Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądam Tvp 1 hd i Tvp 2 hd z mux 1 Płock Rachocin nie widzę różnicy po zmianach 15 lutego.

To albo masz słaby wzrok albo słabą pamięć. Po zmianach obraz TVP1 HD i TVP2 HD uległ drastycznemu pogorszeniu. Szczególnie to widać jak się porówna programy, które od dawna są emitowane w HD. Dzisiaj na TVP2 HD obejrzałem fragmenty Familiady i Rodzinki.pl, gdzie wcześniej obraz był ładny i ostry, to teraz jest strasznie rozmyty :(

 

Moim zdaniem, powinni jednak pozbyć się takiego HD z NTC i zostawić tylko kanały SD.

Ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Co prawda po zmianach jakość kanałów TVP1 HD i TVP2 HD jest niezadowalająca, ale nadal jest zdecydowanie lepsza od SD. Drugą bardzo ważna zaletą wersji HD kanałów jest to, że mają loga normalnej wielkości, w przeciwieństwie do wersji SD, gdzie TVP nadal stosuje idiotyczny zwyczaj powiększania logo przy transmisjach 16:9. Kiedyś jak w Polsce raczkował format 16:9 to większość stacji powiększała w nim swoje logo, obecnie już dawno nadawcy zaprzestali tego, jedynym negatywnym wyjątkiem jest TVP. Zastanawia mnie, kiedy wreszcie technicy się ockną i to wreszcie poprawią :(

 

Skoro TVP zdecydowała, że kanały TVP1 HD i TVP2 HD zostają w NTC, to powinna zapewnić im odpowiednie miejsce.

Najlepiej jakby TVP dostała przynajmniej 3 sloty w MUX 5 lub MUX 6. Wtedy można by np. przenieść TVP2 HD do tego MUX-u, zaś w MUX 3 wykorzystać wtedy wolny slot na zwiększenie bitrate TVP1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Co prawda po zmianach jakość kanałów TVP1 HD i TVP2 HD jest niezadowalająca, ale nadal jest zdecydowanie lepsza od SD. Drugą bardzo ważna zaletą wersji HD kanałów jest to, że mają loga normalnej wielkości, w przeciwieństwie do wersji SD, gdzie TVP nadal stosuje idiotyczny zwyczaj powiększania logo przy transmisjach 16:9. Kiedyś jak w Polsce raczkował format 16:9 to większość stacji powiększała w nim swoje logo, obecnie już dawno nadawcy zaprzestali tego, jedynym negatywnym wyjątkiem jest TVP. Zastanawia mnie, kiedy wreszcie technicy się ockną i to wreszcie poprawią :(

I co z tego, że jakość kanałów HD po zmianach jest lepsza od SD? Skoro kanały HD zabierają pasmo tym SD. A, że nie mają go dostatecznie dużo, w konsekwencji mamy kiepskie kanały HD i SD. Dostaliśmy półśrodek - ani nie jest dobrze z HD ani z SD. Bo jakość kanałów SD od TVP też pogorszyła się. TVP1 HD i TVP2 HD powinny wylecieć i poczekać na lepsze czasy, na nowy MUX lub zmianę systemu na DVB-T2. TVP za bardzo chciała zadowolić różne interesy. I widzów (HD) i swoje (reklamy), co wyszło średnio. Wielkość loga to najmniej istotny problem. Widocznie mieli powód, żeby takie zostawić. Trzeba będzie prawdopodobnie poczekać do kolejnego odświeżenia wizerunku kanałów TVP.

 

Najlepiej jakby TVP dostała przynajmniej 3 sloty w MUX 5 lub MUX 6. Wtedy można by np. przenieść TVP2 HD do tego MUX-u, zaś w MUX 3 wykorzystać wtedy wolny slot na zwiększenie bitrate TVP1 HD.

To bez odpowiedniej ustawy będzie trudne. Prawie na pewno kolejne MUX'y zostaną zagospodarowane bez konkursów i bez uprzywilejowania nadawcy publicznego. Po prostu, będzie zasada kto da więcej. :/ I TVP ze względu na zasięg, nie może przenieść TVP1 lub TVP2 (a także regionalną) do innego MUX'u. Obecne rozwiązanie z MUX-1 było tylko tymczasowe, na stałe to raczej niemożliwe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co zrozumiałem powiedział o jednej tercji w Dwójce, pozostałe w TVP Sport niestety.

 

Edit: Nawet I tercji nie pokazali do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonii zamknięcia igrzysk z bliska na 40 calach nie da się oglądać, wszystko rozmyte.

A z 1,5-2 metrów da się oglądać? To chyba wygodniejsze niż siedzenie z nosem przy ekranie i liczenie pikseli?

Doprecyzuję. Nikt tu pikseli nie liczył, przy dynamicznych scenach z 1,5m same plamy na ekranie, brak szczegółów, ogólnie jedne wielkie "mydło" (TVP1 HD - sygnał z kablówki, która prawdopodobnie ze względu na jakość pobiera go z DVB-T; ARD HD wiadomo z DVB-S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wiecej ludzi bedzie pisalo do TVP ze mamy niskie Bitrate Video a zarazem kiepska jakosc obrazu to moze cos wskuramy bo pojedyncze osoby nic tu nie zdzialaja.TVP 1 HD i TVP HD jeszcze nie tak tragiczene ale TVP 2 HD i TVP Sport HD to juz porazka.Sami widzicie jak nadaja Niemcy czy np. Szwajcarzy SF1 HD zawsze stale 9.0 Mb/s to jest HD juz nie mowie zeby balo wyzej ale stale Bitarte to jest cos to sie tyczy i Satelity i NTC.Ktos napisze ze niema miejsca na Hot Bird czy w NTC to tak to rozwiazac zeby bylo i zebysmy mogli sie cieszyc z prawdziwwego HD,z reszta to jest Polska co bedziemy mowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie chęci każdej ze stron odpowiedzialnej za polską cyfryzację wszystko by się dało zrobić. Wystarczyłoby sprawiedliwie podzielić pozostałe wolne częstotliwości po analogu pomiędzy TVP a nadawców prywatnych i uruchomić kolejny multipleks lub lepiej od razu dwa przy czym priorytet dałbym nadawcom, którzy chcą emitować program w jakości HD, bo wg mnie cała cyfryzacja powinna pójść kierunku jakości a nie ilości programów. Mielibyśmy wówczas prawdziwe TVP1 HD i TVP2 HD w DVB-T a może dodatkowo także np. Polsat HD i TVN HD.

 

Jestem zdania, że standard HD nie powstał po to, żeby program oglądać z kilku metrów tylko po to, żeby się delektować szczegółami, które są widoczne tylko gdy patrzy się z bliskiej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...