

-przez ICOK jest opcja ponowienia uprawnień oznaczona jako " wznowienie połączenia z satelitą "....:D  Po przejściu tego etapu system przyjmuje te polecenie  Jest informacja żeby ustawić na kanał 1 Polsat HD żeby pobrać ponowne uprawnienia.  Ale to jest instrukcja dla dekoderów satelitarnych a nie telewizji naziemnej. ! Istne kuriozum ! :D  Oczywiście uprawnienia nie dochodzą no bo niby jak ?

 

-tak więc dzwonimy do BOKu. Na szczęście można się tam w miarę szybko dodzwonić ,bo np. w Canal+ trwa to z 15-20 min.  Zlecamy reaktywacje i konsultant informuje że należy ustawić tuner na kanał 110 ( Polsat Sport ) i uprawnienia mogą lecieć aż do 3 godzin. zazwyczaj trwa to kilka minut i cyk świeci.  Na sygestie poprawy aktywacji przez ICOK ...informują że przekażą sprawę dla odpowiedniego działu. I tak w koło macieju... :D

 

2. Brak Radia Kolor

Usługa stacji radiowych jest traktowana w muxie IV jako piąte koło u wozu. I tak w istocie rzeczy jest. Ponad rok po starcie usługi ,nadal na tej stacji radiowej idą jedynie piski. Wstyd to jest mało powiedziane.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

....

Znasz dane z MUX4? Zacytujesz? Może są. Nie śledzę, to bym poprosił bo jestem ciekawy. 

Nie znam danych, bo średnio mnie to interesuje. Ty rzucasz tezę, że na pewno nie zarabiają na tym argumentując tym, że znajomi nie oglądają. Moi znajomi nie piją Coca Coli. Na tej samej zasadzie też mógłbym stwierdzić, że koncern dokłada do interesu:

Rynek odbiorców to nie tylko znajomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie chodziło tylko o blokowanie to Polsat by dbał o jakość swoich usług. Jak napisałeś, stacje radiowe to tylko piski ... są tam tylko po to aby wypełnić warunki koncesji, tak jak reszta kanałów.

Prawnie jest wszytko poprawnie, po stronie odbiorcy już nie koniecznie. Koncesja powinna być sprawdzana nie tylko pod względem wymagań technicznych ... oczywiście to wywoła falę krytyki ale pasmo UKF jak rządzący stwierdzili to 'dobro rzadkie'.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpes5 napisał(a):

Minął ponad rok od startu tego pakietu a problemy nadal występują i nikt się nie kwapi żeby je skutecznie naprawić .

1. Problem z uprawnieniami

Gdy dekodera nie włączy się przez dłuższy czas ( wystarczy miesiąc ),tuner wita nas planszą "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" i zadzwoń do biura obsługi. Nie pomaga restart systemu, gdyż nie pobiera on nowych uprawnień.

....

 

Dokładnie tak samo jest w ofercie sat.  Po miesiącu nieużywania dekodera tez trzeba ponawiać uprawnienia przez icok. Taki maja widać system uprawnień abonenckich w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawel napisał(a):

Nie znam danych, bo średnio mnie to interesuje.

A mnie  jako obywatela interesuje, ze wzgl. zajętą pod tą usługę ważną i cenną częstotliwość. Jeśli chodzi o biznes to usługa powinna na siebie zarabiać. 

Usługa nawet się nie promujr. Wnioski każdy sam wyciąga. 

I to nie jest kwestia wyboru produktu jak to porównałeś z Coca Cola, ale braku świadomości istnienia usługi. Kanały na listę się nie dodają, więc bez promocji świadomość jej wykupienia jest na pewno niższa niż świadomiść kuona Coca Cola. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja bym się także nie obraził gdyby MUX4 zamienił się miejscami z MUX8. 

Abonenci kodowanego MUX8 mogliby się wówczas postarać o dodatkowe anteny. A że takich byłoby mniej niż obecnie z kanałami FTA w paśmie VHF, to wszyscy byloby zadowoleni. No może prawie wszyscy, bo podejrzewam że Polsat nie do końca :)

Zgadzam się z Tobą. To naprawdę niezły pomysł. Mogliby zamienić nawet dziś :)

 

I przyjechał by instalator PRAWIDŁOWO podłączyć antenę i dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecNie masz danych, że nie zarabia. Dorobiłeś teorię na podstawie obserwacji znajomych a to zbyt mało. Cenne częstotliwości zajmuje pięć muxów. Jesteś zadowolony z zawartości? Czy ewentualny szósty coś zmieni na rynku. Ja twierdzę, ze  nic nie zmieni  i lepiej mieć płatną alternatywę. Tym bardziej teraz, po zwiększeniu mocy i przeniesieniu emisji na nadajniki Emitela.

