Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest szansa, że użytkownicy N bedą mogli oglądać wersje "roboczą", tzn przed 1 czerwca kanał TVP 1HD, już w prawdziwym HD? Z informacji TVP że rozruch kanału odbędzie się za 2 tygodnie.

Może obecny TVP1 pseduo HD zamieni się na ten TVP1 HD test. Zobaczymy. Chociaż jeśli miałbym obstawiać to obstawiłbym że od 1 czerwca wszyscy dostaną prawdziwe TVP1 HD i TVP2 HD a w Nce dalej będziemy mieli TVP1 pseduo HD czyli zwykły upscal. Nka niestety sięgneła już dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest szansa, że użytkownicy N bedą mogli oglądać wersje "roboczą", tzn przed 1 czerwca kanał TVP 1HD, już w prawdziwym HD? Z informacji TVP że rozruch kanału odbędzie się za 2 tygodnie.

Na stronie satkuriera była informacja ze tvp prowadzi rozmowy z operatorami platform cyfrowych na temat dołączenia TVP1 HD i TVP2 HD do ich ofert.

https://satkurier.pl/news/73213/od-1-cze ... p2-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co odpalają 17 (w domyśle kwietnia) ?

Ostateczny produkcyjny rozruch urządzeń oraz testowanie systemów emisyjnych TVP1 HD i TVP2 HD rozpocznie się 17 kwietnia br.

Myślcie i czytajcie trochę, 17 kwietnia rozpocznie się rozruch urządzeń i testy a nie stała emisja! Przecież sygnału testowego nie będą puszczać od razu w eter (czy to naziemnie czy przez satelitę) Oficjalny start kanałów 1 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł zapożyczony z teletygodnika To&Owo TV na temat finansowych problemów TVP. Jest w tym artykule wspomniane o planach uruchomienia kanałów TVP1 HD i TVP2 HD.

 

Ten rok jest dla TVP czasem wielkich wyzwań, z których najważniejszym będzie pogodzenie wysokich oczekiwań z systematycznie kurczącymi się środkami na działalność.

W ubiegłym roku publiczny nadawca wykazał stratę w wysokości prawie 100 mln złotych, a na ten rok zapowiada kolejne 60 mln dziury w budżecie. Jest to głównie efekt spadku przychodów z reklam i dramatycznie niskich wpływów z abonamentu - te ostatnie były w 2011 roku najniższe w historii i wyniosły 205 mln, co stanowi jedynie 12,6 procent kosztów, jakie telewizja publiczna poniosła na realizację swej misji.

 

Sportowe wyzwania

Finały EURO 2012 i igrzyska olimpijskie w Londynie to najpoważniejsze przedsięwzięcia realizacyjne TVP w najbliższych miesiącach. Jak się ocenia tylko w przypadku EURO 2012 koszty transmisji mogą nawet o 50 mln przewyższyć wpływy z reklam. Trudno jednak sobie wyobrazić, by publiczny nadawca nie transmitował wszystkich meczów. Koszty podnosi zapowiedź uruchomienia 1 czerwca br. przekazu TVP1 i TVP2 w wersji HD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

 

Nowe kanały

Mimo problemów finansowych, TVP nie rezygnuje z rozwoju palety własnych kanałów tematycznych. Pod koniec marca złożone zostały do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o przyznanie koncesji dla kanałów TVP Dokument i TVP Rozrywka. Pierwszy z nich ma prezentować wszystko to, co najlepsze i najbardziej wartościowe w rodzimej światowej produkcji dokumentalnej. Drugi zaś zaoferować ma najwybitniejsze i najciekawsze pozycje z bogatego, polskiego repertuaru rozrywkowego. Oba nowe kanały, których datę startu poznamy po uzyskaniu koncesji, mają być dostępne w trzecim multipleksie (MUX3) naziemnej telewizji cyfrowej, oddanym całkowicie do dyspozycji TVP. Nowym przedsięwzięciem ma być też Internetowy Portal Edukacyjny TVP, który ma się skupiać na potrzebach edukacyjnych i poznawczych widowni dziecięcej i młodzieżowej. W kolejnych etapach tworzenia portalu powstać mają dwa kanały: TVP Dla Dzieci i TVP Natura. Ten drugi ma mieć charakter lifestyle'owy i przybliżać zagadnienia agroekologii i ekonomii.

