Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie na 12,265V jest 9 kanałów HD i 1 SD (dosył Polsat Crime & Investigation dla n i TP - z jakiejś przyczyny do tej pory nie dodano kodowania Conax i Viaccess PC 3.0 do głównej transmisji). Polsat Sport Extra HD jeszcze się tam nie pojawił i mimo informacji od Cyfrowego Polsatu, że tam ma się znaleźć - zaczyna mi się to wydawać podejrzane. Nie bardzo jest tam miejsce na kolejny kanał HD i to do tego - sportowy - wymagający raczej sporej przepływności. Po analizie pojemności Cyfrowego Polsatu mą uwagę zwróciło samotne ~8 Mbit/s na 12,188V (a do wyłączenia jest tam jeszcze TVP2). Może jednak PSE HD znajdzie się na 12,188V? Zobaczymy w ciągu dnia.

 

Jakościowo z oceną wstrzymuję się, ponieważ akurat lecą dość statyczne obrazy, a bitrate jest zmienny, wynik mógłby wyjść zaniżony. Poczekam na coś dynamiczniejszego w ciągu dnia i sprawdzę TVP1 HD i TVP2 HD. Spróbuję też odnieść wyniki do sytuacji w DVB-T. Zależy jak będę w dzień stał z wolnym czasem, bo jutro niestety mam sporo różnych innych zadań i mogę nie zdążyć. Pewniki póki co na satelicie to:

- rozdzielczość 1920x1080 (1080i),

- obydwa kanały mają po dwie ścieżki dźwiękowe, jedną stereo 192 kbit/s, drugą AC3 384 kbit/s (n-ka nie miała AC3, ale dodali w nocy),

- obydwa kanały zgłaszają się (przynajmniej na tą chwilę) bez teletekstu i napisów ekranowych.

 

PS:

d2859.jpg

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że dołączą do tych wersji "HD" na satelicie teletekst (to dla mnie oczywistość) i napisy ekranowe.

 

Napisy są już przecież od miesięcy na wersjach "SD" "TVP1" i "TVP2" z transpondera na "Astrze", ale oczywiście platformy muszą być w tej sprawie w tyle...

 

Napisy powinny też się pojawić już dawno na "TVP HD" (na "Astrze" oczywiście są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TVP 2 z 12,265V nazywa się TEST T i działa jakość dobra (leci pytanie na sniadanie) jest też kanał zwany test I ale nie działa i test H też nie działa. ale na liście głównej po za fightbox nie mam ani tvp2 hd ani 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
U mnie TVP 2 z 12,265V nazywa się TEST T i działa jakość dobra (leci pytanie na sniadanie) jest też kanał zwany test I ale nie działa i test H też nie działa. ale na liście głównej po za fightbox nie mam ani tvp2 hd ani 1.

TEST T to TVP 2 SD z transpondera Cyfrowego Polsatu - 12,188. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 HD na Cyfrze+ już śmiga od rana, z transpondera Cyfrowego Polsatu (12265 V). Nie wiem, czy Cyfra+ już dodała ten kanał do listy swoich dekoderów, ale na własnym odbiorniku satelitarnym już można wyszukać i oglądać.

 

TVP1 HD na razie nie ma uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...