A to czy biznes się spina to zmartwienie Polsatu.

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Dorobiłeś teorię na podstawie obserwacji znajomych a to zbyt mało.

Na podstawie obserwacji funkcjonowania tej usługi od kiedy powstała.

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Tym bardziej teraz, po zwiększeniu mocy i przeniesieniu emisji na nadajniki Emitela.

No właśnie a przypomnij sobie ile lat z jakich nadajników nadawano usługę w jej poprzedniej postaci i kiedy przeniesiono nadajniki  na maszty Emitela.

W ostatnim możliwym terminie, w którym trzeba było wypełnić zapisy rezerwacyjne pokrycia sygnałem, czy się mylę?

 

Wnioski?

 

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Czy ewentualny szósty coś zmieni na rynku.

Idąc Twoim sposobem myślenia, to już nie Twój, czy mój problem. Ważne że dobro rzadkie służy ogółowi społeczeństwa, bo to powinno być priorytetem.

 

1 godzinę temu, DanielK napisał(a):

I przyjechał by instalator PRAWIDŁOWO podłączyć antenę i dekoder.

Dokładnie tak. Pasmo VHF to idealne miejsce na taką usługę. Jest okazja ku temu żeby te kwestie poruszać, gdyż urzędy już się zastanawiają czy nie przenieść MUX8 na MUX5, a równocześnie kończy się decyzja rezerwacyjna dla MUX4.

To dobry moment aby takie kwestie rozważyć, ale dobrze wiemy że tak się nie stanie ;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Na podstawie obserwacji funkcjonowania tej usługi od kiedy powstała.

No właśnie a przypomnij sobie ile lat z jakich nadajników nadawano usługę w jej poprzedniej postaci i kiedy przeniesiono nadajniki  na maszty Emitela.

W ostatnim możliwym terminie, w którym trzeba było wypełnić zapisy rezerwacyjne pokrycia sygnałem, czy się mylę?

 

Wnioski?

;)

Dekodery sprzedawano w Biedronkach,więc usługa startowała z rozmachem.

Zainwestowali w zmianę nadajników czyli nie zamierzają rezygnować z usługi.

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

 

 

Idąc Twoim sposobem myślenia, to już nie Twój, czy mój problem. Ważne że dobro rzadkie służy ogółowi społeczeństwa, bo to powinno być priorytetem.

 

 

Mux4 tez służy społeczeństwu. To ze Ty nie wykupiles dostępu nie oznacza, ze nikt go nie wykupił.

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel napisał(a):

Zainwestowali w zmianę nadajników czyli nie zamierzają rezygnować z usługi.

Kiedy, po ilu latach i co było tego powodem, nie zapisy w decyzjach rezerwacyjnych i daty? :)

Naprawdę ;)
Dobra kończmy to, bo widzę że będziesz bronił niezależnie od faktów. Każdy wyciąga wnioski sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Na podstawie obserwacji funkcjonowania tej usługi od kiedy powstała.

No właśnie a przypomnij sobie ile lat z jakich nadajników nadawano usługę w jej poprzedniej postaci i kiedy przeniesiono nadajniki  na maszty Emitela.

W ostatnim możliwym terminie, w którym trzeba było wypełnić zapisy rezerwacyjne pokrycia sygnałem, czy się mylę?

 

Wnioski?

 

Idąc Twoim sposobem myślenia, to już nie Twój, czy mój problem. Ważne że dobro rzadkie służy ogółowi społeczeństwa, bo to powinno być priorytetem.

 

Dokładnie tak. Pasmo VHF to idealne miejsce na taką usługę. Jest okazja ku temu żeby te kwestie poruszać, gdyż urzędy już się zastanawiają czy nie przenieść MUX8 na MUX5, a równocześnie kończy się decyzja rezerwacyjna dla MUX4.

