Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Mateusz2006 napisał:

Czyli Eske Rock można słuchać za darmo na MUX IV na dolnym śląsku.

Powinni zaniechać kodowania stacji radiowych w całym kraju na MUX IV i puścić je FTA z dosyłu.

Niestety nie ma już Eski Rock. 😖

 

EDIT (13:03)

Radyjka już zakodowane... 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Wydarzenia 24 nadaje w 50 czy 25 klatek na sekundę ? po przyłączeniu na DVB-T2 HEVC w 1 etapie bo u mnie nadaje w 25 klatek na sekundę, ale u mnie dopiero zmiana w maju. 

 

@Mateusz2006Mało jest miejsc na radio, wolę lepszą jakość obrazu i dźwięku. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Te rozkodowane stacje radiowe sugerują że jest jakiś błąd w konfiguracji i daje cień szansy że W24 wrócą w wersji niekodowanej.
Ale jeśli się tak nie stanie, to cały MUX4 nadaje w powietrze. Kompletnie nikt nic nie obejrzy :) Takie rzeczy tylko u nas.

Hmm... jak to szło, mógłbym powiedzieć w stylu: Takie rzeczy tylko w Erze :D . Czasami mam wrażenie, że proces cyfryzacji u nas to kabaret. To jest hit, żeby emitować multipleks, którego nie można oglądać. :D Ciekawe, co to u mnie w maju będzie. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co wam na telewizorze radio?. Jest niepotrzebny i bez sensu. Niech będzie telewizja. 

Ano po to, że w normalnym radiu już takiego radia nie ma. Pamiętam czasy, jak była Eska Rock, Rock Radio czy choćby Roxy FM w eterze, było wtedy czego w aucie posłuchać. A teraz same diskopolo jak z epoki PRLu. Radio w TV to mało wygodne rozwiązanie, fakt, ale przynajmniej JEST wtedy alternatywa. Dodatkowo wtedy STB+wzmacniacz=radio. Wiem, w dobie internetu nie ma za bardzo o co robić hałasu, ale przy założeniu, że takowy nie istnieje to już problem jest widoczny.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kodowanych MUXów, naziemna nie ma targetu do płacenia za kodowane kanały (kodowanie TAK, ale tylko dla satelity), nie rozumiem kodowania radia i Tele5, gdzie przez satelitę mamy to za frytki :) a już chyba nikt nie zrozumie zakodowania i brak sprzętu do odbioru tego MUXa, to jest coś niebywałego, rozumiem jeszcze koszta, ale żeby nikt tego nie odbierał i nie można kupić, nie ma dekodera dvbt2 hevc który to odbierze, to już jest paranoja jakaś, u nas robi się gorzej jak w Rosji, nikt niczego nie kontroluje i same dziwne kombinacje.

Radio w TV to w sumie fajna sprawa bo jak dodamy w DVB-T2 nawet 30 stacji z małym bitrate to będzie mało zajmować w praktyce, a zawsze warto coś posłuchać, była by większa popularność jak DAB+.

Nasz proces cyfryzacji to więcej jak kabaret, mogli zrobić ustawę że do końca 2021 nakaz przejścia dla wszystkich muxów na dvb-t2 hevc bez wyjątków i byłby spokój, a tak to tylko kombinacje robią i każdy każdego chce wyr***ać, wygląda to jak zabawa w przedszkolu, a argumenty z nie naszą wojną to już tragikomedia..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w internecie zauważyłem to stacje radiowe i wydarzenie 24 odkodowane mux 4 DVB-T2 oraz powróciły stacja tele 5 TVP seriale Nickelodeon do stacji kodowanych

https://www.facebook.com/103029475507034/posts/151022004041114/

 

 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek2892 napisał:

Z tego co w internecie zauważyłem to stacje radiowe i wydarzenie 24 odkodowane mux 4 DVB-T2

https://www.facebook.com/103029475507034/posts/151022004041114/

Nie wiem jak czytałeś ten news z linka, ale jest tam jak byk napisane

Cytat

MUX4 RTCN ŚLĘŻA - odkodowano Wydarzenia24 HD oraz zakodowano wszystkie stacje radiowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było tak, że rano jedynie stacje radiowe były odkodowane, a wszystkie kanały TV zakodowane (dodatkowo nie zauważyłem Tele 5, czy TVP Seriale)...teraz jest tak jak było wcześniej: Wydarzenia 24 odkodowane, a reszta kanałów TV (Tele 5 i TVP Seriale powróciły na listę, tylko co z tego, jak nikt nie może tego oglądać?) i stacji radiowych zakodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mathey napisał:

Ano po to, że w normalnym radiu już takiego radia nie ma. Pamiętam czasy, jak była Eska Rock, Rock Radio czy choćby Roxy FM w eterze, było wtedy czego w aucie posłuchać. A teraz same diskopolo jak z epoki PRLu. Radio w TV to mało wygodne rozwiązanie, fakt, ale przynajmniej JEST wtedy alternatywa. Dodatkowo wtedy STB+wzmacniacz=radio. Wiem, w dobie internetu nie ma za bardzo o co robić hałasu, ale przy założeniu, że takowy nie istnieje to już problem jest widoczny.

Polecam włączyć sobie radio z Internetu jak nie ma na FM, a w internecie są radia FM lub radia internetowe, które polubisz. A na telewizorze radio jest niepotrzebne i na darmo zajmuje miejsce jak to w przypadku MUX4. 

 

Wszystkie MUX-Y powinny do końca czerwca 2022 przejść na DVB-T2/HEVC!. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mtv napisał:

@Michu_97 To, że kanały są nadawane w DVB-T2 nie oznacza, że są w HD. Polsat mógł przejść na DVB-T2 i wszystkie kanały zostawić w SD i dodać kolejne 10. Wtedy na mux4 byłoby 2 razy więcej kanałów.

O nie tylko nie to, więcej kanałów powtórkowych, na dodatek w marnej kineskopowej jakości SD. Ma być 1920x1080p50 i wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mtv napisał:

To, że kanały są nadawane w DVB-T2 nie oznacza, że są w HD.

 No w sumie taki jest wymóg DVB-T2. Muszą być w HD, więc odbiór TVP Seriale i Nickelodeon nadaje gdzieś jako widmo w jakości HD. Gdyby przenieśli swoje parametry na inny kanał jak przy MUX 3 i pozostali przy standardzie DVB-T (1) to by nadawali jeszcze w SD, a tak nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...