Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak - ale akurat TVP HD jak to mówią jest kanałem komercyjnym robionym dla prywaciarzy( nie jest kanałem abonamentowym i TVP nie ma obowiązku go dostarczyć wszystkim) , zwykły zjadacz chleba może go oglądać tylko za pośrednictwem prywatnych podmiotów .Z drugiej strony to dobrze że telewizja publiczna zdecydowała się na transmisję swoich głównych kanałów w HD .......chyba że TVP ma w planach emisję HD krótkoterminową sprowadzającą się jedynie do kilku najbliższych imprez - Opole ,Euro 2012 ,IO w Londynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ojciec Mateusz w Native HD, czego w czwartek przy premierze odcinka nie można było powiedzieć.

 

@patrykr

O jaki bitrate pytasz ? Inny jest w DVB-T, Inny na satelicie. Jeśli coś piszecie odnośnie bitrate, to podawajcie czy DVB-T czy SAT ! :)

 

I nie pisz post pod postem. Masz opcję "Edytuj" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie poznam oba, żeby poznać różnicę. Oglądałem z satelity - cyfra plus.

 

Aha, dla userów cyfry. Jeśli się ma ustawione w opcjach na odbiór HD, to kanały HD ustawiają się z przodu (poz. 1 i 2), a na kanale 250 i 251 lądują jedynka i dwójka SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postu zamieszczonego przez "maniek 357" też mam prośbę - jeżeli piszecie o jakości i bitrate programów TVP 1/TVP 2HD piszcie cz odbieracie z satelity czy z dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu na meczu Polska Andora pozostawia wiele do życzenia, jak tak ma wyglądać Euro na TVP 1 HD to ja dziękuję (Opticum)

Jeśli mecz jest w HD to jest on automatycznie pokazywany w TVP HD. Jeśli nie ma transmisji meczu w TVP HD, to znaczy ze mecz nie jest w jakości HD.

 

Wczoraj Opole na TVP1 HD był obraz żyleta, ale opole było także pokazywane na antenie TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

@ania28 Skąd taka informacja?

Myślę, że nie warto ciągle pisać o tym samym - to było w HD, a tamto nie. Te kanały są dopiero od kilku dni i TVP nie zdoła wyposażyć wszystkiego w odpowiednie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 HD nawet nawet ta jakość, chociaż mogłoby być dużo lepiej. Co do TVP2 HD, to tu jestem zawiedziony jakością. Bitrate na poziomie 5,5-6 MBit/s nie powala na kolana. Mam jednak nadzieję, że to ciągle testy (mówię o satelicie, bo w DVB-T odbieram tylko TVP 1 HD) i TVP2 HD zmieni transponder. Wszystko pewnie wyjaśni się przed EURO 2012, bo nie wyobrażam sobie, żeby na TVP2 HD można było osiągnąć wartość bitrate co najmniej 12 MBit/s z transpondera 12,265 V podczas transmisji meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...