 

Plusy i minusy

Choć finansowych problemów jest sporo, TVP trzeba z pewnością pochwalić za większą determinację w tworzeniu wysokiej jakości audycji, czego przykładem mogą być spektakle Teatru Telewizji. Publiczny nadawca dostrzega też konieczność tworzenia treści dostępnych w różnych kanałach dystrybucji (DVB-T, Internet) oraz zapowiada przejście głównych anten na przekaz HD. Nie oznacza to, że przeciętny widz nie dostrzega minusów. Za taki można uznać np. brak na MUX3 kanałów TVP Seriale i TVP Sport. Obecność tam TVP Polonii, stacji przeznaczonej dla Polaków mieszkających za granicą, wydaje się być nieporozumieniem. Swego czasu jeden z poprzednich prezesów TVP używał hasła ,,tyle misji ile abonamentu". Obecny zarząd prezentuje inne podejście, ale nie ukrywa, że bez finansowania publicznego realizacja ambitnych zamierzeń nie będzie możliwa. Bo przecież, jak mówi jeden z bohaterów komedii Juliusza Machulskiego: ,,pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kazał.....

 

można powiedzieć że sama UEFA z przymrużeniem oka ...

 

polityka prowadzona przez Platiniego ma na celu rozpowszechnianie futbolu na starym kontynencie, przez co telewizja publiczna ma prawo pierwokupu praw telewizyjnych do Euro....

O ile Euro jest w dużej mierze produktem komercyjnym i potrafię sobie wyobrazić że mistrzostwa mogły by być pokazywane w kanałach komercyjnych może nawet kodowanych (jak w przypadku MŚ w Korei i Japonii w 2002r.) tak transmisja z IO jest niczym innym jak realizacją misji publicznej, która powinna przekonywać polaków do płacenia za abonament.... - choć zasadnym kontrargumentem jest fakt, że jak ktoś płaci abo winien mieć dostęp do wszystkich produktów TVP (TVP HD, TVP Seriale, TVP Sport).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślcie i czytajcie trochę, 17 kwietnia rozpocznie się rozruch urządzeń i testy a nie stała emisja! Przecież sygnału testowego nie będą puszczać od razu w eter (czy to naziemnie czy przez satelitę) Oficjalny start kanałów 1 czerwca.

Teoretycznie nie. Ale chodzi o to że w Nce jest coś takiego co się zowie TVP1 HD (co jest zwykłym upscalem) stąd niektórzy mają nadzieję że skoro od 17 kwietnia ruszają testy, to może wreszcie coś w native hd pojawi się na tym kanale.

 

Ale tak jak pisałem wcześniej. Nie zdziwię się jak nawet po właściwym uruchomieniu TVP1 HD w Nce dalej będziemy mieli do czynienia z tym żałosnym upscalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co będzie w NTC jeśli chodzi o mnie, sprawa jest jasna. W czasie Euro nie będę mieć dostępu do żadnego kanału w żadnym multipleksie. Transmisje meczów tylko z satelity. i teraz pytanie. Czy ktoś ma jakieś informacje czy będzie można z satelity oglądać TVP 1 i 2 w HD? Czy może mecze w HD jeśli chodzi o mnie, to tylko Das Erste HD i ZDF HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co było napisane TVP przedstawiła ofertę platformom cyfrowym na jakich warunkach mogło by nastąpić włączenie TVP 1,2 w wersji HD ,być może cena jest zaporowa ,albo TVP nie kwapi się z tym ,podobno enka ma zaklepane TVP1HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze maja zaklepane, bo takowy kanal jest w ofercie N (mam nadzieje, ze jakosc sie polepszy po oficjalnym starcie).

Ciekawe co z TVP 2 HD, czy rowniez dolaczy, czy tez nie.

 

@Zbychu51, Wszystko zalezy od C+, na chwile obecna mamy na HB, pseudo TVP 1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jaki będzie zasięg naziemnej cyfrowej w czasie mistrzostw. Mieszkam w mieście w bloku gdzie w koło mam same duże budynki.

Do nadajnika z Opola mam 40 km i nie mam możliwości odbioru naziemnej cyfrowej. Brak zasięgu MUX 2 i MUX 3 ze względu na tłumienie sygnału przez wyższe budynki. MUX 1 z Opola będzie dopiero 31.05.2012

Do nadajnika ze Ślęży mam około 60 km - mam MUX 2 - prywatne stacje . Nadajnik MUX 1 ze Ślęzy ruszy dopiero do 31 maja 2012 roku. MUX 3 ze Ślęży dopiero do 2014.

Jak zrobią TVP1 HD w MUX 1 a TVP 2 HD w MUX 3 to sobie za dużo nie pooglądam. Wiele osób jest w podobnej sytuacji do mojej. Ze względu na warunki techniczne brak możliwości odbioru NTC. NIe wspominając o tym że administracje budynków nie zbyt się kwapią do wymiany instalacji antenowych i krzywo na to patrzą.

Mimo że 15 lat się zajmuję instalacjami telewizyjno-satelitarnymi to takiego bałaganu nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...