To dobry moment aby takie kwestie rozważyć, ale dobrze wiemy że tak się nie stanie ;)

Moim zdaniem nie powinno być żadnych przenosin a coś zupełnie innego Mianowicie MUX4 w obecnej formie powinien iść do piachu. Nie wierzę że Polsat Box nie ma aspiracji by pójsć śladem TVP i dominować w telewizji naziemnej. Jeźeli czegoś słoneczny nadawca nie zrobi z „czwórką" to wyjdzie na to że przegrał on walkowerem z Telewizją Polską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Kiedy, po ilu latach i co było tego powodem, nie zapisy w decyzjach rezerwacyjnych i daty? :)

Naprawdę ;)
Dobra kończmy to, bo widzę że będziesz bronił niezależnie od faktów. Każdy wyciąga wnioski sam.

Fakty są takie, że zainwestowano w usługę. Co było tego powodem nie jest dzisiaj istotne, bo liczy się tu i teraz a nie to co było 10 lat temu. Nie musieli wcześniej to tego nie robili. Co w tym dziwnego?. To spółka prywatna a nie państwowa gdzie nikt nie kontroluje wydatków. Być może mieli też jakieś umowy na przejęte nadajniki.

Wnioski są takie, że tak naprawdę w naziemnej rządzą trzy telewizje. Mniejsi nadawcy prędzej czy później i tak są przejmowani przez dużych graczy. Na polskim rynku niejeden już się przejechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa bardzo długo bazowała na małych obszarach miejskich i obwarzankach z nadajników małej mocy, często w polaryzacji pionowej. To wszystko nie sprzyjało odbiorowi MUX4, zwłaszcza polaryzacja pionowa, gdzie standardem dla tego pasma jest u nas polaryzacja pozioma. Temat omawialiśmy także w tamtym okresie. Jak powiedziałem każdy wyciąga wnioski sam.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziwnym trafem pyk, zasięg i moce zwiększone gdy terminy do tego obligowały.

Potem mamy https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-4-tv-mobilna-polsat-box-lista-kanalow-czarna-plansza-koniec-emisji

Przejście na DVB-T2 HEVC było zaskoczeniem, wraz z wypowiedzią

Cytat

Usługa będzie wyłączana stopniowo, zgodnie z harmonogramem przejścia na nowy standard. Od 28 marca nie będziemy pobierać opłat od klientów posiadających umowę na tę usługę, a po rozwiązaniu umowy abonenci nie będą zobowiązani do zwrotu udostępnionego im dekodera. Została również zakończona sprzedaż zasileń usługi w modelu prepaid. Klientów, którzy dotychczas korzystali z usługi TV Mobilna, zachęcamy do skorzystania z innych naszych ofert telewizyjnych, dostępnych w trzech technologiach: satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej.

 

Komentarz jest zbędny.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego nadal nie rozumiesz. Zapłacili za koncesję, kupili sieć nadajników. Jechali na starych nadajnikach dopóki to było możliwe. Skoro nie mieli sprzętu do odbioru DVBT2 to co mieli napisać ?Dali info, że usługa będzie wyłączana. Restart usługi z nowym sprzętem nastąpił kilka miesięcy po przełączeniu ostatniego nadajnika. Skoro w tak krótkim czasie odpalono nową ofertę musiano nad nią pracować dużo wcześniej. Trudno powiedzieć skąd poślizg. Może pandemia, może wojna. Tego się już nie dowiemy.

Ty wymyśliłeś jakąś teorię o blokowaniu częstotliwości tylko dlatego, że mux jest płatny, bo gdyby był free nie byłoby tematu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Ty serio wierzysz w co piszesz :)

Już widzę oczami wyobraźni przedsiębiorcę który kupuje nową linię produkcyjną, pozwalającą wyprodukować więcej towaru X, aby zwiększyć sobie bazę klientów, ale jedzie na starej dokąd się da, bo przecież płaci podatki, to mu to wystarczy :) Logiczne.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę, tylko wiem, że tak jest. Widać chyba nigdy nie pracowałeś w prywatnej firmie. Solorz słynie z tego że kilka razy obejrzy każdą złotówkę zanim ją wyda. Po to m.in zainwestowali we własną fabrykę dekoderów,by było taniej a nie drożej. I ta inwestycja pewnie dawno się spłaciła.

 

Obecnie masz w naziemnej dostęp do ponad 30 kanałów. Ile z nich jest wartościowych?Myślisz, ze te dodatkowe 8 slotów diametralnie zmieniłoby rynek? Tylko nie pisz bajek o 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...